ertes 04.06.20, 06:31 Zmieniajac temat. 28 czerwca wybory. Mam nadzieje ze bedziemy mogli glosowac. Moj kandydat to Trzaskowski i jak widac ma szanse. Oby. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
maria421 Re: Wybory w Polsce 04.06.20, 08:37 Moim kandydatem tez jest Trzaskowski, ale obawiam sie ze w drugiej turze wyborcy Bosaka czy Kosiniaka -Kamysza go nie popra i w ten sposob znow wygra Duda. Odpowiedz Link
minniemouse Re: Wybory w Polsce 05.06.20, 06:26 i tak wygra ten kto da coś w stylu 500+ bo takie jest życie Odpowiedz Link
minniemouse Re: Wybory w Polsce 05.06.20, 06:55 mnie drażni to ze większość z polskich partii deklaruje się jako chrześcijańska, bez obrazy dla wierzących ale grrrrr. religia powinna sie trzymać z dala od polityki. akurat przypadkowo wpadłam na ciekawy artykuł, moje poglądy pokrywają sie z Yasmin [...] the most sinister and oppressive states in the world are those that use God to control the minds and actions of their populations. Religion does have a place in public life. But when bishops, rabbis, priests and mullahs get political roles, they corrupt both good governance and religious integrity. - damn skippy! Minnie Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 05.06.20, 09:14 Minnie, w powojennych Niemczech przez wiekszosc czasu rzadzila i rzadzi CDU (unia chrzescijansko-demokratyczna) wespol z CSU (unia chrzescijansko-socjalna), nikomu to na zle nie wyszlo :-) Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 09.06.20, 18:34 ewybory.msz.gov.pl/?fbclid=IwAR31Nmu5g4VKJW-N3ErULhpCUP8XbeukNh5xop9576V1wa6WyQsdGZKXreI Odpowiedz Link
xurek Re: Wybory w Polsce 10.06.20, 10:54 Nie wybieram, bo uwazam, ze nie mam wystarczajacej po temu bazy: nie mieszkam w kraju, mam za malo informacji na temat sytuacji polityczniej i absolutnie za malo rzetelnej wiedzy na temat kandydatow. Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Wybory w Polsce 10.06.20, 13:32 xurek napisała: > Nie wybieram, bo uwazam, ze nie mam wystarczajacej po temu bazy: nie mieszkam w kraju, mam za malo informacji na temat sytuacji polityczniej i absolutnie za malo rzetelnej wiedzy na temat kandydatow. Uwazam tak jak Xurek, plus nie wydaje mi sie etyczne wtracanie sie w sprawy kraju z ktorego wyjechalam ponad cwierc wieku temu. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 10.06.20, 15:38 No popatrz jestem taki nieetyczny... Kiedys stokrotka tu bardzo ladnie napisala na ten temat, szkoda ze nie mam linka. Ja glosuje bo jestem Polakiem, bo mam prawo, bo Prezydent jest przedstawicielem Polski na Swiecie czyli moim. Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Wybory w Polsce 11.06.20, 00:16 ertes napisał: > No popatrz jestem taki nieetyczny... Tego nie napisałam, powiedziałam tylko że dla mnie to nieetyczne. > Kiedys stokrotka tu bardzo ladnie napisala na ten temat, szkoda ze nie mam linka. Napisała na temat Polski czy USA? > Ja glosuje bo jestem Polakiem, bo mam prawo, bo Prezydent jest przedstawicielem Polski na Swiecie czyli moim. Rozumiem to podejście, chociaż sama nie daję żadnemu prezydentowi prawa do reprezentowania mnie. Głowa państwa to symbol państwa i jego interesów, co niekoniecznie przekłada się na moją korzyść ani nie jest zgodne z moimi poglądami. Ale ja zawsze byłam antypaństwowa... Luiza-w-Ogrodzie Forum AUSTRALIA Odpowiedz Link
minniemouse Re: Wybory w Polsce 11.06.20, 01:14 wystarczy wiedziec ze PiS jest okropna mafia i az chce sie glosowac na opozycje ;) Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 11.06.20, 09:33 minniemouse napisała: > wystarczy wiedziec ze PiS jest okropna mafia i az chce sie glosowac na opozycje > ;) > W tych wyborach chodzi o to, zeby usunac Dude ze stanowiska, bo to bedzie poczatkiem usuwania wladzy PiSu. Wiec- wszystkie rece na poklad! Odpowiedz Link
minniemouse Re: Wybory w Polsce 12.06.20, 02:25 obawiam sie ze to Kaczyńskiego trzeba by wpierw wysłać znowu aby ukradl ksiezyc :D Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 11.06.20, 18:10 Chociazby dlatego trzeba glosowac. www.reuters.com/article/us-poland-election-lgbt/polish-president-says-he-would-ban-lgbt-teaching-in-schools-idUSKBN23H2BU Odpowiedz Link
ania_2000 Re: Wybory w Polsce 11.06.20, 23:31 Czy w Pl prawodastwie jest mozliwosc aby kandydaci wycofujac sie z wyborow przekazywali swoje poparcie dla jednego ktory ma najwieksze poparcie? Chodzi mi o przykladowa rezygnacjie ze startowania na urzad przez kandydatow ktorzy i tak nie maja szans - i poprzez skomasowanie glosow wtedy zdecydowanie miec szanse na wybranie Prezydenta opozycji? Odpowiedz Link
jutka1 Re: Wybory w Polsce 11.06.20, 23:41 ania_2000 napisała: > Czy w Pl prawodastwie jest mozliwosc aby kandydaci wycofujac sie z wyborow prze > kazywali swoje poparcie dla jednego ktory ma najwieksze poparcie? > Chodzi mi o przykladowa rezygnacjie ze startowania na urzad przez kandydatow kt > orzy i tak nie maja szans - i poprzez skomasowanie glosow wtedy zdecydowanie mi > ec szanse na wybranie Prezydenta opozycji? ************ Aniu, mogą rekomendować swoim wyborcom głosowanie na kogoś, ale "przekazać głosów" - bez opcji. Ktoś się wycofuje, mowi swoim potencjalnym wybrcom: "głosujcie na XX" - wyborcy decydują. Nie ma opcji po zagłosowaniu przekazania głosów komuś do wyniku. W US też nie ma. Odpowiedz Link
ania_2000 Re: Wybory w Polsce 12.06.20, 02:03 ok, dziekuje za wyjesnienie:) - zle sie wyrazilam, chodzilo mi o skomasowanie glosow wyborcow, ktorzy w wypadku wycofania sie kandydate - w sensie, ze wyborcy glosuja na nowego, wg rekomendcji tego kandydata co zrezygnowal z uczestnictwa. Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 12.06.20, 09:12 ertes napisał: > Chociazby dlatego trzeba glosowac. > > www.reuters.com/article/us-poland-election-lgbt/polish-president-says-he-would-ban-lgbt-teaching-in-schools-idUSKBN23H2BU Prezydent nie ma kompetecji do tego zeby banowal cokolwiek w programie nauczania w szkolach, ale wyborca PiSu przeciez o tym nie wie, wiec mu wierzy. Odpowiedz Link
kan_z_oz Re: Wybory w Polsce 13.06.20, 01:31 Jak za komuny. Nie bylo LGBT, prostytucji ani narkotykow. Nie glosuje od lat. Nie mam polskiego dowodu osobistego ani paszportu. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 16.06.20, 14:57 Po ohydnym ataku prezydenta na LGBTO mysle jest nieetycznie jest moc i nie zaglosowac przeciwko. Swoja troche wzbiera mi sie na wymioty gdy slysze/czytam wypowiedzi politykow na ten temat. Moje mierne zdanie na temat Polakow jest Wam znane ale to co znow sie tam wyrabia jeszcxze bardziej je obniza. Odpowiedz Link
xurek Re: Wybory w Polsce 16.06.20, 21:04 e > Moje mierne zdanie na temat Polakow jest Wam znane ale to co znow sie tam wyrab > ia jeszcxze bardziej je obniza. Czyli na "nasz" temat :)? Lacznie z Toba? Wiem i rozumiem, co chcesz powiedziec i czesto miewam podobne odvczucia, ale gleboko sie nad nimi zastanawiam, nie od dzis. Wlasnie nad tym, jacy jestesmy i dlaczego. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 16.06.20, 22:44 Oczywiscie, jestem Polakiem. Czasami jestem dumny a czasami sie wstydze. W takich przypadkach jak ostatnio zdecydowanie jest mi wstyd. Temat LGBT jest trudny, nie da sie ukryc i ja rozumiem ze sa ludzie ktorym trudno sie z tym pogodzic. Ale gdy robia to rzadzacy to stad, wedlug mnie, niedaleka droga do tej ktora nie tak dawno zostali poprowadzeni Niemcy. Z nienawisci rodzi sie faszyzm czyli nic dobrego. Odpowiedz Link
ania_2000 Re: Wybory w Polsce 16.06.20, 23:13 Jestem Polka, Polska jest moja ojczyzna. Nie musze byc szczegolnie dumna, lub wstydliwa z tego powodu, ale mysle, ze ten kraj kulturowo wbil w nasze geny takie czy inne zachowania. "wypite z mlekiem matki" i uwarunokowane geograficznie. I Obyczajowo. Po prawie 30 latach na emigracji mnie osobiscie wiele sie wymazalo - swiat poszedl naprzod, zmienia sie swiadomosc, humanizacja prawie na naszych oczach - co kiedys bylo niemozliwe - dzisiaj jest naturalne. Jednak wielu nie moze nadazyc nad cywilizacja, postepem - i ogolnie akceptacja - i mamy to co mamy. Dla mnie LGBT nie ma zadnego znaczenia - ja nie rozrozniam ludzi wg tego kryterium. Nawet na kolor juz nie patrze - rase - dla mnie czlowiek to jest czlowiek. I co sie z tym wiaze - zielony trans jest rowny bialemu mezczyznie tak z grubsza ujmujac.. Wartoscia czlowieczenstwa jest bycie czlowiekiem. Zycie w wielokultrurowym i wielonarodowym z pochodzenia otoczeniu nauczylo mnie zycia w innym spojrzeniu. I to moze jest problem z PL - jest w miare homogeniczna, zamknieta, niedemokratyczna w porownaniu z innymi krajami? Chociaz to powinno sie w ostatnich 20 latach bardzo zmienic. Ale jednak ludzie pozostaja tylko ludzmi. Nawet tutaj tez nie jest tak rozowo - znam paru Polakow, mieszkajacych w Stanach, ktorzy jak slysza slowo Kaczynski, Duda, to dostaja prawie orgazmu z radosci jakiego wspanialego prezydenta sie Polska dorobila. Nie wiem jak to podsumowac. I skad to sie bierze. Wydawaloby sie oczywista sytuacja, a tu prosze - nie calkiem. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 17.06.20, 02:40 Trzaskowski odpowiedział po angielsku zapytany o skandaliczny materiał TVP Odpowiedz Link
minniemouse Re: Wybory w Polsce 17.06.20, 21:41 nie wiem, nie oceniam, ja muszę polegać na captions a caption troche bredza. Aniu Canada jest jeszcze bardziej niz USA multi-culti wiec ja to dopiero nie trawie homogenizmu, nietolerancji, jaki jest w Polsce i tego co oni uważają za "demokracje" - w rzeczywistości nawyki komunistyczne "należy mi się" w odsłonie kapitalistycznej - cwaniactwo, bezczelne oszustwa, naciąganie i wtrącanie sie we wszystko. i brak praw dla mniejszości zwłaszcza niepełnosprawnych. niemniej w dużym stopniu czuje sie Polka, ale bardziej Canadian. po prostu Canada zrobiła dla mnie więcej niż Polska. Minnie Odpowiedz Link
chris-joe Re: Wybory w Polsce 18.06.20, 00:09 Oczywiscie, ze zaglosuje. Choc przysiegalem lata temu, ze glosowal juz nie bede (kierujac sie argumentacja Xurka i Luizy). I, oczywiscie bede glosowal na Trzaskowskiego. (Choc dziwi mnie szalenie, gdy apologeci/wyborcy Trumpa nie glosuja na jego avatar... Traktuje to jako chorobe ciezsza, niz sie domyslalem.) W Montrealskim konsulacie byly wiry przy uzyskaniu pakietu wyborcy, jutro mam jednak odebrac. Odpowiedz Link
kan_z_oz Re: Wybory w Polsce 19.06.20, 05:41 Zadzwonil do Pana meza brat ten od Pisurowej bratowej. Zrobilo sie milo bo nie utrzymujemy prawie kontaktu m.in. z tego wzgledu. Nastepnie zrobilo sie bardzo glupio bo zadzwonil abysmy glosowali na Dude w ramach wkopania 'podskakujacym lewusom'. Na poludniu Polski jest bardzo ostro i kazdy glos sie liczy - podobno. W ramach chyba nagonki prowadzonej z ambon gawiedz dzwoni gdzie sie da. Tak nas wkurzyli, ze zaczelismy sie zastanawiac czy nie zaczac sie krecic za polskim paszportem. Glosuj CJ. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 19.06.20, 20:08 Juz dostalismy karty wyborcze. Trzaskowski zaznaczony :) Jutro wysylam. Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 23.06.20, 15:42 Dzisiaj przyszla karta wyborcza, jutro wysylam do konsulatu Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 26.06.20, 23:18 Nie wiem czy tu mozna jeszcze pisac bo Jutka zaraz zacznie przytaczac paragrafy, kodeksy polskie,unijne i wogole swiatowe jakto wyladujemy w wiezieniu ale niemniej jednak zaraz wybory. Trzask i po dlugopisie :) Z tego co widze to wiekszosc tutaj z tych co sie chwala glosuja na Trzaskowskiego. Pisiory jkakby sie zawstydzily i pochowaly. Zobaczymy jak to wyjdzie i na kogo Polonia na zachodzie USA bedzie glosowac. Odpowiedz Link
jutka1 Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 00:31 ertes napisał: > Nie wiem czy tu mozna jeszcze pisac bo Jutka zaraz zacznie przytaczac paragrafy > , kodeksy polskie,unijne i wogole swiatowe jakto wyladujemy w wiezieniu ale nie > mniej jednak zaraz wybory. > Trzask i po dlugopisie :) ********* Ertesie pisz co chcesz. Nie jestem w żadnej komisji wyborczej, a jesli Cię ktoś będzie chciał nękać za złamanie ciszy wyborczej - ja jako prosty użytkownik foruma nie mam nic do tego. :-))) Ostatnie zdanie jednak - godne :-))) Odpowiedz Link
jutka1 Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 00:53 ertes napisał: > ♥♥♥ > > ♥ ♥ ************ & same to you :-) Hats off 4 yr commitment. Bardzo VERY grateful - Jutka :-) Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 09:06 ertes napisał: > Z tego co widze to wiekszosc tutaj z tych co sie chwala glosuja na Trzaskowskie > go. Pisiory jkakby sie zawstydzily i pochowaly. Zobaczymy jak to wyjdzie i na k > ogo Polonia na zachodzie USA bedzie glosowac. Na tym forum nie ma PiSiorow. Jak wykazuja dane ostatnich wyborow, Polonia w UE glosuje przeciw a Polonia w USA za PiS. Odpowiedz Link
chris-joe Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 03:42 Głosowałem tydzień temu w konsulacie. Optymizmem nie zieję... Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 05:56 chris-joe napisał: > Głosowałem tydzień temu w konsulacie. Optymizmem nie zieję... Jestem pewna ze wszystko zostanie po staremu, w czasach epidemii narod rzuca sie na obcych (Unia...) i wymaga zapewnienia prostych rozwiazan wszystkich problemow czyli tego, co obiecuja obecni rzadzacy. Luiza-w-Ogrodzie Forum AUSTRALIA Odpowiedz Link
