Dodaj do ulubionych

Erdogan vs. Peres

29.01.09, 22:20
w Davos.

Peres opowiedzial swoja wersje wydarzen w Gazie. Mial 25 minut. Erdogan chcial
odpowiedziec i mu moderator skrocil odpowiedz.

www.spiegel.de/wirtschaft/0,1518,604429,00.html
I Erdogan sie obrazil.

PF
Obserwuj wątek
    • hansgrubber Re: Erdogan vs. Peres 29.01.09, 22:29
      Musieli brac moderatora z Erecu? smile
    • melord Re: Erdogan vs. Peres 29.01.09, 22:31
      Netanyahu zas straszyl w Davos Iranem....na economic forum!!!
      boja sie moski odpowiedzialnosci za zbrodnie w Gaza i wykorzystuja kazda okazje
      na swoja prymitywna propagande
    • g-48 Re: Erdogan vs. Peres 29.01.09, 22:37
      Als Peres zu Ende gesprochen hatte und Beifall bekommen hatte, wies
      der Moderator, der Journalist David Ignatius von der "Washington
      Post", darauf hin, die Zeit für die Diskussionsrunde sei nun
      abgelaufen. Doch Erdogan wollte antworten. Er insistierte, er wolle
      noch Redezeit: Er brauche nur eine Minute, um zu antworten, "nur
      eine Minute, nur eine Minute", sagte der türkische Premier immer
      wieder. Er bat den Moderator so lange, bis dieser einwilligte.
      Podobnie jest jak tu na forum.Moderatorka Dana chce wszystkim pyski
      zamknac.
    • g-48 Re: barak_obama 29.01.09, 23:36
      No ale polecialo pare twoich watkow z Aquanet i z moderacji ale sie
      tez z tym liczylem.
    • jaceq Absztyfikant jest... 30.01.09, 00:01
      Przypomniałbyś, jak Kozacy zaporoscy obrazili tureckiego premiera...

      Miałem zapisać sobie i zapomniałem.
      • absztyfikant Re: Absztyfikant jest... 30.01.09, 05:47
        Oferta Mehmeda IV
        „ Ja, sułtan, syn Mehmeda, brat Słońca i Księżyca, wnuk i namiestnik Boga, Pan królestw Macedonii, Babilonu, Jerozolimy, Wielkiego i Małego Egiptu, Król nad Królami, Pan nad Panami, znamienity rycerz, niezwyciężony dowódca, niepokonany obrońca miasta Pańskiego, wypełniający wolę samego Boga, nadzieja i uspokojenie dla muzułmanów, budzący przestrach, ale i wielki obrońca chrześcijan — nakazuję Wam, zaporoskim Kozakom, poddać się mi dobrowolnie bez żadnego oporu i nie kazać mi się więcej Waszymi napaściami przejmować.

        Sułtan turecki Mehmed IV


        Odpowiedź Kozaków


        Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z Ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gó.... Nie będziesz Ty, sukin Ty synu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z Tobą ziemią i wodą, ku... Twoja mać. Kucharzu Ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i ch...u zagięty. Świński Ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, ku... Twoja mać.

        O tak Ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz Ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas!

        Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami
        • 1zorro Re: Absztyfikant jest... 30.01.09, 07:56
          ladnie...Albo, tys piknie...
        • jaceq Re: Absztyfikant jest... 30.01.09, 20:26
          dzięki piękne!
    • g-48 Re: Erdogan vs. Peres 30.01.09, 00:34
      Wlasnie ta sytuacje zobaczylem w TV.Powiem szczerze po Peresie
      spodziewalem sie innej reakcji.
    • b-a-r-a-k.o-b-a-m-a Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 01:28
      Zionaziol przeprasza?-koniec swiata.To im sie nigdy nie zdarzylo.
      To trzeba zapisac w kalendarzu.

      www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3664180,00.html
      • g-48 Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 01:30
        Cholera to jest naprawde kuriosum!
        • cyniol Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 02:00
          Sprytnie obmyslili cala akcje. Peres musial przeprosic, bo Turcja jest
          jedynym sprzymierzencem Izraela, wsrod panstw muzułmanskich. Turcja nie tylko
          daje Izraelowi otwarta przestrzen powietrzna do wojskowych cwiczen lotniczych,
          oraz uzdrowiska dla turystow z Izraela, ale nawet regularnie zaopatruje Izrael w
          wode za pomoca statkow
          • b-a-r-a-k.o-b-a-m-a Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 06:08
            z Forum Swiat.


            Co powiedzial Premier Erdogan i dlaczego....
            annaste1 30.01.09, 03:23 Odpowiedz
            nigdzie nie mozna znalezc tlumaczenia:

            Moderator: There was a heated debate here. This is a discussion that can last
            for hours. We are already out of time.

            Erdoğan: One minute.

            Moderator: Mr. Prime Minister, well, you know

            Erdoğan: One minute, one minute! No! One minute.

            Moderator: Ok, but I want you not to speak more than one minute.

            Erdoğan: Mr. Peres, you are older than me. Your voice is very loud. I know that
            you are speaking aloud because of the requirement of a sense of guilt. My voice
            will not be that loud. About murdering, you know killing very well. I am well
            aware how you murdered children on beaches. Two former prime ministers of your
            country had important sayings to me. You have former prime ministers who say
            When I entered Palestine on tanks, I feel more and more pleased. I can give
            their names. Maybe some of you wonder. Besides, I condemn those of you who
            applaud this persecution. Because applauding these killers who murdered those
            children, who massacred those people is, I believe, also another crime committed
            against humanity. Look, we cannot disregard a reality here. Here, I jotted down
            a lot of notes, but I dont have time to answer all of them. But, I will say you
            only two things:

            Moderator: Excuse me Prime Minister, we cant start the debate again.

            Erdoğan: Excuse me. First ... excuse me, do NOT interrupt me!... First, The Old
            Testament says in the 6th commandment: "You shall not kill!" But there is murder
            here. Second, this is also very interesting. Gilad Atzmon, a Jewish himself,
            says: Israeli barbarity is far beyond even the cruelty. Besides, Avi Shlaim,
            Professor of Oxford who performed his military duty in Israeli army, says in the
            Guardian the following:

            Moderator: Prime Minister, Prime Minister. I wanna ask to our host.

            Erdoğan: Israel became a gangster state. (to the moderator) I thank you, too.
            For me ... Davos is done for me from now on. I will never come to Davos again.
            You shall all know this in this way. You are not letting us speak. (Showing
            Peres) He spoke for 25 minutes, but you let me speak 12 minutes. No way!

            "The translation may not be exact, particularly those of the moderator (i had to
            translate his sayings using the interpreter's translation to Turkish as i cannot
            hear what he says). On Erdogan's speech, it was difficult for me to translate
            some of phrases, but i guess the translation gives more or less the same
            meaning.. Enjoy .)"

            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=50&w=90583688&v=2&s=0
            • 1zorro Re: Ziomaziol Peres przeprasza 30.01.09, 07:57
              polityk sie nie obraza. Przynajmniej nie powinien....
    • neo.nick to dowód jak świat jest sterroryzowany pzrez 30.01.09, 20:37
      zinazistów.
      • marksistowski Go*wno prawda 30.01.09, 20:54
        Jedyne sukcesy zydkowie odnoszą w kłapaniu mordą. Turcja
        niewatpliwie sie wyłoni jako lider muzuLmanskiego swiata i ma
        potencjał aby zadeptac izraelitkowo w ciągu 24 godzin.
        A więc peres nie podskakuj , siedz na du*pie i przytakuj. ha,ha,ha,ha
    • cyniol Re: W Iranie tez wiwatuja na czesc Erdogana 30.01.09, 22:25
      Iran cheers Erdogan for Davos walkout

      Mottaki hails Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan's spat with Israel.
      Iran says the reaction shown by Turkish Premier Recep Tayyip Erdogan at Davos
      was natural given his policy of condemning crimes.

      "The move by Erdogan was in line with Ankara's stance of condemning the crimes
      of the Zionist regime [Israel]," Iranian Foreign Minister Manouchehr Mottaki
      told IRIB.

      www.presstv.ir/detail.aspx?id=84143§ionid=351020101
      • jaceq Re: W Iranie tez wiwatuja na czesc Erdogana 30.01.09, 22:50
        "Mottaki hails Turkish Prime Minister"

        Sieg heil! Heil! Heil!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka