polski_francuz 29.01.09, 22:20 w Davos. Peres opowiedzial swoja wersje wydarzen w Gazie. Mial 25 minut. Erdogan chcial odpowiedziec i mu moderator skrocil odpowiedz. www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,604429,00.html I Erdogan sie obrazil. PF Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hansgrubber Re: Erdogan vs. Peres 29.01.09, 22:29 Musieli brac moderatora z Erecu? Odpowiedz Link Zgłoś
melord Re: Erdogan vs. Peres 29.01.09, 22:31 Netanyahu zas straszyl w Davos Iranem....na economic forum!!! boja sie moski odpowiedzialnosci za zbrodnie w Gaza i wykorzystuja kazda okazje na swoja prymitywna propagande Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re: Erdogan vs. Peres 29.01.09, 22:37 Als Peres zu Ende gesprochen hatte und Beifall bekommen hatte, wies der Moderator, der Journalist David Ignatius von der "Washington Post", darauf hin, die Zeit für die Diskussionsrunde sei nun abgelaufen. Doch Erdogan wollte antworten. Er insistierte, er wolle noch Redezeit: Er brauche nur eine Minute, um zu antworten, "nur eine Minute, nur eine Minute", sagte der türkische Premier immer wieder. Er bat den Moderator so lange, bis dieser einwilligte. Podobnie jest jak tu na forum.Moderatorka Dana chce wszystkim pyski zamknac. Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re: barak_obama 29.01.09, 23:36 No ale polecialo pare twoich watkow z Aquanet i z moderacji ale sie tez z tym liczylem. Odpowiedz Link Zgłoś
jaceq Absztyfikant jest... 30.01.09, 00:01 Przypomniałbyś, jak Kozacy zaporoscy obrazili tureckiego premiera... Miałem zapisać sobie i zapomniałem. Odpowiedz Link Zgłoś
absztyfikant Re: Absztyfikant jest... 30.01.09, 05:47 Oferta Mehmeda IV „ Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję Wam, zaporoskim Kozakom, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej Waszymi napaściami przejmować. Sułtan turecki Mehmed IV ” Odpowiedź Kozaków „ Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z Ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gó.... Nie będziesz Ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z Tobą ziemią i wodą, ku... Twoja mać. Kucharzu Ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i ch...u zagięty. Świński Ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, ku... Twoja mać. O tak Ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz Ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas! Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re: Erdogan vs. Peres 30.01.09, 00:34 Wlasnie ta sytuacje zobaczylem w TV.Powiem szczerze po Peresie spodziewalem sie innej reakcji. Odpowiedz Link Zgłoś
b-a-r-a-k.o-b-a-m-a Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 01:28 Zionaziol przeprasza?-koniec swiata.To im sie nigdy nie zdarzylo. To trzeba zapisac w kalendarzu. www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3664180,00.html Odpowiedz Link Zgłoś
g-48 Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 01:30 Cholera to jest naprawde kuriosum! Odpowiedz Link Zgłoś
cyniol Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 02:00 Sprytnie obmyslili cala akcje. Peres musial przeprosic, bo Turcja jest jedynym sprzymierzencem Izraela, wsrod panstw muzułmanskich. Turcja nie tylko daje Izraelowi otwarta przestrzen powietrzna do wojskowych cwiczen lotniczych, oraz uzdrowiska dla turystow z Izraela, ale nawet regularnie zaopatruje Izrael w wode za pomoca statkow Odpowiedz Link Zgłoś
b-a-r-a-k.o-b-a-m-a Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 06:08 z Forum Swiat. Co powiedzial Premier Erdogan i dlaczego.... annaste1 30.01.09, 03:23 Odpowiedz nigdzie nie mozna znalezc tlumaczenia: Moderator: There was a heated debate here. This is a discussion that can last for hours. We are already out of time. Erdoğan: One minute. Moderator: Mr. Prime Minister, well, you know Erdoğan: One minute, one minute! No! One minute. Moderator: Ok, but I want you not to speak more than one minute. Erdoğan: Mr. Peres, you are older than me. Your voice is very loud. I know that you are speaking aloud because of the requirement of a sense of guilt. My voice will not be that loud. About murdering, you know killing very well. I am well aware how you murdered children on beaches. Two former prime ministers of your country had important sayings to me. You have former prime ministers who say When I entered Palestine on tanks, I feel more and more pleased. I can give their names. Maybe some of you wonder. Besides, I condemn those of you who applaud this persecution. Because applauding these killers who murdered those children, who massacred those people is, I believe, also another crime committed against humanity. Look, we cannot disregard a reality here. Here, I jotted down a lot of notes, but I dont have time to answer all of them. But, I will say you only two things: Moderator: Excuse me Prime Minister, we cant start the debate again. Erdoğan: Excuse me. First ... excuse me, do NOT interrupt me!... First, The Old Testament says in the 6th commandment: "You shall not kill!" But there is murder here. Second, this is also very interesting. Gilad Atzmon, a Jewish himself, says: Israeli barbarity is far beyond even the cruelty. Besides, Avi Shlaim, Professor of Oxford who performed his military duty in Israeli army, says in the Guardian the following: Moderator: Prime Minister, Prime Minister. I wanna ask to our host. Erdoğan: Israel became a gangster state. (to the moderator) I thank you, too. For me ... Davos is done for me from now on. I will never come to Davos again. You shall all know this in this way. You are not letting us speak. (Showing Peres) He spoke for 25 minutes, but you let me speak 12 minutes. No way! "The translation may not be exact, particularly those of the moderator (i had to translate his sayings using the interpreter's translation to Turkish as i cannot hear what he says). On Erdogan's speech, it was difficult for me to translate some of phrases, but i guess the translation gives more or less the same meaning.. Enjoy .)" forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=90583688&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
1zorro Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 07:57 polityk sie nie obraza. Przynajmniej nie powinien.... Odpowiedz Link Zgłoś
neo.nick to dowód jak świat jest sterroryzowany pzrez 30.01.09, 20:37 zinazistów. Odpowiedz Link Zgłoś
marksistowski Go*wno prawda 30.01.09, 20:54 Jedyne sukcesy zydkowie odnoszą w kłapaniu mordą. Turcja niewatpliwie sie wyłoni jako lider muzuLmanskiego swiata i ma potencjał aby zadeptac izraelitkowo w ciągu 24 godzin. A więc peres nie podskakuj , siedz na du*pie i przytakuj. ha,ha,ha,ha Odpowiedz Link Zgłoś
cyniol Re: W Iranie tez wiwatuja na czesc Erdogana 30.01.09, 22:25 Iran cheers Erdogan for Davos walkout Mottaki hails Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan's spat with Israel. Iran says the reaction shown by Turkish Premier Recep Tayyip Erdogan at Davos was natural given his policy of condemning crimes. "The move by Erdogan was in line with Ankara's stance of condemning the crimes of the Zionist regime [Israel]," Iranian Foreign Minister Manouchehr Mottaki told IRIB. www.presstv.ir/detail.aspx?id=84143§ionid=351020101 Odpowiedz Link Zgłoś
jaceq Re: W Iranie tez wiwatuja na czesc Erdogana 30.01.09, 22:50 "Mottaki hails Turkish Prime Minister" Sieg heil! Heil! Heil! Odpowiedz Link Zgłoś