Dodaj do ulubionych

po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków

24.03.07, 12:55
po cholere takie forum forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=36750
Obserwuj wątek
    • zwierz.alpuhary Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 13:52
      jak widać po zainteresowaniu, było potrzebne
      • prusz01 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 14:17
    • valczak Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 14:31
      Niby ma spore zainteresowanie ale nie uzywam bo wedlug mnie okolicznosci jego powstania sa zalosne (delikatnie rzecz biorac)
      • leo48 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 16:33
        Ze starego nawyku zaglądam głównie na to tutaj forum, ale pytanie
        sformułowane "po kiego" sprowokowało mnie do zajrzenia i tam.
        Chyba już wiem, "po kiego" i odpowiedź wcale nie jest trudna. Tam jest agresji
        jakby lekko mniej a może i wcale. Tam nie zauważyłem napaści na kogoś, kto miał
        czelność myśleć inaczej niż ogół. Tam nie ma moderatora ani administratora,
        który według swego widzimisię dławi dyskusję, kasuje wpisy i po mentorsku
        strofuje innych. Jest ono, to forum, jak gdyby bardziej przyjazne i spolegliwe
        dla gości. Mam wrażenie, że tamto forum, przynajmniej na razie, zdaje sobie
        sprawę ze swej służebności wobec użytkowników a nie na odwrót. Dzięki temu nie
        staje się tak nudne, jak żółty biuletyn Prezydenta Miasta podrzucany co jakiś
        czas do naszych skrzynek pocztowych. Zauważcie, jak wielu bardzo w swoim czasie
        aktywnych użytkowników FP przestało się udzielać niemal całkowicie. To forum
        niebawem stanie się Forum Jedynej Osoby.
        • valczak Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 18:19
          A kim jest ta osoba?:)
          • leo48 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 18:51
            Nomina sunt odiosa
            • cat_s Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 24.03.07, 21:10
              > Nomina sunt odiosa

              Owszem, nazwiska są wstrętne... ;-)

              Jak mniemam i wierzę - Forum Pruszków na portalu GW obędzie się bez nazwisk.
              Jako jedna z osób 'adminujących' FPruszków zapewniam, że tak pozostanie.
              W moim mniemaniu forum służy wymianie poglądów i opinii - ale nie wszystkich.
              Jeśli kto ma ochotę na bokserską wymianę poglądów politycznych i 'nazwiskowych' - niech szuka innego miejsca. Cóż, nie oceniam i nie komentuję... że tak powiem: powodzenia.
              Ale FPruszków, dopóki będę miał na to wpływ, pozostanie 'forumem' apolitycznym i beznazwiskowym.
              O ile pamiętam - tak się jakiś czas temu umawialiśmy i przy tym, proszę, pozostańmy.

              Pozdrawiam
              cat_s
    • magister11 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 16:55
      Na tamtym forum nigdy nie przeczytałem, że jestem nazistą, domorosłym
      politykierem, jednym z radnych, pracownikiem urzędu miejskiego, poplecznikiem
      prezydenta, itd, itp.

      Świadczy to z jednej strony o znacznie wyższym poziomie kulturalnym i
      intelektualnym tamtejszych formułowiczów, a z drugiej o wyższym ich id. :-)

      Natomiast główną zaletą tego forum jest ilość osób tutaj piszących ze
      wszystkimi tego dobrodziejstwami i wadami :-)
      • zwierz.alpuhary Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 18:23
        > Świadczy to z jednej strony o znacznie wyższym poziomie kulturalnym i
        > intelektualnym tamtejszych formułowiczów, a z drugiej o wyższym ich id. :-)

        bardzo ciekawe spostrzeżenie; czy mógłbyś jakoś szerzej wyjaśnić, jaki jest
        związek między pisaniem na forum a "id" czyli inaczej freudowskim libido?;-)
        • magister11 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 19:10
          czy mógłbyś jakoś szerzej wyjaśnić, jaki jest
          > związek między pisaniem na forum a "id" czyli inaczej freudowskim libido?;-)

          Chodziło mi oczywiście o iq, czego - z Twoim iq - z łatwością można domyślić
          się z kontekstu. :-)
    • leo48 Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 25.03.07, 22:28
      I oto, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawił się przykład
      tej "życzliwości inaczej" made by FP. Najczęściej padające tu sformułowanie,
      poza oczywiście epitetami, to obcesowe i napastliwe : "zechciej wyjaśnić",
      nawet jeśli chodzi o pomyłkę tak ewidentną jak z tym iq, która doprawdy
      dodatkowych wyjaśnień nie wymagała. Chwilę wcześniej była mowa o "żałośnie
      podejrzanych okolicznościach powstania" tamtego forum. Prawda, że to widomy
      przejaw harmonijnego współistnienia ?

      Catsowi zaś chciałbym tylko wyjaśnić, że jego tu działanie faktycznie wyróżnia
      się in plus pod względem umiaru w interwencjach, ale nie zgadzam się z
      twierdzeniem, jakoby na tym forum nie dopuszczało się politykowania. Owszem,
      dopuszcza się, ale tylko do momentu, kiedy padną krytyczne uwagi kierowane pod
      adresem zwolenników partii KM*). W takim bowiem momencie dyskusja zostaje
      bezwzględnie zamknięta. A to, niestety, nosi już znamiona manipulacji. Z moich,
      przyznaję amatorskich, obserwacji wynika, iż wiele wątków forum mogłoby stać
      się przyczynkiem do wyciągnięcia interesujących wniosków dla socjopatologa.

      Nawiasem mówiąc wydaje mi się, że maksymę "nomina sunt odiosa" przetłumaczyłeś
      zbyt dosłownie. Bardziej odpowiada mi jej interpretacja u Kopalińskiego
      czyli "niepożądane", bo to oddaje sens, w jakim jej użyłem.


      *) KM - Krynica Mądrości (tej drobnej uszczypliwości nie mogłem sobie odmówić)
      • sqh Re: po kiego diabła forum Warszawa -Pruszków 26.03.07, 11:03
        Pozdrawiamy wszystkich wyznawców spiskowej teorii dziejów - bez Was świat byłby
        bezbarwny :-)
      • erleusortok forum Pruszków 26.03.07, 12:21
        Dlaczego tyle for(ów)? Między innymi dlatego że to, na którym siedzimy, jest
        mocno niedoskonałe. Tak naprawdę nie jest to przecież "Forum Pruszków", tylko
        "wątek Pruszków" wielkiego forum "Gazeta.pl", jeden z wielu wątków w kategorii
        "miasta > mazowieckie". Nie ma tu zatem możliwości zakładania działów i wątków,
        o które aż się prosi (osiedla, ogłoszenia, kupię/sprzedam, nasze lokalne władze,
        polityka, przyszłość miasta itp.). Nie możemy sobie machnąć ankietki z
        kontrowersyjnym pytaniem typu "czy jesteś za przyłączeniem Pruszkowa do
        aglomeracji Warszawy". Nie ma nawet możliwości "przyklejania" wątków na górze.
        Co więcej, nie ma adminów - administratorzy forum Gazeta.pl mają na głowie za
        dużo spraw by zaglądać na Pruszków. Są tylko moderatorzy społeczni, których
        jedyną władzą jest możliwość wycięcia postu/wątku (nie, nie tniemy wszystkich
        krytycznych wobec nas postów).

        Moderatorzy społeczni są jednocześnie zwykłymi forumowiczami. Tak jak wszyscy,
        mamy prawo dyskutować i wyrażać swoje zdanie. Z tym zdaniem - ani ze sposobem
        jego wyrażenia - nikt nie musi się zgadzać. Jeśli moderator kogoś krytykuje, to
        jego prawo, a prawem krytykowanego jest mu odpowiedzieć. Gdybyśmy zaczęli owe
        odpowiedzi wycinać - tak, to byłaby cenzura. Ale takowej nie ma.

