aurora.una 03.06.06, 17:44 To co sie dzieje teraz w Polsce z teczkami-falszywkami i aferami wokol nich nosi znamiona poczatkow wojny domowej. Komu naprawde na niej zalezy? Czy jest to robota ubecji, czy mafii oligarchow, czy to jedno i to samo? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aurora.una no nie widzialam ma zywo, 03.06.06, 17:55 ale ja sobie wyobrazam. Pisze, ze to wyglada na poczatki wojny domowej. Zaczyna sie od rozniecania nienawisci wszystkich do wszystkich, a potem przyjdzie mordowanie na oslep. Ja sie pytam komu to sluzy. Follow the money - mowi prawnicze przyslowie Odpowiedz Link Zgłoś
patience Nie ma zadnej wojny;) 03.06.06, 18:03 To, ze dawne sluzby specjalne PRL panikuja, to wcale jeszcze nie oznacza, ze wylegna na ulice i zaczna strzelac. Nie te czasy, nie to uzbrojenie, nie ten system i ta wola rewolucyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
aurora.una Re: Nie ma zadnej wojny;) 03.06.06, 19:00 Tu nie chodzi tylko o strzelanie, ale przede wszytkim o gwalcenie prawa, upadlanie niewinnych ludzi, falszowanie teczek i historii, czyli dobijanie Polski. To sluzy tylko wrogom naszego kraju. Jesli ktos zostal pokrzywdzony powinien zglosic sie do IPN i zbadac swa teczke oraz, jesli chce, wystapic sadownie przeciw esbekom, ktorzy go przesladowali, ale obecna psychoza wojny domowej jest destrukcyjna dla calej Polski. Ona jest jak rak, rozrasta sie, az wreszcie zabije. Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 A najbardzie zaskoczeni byli bolszewicy... 03.06.06, 19:14 gdy trybunał ludowy za kontrrewolucję ich skazywał! Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: A najbardzie zaskoczeni byli bolszewicy... 03.06.06, 19:52 abstrakt2003 napisał: > gdy trybunał ludowy za kontrrewolucję ich skazywał! ilu wyborców miała PO? uwzględniając teraz głosy biednych,obojętnych lub niezdecydowanych,którzy nie brali udziału w wyborach szala władzy niebezpiecznie przechyliła się w stronę....czy myśmy mieli bezkrwawą rewolucję? kontrrewolucja też będzie bezkrwawa? Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 termometr pacjentki 05.06.06, 09:10 patience napisała: > To, ze dawne sluzby specjalne PRL panikuja Pacjentka ma jakis sposob oceniania, ze "dawne sluzby specjalne PRL panikuja". Czy zdradzisz nam ten sposob. Ja tego nie zauwazam. Nawet "dawnych sluzb specjalnych PRLu" wspolczesnie nie zauwazam w realu. Maja tatuaze na czolach? Czy sa chrzczeni scyzorykiem ze sladami na pagonach? Czy jest jakis wziernik do Twych urojen? Odpowiedz Link Zgłoś
abstrakt2003 Tego nic nie powstrzyma.... 03.06.06, 20:21 Już się zaczeło - już nic tego nie zmieni. To już jest chyba apokalipsa...... www.youtube.com/watch?v=DO3zyRhX2sE&search=szeryf%20kaczy%C5%84ski%20pis%20akcja%20ptagia%20grypa%20go%20pl%20giertych%20kaczory Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: Tego nic nie powstrzyma.... 04.06.06, 09:39 abstrakt2003 napisał: > Już się zaczeło - już nic tego nie zmieni. To już jest chyba apokalipsa...... a ja bym kaczuchom dała szansę na...kontrolowaną demokratycznie apokalipsę. dwie kaszuchy to nie jedna i o kult jednostki trudniej. Odpowiedz Link Zgłoś
patience Re: heheeeeeeeeee 04.06.06, 14:34 danutki napisała: > a ja bym kaczuchom dała szansę na...kontrolowaną demokratycznie apokalipsę. > dwie kaszuchy to nie jedna i o kult jednostki trudniej. Dwie kaczuchy to nie jedna i o kult jedfnostki trudniej!? HEHEEEEEE ZNAKOMITE prychlam kawom na ekran a juz dawno nie mialam okazji Odpowiedz Link Zgłoś
aurora.una re: kontrolowana apokalipsa... 04.06.06, 19:37 hmm... tez sie usmialam) na kontrolowana demokratycznie apokalipse dwoch poljednostek lub podjednostek tez sie zgadzam, ale jasnym jest, ze obecna narodowa schizofrenia teczkowa jest juz poza wszelka kontrola. Teraz wszyscy atakuja wszystkich lopatami, kosami na oslep. Najgesciej leca glowy niewinnych, lub osob przypadkowych, bo jak wiadomo teczek esbekow nie ma w IPN. Pozostanie po tej wojnie pobojowisko ludzi okaleczonych, wzajemnie nienawidzacych sie i nie ufajacych sobie, ktorzy nie beda w stanie podtrzymac panstwa i Polske wezma przyslowiowi dlabli. W taki wsposob nasi przodkowie utracili kraj, oddawaja go zaborcom. Czy ktos tego naprawde chce, czy w oswieconej nienawisci nie jest w stanie sobie tego wyobrazic? Uwazam, ze nalezy zajac sie uwlaszczonymi oligarchami, bo to sa jedyni ludzie, ktorzy kierowali aparatem opresji w okreslonym celu. Pisza, ze sama Solidarnosc byla robota esbekow. Czy myslicie, ze to prawda? Oczywiscie wiekszosc jej czlonkow na pewno nie miala o tym pojecia. Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: re: kontrolowana apokalipsa... 04.06.06, 20:39 aurora.una napisała: > Uwazam, ze nalezy zajac sie uwlaszczonymi oligarchami, bo to sa jedyni ludzie, > ktorzy kierowali aparatem opresji w okreslonym celu. Pisza, ze sama Solidarnosc > > byla robota esbekow. Czy myslicie, ze to prawda? Oczywiscie wiekszosc jej > czlonkow na pewno nie miala o tym pojecia. nie wyznaję spiskowej teorii dziejów-i dobrzeżze tak mam -bo od pewnego czasu jestem zajęta wyjątkowo ciekawą lekturą, która przybliża mi wiedzę ekonomiczną w ujęciu historycznym niemożliwą do poznania w okresie PRL-u opartego o rewolucję bolszewicką. Auroro to ciekawe co napisałaś, ale to chyba nie ten opresyjny aparat wzbogacił się najwięcej.można raczej z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że pozwolił na bogacenie się innym za cenę.... ale czy była możliwa inna droga? brać mniej łapówek? niższe łapówki?w tej dziedzinie teraz PiS ma wiele do pokazania wszystkim obywatelom. tu Odpowiedz Link Zgłoś
aurora.una Re: re: kontrolowana apokalipsa... 05.06.06, 05:16 Witaj Danusiu, a mozesz zdradzic jaka ciekawa ksiazke czytasz? Ja tez nie przepadam za spiskowymi teoriami dziejow , ale uwazam ze stara prawnicza maksyma - idz za pieniedzmi - bardzo duzo moze wyjasnic. Wedlug licznych swiatowych opracowan lapowki (od globalnych bakowow i korporacji) w Polsce oraz w innych krajach, ktore zostaly w sposob zlodziejski zamienione w kolonie tych korporacji, brali ludzie ktorzy mieli mozliwosci decyzyjne. Czesc z nich byla chyba w aparacie wladzy i przemocy, choc na pewno nie wszyscy. Wydaje mi sie, ze obecnie Polska najbardziej potrzebuje bezkrwawej rewolucji typu Ameryki Lacinskiej, dzieki ktorej odzyska ukradzione Polakom, uprzednio wspolne mienie. Bez tego Polska nigdy sie nie podzwignie, bo kraj bez kapitalu zawsze bedzie tylko kolonia. I tym powinien zajac sie teraz PiS. Trzeba poddac rewizji wszystkie akty uwlaszczajace, ktore byly przeprowadzone ze szkoda dla panstwa i cofnac je w majestacie prawa. Tak Wenezuelczycy czy Boliwijczycy odebrali wlasne zloza ropy naftowej, ktore byly im ukradzione przez swiatowe korporacje. Natomiast polowanie na ksiezy, profesorow, czy dziennikarzy, ktorzy rzekomo byli zmuszeni do wspolpracy z ubecja, choc naprawde nic na tym nie skorzystali, jest tylko zaslona dymna. Krzywdzi sie wielu niewinnych lub przypoadkowych ludzi, a prawdziwi winowajcy polskiej tragedii (czyli ci, co uwlaszczyli sie Polska) i zamienili ja w kolonie, smieja sie do rozpuku. Nie wiem, czy PiS stac na odwage, zeby dokonac tych rewizji. Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: re: kontrolowana apokalipsa... 05.06.06, 06:52 aurora.una napisała: > Witaj Danusiu, > > a mozesz zdradzic jaka ciekawa ksiazke czytasz? Witaj Auroro, chyba jeszcze nie czas na to, abym zdradziła tytuł tej książki. mogę jednak zdradzić, że treść tej książzki ma coś wspólnego z tematem tego postu, a ściślej z jednym jego członem > Ja tez nie przepadam za spiskowymi teoriami dziejow , ale uwazam ze stara > prawnicza maksyma - idz za pieniedzmi - bardzo duzo moze wyjasnic. w mojej branży to się naazywa -idź po tropach > Wedlug > licznych swiatowych opracowan lapowki (od globalnych bakowow i korporacji) w > Polsce oraz w innych krajach, ktore zostaly w sposob zlodziejski zamienione w > kolonie tych korporacji, brali ludzie ktorzy mieli mozliwosci decyzyjne. Czesc > z nich byla chyba w aparacie wladzy i przemocy, choc na pewno nie wszyscy. i to jest teraz ważne, że na pewno nie wszyscy > > Wydaje mi sie, ze obecnie Polska najbardziej potrzebuje bezkrwawej rewolucji > typu Ameryki Lacinskiej, tylko nie to! o Ameryce Łacińskiej zbyt mało wiemy, aby się na niej wzorować-a poza tym nie mamy złóż ropy.polska miedź chybaa ma się dobrze? a może już nie jest polska? > dzieki ktorej odzyska ukradzione Polakom, uprzednio > wspolne mienie. Bez tego Polska nigdy sie nie podzwignie, bo kraj bez kapitalu > zawsze bedzie tylko kolonia. kraj bez kapitału czy ludzie bez niego?gdyby rozdano wspólne mienie wszystkim Polakom jak chciał tego Wałęsa, to pewnie mielibyśmy podobny obraz sprywatyzowania z tą różnicą, że pieniądze za prywatyzowane mienie nie zasiliłyby kiesy pańnstwowej-czyli nas wszystkich >I tym powinien zajac sie teraz PiS. Trzeba poddac > rewizji wszystkie akty uwlaszczajace, ktore byly przeprowadzone ze szkoda dla > panstwa i cofnac je w majestacie prawa. po co cofać? żeby samemu wziąć? biednym rozdać? zarządy komisaryczne ustanowić? czy to rozsądne? przecież ten wariant już przerabialiśmy > Tak Wenezuelczycy czy Boliwijczycy > odebrali wlasne zloza ropy naftowej, ktore byly im ukradzione przez swiatowe > korporacje. czy myśmy jakieś bogactwo naturalne oddali w obce ręce? z tego co ja wiem i obserwuję, to grozi nam "oddanie" wykształconej w Polsce nie tylko młodzieży, ale i doświadczonych fachowców.czy wystarczy jeno patriotyzmu Wszechpolaków do zakładania rodzin w Polsce i rodzenia dzieci jak chce LPR? > > Natomiast polowanie na ksiezy, profesorow, czy dziennikarzy, ktorzy rzekomo > byli zmuszeni do wspolpracy z ubecja, choc naprawde nic na tym nie skorzystali, > > jest tylko zaslona dymna. dla kogo? >Krzywdzi sie wielu niewinnych lub przypoadkowych > ludzi, zaniechać lustracji? niech wmanewrowani nie z własnej woli przyznają się sami >a prawdziwi winowajcy polskiej tragedii (czyli ci, co uwlaszczyli sie > Polska) i zamienili ja w kolonie, smieja sie do rozpuku. czy to jest mądre poszukiwać teraz tych "ci", czyli jaakiś niezidentyfikowany układ uwłaszczeniowy zapominając, że i obywatele też byli uwłaszczani? na mniejszą skaaalę, ale jednak ....brali co władza dawała > Nie wiem, czy PiS stac > > na odwage, zeby dokonac tych rewizji. czy stać każdego z nas na dokonaanie tych rewizji? Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 przyznaje sie bez bicia 05.06.06, 09:33 danutki napisała: > niech wmanewrowani nie z własnej woli przyznają się sami Urodzilem sie nie z wlasnej woli. Rodzice moi przed i w zwiazku z moim urodzeniem nie przebywali na terytorium PRL z wlasnej woli. Wszyscy zostalismy wmanewrowani. Wspolpracowalismy z wladza rzadzaca terytorium, do ktorego bylismy przypisani. Proby zmiany terytorium byly nieskuteczne. Wladza w koncu dala sie zmienic na gorsza. Kto i do czego ma sie przyznawac? Chodzi Ci o 40 milionow czy o 100 tysiecy? Czy wrobelki na jedna nozke bardziej nalezy zjesc? Czy kontakty z zydokomuna sa gorsze? I od czego gorsze? Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: przyznaje sie bez bicia 05.06.06, 10:09 rycho7 napisał: > danutki napisała: > > > niech wmanewrowani nie z własnej woli przyznają się sami > > Urodzilem sie nie z wlasnej woli. Rodzice moi przed i w zwiazku z moim > urodzeniem nie przebywali na terytorium PRL z wlasnej woli. Wszyscy zostalismy > wmanewrowani. w donosicielstwo? w łapówkarstwo? > Wspolpracowalismy z wladza rzadzaca terytorium, do ktorego > bylismy przypisani. na czym polegała twoja współpraca? bo ja tylko pracowalam i współpracowałam ze współpracownikami w "mojej" czyt. państwowej pracy Proby zmiany terytorium byly nieskuteczne. a jaa wręcz przeciwnie nie dałam się wyrzucić Wladza w koncu > dala sie zmienic na gorsza. Kto i do czego ma sie przyznawac? Chodzi Ci o 40 > milionow czy o 100 tysiecy? Czy wrobelki na jedna nozke bardziej nalezy zjesc? > Czy kontakty z zydokomuna sa gorsze? I od czego gorsze? to jeszcze nie koniec zmian a wróbelek z jedną nóżką też poleci jak ma dwa skrzydełka Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 slowa, slowa, slowa 05.06.06, 19:51 danutki napisała: > w donosicielstwo? Alez oczywiscie. Zakladano nam najrozniejsze teczki. W szkole, w parafii, w pracy, w biurze meldunkowym, w hipotece. Sa teczki znaczy sie donosili. Donoslil conajmniej dokumenty do teczek. A w koncu jak Ty piszesz, ze donosili to wcale nie znaczy, ze ktokolwiek cokolwiek udowodnil.Ty wiesz i juz. > w łapówkarstwo? Jako male pachole dawalem kwiaty na dzien nauczyciela. A pozniej juz bylo z gorki. Rodzice kupowali za lapowki cielecine od baby ze wsi. A cielecina byla kradziona z kontrybucji. Bylo i lapowkarstwo i paserstwo. Mozesz oskarzyc w ramach przestepstw komunistycznych. Jeszcze do 2009 roku. > na czym polegała twoja współpraca? Uczeszczalem do panstwowego zlobka, panstwowej