Dodaj do ulubionych

Scjentolodzy ruszają na Polskę ...

06.07.09, 10:14
Centrala organizacji scjentologów w Niemczech przygotowuje ofensywę
na Polskę, pisze na łamach "Rzeczpospolitej" pastor Thomas Gandow,
pełnomocnik Kościoła ewangelickiego w Berlinie do spraw sekt.

Scjentolodzy uważani są za jedną z najniebezpieczniejszych sekt na
świecie. Właśnie wysyłają 60 tys. książek swych teoretyków do 3800
bibliotek na terenie Polski. Trwa tłumaczenie m.in. na nasz język 18
uznanych za kanon scjentologii książek założyciela sekty Rona
Hubbarda. W Berlinie sekta szkoli też osoby, które będą szerzyły jej
założenia w Polsce i Czechach.

W Polsce Kościół scjentologiczny nie jest zarejestrowany. Stara się
o to od 1993 r.
Quelle PDN-NY
Obserwuj wątek
    • andrzejg robia błąd 06.07.09, 10:25
      W Berlinie sekta szkoli też osoby, które będą szerzyły jej
      > założenia w Polsce i Czechach.
      >

      od Niemca nic nie weźmiemy
      Od Czecha juz prędzej...zresztą,mamy tradycję

      Czyli wyszkolcie najpierw Czechów.


      A.
      • marouder.eu Mi sie wydaje, ze.. 06.07.09, 10:32
        ..Hubbard w Polsce postrzegany jest jako zrodlo (quelle) takiej sobie fantastyki
        a ten maly, najwiekszy scjentolog amierikanski jest wysmiewany nawet przez
        tygodniki dla pansmile)
        Czy jest jakas Czeszka, scientolozka o niebanalnej o urodzie, ktora warto poznac
        (urode!)?
        • andrzejg Re: Mi sie wydaje, ze.. 06.07.09, 10:35
          z wiarą jest róznie.Tu zdrowy rozsądek może zawieść.
          Jestem pewny,że znajdzie się sporo mających potrzebę wiary,
          którym ten ruch, czy tez sekta (aby nie podpaść tutejszym koscielnym)
          przypadnie do gustu.Dla mnie to wszystko jest s-f.

          A.
          • marouder.eu Ale.. 06.07.09, 10:40
            ..mi w poprzednim poscie najbardziej chodzilo o to, czy moze ktos zna jakas
            Czeszke, scjentolozke, o niebanalnej urodzie, mloda, wysportowana i zasobna?!
            ..bo bym chetnie poznal!
            • andrzejg spytaj Hasza 06.07.09, 10:47
              marouder.eu napisał:

              > ..mi w poprzednim poscie najbardziej chodzilo o to, czy moze ktos
              zna jakas
              > Czeszke, scjentolozke, o niebanalnej urodzie, mloda, wysportowana
              > i zasobna?! ..bo bym chetnie poznal!

              on oblatany
              • marouder.eu Oho! Oblatany Hasz:/ 06.07.09, 10:51
                Ja nie twierdze, ze on nigdy na karuzeli nie byl. Ba, nawet mysle, ze kiedys byc
                musial, ale podejrzewam, ze z czeszek, to przypomni sobie tylko Masze z ambasady
                radzieckiej w Praze..a ta mnie malo interesuje ze wzgledu na uplyw lat i
                przynaleznosc korporacyjnauncertain
            • cyniol Re: Ale.. 06.07.09, 12:16
              marouder.eu napisał:

              > ..mi w poprzednim poscie najbardziej chodzilo o to, czy moze ktos zna jakas
              > Czeszke, zasobna?!
              > ..bo bym chetnie poznal!

              Ci chodzilo? Na brak kasy narzekasz? Poczekaj na odszkodowania,jako ocalalemu z
              zaglady na pewno skapnie ci troche groszasmile
              • marouder.eu Re: Ale.. 06.07.09, 12:23
                Pupku, ma byc taka, zeby mi do portfela nie zagladala! Oczywiscie m.in! Ale
                widze, ze miedzy scjentolozkami jej nie masz!
        • jaceq Re: Mi sie wydaje, ze.. 06.07.09, 14:22
          marouder.eu napisał:

          > ..Hubbard w Polsce postrzegany jest

          Coś Hubbarda czytałem z pewnością, ale nie zapadł w pamięć tak, jak Henlein,
          Bester, czy (za przeproszeniem) Dick.

          > Czy jest jakas Czeszka, scientolozka o niebanalnej o urodzie

          Zdecydowanie jestem za! Też chcę poznawać scjentolożki dowolnej nacji. Czy one
          też mają taką osobowość domokrążną, jak Świadkinie Jehowy, które aczkolwiek
          trafiają się urodziwe, to niezbyt dają się podżegać? Może u scjentolożek z tym
          jest lepiej? Wiesz Pan coś o tym? A co mi tam, niech mnie nawracają.
          • marouder.eu zero wynikow! 06.07.09, 14:29
            Czlowiek wrzuca w google haslo "ceske scientolozky", a tu nic w wynikach!


            -
            Pisz na forum Aquanet, najstarszym forum politycznym na portalu gazeta.pl: urlcut.com/11
            • jaceq Re: zero wynikow! 06.07.09, 14:52
              Mnie wyskoczyła jedna. Jakaś Dubravka albo Dobravka.
              Chyba wymiękam. Znowu sprowadzę jakieś plagi z południa.
    • rycho7 hamerykanska automata do wiazania krawata 06.07.09, 12:10
      hugo_w2 napisał:

      > W Polsce Kościół scjentologiczny nie jest zarejestrowany.

      Ja bym ich wpisal do rejestru spolek handlowych. Owoc zakazany lepiej smakuje.
      To w polszcze zadziala.

      Ten watek zachecil mnie do poczytania o nich w wikipedii. Faktycznie religia to
      sprzedawanie licencji na glupote. Czy katole maja monopol?

      Scientologia jako sposob na analfabetyzm to cymes. Dodac jeszcze samokrytyke
      przed kolektywem jak w ZMP.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka