Dodaj do ulubionych

No i stanął ....

05.08.08, 23:54
Ponury i niepasujący do zabudowy monolit którego, ponoć
przytłaczającą formę bez problemu złamały słynne czarne paski ;-)

img79.imageshack.us/img79/3132/dsc00048lr5.jpg
a co mam powiedzieć o tej "niby" studni na rynku ?
Obserwuj wątek
    • croolick Re: No i stanął .... 06.08.08, 00:41
      A co maja powiedziec paryzanie i turysci na Centre Pompidou, fontannie
      Strawinskiego czy piramide Pei Loeh Minga na dziedzincu Luwru? Zegar IMHO wcale
      zle nie wyglada - oburzenie powinien budzic stan elewacji sasiednich budynkow
      (co doskonale widac na Twoim zdjeciu) a nie ten element malej architektury
      (przez lata PRLu zupelnie pomijanej).
      • ahaha2 Re: No i stanął .... 06.08.08, 08:02
        Całe (długie) lata czas sprawdzało się w Żarach na stacji PKP i w
        oknie wystawowym zegarmistrza - nie pamiętam, jak się nazywał - na
        Chrobrego vis a vis Pewexu...
    • debest3 Re: No i stanął .... 06.08.08, 08:51
      tia..najbardziej rzuca sie w oczy ta oskurna elewacja tego budynku z tyłu
      • erykzary Re: No i stanął .... 06.08.08, 23:14
        jak dla mnie to jedynym rzucającym się w oczy elementem zegara jest część
        reklamowa. Teraz nie dziwię się, że konserwator nie chciał się na to badziewie
        zgodzić i problemy robił :( ... i niestety się zgodził ;( Brawo dla ludzi od
        reklamy w Tempusie, najpierw niby plany cmentarza, teraz zegar, szkoda, że
        płytki na deptak nie są od nich bo pewnie na każdej byłaby reklama ;(
    • croolick Re: No i stanął .... 07.08.08, 09:08
      Haha, juz wiem dlaczego zegar stanal w tym a nie innym miejscu - pamietacie o
      sprawie p. Bogdana Nowickiego, ktory parkowal w tym miejscu samochod?

      zary.info/n,zary,1623.html
      Teraz juz jego miejsce jest zajete i po sprawie ;-)
      • croolick inwalida - sarmata 14.08.08, 00:27
        Nic z tego pan Bogdan dalej parkuje swego rzecha, teraz wciska go miedzy zegar a
        slup ogloszeniowy, by tam wjechac musi przejechac po przejsciu dla pieszych
        (teraz zreszta suktecznie utrudnia pieszym poruszanie sie po nim). Nie
        zauwazylem by jego samochod byl wyposazony w jakiekolwiek ulatwienia dla osob
        uposledzonych ruchowo za to za szybami powkladal kartki ze skserowana
        legitymacja inwalidzka. Ciekawe, kiedy w koncu skonczy sie ta poblazliwosc wobec
        lamania przepisow i prawa przez tego pana? Kiedy potraci dziecko na pasach
        wyjezdzajac z prywatnego parkingu, ktory sobie urzadzil o 5 m od miejsc
        postojowych dla inwalidow???

        p.s.
        Zegar sie wczoraj nie krecil - awaria?
    • cameel.m Re: No i stanął .... 07.08.08, 15:56
      ale numer ten zegar się jeszcze kręci do okoła osi na postumencie,
      do kompletu powinien jeszcze odgrywać jakieś melodyjki ;-)
      • croolick Re: No i stanął .... 07.08.08, 18:13
        Wlasnie przed chwileczka byl o nim material o zegarze na TVP Gorzow, wypowiedzi
        mieszkancow byly pozytywne a odsloniecia dokonal sam burmistrz. Jeden z
        mieszkancow zauwazyl, ze zegar zamontowano chyba z mysla o parkujacych, by
        wiedzieli kiedy konczy sie im oplata ;-)
        • erykzary Re: No i stanął .... 07.08.08, 23:00
          łeee.... dziś zobaczyłem zegar na żywo i stwierdzam, że w tym miejscu źle on nie
          wygląda.... baaa! pasuje nawet do zalatującej PeReLem Ułańskiej ;]

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka