prusz01 24.03.07, 12:55 po cholere takie forum forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=36750 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zwierz.alpuhary Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 13:52 jak widać po zainteresowaniu, było potrzebne Odpowiedz Link Zgłoś
valczak Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 14:31 Niby ma spore zainteresowanie ale nie uzywam bo wedlug mnie okolicznosci jego powstania sa zalosne (delikatnie rzecz biorac) Odpowiedz Link Zgłoś
leo48 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 16:33 Ze starego nawyku zaglądam głównie na to tutaj forum, ale pytanie sformułowane "po kiego" sprowokowało mnie do zajrzenia i tam. Chyba już wiem, "po kiego" i odpowiedź wcale nie jest trudna. Tam jest agresji jakby lekko mniej a może i wcale. Tam nie zauważyłem napaści na kogoś, kto miał czelność myśleć inaczej niż ogół. Tam nie ma moderatora ani administratora, który według swego widzimisię dławi dyskusję, kasuje wpisy i po mentorsku strofuje innych. Jest ono, to forum, jak gdyby bardziej przyjazne i spolegliwe dla gości. Mam wrażenie, że tamto forum, przynajmniej na razie, zdaje sobie sprawę ze swej służebności wobec użytkowników a nie na odwrót. Dzięki temu nie staje się tak nudne, jak żółty biuletyn Prezydenta Miasta podrzucany co jakiś czas do naszych skrzynek pocztowych. Zauważcie, jak wielu bardzo w swoim czasie aktywnych użytkowników FP przestało się udzielać niemal całkowicie. To forum niebawem stanie się Forum Jedynej Osoby. Odpowiedz Link Zgłoś
valczak Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 18:19 A kim jest ta osoba?:) Odpowiedz Link Zgłoś
leo48 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 18:51 Nomina sunt odiosa Odpowiedz Link Zgłoś
cat_s Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 21:10 > Nomina sunt odiosa Owszem, nazwiska są wstrętne... ;-) Jak mniemam i wierzę - Forum Pruszków na portalu GW obędzie się bez nazwisk. Jako jedna z osób 'adminujących' FPruszków zapewniam, że tak pozostanie. W moim mniemaniu forum służy wymianie poglądów i opinii - ale nie wszystkich. Jeśli kto ma ochotę na bokserską wymianę poglądów politycznych i 'nazwiskowych' - niech szuka innego miejsca. Cóż, nie oceniam i nie komentuję... że tak powiem: powodzenia. Ale FPruszków, dopóki będę miał na to wpływ, pozostanie 'forumem' apolitycznym i beznazwiskowym. O ile pamiętam - tak się jakiś czas temu umawialiśmy i przy tym, proszę, pozostańmy. Pozdrawiam cat_s Odpowiedz Link Zgłoś
magister11 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 16:55 Na tamtym forum nigdy nie przeczytałem, że jestem nazistą, domorosłym politykierem, jednym z radnych, pracownikiem urzędu miejskiego, poplecznikiem prezydenta, itd, itp. Świadczy to z jednej strony o znacznie wyższym poziomie kulturalnym i intelektualnym tamtejszych formułowiczów, a z drugiej o wyższym ich id. :-) Natomiast główną zaletą tego forum jest ilość osób tutaj piszących ze wszystkimi tego dobrodziejstwami i wadami :-) Odpowiedz Link Zgłoś
zwierz.alpuhary Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 18:23 > Świadczy to z jednej strony o znacznie wyższym poziomie kulturalnym i > intelektualnym tamtejszych formułowiczów, a z drugiej o wyższym ich id. :-) bardzo ciekawe spostrzeżenie; czy mógłbyś jakoś szerzej wyjaśnić, jaki jest związek między pisaniem na forum a "id" czyli inaczej freudowskim libido?;-) Odpowiedz Link Zgłoś
magister11 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 19:10 czy mógłbyś jakoś szerzej wyjaśnić, jaki jest > związek między pisaniem na forum a "id" czyli inaczej freudowskim libido?;-) Chodziło mi oczywiście o iq, czego - z Twoim iq - z łatwością można domyślić się z kontekstu. :-) Odpowiedz Link Zgłoś
leo48 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 22:28 I oto, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawił się przykład tej "życzliwości inaczej" made by FP. Najczęściej padające tu sformułowanie, poza oczywiście epitetami, to obcesowe i napastliwe : "zechciej wyjaśnić", nawet jeśli chodzi o pomyłkę tak ewidentną jak z tym iq, która doprawdy dodatkowych wyjaśnień nie wymagała. Chwilę wcześniej była mowa o "żałośnie podejrzanych okolicznościach powstania" tamtego forum. Prawda, że to widomy przejaw harmonijnego współistnienia ? Catsowi zaś chciałbym tylko wyjaśnić, że jego tu działanie faktycznie wyróżnia się in plus pod względem umiaru w interwencjach, ale nie zgadzam się z twierdzeniem, jakoby na tym forum nie dopuszczało się politykowania. Owszem, dopuszcza się, ale tylko do momentu, kiedy padną krytyczne uwagi kierowane pod adresem zwolenników partii KM*). W takim bowiem momencie dyskusja zostaje bezwzględnie zamknięta. A to, niestety, nosi już znamiona manipulacji. Z moich, przyznaję amatorskich, obserwacji wynika, iż wiele wątków forum mogłoby stać się przyczynkiem do wyciągnięcia interesujących wniosków dla socjopatologa. Nawiasem mówiąc wydaje mi się, że maksymę "nomina sunt odiosa" przetłumaczyłeś zbyt dosłownie. Bardziej odpowiada mi jej interpretacja u Kopalińskiego czyli "niepożądane", bo to oddaje sens, w jakim jej użyłem. *) KM - Krynica Mądrości (tej drobnej uszczypliwości nie mogłem sobie odmówić) Odpowiedz Link Zgłoś
sqh Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 26.03.07, 11:03 Pozdrawiamy wszystkich wyznawców spiskowej teorii dziejów - bez Was świat byłby bezbarwny :-) Odpowiedz Link Zgłoś
erleusortok forum Pruszków 26.03.07, 12:21 Dlaczego tyle for(ów)? Między innymi dlatego że to, na którym siedzimy, jest mocno niedoskonałe. Tak naprawdę nie jest to przecież "Forum Pruszków", tylko "wątek Pruszków" wielkiego forum "Gazeta.pl", jeden z wielu wątków w kategorii "miasta > mazowieckie". Nie ma tu zatem możliwości zakładania działów i wątków, o które aż się prosi (osiedla, ogłoszenia, kupię/sprzedam, nasze lokalne władze, polityka, przyszłość miasta itp.). Nie możemy sobie machnąć ankietki z kontrowersyjnym pytaniem typu "czy jesteś za przyłączeniem Pruszkowa do aglomeracji Warszawy". Nie ma nawet możliwości "przyklejania" wątków na górze. Co więcej, nie ma adminów - administratorzy forum Gazeta.pl mają na głowie za dużo spraw by zaglądać na Pruszków. Są tylko moderatorzy społeczni, których jedyną władzą jest możliwość wycięcia postu/wątku (nie, nie tniemy wszystkich krytycznych wobec nas postów). Moderatorzy społeczni są jednocześnie zwykłymi forumowiczami. Tak jak wszyscy, mamy prawo dyskutować i wyrażać swoje zdanie. Z tym zdaniem - ani ze sposobem jego wyrażenia - nikt nie musi się zgadzać. Jeśli moderator kogoś krytykuje, to jego prawo, a prawem krytykowanego jest mu odpowiedzieć. Gdybyśmy zaczęli owe odpowiedzi wycinać - tak, to byłaby cenzura. Ale takowej nie ma. Prywatnie wolałbym, żeby forum pruszkowskie było jedno, nawet jeśli oznaczałoby to ostre spory między forumowiczami. Podział wydaje mi się z deczka sztuczny - Pruszków, Warszawa-Pruszków czy Nowy Pruszków poruszają wszak te same tematy. Odpowiedz Link Zgłoś
magister11 Re: forum Pruszków 26.03.07, 12:37 Widzieliście jakie forum ma Parzeniew? www.parzniew.waw.pl Cos taiego stworzyć dla Pruszkowa! Wówczas też część ludzi z grona mogłaby sie tam przenieść (ci co to bardziej obrazki, grafikę lubią). I wtedy byłyby i osiedla itp. I jaka integracja mieszkańców! Wszystko pod jednym adresem. Danie tam np. ogłoszenia miałoby też znacznie większą siłę. Pomyślcie o tym znawcy internetu! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
erleusortok Re: forum Pruszków 26.03.07, 13:51 magister11 napisał: > Widzieliście jakie forum ma Parzniew? www.parzniew.waw.pl Teoretycznie dałoby się to zrobić. Problemy: - ktoś musiałby tym zawiadywać (stworzenie i administracja forum), mogłoby to oznaczać niechęć i oskarżenia ze strony innych osób. No chyba, że stworzylibyśmy radę ;-) - ktoś musiałby za to zapłacić (koszt serwera). Tanie firmy hostingujące niekoniecznie lubią fora z dużym ruchem... - podobne próby były chyba podejmowane, np. na pruszkow.wiecej.pl/ było przez chwilę forum. Ale nikt tam nie zaglądał... Bo kolejne forum można stosunkowo łatwo stworzyć, ale... Właśnie, chyba nie ma sensu żeby to było _kolejne_ forum. To które mamy nie jest idealne, ale jest, są już na nim ludzie. Kto zada pytanie na forum, na którym jeszcze nikogo nie ma? Sens miałoby stworzenie nowego super-forum i przeniesienie na nie postów z dotychczasowych (z odpowiednim uporządkowaniem po rozmaitych działach), przy jednoczesnym wygaszeniu for dotychczasowych. To jednak nie wydaje mi się realne, nawet z czysto technicznego punktu widzenia. Przy wszystkich wadach forum gazeta.pl ma też i zalety - ktoś inny martwi się o to, by działało. Odpowiedz Link Zgłoś
humptyangel Re: problem forów 26.03.07, 15:37 Tą kwestie poruszałem na 3 pruszkowskich forach tj. Warszawa-Pruszków, Pruszków, Nowy Pruszków jakis czas temu. I bodajrze zwierz celnie okreslił rozwiązanie problemu - jest demokracja i niech każdy pisze tam gdzie chce. Ja piszę na wszystkich 3 (staram się:) i nie mierzi mnie żadne z nich, ani też forumowicze tam piszący więc nie widze problemu. I nie rozumiem w czym jest problem. Mankamentem jest to, iż różne inforamcje mogą umykać przez tą mnogość i to, że należy zakładać 3 wątki na raz zamiast. PS Pamiętajcie, by nigdy nie wklejać do posu tylko linka prowadzącego na inne forum. Wielu tego nie lubi i ja nie robie tak z grzecznosci :) Odpowiedz Link Zgłoś
zwierz.alpuhary Re: problem forów 26.03.07, 16:27 możnaby założyć jeszcze jedno forum do dyskusji interforumowych. Wtedy taki wątek z jednego forum mógłby być dyskutowany na forum wszystkich forów:) Odpowiedz Link Zgłoś