podstawowki, panstwowego ogolniaka. No i nie obalalem ustroju nawet w zlobku. Sie znaczy pelny kolaborant. Co innego Hasz, on od malenkosci plul w celu obalenia. Ja w denaturacie nie gustuje wiec przy obalaniu nie plulem. > bo ja tylko pracowalam i współpracowałam ze współpracownikami w "mojej" czyt. > państwowej pracy No widzisz, fatalnie. Moglas przynajmniej sabotowac. Faze do ziemi podlaczac w komitecie. Albo dziure drazyc w falochronie. > nie dałam się wyrzucić Nalezalas do wybranych. > to jeszcze nie koniec zmian a wróbelek z jedną nóżką też poleci jak ma dwa > skrzydełka Ale on ma tez jedno skrzydelko bardziej. Poleci tak jak to w przereblu. > bo ja tylko pracowalam i współpracowałam ze współpracownikami w "mojej" czyt. > państwowej pracy Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: slowa, slowa, slowa 05.06.06, 20:26 rycho7 napisał: > Nalezalas do wybranych. > to już koniec koniec mojej cierpliwości dostałam alergii na żydokwas R7 pozostając w tym środowisku dłużej mam podstawy obawiać się o swoje zdrowie. żegnam waści Odpowiedz Link Zgłoś
aurora.una Do Danusi: 06.06.06, 05:13 A jednak proponuje uczciwa rewizje calego procesu uwlaszczeniowego, ktory jak wiemy, byl oparty na wielkim przekrecie. Nie proponuje, zeby zabierac ludziom firmy, ktore sami stworzyli, ale publiczny majatek, ktory ukradli. Amerykanie mogli skonfiskowac zlodziejom szefom z Enronu majatek, ktory ukradli ludziom, mozemy i my. Nie zbuduje sie prosperujacego panstwa prawa na fundamencie zlodziejstwa. Uwazam, ze niegdys panstwowe firmy przejete przez roznych samouwlasczonych ologarchow powinny byc oddane pracownikom pod spoldzielczy zarzad, tak jak to uczyniono z wielkim sukcesem w AL. Spoldzielczosc doskonale funkcjonuje w wielu krajach i ona powinna byc przyszloscia Polski i swiata. Przyjlad - w PL najlepiej prosoperujacym pismem jest Polityka - spoldzienia. Odpowiedz Link Zgłoś
danutki Re: od Danusi: 06.06.06, 09:13 aurora.una napisała: > A jednak proponuje uczciwa rewizje calego procesu uwlaszczeniowego, ktory jak > wiemy, byl oparty na wielkim przekrecie. moim zdaniem nie da się tego przeprowadzić, więc po co zaczynać? nie wszystkie dobra wspólne uwłaszczano w oparciu o jakiś przekręt. no i pozostaje kwestia co zrobić ze sprywatyzowanymi firmami, w których udział brali także pracownicy dostając lub zakupująac akcje po preferencyjnych cenach >Nie proponuje, zeby zabierac ludziom > firmy, ktore sami stworzyli, ale publiczny majatek, ktory ukradli. Amerykanie > mogli skonfiskowac zlodziejom szefom z Enronu majatek, ktory ukradli ludziom, > mozemy i my. tu nie widzę analogii firma Enron chyba od początku była prywatnym przedsięwzięciem > > Nie zbuduje sie prosperujacego panstwa prawa na fundamencie zlodziejstwa. a na jakim fundamencie zbudowano prosperującą dziś czyba uczciwie Australię? > Uwazam, ze niegdys panstwowe firmy przejete przez roznych samouwlasczonych > ologarchow powinny byc oddane pracownikom pod spoldzielczy zarzad, tak jak to > uczyniono z wielkim sukcesem w AL. Spoldzielczosc doskonale funkcjonuje w wielu > > krajach i ona powinna byc przyszloscia Polski i swiata. Przyjlad - w PL > najlepiej prosoperujacym pismem jest Polityka - spoldzienia. ale spółdzielczości nie można nakazać ani zadekretować. to już przerabialiśmy Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 byc pieknym, mlodym, zdrowym, bogatym, kochanym... 05.06.06, 09:23 aurora.una napisała: > Wydaje mi sie, ze obecnie Polska najbardziej potrzebuje bezkrwawej rewolucji > typu Ameryki Lacinskiej, dzieki ktorej odzyska ukradzione Polakom, uprzednio > wspolne mienie. Bez tego Polska nigdy sie nie podzwignie, bo kraj bez kapitalu > zawsze bedzie tylko kolonia. Piekna deklaracja, ktora bardzo chetnie bym poparl. Tyle, ze jej calkowity brak realizmu poraza. > Trzeba poddac > rewizji wszystkie akty uwlaszczajace, ktore byly przeprowadzone ze szkoda dla > panstwa i cofnac je w majestacie prawa. Niestety pojecie "ze szkoda dla panstwa" jest czysto polityczne i zaprowadzi do uwlaszczenia sie nowej, czesciowo innej nomenklatury. Tym razem ornitologicznej. Czesciowo skomunizowanej dzieki kapitalizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
hasz0 ______________Zrobię dla Ciebie wyjatek i zapytam: 05.06.06, 09:57 Poniewaz piszesz, że nie rozumiesz o co mi chodziło w przywołąniu wątku o cenach w PRL-u. Wyjaśniam jasne: Wielu młodych.... do 45 lat!(w 1970 mieli 10 a w 1980 20 l i niewiele rozumieli) atakuje mnie, jakobym pochwalał tamte wynaturzone politycznie czasy. Z ich postów przebija takie czarno-białe niezrozumienie realiów jakby przyjechali z Kanady w 1989. Nie wiedzą jakie olbrzymie zmiany nastąpiły w 1957 r. Jak naprawdę się żyło w latach 60-tych i czym naprawdę były wydarzenia 1967-68 i 1970 jaką rolę wypełnił Żymierski, Jaruzelski, Gomułka, Moczar i szara eminencja Cyrankiewicz. Kim wtedy były rodziny Michników, Bermanów, (H)Umer itd. Kim był Gierek po 1970 i kim po 1976! Kto strzelał do narodu i zamykał w siermięznym obozie socjalizmu a kto nie strzelał do Polaków i otwarł sie na technologie i otworzył Polskę na Zachód w sposób niewyobrażalny dla reszty obozu. Zadłużenie Gierka to 20 mrd $ przez 10 lat (naprawdę 13 reszta %%%, konwersje) A ciebie zapytam w rewanzu: > Niestety pojecie "ze szkoda dla panstwa" jest czysto polityczne i zaprowadzi do > uwlaszczenia sie nowej, czesciowo innej nomenklatury. Tym razem > ornitologicznej. Czesciowo skomunizowanej dzieki kapitalizacji. Rozumiem ornitologicznej = kaczki ale reszta? skomunizowa kapitalizacją - czyzby mieńszewizm/bolszewizm? A uwłaszczenie nacjonalizacją? Odpowiedz Link Zgłoś
rycho7 #: ______________Zrobię dla Ciebie wyjatek i zap# 05.06.06, 19:57 hasz0 napisał: > A ciebie zapytam w rewanzu: Rewanzyzm zauwazam, pytanie niestety nie. > A uwłaszczenie nacjonalizacją? To bardzo trudne jak dla Ciebie. Aby cokolwiek wspolczesnie uwlaszczyc to trzeba nasamprzod znacjonalizowac. Przewlaszczenie w takiej sytuacji jest zazwyczaj nieslusznie ornitologicznie nazywane kradzieza. Odpowiedz Link Zgłoś
wikul Bomba jadrowa w Aurorze ? 05.06.06, 20:45 aurora.una napisała: > To co sie dzieje teraz w Polsce z teczkami-falszywkami i aferami wokol nich > nosi znamiona poczatkow wojny domowej. Komu naprawde na niej zalezy? Czy jest > to robota ubecji, czy mafii oligarchow, czy to jedno i to samo? Wojna to sie odbywa w twojej głowie a może niżej. Uważaj żeby nie wybuchła bomba jądrowa. Odpowiedz Link Zgłoś