        Prywatnie wolałbym, żeby forum pruszkowskie było jedno, nawet jeśli oznaczałoby
        to ostre spory między forumowiczami. Podział wydaje mi się z deczka sztuczny -
        Pruszków, Warszawa-Pruszków czy Nowy Pruszków poruszają wszak te same tematy.
        • magister11 Re: forum Pruszków 26.03.07, 12:37
          Widzieliście jakie forum ma Parzeniew? www.parzniew.waw.pl

          Cos taiego stworzyć dla Pruszkowa! Wówczas też część ludzi z grona mogłaby sie
          tam przenieść (ci co to bardziej obrazki, grafikę lubią).

          I wtedy byłyby i osiedla itp. I jaka integracja mieszkańców! Wszystko pod
          jednym adresem. Danie tam np. ogłoszenia miałoby też znacznie większą siłę.
          Pomyślcie o tym znawcy internetu! :-)
          • erleusortok Re: forum Pruszków 26.03.07, 13:51
            magister11 napisał:
            > Widzieliście jakie forum ma Parzniew? www.parzniew.waw.pl

            Teoretycznie dałoby się to zrobić. Problemy:
            - ktoś musiałby tym zawiadywać (stworzenie i administracja forum), mogłoby to
            oznaczać niechęć i oskarżenia ze strony innych osób. No chyba, że stworzylibyśmy
            radę ;-)
            - ktoś musiałby za to zapłacić (koszt serwera). Tanie firmy hostingujące
            niekoniecznie lubią fora z dużym ruchem...
            - podobne próby były chyba podejmowane, np. na pruszkow.wiecej.pl/ było
            przez chwilę forum. Ale nikt tam nie zaglądał...

            Bo kolejne forum można stosunkowo łatwo stworzyć, ale... Właśnie, chyba nie ma
            sensu żeby to było _kolejne_ forum. To które mamy nie jest idealne, ale jest, są
            już na nim ludzie. Kto zada pytanie na forum, na którym jeszcze nikogo nie ma?
            Sens miałoby stworzenie nowego super-forum i przeniesienie na nie postów z
            dotychczasowych (z odpowiednim uporządkowaniem po rozmaitych działach), przy
            jednoczesnym wygaszeniu for dotychczasowych. To jednak nie wydaje mi się realne,
            nawet z czysto technicznego punktu widzenia.

            Przy wszystkich wadach forum gazeta.pl ma też i zalety - ktoś inny martwi się o
            to, by działało.
            • humptyangel Re: problem forów 26.03.07, 15:37
              Tą kwestie poruszałem na 3 pruszkowskich forach tj. Warszawa-Pruszków,
              Pruszków, Nowy Pruszków jakis czas temu. I bodajrze zwierz celnie okreslił
              rozwiązanie problemu - jest demokracja i niech każdy pisze tam gdzie chce. Ja
              piszę na wszystkich 3 (staram się:) i nie mierzi mnie żadne z nich, ani też
              forumowicze tam piszący więc nie widze problemu. I nie rozumiem w czym jest
              problem.
              Mankamentem jest to, iż różne inforamcje mogą umykać przez tą mnogość i to, że
              należy zakładać 3 wątki na raz zamiast.
              PS Pamiętajcie, by nigdy nie wklejać do posu tylko linka prowadzącego na inne
              forum. Wielu tego nie lubi i ja nie robie tak z grzecznosci :)
              • zwierz.alpuhary Re: problem forów 26.03.07, 16:27
                możnaby założyć jeszcze jedno forum do dyskusji interforumowych. Wtedy taki
                wątek z jednego forum mógłby być dyskutowany na forum wszystkich forów:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka