Dodaj do ulubionych

Count Dooku

IP: 193.0.117.* 22.05.02, 09:34
Sithów może być tylko dwóch. Ale Obi-Wan był kuszony przez Count`a Dooku, aby
przyłączył się do niego. I co wtedy. Trzeci Sith czy wyeleminowanie Sidious`a?
Może Dooku mówił prawdę Obi-Wanowi że chce pokonać Sith`a? Konrad Wallenrod?
Dooku miał być członkiem rady Jedi i wystąpić z niej po śmierci swojego ucznia.
Ale kiedy Rada powiadomiona jest o znalezieniu Anakina Dooku w radzie już nie
ma? Wystąpił wcześniej? (na marginesie być może do roli Dooku szykowana była
inna członkini Rady Ada Galia, pochodziła z ważnej rodziny z Coruscant, mieć
poważne wpływy i być w blikich kontaktach z wielkim kancleżem. Maiła się ona
przejąć śmiercią Quai-Gona. Ale w Ataku Klonów ta postać jest zupełnie nie
wykorzystana)
Obserwuj wątek
    • Gość: Turek Re: Count Dooku IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 22.05.02, 12:52
      Zapytam przez ciekawość, gdzie to wyczytałeś? Rozumiem, że w którejś
      z książek, bo w scenariuszu chyba tego nie ma? Skoro się tak dobrze
      orientujesz, piszę bez ironii,
      to zapytam Cię jeszcze, czy to prawda, że mistrz Jedi, który w Ataku Klonów
      jest
      wspomniany jako zamawiający armię, to Darth Maul. I co to znaczy Darth? Czy
      jest
      to tytuł, w stylu Lord, Sir itp. Zastanawia mnie, dlaczego Jedi, nie wytępili
      szybko Sithów, skoro było zawsze tylko dwóch - gdzie mogę o ich poczytać?
      Pozdrawiam
      T
      • mikolaj7 Re: Count Dooku 22.05.02, 17:42
        Gość portalu: Turek napisał(a):

        > Zapytam przez ciekawość, gdzie to wyczytałeś? Rozumiem, że w którejś
        > z książek, bo w scenariuszu chyba tego nie ma? Skoro się tak dobrze
        > orientujesz, piszę bez ironii,

        Alex popelnil blad. yoda mowil ze sithow jest zawsze dwoch
        w sensie, ze nie mniej niz dwoch. moze ich pieciu,
        dziesieciu, czy setki jak w dawnej historii swiata GW.


        > to zapytam Cię jeszcze, czy to prawda, że mistrz Jedi, który w Ataku Klonów
        > jest
        > wspomniany jako zamawiający armię, to Darth Maul.

        nie. armie zamowil dobry jedi. wg mnie przejrzal plany
        palpatine`a lub sithow, wkrotce po zamowieniu armii zmarl.


        I co to znaczy Darth? Czy
        > jest
        > to tytuł, w stylu Lord, Sir itp.

        cos takiego mniej wiecej.


        Zastanawia mnie, dlaczego Jedi, nie wytępili
        > szybko Sithów, skoro było zawsze tylko dwóch - gdzie mogę o ich poczytać?

        w komiksach i w ilustrowanej historii gwiezdnych wojen. w
        empikach np.
        • Gość: Alex Re: Count Dooku IP: 212.33.87.* 23.05.02, 13:23
          mikolaj7 napisał(a):

          > Gość portalu: Turek napisał(a):
          >
          > > > Alex popelnil blad. yoda mowil ze sithow jest zawsze dwoch
          > w sensie, ze nie mniej niz dwoch. moze ich pieciu,
          > dziesieciu, czy setki jak w dawnej historii swiata GW.
          > ALEX: Yoda w Mrocznym Widmie mówi wyraźnie: Sithów jest zawsze dwóch mistrz i
          uczeń nie mniej nie więcej. Nie może być ich 5. Tą zmiane wedle oficjalnej strony
          SW wprowadził Darth Bane 2000 lat przed ANH
          >
          > > nie. armie zamowil dobry jedi. wg mnie przejrzal plany
          > palpatine`a lub sithow, wkrotce po zamowieniu armii zmarl.
          > Alex: Zamówił armię mistrz członek rady Jedi Syfo-Dyas. Tak przynajmniej
          przedstawił się kloniarzom. Ale Obi-Wan ma wątpliwości czy ten mistrz jeszcze
          żył. Jungo Fett na pytanie Obi-Wana czy zna Sifo-Dyas`a odpowiedział, że nie, a
          wynajął go Tyrannus. A więc Count Dooku. Czy Count Dooku podszył się za zmarłego
          mistrza? Mógł wysłąć go Palpatine, któy chciał doporowadzić do wielkiej wojny:
          Dooku na czele kapitalistów z robotami a Palpatine z klonami i wykrwiającymi sie
          Jedi.
          >
          >
          >
          > Zastanawia mnie, dlaczego Jedi, nie wytępili
          > > szybko Sithów, skoro było zawsze tylko dwóch - gdzie mogę o ich poczytać?
          >
          > Jedi kilka razy pokonali i wytępili Sithów. Ale Sithowie Zawsze sie odradzali:
          z Exarem Kunem i Ulic Quel Droma, a potem za Darta Bane. Zawsze jakiś Jedi zbyt
          nieposłuszny, zbyt ulegający emocjom, zbyt buntowniczy wpadł na pomysł odkrywania
          ciemnej strony mocy ..... Od czasó Dartha Bane nie słychać o Sithach aż do
          zabicia Dartha Maula. Byli oni bardzo ukryci, a Jedi niespodziewający się ich
          istnienia nie zauważali jak po cichu rosną w potęgę. Przecież Sidious
          wielokrotnie rozmawia z Jedi a ci nie wyczuli go. Aż było za późno ...

          • Gość: free Re: Count Dooku IP: *.com.pl / *.gazeta.pl 23.05.02, 15:45
            Gość portalu: Alex napisał(a):

            kapitalistów z robotami a Palpatine z klonami i wykrwiającymi si
            > e
            > Jedi.

            Tez mysle iz armai zostala stowrzona przez Kanclerza aby przy jej pomocy
            zawladnąć Republika- Klony sa podobne do szturmowcow a ich statki to małe
            krązowniki Imperium.
            Tylko zastanawia mnie rozmowa OBI z Dooku- podpuszczal go czy tez nas jeszcze
            zaskoczy?
            • darthazubin Re: Count Dooku 23.05.02, 16:38
              Któż przejrzy wolę Sitha...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka