Gość: +++Ignorant
IP: *.wroclaw.dialog.net.pl
04.06.03, 20:59
Nafta Polska bliżej Iraku
d, PAP 04-06-2003, ostatnia aktualizacja 04-06-2003 18:31
Nafta Polska wkrótce podpisze list intencyjny z Kellogg, Brown and Root,
częścią amerykańskiego koncernu Halliburton, o udziale konsorcjum
utworzonego przez Naftę Polską w odbudowie Iraku - poinformował w środę
rzecznik Nafty Polskiej Krzysztof Mering
Przypomnijmy, że Kellogg, Brown and Root jest jedną z firm, które wygrały
kontrakty rządu amerykańskiego na odbudowę w Iraku. - List intencyjny nie
jest jeszcze podpisany, ale prawdopodobnie nastąpi to wkrótce. Jest on
obecnie przygotowywany - powiedział Mering. W skład konsorcjum utworzonego
przez Naftę Polską wchodzą Rafineria Gdańska (Grupa Lotos), PGNiG, Prochem,
zakłady Police. - Formuła konsorcjum jest otwarta i jeżeli Nafta Polska lub
nasz amerykański partner Kellogg, Brown and Root dojdą do wniosku, że
korzystne byłoby jego poszerzenie, to do tego dojdzie. Również same firmy
mogą zgłaszać chęć przyłączenia się - powiedział Mering. - Konsorcjum
rozpocznie działalność, gdy tylko sytuacja w Iraku ustabilizuje się i
pozwoli na to poziom bezpieczeństwa - dodał.