an-nah
27.09.02, 21:57
Tym wątkiem inauguruje mój powrót na forum ;)
Po raz pierwszy czytałam tę książkę wiele lat temu, i
pamiętam, że bardzo mnie rozśmieszyła. W Niedzielę
kupiłam sobie pierwszy i drugi tom serii, dziś
skończyłam je czytać. Nie śmieszyły mnie już tak, jak
kiedyś, ale niewątpliwie jest to dobra seria sf, w
starym stylu, za to napisana z poczuciem humoru. Poza
humorem największą zaletą książki jest ciekawa galeria
obcych ras (z moimi ulubionymi FROBami na czele),
bardzo dobrze opisanych pod względem fizjologii. Wady?
Niektóre rozwiązania wydaja mi się troche stare (na
przykład rola kobiet wśród peronelu szpitala) ale cykl
powstał w latach 60... Ogólnie jest to bardzo przyjemna
lektura, naprawdę polecam.