chris-joe Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 06:24 Tu sa te ochy i achy, ze wiecie, tyle lat mieszkamy w AU, CH, tu i tam, podatkow w PL nie placimy, wiec rozumiecie, nie mamy prawa, nie powinnismy, juz nie nasza sprawa. Ale, jesli panstwo pamietaja, przerabialismy ten temat tu pare dekad temu. Sie zaklinalem wowczas, ze w referendum unijnym chyba glosowac nie bede. Z pewnoscia glosowalem wczesniej na Walese vs kto-go-pamieta-Tyminski, bo akurat bylem w Polsce po raz pierwszy od wyjazdu. I tu wlasnie, na tym forum, mnie przekonano, ze jednak glosowac winienem. I glosowalem. I juz pedze tlumaczyc, czemu glosowalem i tydzien temu. Nigdy nie mieszkalem w Brazylii, USA, Rosji, na Wegrzech i w wielu innych podobnych krajach, jesli jednak mialbym prawo glosowac w ichnich wyborach w dzisiejszej dobie- kurna mac, bym glosowal! To juz nie sa igraszki powiatowe, ale calkiem globalne. Oblednicy typu Bolsonaro, Trump, Duda (aka Kaczynski)- gotta go! Or else, we are all in serious trouble. (Choc, w istocie, zaden z nich -poki co- zadnej militarnej wojny nie wszczal, jak pilnie im hymnowala pewna znana mi ich zwolenniczka...) Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 09:14 chris-joe napisał: > Nigdy nie mieszkalem w Brazylii, USA, Rosji, na Wegrzech i w wielu innych podob > nych krajach, jesli jednak mialbym prawo glosowac w ichnich wyborach w dzisiejs > zej dobie- kurna mac, bym glosowal! To juz nie sa igraszki powiatowe, ale calki > em globalne. Oblednicy typu Bolsonaro, Trump, Duda (aka Kaczynski)- gotta go! O > r else, we are all in serious trouble. (Choc, w istocie, zaden z nich -poki co- > zadnej militarnej wojny nie wszczal, jak pilnie im hymnowala pewna znana mi ic > h zwolenniczka...) Chris, jezeli niedowidzisz, to sobie kup okulary i przeczytaj co napisalam w tym watku, a potem mnie PRZEPROS za insynuacje ze jestem zwolenniczka Dudy. Coraz czesciej mam wrazenie ze Ty szybciej piszesz niz myslisz. Co do udzialu w wyborach to jest to prawo obywatelskie z ktorego kazdy moze korzystac albo nie. Kto nie chce z tego prawa korzystac- nie musi i nie musi sie usprawiedliwiac dlaczego nie korzysta. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 27.06.20, 13:32 Shit disturber znow się pojawił i sieje nienawiść? Ekstremiści po każdej stronie są przerażający. Odpowiedz Link
kan_z_oz Re: Wybory w Polsce 28.06.20, 02:15 Tez sie wypowiadalam na temat Kaczynskich oraz prognozy tego co sie stanie gdy sie rozwina w ramach swojej partii. Bylam porzekonana tutaj to z cala pewnoscia nie jest to prawica. Byl to wtedy tez podobno dobry uklad dla Polski. Rok 2006. No prosze - jak sie zmienilo. Wychodowany syf, o ktorym nie zmienilam zdania od lat 15. Wiadomo bylo od samego poczatku. Odpowiedz Link
kan_z_oz Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 02:05 I po wyborach. Nalezy chyba tylko powiedziec - gorzej niz 4 lata temu czyli PiS gora. Teraz nalezy uszanowac zdecydowana wiekszosc glosujacych wojewodztw 4:12 i grzecznie zlozyc gratulacje. Co za koszmar. Odpowiedz Link
jutka1 Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 05:54 kan_z_oz napisała: > I po wyborach. Nalezy chyba tylko powiedziec - gorzej niz 4 lata temu czyli PiS > gora. > Teraz nalezy uszanowac zdecydowana wiekszosc glosujacych wojewodztw 4:12 i grze > cznie zlozyc gratulacje. *************** Kanie za 2 tygodnie druga tura, nie ma co jeszcze "grzecznie składać gratulacje". Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 09:34 Wczoraj wieczorem mialam jeszcze troche nadziei, dzisiaj zobaczylam ze Duda ma ponad 45% i te nadzieje stracilam. Jestesmy w czarnej dupie... Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 10:48 maria421 napisała: > Wczoraj wieczorem mialam jeszcze troche nadziei, dzisiaj zobaczylam ze Duda ma > ponad 45% i te nadzieje stracilam. > > Jestesmy w czarnej dupie... Ciekawi mnie dlaczego ktokolwiek z nas w ogole mialby nadzieje na zmiane w Polsce, gdy spoleczenstwo staje sie coraz bardziej prawicowe i nacjonalistyczne (nie tylko w Polsce zreszta). Odpowiedz Link
kan_z_oz Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 11:40 Nie znam sie zbytnio, ale juz chyba przeglosowe kto bedzie? Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 11:40 luiza-w-ogrodzie napisała: > Ciekawi mnie dlaczego ktokolwiek z nas w ogole mialby nadzieje na zmiane w Pols > ce, gdy spoleczenstwo staje sie coraz bardziej prawicowe i nacjonalistyczne (ni > e tylko w Polsce zreszta). Spoleczenstwo w Polsce wydaje mi sie dosyc schizofreniczne. Narzekaja na Unie, ale pieniadze z Unii chetnie biora. Narzekaja na Niemcow , ale jezdza tam na zarobek i ustawiaja sie w kolejkach do zatrudnienia w niemieckich firmach w Polsce. Szydzili z Tuska ze w Unii "nadstawial plecki do poklepania", ale popieraja Dude sluzalczego wobec Trumpa. Wszystko to w patriotycznym patosie "umeczonej Polski" ktorej sie wiecej nalezy niz ma, a nie ma tego, co jej sie nalezy bo ma wrogow, czyli UE, Niemcow, komuchow (oprocz tych komuchow ktorzy sie na PiS nawrocili) , "totalsow" czy "Targowice". P.S. Roznica miedzy Duda a Trzaskowskim jednak nieco mniejsza niz to rano podawano. Zobaczymy. Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 11:49 maria421 napisała: > Spoleczenstwo w Polsce wydaje mi sie dosyc schizofreniczne. Narzekaja na Unie, ale pieniadze z Unii chetnie biora. Narzekaja na Niemcow , ale jezdza tam na zarobek i ustawiaja sie w kolejkach do zatrudnienia w niemieckich firmach w Polsce. Szydzili z Tuska ze w Unii "nadstawial plecki do poklepania", ale popieraja Dude sluzalczego wobec Trumpa. Wszystko to w patriotycznym patosie "umeczonej Polski" ktorej sie wiecej nalezy niz ma, a nie ma tego, co jej sie nalezy bo ma wrogow, czyli UE, Niemcow, komuchow (oprocz tych komuchow ktorzy sie na PiS nawrocili) , "totalsow" czy "Targowice". Dokladnie tak samo uwazam, Mario. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 13:53 Zalamac sie mozna ze to taki prymitywny narod :( Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 13:55 Zalamac sie mozna ze to taki prymitywny narod :( Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 16:11 www.dw.com/pl/wybory-prezydenckie-w-niemczech-wygrywa-trzaskowski/a-53982949 W Niemczech wygral Trzaskowski, z tego co wiem w Australii tez. Odpowiedz Link
jutka1 Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 17:17 maria421 napisała: > W Niemczech wygral Trzaskowski, z tego co wiem w Australii tez. ************* W Irlandii też wyborcza.pl/7,75399,26082275,irlandia-trzaskowski-49-proc-duda-dopiero-trzeci-zaginelo.html#S.polecamy-K.C-B.1-L.1.maly Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 29.06.20, 19:15 W Stamach oczywqiscie Duda ale w naszym okregu wyborczym obejmujacym Zachodnie USA w Los Angeles wygral Trzaskowski. W Toronto Duda wygrak ponad 60%!!! Tam to dopiero betoniarnia :( Odpowiedz Link
ania_2000 Re: Wybory w Polsce 30.06.20, 04:35 reakcja po wyborach. www.facebook.com/706201352842858/posts/3211169659012669/?vh=e Odpowiedz Link
kan_z_oz Re: Wybory w Polsce 30.06.20, 11:41 Ufff, ucieszylam Mario z wiadomosci. Widac wplyw fali wyksztalconej emigracjii oraz studentow. Znajac zasiedziale starsze tutaj polonijne towarzystwo to Duda%. Odpowiedz Link
minniemouse Re: Wybory w Polsce 30.06.20, 22:07 ponuro powiem ze nie wierze w prawdziwość wyników :( wygra ten kto ma wygrać :( Minnie Odpowiedz Link
ania_2000 Re: Wybory w Polsce 07.07.20, 08:05 Wyglada na to, ze Polacy beda mieli szanse na nowego Prezydenta! Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 07.07.20, 16:35 Do dzisiaj nie dostalam pakietu wyborczego na druga ture. Jak nie dostane do czwartku, to zaskarze konsulat o lamanie moich praw obywatelskich. Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 09.07.20, 13:26 Wreszcie dostalam karte wyborcza, wyslalam. Odpowiedz Link
ania_2000 Re: Wybory w Polsce 10.07.20, 23:28 Wybywamy na weeken w dzikie lasy do Central Oregon bez dostepu do wifi - ale jak wroce w nocy w niedziele, to pierwsza rzecz jaka zrobimy, to sprawdzimy jak Polacy zaglosowali. Teraz albo nigdy. Trzymam kciuki z calej sily za RT!!!! Odpowiedz Link
jutka1 Re: Kiedy będą wyniki? n/t 12.07.20, 23:44 luiza-w-ogrodzie napisała: > Kiedy będą wyniki? ********* oko.press/wynik-wyborow-trzeba-bedzie-poczekac/?fbclid=IwAR1v_Bj2RorPje3xecraNAikbTLqsFN-UW5ZYYow_zu93Fl2OVzkwLvMvyg Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Nie wygląda to dobrze 13.07.20, 00:22 Ha! Pytasz i masz. Przed chwilą pytałam się tutaj o to kiedy będą wyniki i właśnie dostałam wiadomość że prowadzi Duda: "50,8 proc. dla prezydenta Andrzeja Dudy, 49,2 proc. dla Rafała Trzaskowskiego - to wyniki sondażu late poll Ipsos, który został około północy zaprezentowany w TVN24. Oznacza to, że przewaga urzędującego prezydenta wobec kontrkandydata zwiększyła się w porównaniu do opublikowanego o godz. 21 sondażu exit poll." Co do głosów Polonii, widziałam na fejsie zdjęcia kart wyborczych do drugiej tury, gdzie Duda jest wymieniony dwa razy, jako dwóch kandydatów... jeśli to prawda, to obawiam się że Polska jest w głębokiej d**** Odpowiedz Link
jutka1 Re: Nie wygląda to dobrze 13.07.20, 08:44 luiza-w-ogrodzie napisała: > Co do głosów Polonii, widziałam na fejsie zdjęcia kart wyborczych do drugiej tu > ry, gdzie Duda jest wymieniony dwa razy, jako dwóch kandydatów... jeśli to praw > da, to obawiam się że Polska jest w głębokiej d**** ************ To był fejk, Luizo. Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie Re: Nie wygląda to dobrze 13.07.20, 11:08 jutka1 napisała: > luiza-w-ogrodzie napisała: > > > Co do głosów Polonii, widziałam na fejsie zdjęcia kart wyborczych do drug > iej tu > > ry, gdzie Duda jest wymieniony dwa razy, jako dwóch kandydatów... jeśli t > o praw > > da, to obawiam się że Polska jest w głębokiej d**** > ************ > > To był fejk, Luizo. Taką miałam nadzieję, ale w tych czasach fejki czesto wyglądają prawdziwiej niż prawda 😕 Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 13.07.20, 09:20 Nie liczylam na cud ale mam chociaz satysfakcje ze nie przylozylam reki do reelekcji Dudy. Trzaskowski przez 2 miesiace zrobil doskonala robote i mysle ze to nie jest jego ostatnie slowo. Odpowiedz Link
ertes Re: Wybory w Polsce 13.07.20, 15:47 Szkoda, tak niewiele brakowalo. Teraz ta machina nienawisci nie ma hamulca. U nas (Konsulat LA) Trzask wygral ponad 70%. Odpowiedz Link
maria421 Re: Wybory w Polsce 13.07.20, 16:14 77,2% wyborcow w Niemczech glosowalo na Trzaskowskiego Odpowiedz Link
luiza-w-ogrodzie No i zostało po staremu... 13.07.20, 14:46 Nawet u nas wynik polskich wyborów jest w mediach: www.smh.com.au/world/europe/polish-election-results-on-knife-edge-as-opposition-claims-irregularities-20200713-p55bg2.html Odpowiedz Link