Gość: koenig IP: *.student.harvard.edu 13.12.01, 02:49 JAS-39 Gripen, F-16 Fighting Falcon czy Mirage 2000? Proszę o merytoryczne komentarze. Bez wyzwisk i kłótni. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: *** Re:Mirage to tylko rodzaj parszywego....żelastwa.. IP: *.toya.net.pl 13.12.01, 05:48 to tak jak z bukietem kwiatów najmniej trzy kwiaty tu też Mirage jest jako dostawka i ten przetarg ładnie wygląda. Wybór francuskiej maszyny odpada napewno z wyglądu Mirage nie szokują swoją przebytą ewolucją technologoczną francuscy piloci tylko mogli zawsze patrzeć na wyczyny rosyjskich maszyn.Ogromnym minusem już od pierwszych wersi Mirage było zastosowanie tylko jednego silnika maszyna okazała się lekko przysłaba.Nie wiem ile silników ma teraz francuska maszyna? Na pewno wybiorą szwedzką lub amerykanską tylko dwie opcje.Szwedzkie maszyny miały swój długi technologiczny konserwatywizm ewolucyjny trwający cirka 10lat wlatach~~(1980-1990) zastój rozwojowy[wtedy bardziej rozwijały się na biurkach i może w pojedynczych sztukach] wlatach 80- tych szwedzi byli bardziej nastawieni na konsumpcjonizm można wręcz rzec że szwedzi obudzili się dopiero z tą sprawą na początku lat dziewiędziesiątych i jaki to ma wpływ na obecną maszyne? byćmoże decydenci mają naprawde bardzo twardy orzech do zgryzienia ...TAKA AMATORSKA OCENA.....tylko wiem że szwedzi mieli długi okres kiedy nad ich niebem latały w większości przestarzałe samoloty he... widocznie się tak ruskich nie spodziewali jak np jaruzelski .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jz Re: Gripen, F-16, czy Mirage? Co z offsetem? Opinie. IP: *.student.harvard.edu 13.12.01, 20:47 Pewnie wybiora F-16. Chociaz ja wolalbym Gripena. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jajacek WFM 125cc IP: *.kabel.telenet.be 13.12.01, 22:44 Zamontowac skrzydla ,pilotowi dac palke i niech lata. Gripen nie ma jeszcze certyfikatu NATO ,i nie wiadomo czy bedzie mial. Co do F16 to przemawia za tym powszechnosc i kompatybilnosc uzbrojenia z innymi aljantami. Modernizacja tego modelu i w przyszlosci latwiejsze przejscie na nowe modele . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolo Re: WFM 125cc IP: *.student.harvard.edu 13.12.01, 23:57 Gość portalu: jajacek napisał(a): > Zamontowac skrzydla ,pilotowi dac palke i niech lata. > Gripen nie ma jeszcze certyfikatu NATO ,i nie wiadomo czy bedzie mial. > Co do F16 to przemawia za tym powszechnosc i kompatybilnosc uzbrojenia z innymi > > aljantami. > Modernizacja tego modelu i w przyszlosci latwiejsze przejscie na nowe modele . Modernizacja? A potem przejscie na nowy model? Ale chyba za 30 lat kiedy Polska bedzie miala troche wiecej pieniedzy. Nie licz na to, ze po paru latach przesiadziemy sie na JSF. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A Re: Gripen, F-16, czy Mirage? Co z offsetem? Opinie. IP: *.toya.net.pl 14.12.01, 03:42 stawiam na amerykańca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Re: Gripen, F-16, czy Mirage? Co z offsetem? Opinie. IP: *.toya.net.pl 17.12.01, 14:22 Gripen Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doku Co to? Jakieś jaja? IP: *.mofnet.gov.pl 17.12.01, 14:33 Ocena jakości technicznej i funkcjonalności takiego skomplikowanego urządzenia jak samolot myśliwski musi być dokonana przez pilotów bojowych, inżynierów lotnictwa wojskowego, NATOwskich specjalistów od taktyki i innych specjalistów, którzy dla takiego forum są praktycznie niedostępni. Ponadto wiele aspektów technicznych i czysto militarnych to sprawy na tyle poufne, że nawet kompetentny specjalista nie opisze ich tutaj. Byłoby szczytem bezkrytycznego zarozumialstwa wypowiadać jakieś opinie w tych kwestiach Odpowiedz Link Zgłoś