Dodaj do ulubionych

Przyjazne Miasto

08.12.06, 09:19
Nazwa wybrana fatalnie. Przypominam , że w Warszawie "ekolodzy" ( prawnicy )
zapisali niechlibną kartę w blokowaniu inwestycji ( tak naprawdę w wyłudzaniu
pieniędzy). W debatach skojarzenia będą druzgocące.
Obserwuj wątek
    • student6 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 10:01
      My w przeciwieństwie do ekologów blokujących wsztstko, chcemy rozwiązania
      problemu, z którycm od kilkunastu lat nikt nie potrafił sobie dać rady - ruch
      pojazdów ciężarowych. Chcemy usiąści rozmawiać.

Z kolei władze Radzymina uważają że lekiem na całe zło jest rondo. Po budowie
      ronda problem zniknie. Wszyscy wiemy że to nie prawda. Uważamy że pieniadze,
      które są przeznaczone na rondo, które nic nie zmieni można przeznaczyć na I
      etap inwestycji, która rzeczywiście poprawi sytuację mieszkańców.
      • iga551 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 10:23
        Moim zdaniem tu chodzi o coś więcej jak przebudowa ronda.Po prostu wasz
        utworzony wspaniałomyślnie komitet oponuje , oponuje, oponuje.Najlepiej jak wy
        byście byli u steru, wtedy Radzymin czekają cudowne, wspaniałe czasy.Chcecie
        czy nie jesteście w opozycji, wystarczy wniknąć w wasze powiązania rodzinne i
        przeanalizować minioną z głośnym echem kampanię wyborczą.Nie uznajecie żadnych
        dotychczasowych osiągnięć w minionej kadencji burmistrza, którego wybrało
        miasto.Miasto przyjazne jemu, nie wam.Na szczęście...
        • student6 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 10:36
          Czy Twoim zdaniem każdy TIR przejeżdżajacy ulicą Weteranów ma zabarwienie
          polityczne? Pomyśl troszkę, jeżeli nasze władze rozwiążą ten problem, będą
          mogli się tym potem chwalić i słusznie bo zrobiliby coś czego nie potrafił nikt
          przed nimi.

Na debacie przedwyborczej, na stronie www, wszędzie władze zachęcają do
          współpracy. A jeśli pojawia się komitet, który chce współpracować, to władza
          kręci nosem...

Bardzo mi przykro Igo, że masz tak samo chory sposób myślenia jak p. Cezary
          Wnuk. Mieszkańcy mówią MAMY PROBLEM - POMÓŻCIE!!! A oni na to - nie pomożemy,
          bo w waszych szeregach jest człowiek który startował w wyborach , nasz wróg.

My chcemy rozwiązania problemu!!! Niestety wśród władz Radzymina nie ma
          mieszkańca tej ulicy, byćmże dlatego nikt nas nie rozumie.
        • przedemerytka Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 10:47
          Do starych radnych - przypomnienie, dla nowych - informacja o strategii,
          priorytetach, ocenie założeń i ich realizacji

www.radzymin.pl/upload/ra050113_Strategia.doc

• Resmirktrategia - Do starych i nowych radnych
          przedemerytka 07.12.06, 23:51 + odpowiedz

Podaję kolejny dowód na chęć współdziałania społecznego Komitetu Przyjazne
          miasto z Burmistrzem obecnej kadencji P.Piotrowskim w strategicznych kwestiach
          rozwoju naszego miasta. Te podpisy mieszkańców to wspomaganie dla Pana w
          kwestii podjęcia odpowiedniej uchwały przez naszych rajców miejskich odnośnie
          priotytetu budowy obwodnicy prowadzącej do przemysłowej części miasta. To oni
          jako władza uchwałodawcza dają Panu moc wykonawczą.

dla ułatwienia podaję informację: proszę wysłuchać od 40-44 i od 62-64 minuty
          nagrania wideo z Debaty na Burmistrza
          forum.radzymin.net/zasoby_serwisu/pliki_video/debata_29_x_2006_r
          • szifox Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 12:05
            Nie doczekałem się odpowiedzi w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa dzieci,
            których droga do szkoły przebiega wśród ruchliwej ul. Weteranów ... wskazałaś,
            że to dla Ciebie priorytet....
            • szifox Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 12:24
              podążając śladem logiki, którą posługuje się IGA można dojąć do wniosku, że
              wszystko co dobre jest zasługą burmistrza: rosnący polski eksport, ciepła
              jesień, sprzdek bezrobocia ... nonsens
              • iga551 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 14:59
                Do szifoxa. Zasługą burmistrza jest to, ze mamy 14te miejsce,ze głośno o
                Radzyminie w innych miastach / pozytywnie!!!/, że ludzie chcą się u nas coraz
                bardziej osiedlać.Rzadko kto otrzymuje tyle głosów co on...A twoją zasługą co
                jest? Cynizm i ironia.Uśmiech i ciepłe słowa przedłużają starszym ludziom być
                może życie, należy im sie wycieczka i spotkania raz w tygodniu, chociażby za
                to, ze już się napracowali, wychowali dzieci , może ciebie, twoich rodzicow.To
                dzięki nim istnieje młode radzymińskie pokolenie, należy im się szacunek,
                który też będziesz chciał mieć będąc w ich wieku.A co uśmierciłbyś ich
                najchętniej pavulonem, albo posadził w fotelu ze skarpetą przed telewizorem.To
                już nie te czasy...Nonsens.
              • iga551 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 14:59
                Zasługą burmistrza jest to, ze mamy 14te miejsce,ze głośno o
                Radzyminie w innych miastach / pozytywnie!!!/, że ludzie chcą się u nas coraz
                bardziej osiedlać.Rzadko kto otrzymuje tyle głosów co on...A twoją zasługą co
                jest? Cynizm i ironia.Uśmiech i ciepłe słowa przedłużają starszym ludziom być
                może życie, należy im sie wycieczka i spotkania raz w tygodniu, chociażby za
                to, ze już się napracowali, wychowali dzieci , może ciebie, twoich rodzicow.To
                dzięki nim istnieje młode radzymińskie pokolenie, należy im się szacunek,
                który też będziesz chciał mieć będąc w ich wieku.A co uśmierciłbyś ich
                najchętniej pavulonem, albo posadził w fotelu ze skarpetą przed telewizorem.To
                już nie te czasy...Nonsens.
                • cricket111 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:11
                  Droga Pani Igo
                  Niech sie pani szifoxem nie przejmuje. On taki jest, że czy jest dobrze czy źle
                  to i tak będzie nastawiony negatywnie na wszystko. Ma to we krwi. Swojego czasu
                  jak nie pracował w SPZOZ w Radzyminie to wypisywał też różne głupoty. A teraz
                  jak pracuje ZOZie to przestał. Ciekawe dlaczego?
                  • szifox Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:36
                    zobacz Cricket, dałeś się przyłapać na wypisywaniu bzdur ...

Poniżej są wpisy, kóre zamieściłem w lipcu br., czyli 3 miesiące od czasu kiedy
                    zacząłem współpracować z ZOZ, i dotyczą tego samego tematu na który
                    wypowiadałem się wcześniej w 2005 roku, czyli kiedy gościłem tam wyłącznie jako
                    pacjent ...

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=45100692&a=45100692
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=45100692&a=45104524
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=14936&w=47963848&a=48778074
                      • szifox Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:55
                        Cricket to są te Twoje sensacje ???

Nieprawidłowości w ZOZie są kolejnym dowodem na to, że organ nadzorujący
                        funkcjonowaie SPZ ZOZ nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków.

Czyli Burmistrz i KOMISJA ZDROWIA, OPIEKI SPOŁECZNEJ I PORZĄDKU PUBLICZNEGO w
                        której skład wchodzą:
                        Elżbieta Darka
                        Paweł Dąbrowski
                        Janusz Rasiński
                        Marcin Redlin

szifox 20.02.05, 11:44 zarchiwizowany

na to wygląda ...
                        a w BIPie tradycyjnie:
                        - lista obecności z 14.02.2005
                        - brak protokołu

radzymin.bip-gov.pl/zalacznik?idZalacznika=151601
                        w 2004 na wynagrodzenie komisji przeznaczono 19000 zł, czyli tyle ile
                        kosztowało by zorganizowanie ogródka jordanowskiego w Radzyminie.
                        Zapewne więcej pożytku mielibysmy z tego niż z działań owej komisji.

O co się najbardziej martwią członkowie komisji pokazuje protokół z posiedzenia
                        komisji Zdrowia w listopadzie 2004. Wtedy to porzewodnicząca komisji p.
                        Szubierajska dopytywała się o podwyżkę wynagrodzeń dla członków komisji:
                        radzymin.bip-gov.pl/html/1108895078781/vs0002.jpg
                        Ponadto przy ZOZie działa tzw. Rada Społeczna, której członkami są te same
                        osoby co w komisji Zdrowia. Zastanawiam się w jakim stopniu jest to praca
                        społeczna.

***********************************************************
                        • gimnazjalistka2 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 17:45
                          Drodzy moi, proszę Was bardzo, przestańcie nieustająco tłumaczyć się ciągle tym
                          samym 'forumowiczom', bo nie zasługują na poważne traktowanie. Sugestia igi551
                          do szifoxa o podawaniu czegość tam... jest delikatnie mówiąc
                          obrzydliwa. "Odradzanie " Radzymina może się właśnie zacząć od "Przyjaznego
                          Miasta". To najlepsza wiadomość od nie wiem kiedy. Nie zawsze zgadzam się ze
                          studentem6, ale bardzo cenię, że chce pracować dla wspólnego dobra i, dzięki
                          Student. Spóbujmy może zrobić coś w rodzaju listy potrzeb, czyli co zrobić
                          należy i czego zrobić nie wolno. Potem możemy się zastanawiać nad kolejnością
                          realizacji i wtedy, ale dopiero wtedy, można mówić "nie od razu Kraków
                          zbudowali". Pozdrawiam wszystkich dobrej woli. I nie dajmy sobie zohydzać i
                          zabijać inicjatywy.
                • szifox Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:18
                  A czy ja zabraniam się Pani cieszyć tym wszystkim ? ... przecież nikt z nas nie
                  przychodzi na Wasze spotkania i nie mówi co robicie źle a co dobrze, czy macie
                  odpowiednich ludzi w zarządzie czy też nie.

Nikt tu nie będzie Pani przekonywał, bo to nie ma sensu, tak samo gardzi Pani
                  konstytucyjnym prawem do konsultacji społecznych jak pan Przewodniczący Wnuk.

To Pani sama publicznie kwestionuje prawa wyboru kilkudziesięciu rodzin, które
                  jawnie opowiedziały się za zmiejszeniem ruchu cieżarowego w centrum miasta.

Zresztą ta sprawa w małym stopniu Panią dotyczy, bo pani tu nie mieszka, jak
                  Burmistrz da Pani pełnomocnictwo do prowadzenia rozmów to potraktujemy Pani
                  wypowiedzi poważniej.
                  • elalin Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:36
                    Chciałabym zdementowac jedną rzecz!
                    Jest wiele powodów dla których ludzie osiedlają się w Radzyminie.Podam te
                    najwazniejsze, które kierowały właśnie moją decyzją:
                    niska cena działek (jeszcze)
                    bliskość Warszawy (bo jednak tam pracuję i będę musiała dojeżdzac)
                    znajomi, kórzy mieszkają własnie w Radzyminie ( więc bedziemy mieli się z kim
                    spotkać)
                    a poza tym jeszcze kilka powodów, ale absolutnie nie ten, że Radzymin jest na
                    14 miejscu. Dzisiaj jest na 14 za rok może byc na 30 a za dwa lata na 10. I co
                    z tego. O tym że mówi się o Radzyminie, no owszem mówi się, ja też mówię bo
                    będę tu mieszkać, ale o Serocku, Nieporęcie, czy Legionowie tez się mówi.
                    Poza tym, to właśnie to że moje dzieci będa chodziły do szkoły poboczem a nie
                    chdnikiem było powodem do kilku nieprzespanych nocy i ważenia się decyzji czy
                    to będzie jednak Radzymin. Więc akurat tutaj to bym się tym 14 miejscem tak nie
                    chwaliła.
                  • iga551 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 20:15
                    do sifoxa.Nie będę z tobą wiecej rozmawiała, bo to uwłacza mojej
                    godności.Bardzo żle o tobie świadczy, że wyśmiewasz się z emerytow/ ich
                    wycieczek itp./Chcesz poprawić życie mieszkańcom Radzymina, a tak poniżasz
                    starszych ludzi?Jak jesteś taki wielki spolecznik to mogłeś ty zorganizować dla
                    nich spotkania,byś się wtedy naprawdę sprawdził.
          • rembel Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:43
            No cóż ale skoro ktoś już o tym pomyślał to należą mu się za to wielkie brawa.
            Dla mojego taty to jedyna rozrywka i koloryt w codziennej szarzyźnie.... I
            dlatego Szifo, z całym szacunkiem ale nie rozumiem Twojej ironii...
    • koko1235 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 12:11
      Rozumiem mieszkańców ulicy Weteranów i uważam, że konieczna jest konsultacja
      społeczna na temat ruchu samochodów ciężarowych. Ale według mnie nie jest to
      dobre rozwiązanie, które przedstawił burmistrz podczas debaty i które popiera
      przedemerytka. Ulica Nowa od wielu lat nie może doczakać się nakładki asfaltowej
      w części pomiędzy Maczka a Broniewskiego. Teraz kiedy powstaje tam wiele domów
      jednorodzinnych ktoś chce wepchnąć tam tiry.
      Do ELALIN i X ALICJI X.
      Macie teraz wiele wątpliwości czy wasze dzieci dotrą bezpiecznie do szkoły i
      bezpiecznie z niej wrócą. Jeżeli ruch samochodów ciężarowych zostanie skierowany
      ulicą Nową to bezpieczeństwo jeszcze bardziej się zmniejszy.
      Niech nie tylko mieaszkańcy Weteranów bronią się przed tirami. Zacznijmy i my
      mieszkańcy Aleksandrowa póki jeszcze jest czas.
      • student6 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 12:14
        Dziękujemy za słowa wsparcia. Bez wątpienia nakładka asfaltowa na ulicy Nowei
        jest potrzebna, ale nie uważam żeby ulica ta mogła spełniać rolę "obwodnicy".
        Szukałbym raczej rozwiązani po stronie północnej miasta.
      • szifox Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 12:39
        ... wracasz do sprawy, którą poruszaliśmy już w 2005 roku ... tu nie chodzi o
        to aby przesunąć problem z ul. Weteranów na ul. Nową ...

Dla przypomnienia (zwłaszcza dla IGI) zamieszczam fragmenty dyskusji, która
        forum toczyła się przeszło rok temu, może to wybije Jej z głowy teorie o
        spisku ...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
        szifox 21 Maja 2005, 14:10

Ludzie nie oszukujmy się, teren przemysłowy położony w rejonie oczyszczalni,
        aktualnie nie jest atrakcyjny dla inwestorów ze względu na brak odpowiedniej
        infrastruktury drogowej ...

Jedyny dojazd dużych ciężarówek możliwy jest przez centrum miasta (ul. JP II i
        Weteranów), które nie są przystosowane do takiego ruchu. Wie to każdy kto
        widział akrobacje kierowców cieżarówek skręcających z JP w ul. St. Rynek /
        Weteranów.

Trudno wyobrazić sobie wykonanie tego manewru po planowanej przebudowie
        skrzyżowania, w którego miejsce ma powstać rondo. Wzmożenie ruchu ciężarowego
        bez wątpienia spowoduje protesty mieszkańców ulic po których odbywa się tranzyt.

Być może w przyszłości powstanie jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu.
        Moim zdaniem dogodnym terenem pod inwestycje są okolice obwodnicy i kolei, ale
        i tam musiałby powstać odpowiednie węzły umożliwiające dogony dojazd do
        obiektów przemysłowych.

Radzyminin posiada walory przyrodniczo-historyczne, które sprzyjają osiedlaniu
        się ludzi szukających odpoczynku od życia w aglomeracjach. I w tym kierunku
        powinna być skierowane wysiłki władz miasta. Sciąganie na siłę przemysłu do
        Radzymina to pomyłka.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      • elalin Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 13:55
        Ja juz dawno wypowiadałam się na forum, że sprawa ul. Weteranów nie jest tylko
        sprawą mieszkańców tej ulicy ale sprwą wszystkich mieszkańców, bo jeśli teraz
        zawalczymy o rozsądny objazd dla tirów to nikt potem nie będzie poszkodowany.
        (na zasadzie, że teraz z Weteranów na Nową, potem z Nowej na jakąś inną itd...)
        Myślę, że Student ma dobry pomysł, dopóki jeszcze jest miejsce na zrobienie
        takigo objazdu, bo za kilka lat miasto może byc już tak rozbudowane, ze wtedy
        to naprawdę będzie problem.
        Dziwi mnie tylko oportunizm Igi, bo poprzez tą inicjatywę społeczną nikt chyba
        nie chce zdetronizować obecnego burmistrza, wręcz przeciwnie my chyba chcemy
        współpracować z nim. Albo ja czegoś nie rozumiem (i te dyskusje mają jakieś
        drugie dno, a poniewaz jeszcze nie mieszkam w Radzyminie i nie znam "klimatów"
        to nie potrafię tego uchwycić) albo Iga na każdy post jest na NIE tak dla
        zasady.
        Nie mniej jednak jak trzeba bedzie blokowac Weteranów to piszcie wcześniej,
        żebym wzieła sobie urlop w pracy.
        Pozdrawiam wszyskich (i tych "za" i tych "przeciw")
        • iga551 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 14:28
          Tak, ta cała dyskusja ma drugie dno. Sprawa likwidacji hałasu na ul Weteranow
          jest b. ważna.Znając p. burmistrza i Radę uważam, że są oni skłonni problem ten
          rozwiązać sami.Po prostu, myślę, że nie chcą oni współpracować z kimś / czyli z
          tym osławionym już komitetem/ ktorego zalożycielami są ich przeciwnicy - ludzie
          ktorzy zawiedli ich zaufanie podczas kampanii wyborczej stosując metody
          niegodne i nieuczciwe.Cale to forum to przeważnie poplecznicy p. Chacińskiego,
          ktory nie doszedl do wladzy i teraz probuje wykazać się poprzez nader aktywną
          postawę spoleczną mającą na celu "walkę o dobro ogolu".Panie JUDYMIE,pomyślał
          pan ilu radzyminiaków zatrudnia Cocoa-Cola?Jakie płaci podatki do budżetu
          miasta?Dlategoteż problem tirow z ul Weteranow powiniwn być rozwiązany w sposob
          nie tylko sensowny, ale także zadowalający obie strony, a to wymaga i środkow i
          czasu.Moje posty nie są na nie dla zasady, ale dlatego na nie , bo nie ufam
          opozycji.
          • elalin Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 14:48
            PO z PiS-em dogadało się w sprawie veta dla unijnego porozumienia z Rosją, więc
            nie rozumiem dlaczego radzyminiacy nie mogą współpracować w sprawie waznej dla
            wszystkich mieszkanców. Każdy ma jakiś pomysł, w sumie razem może z tego wyjśc
            dobra rzecz. Odstawmy politykę na bok. I jesli ktoś mi teraz powie, że nie, bo
            to przeciwnicy, to znaczy ze jednak chodzi tylko o stołki i kasę. Czyli JAK
            ZWYKLE.
            Myślę, że jednak Pan Burmistrz i Rada nie będą taką "Zosią samosią" i jednak
            porozmawiają z mieszkańcami, może ci ich jednak czymś zainspirują.
            Poza tym, chyba się Igo zbyt rozpędziłaś w swoich osądach, bo ja na przykład
            nie jestem popleczniczką Pana Chacińskiego, mam swój rozum i wstawiam się za
            słusznymi sprawami. A jeśli Pan Chaciński walczy o dobro ogółu, to chyba dobrze
            że jest taki działacz (i nie wazne z jakiego ugrupowania), który potrafi coś
            zrobić dla tego właśnie ogółu. Jeśli działa w słusznej sprawie popierajmy Go,
            jeśli nie to negujmy. Nasze prawo.
            • iga551 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:10
              I już nie chce wiedzieć, bo przejrzałam wasze zdawałoby się wielce
              humanistyczne zamiary, pełne pozy, a z których wieje nieodparta i usilna nade
              wszystko chęć dojścia do władzy.
              • student6 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:41
                Dziękuję ellalin za bardzo rozsadny głos w dyskusji. Popierajmy w słusznych
                kwestiach i gańmy za eznadziejne pomysy. To jest to co robię od kilku lat.
                Popieram słuszne pomysły (nowe osiedla, rozbudowy szkół), a ktyrykuję
                niesłuszne (budowa ronda, mało przejrzysta polityka, chociaż dotrzegam postęp -
                dużo cześciej aktualizowana strona www niż kiedyś).

Pani Igo,
                Czy Pani chce żeby mieszkańcy wyszli na ulice? Niektórzy już dziś chcą stanąć i
                blokowac. Wszystim mówię jednak, że to jest dopiero ostateczność. ZAWSZE TRZEBA
                ROZMAWIAĆ!
                Czy Pani wyobraza sobię, że my chcemy zlikwiodowac strefę przemysłową, zamknąć
                Coca-Colę? Skąd takie chore pomysły? Chcemy zapewnić alternatywny dojazd, a to
                znaczy że dopuki taki dojazd nie poestanie ruch będzie się odbywał tak jak dziś.

I ostatnia już kwestia. Dlaczego sądzi Pani, że władze rozwiążą ten problem
                lepiej niż mieszkańcy? Dlaczego nie mozna połaczyć sił? Dlaczego nie mozna
                wspólnie wypracować porozumienia? Czy uważa Pani że mieszkancy są mniej
                inteligentni? Poza tym, my mieszkamy na tej ulicy i te niedogodności musimy
                znosić na codzień.
              • przedemerytka Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:41
                Igo proszę, ponieważ jestes tak bardzo zaangażowana w sprawy naszego miasta
                przeczytaj tę lekturę i nie jest to (dla wyjaśnienia) tekst opozycji w/g
                Twojego toku rozumowania, a tekst ze strony UMiGU. Te 56 stron to bardzo
                ciekawa lektura, przeczytałam wszystko i zachęcam Ciebie, innych forumowiczów,
                oraz radnych, poanalizuj wyniki ankiet zorganizowane przez urząd. Tam właśnie
                znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań i problemów, ktore poruszamy na tym forum.
                Bardzo czytelne wykresy graficzne dostarczaja wiele informacji o prolemach tego
                miasta.
          • rembel Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 15:57
            Droga Igo, myślę że chyba Twoje emocję wzięły w twjc chwili górę nad zdrowym
            rozsądkiem. Stowarzyszenie to nie tylko Krzysztof Chaciński ale też sporo
            innych młodych ludzi których celem nie było kandydowanie w wyborach a dobro
            wspólne mieszkańców Radzymina. Czyli te same szlachetne pobudki w imię których
            Ty działasz.
          • wyborca131 re..kum kum bęc 08.12.06, 17:19
            Igo! Czas Ci ucieka..jeszcze nie całe 4 lata..będziesz ściemniać..

Uważam, że nie masz racji. Wiem, że potrafisz ściemniać emerytom. Do takich
            ludzi jak student6 będzie należała przyszłość Razdymina, na pewno już za cztery
            lata. Wiem, że tylko potrafisz ściemniać, już nie długo razem ze swoim
            promotorem zejdziesz ze sceny, jeżeli sami nie zejdziecie to wam pomogę.
            W demokratycznym państwie każdy ma prawo do działaności i rozwoju. Chwilowo Ty
            i Twój promotor jesteście, ale już nie długo przyjedzie taki czas, że oddacie
            nam to co sobie zawłaszczacie..ściemnianiem, groźbą, oczernianiem..

• przedemerytka Re: re..kum kum bęc 08.12.06, 18:52
              wyborco131 jeszcze raz powtorzę : krytyka tak - ale konstruktywna.
              Nie obrażaj innych, by nie obrażano Ciebie.
              Klakierstwu - zawsze NIE (to powinno dotyczyć wszystkich: mnie, Ciebie i każdego
              • elizabeth40 Re: re..kum kum bęc 08.12.06, 19:33
                NIEPOTRZEBNIE IGO CIĄGLE POWRACASZ DO TEMATU WYBORÓW, WYBACZ ALE STAJESZ SIĘ
                MONOTEMATYCZNA I NIE WIEM CZY CELOWO NIE DOLEWASZ OLIWY DO OGNIA ABY ZAOSTRZYĆ
                SYTUACJĘ, A PRZECIEŻ WSZYSCY JESTEŚMY MIESZKAŃCAMI TEGO UROKLIWEGO MIASTECZKA I
                WSZYSCY CIESZYMY SIE JEGO ROZWOJEM. PAMIĘTAM JAK BYŁAM Z RODZINĄ ZA GRANICĄ I
                NA HASŁO RADZYMIN PODSZEDŁ DO NAS MĘŻCZYZNA I ROZMAWIAŁ PO POLSKU ŻE ZNA TO
                MIASTO Z HISTORII, PONIEWAŻ INTERESUJE SIĘ HISTORIĄ. BYŁAM WTEDY TAKA DUMNA TYM
                BARDZIEJ, ŻE SŁYSZAŁY TO MOJE DZIECI.

Droga Igo słyszałam, że to Tobie się nie udało i bardzo potrzebujesz być
                zauważona za wszelką cenę, dlatego myślę że swoje niezaspokojone zawodowe
                ambicje po 35 latach realizujesz właśnie w Radzyminie nie zaś w Wołomonie.
                Przykro mi to mówić, ale skoro nieustannie wracasz do czasów zamierzchłych
                wygląda to na pamięć wsteczną co jest objawem "choroby" nie nazwę jakiej, ale
                wierz mi ja pracuje z ludźmi w podeszłym wieku i jak zauważyłam sa również
                zgorzkniali jak Twoje wypowiedzi.
                Już kiedys pisałam, że występują u Ciebie Droga Igo trudności z interpretacją i
                intencjami mieszkańców Radzymina, ale wcale mnie to nie dziwi skoro Ty wcale
                nie jesteś mieszkańcem miasteczka. Ja mogę byc wszędzie, ale jak jestem w
                drodze do domu pod Grójcem lub Pułtuskiem to wiem, że jestem w domu. Jak mawia
                stare przysłowie "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".

WSZYSCY KOCHAMY TO MIASTO I JEDNOGŁOŚNIE CHCEMY JEGO DOBRA. NIE MA CZEGOŚ
                TAKIEGO JAK OPOZYCJA I KOALICJA W DĄŻENIU DO REALIZACJI POZYTYWNYCH ZAMIERZEŃ.

Pani Jgo jestem pełna uznania dla Pani poczynań kulturalnych, ale na litość
                proszę robić to co się umie najlepiej. Robi Pani niepotrzebnie zamieszanie.
                Proponuję rozszerzenie działań o Instytut Trzeciego Wieku, sama kiedyś o tym
                myślałam. Więcej serca dla innych i więcej tolerancji a zobaczy Pani o ile
                będzie piękniejsze życie. Służę szczerą pomocą, pomysłami i współpracą.

Błagam niech Pani tak nie wazelinuje ponieważ nieopatrznie krzywdzi Pani
                innych. Chętnie się z Panią spotkam na gruncie neutralnym, może w Impresji.

Pozdrawiam wszystkich.

• iga551 Re: re..kum kum bęc 08.12.06, 20:40
                  do elizabeth.Robiła pani wywiad o mnie? O moich niezaspokojonych ambicjach
                  zawodowych ,o ktorych ja nic nie wiem?Podziwiam panią, że zadała pani sobie
                  tyle trudu.Ludzie w podeszłym wieku nie są zgorzkniali, to cudowni i wspaniali
                  staruszkowie, których zawsze będę ciepło wspominać. To pani jest nieszczęśliwa
                  i zgorzkniała, może dlatego ,że musi pani jeszcze tyrać i to tak ciężko.No
                  cóż, każdy ma to , na co sobie zasłużył.Ja już nie muszę, bo spełniłam się
                  własnie zawodowo, mam emeryturę ,ktora mi całkowicie wystarcza.Obawiam się, że
                  jeśli będzie pani tak nerwowo reagaowała na moje posty, to może pani jej nie
                  doczekać.Radzę więc bardziej zapanować nad swymi nieokiełzanymi emocjami.
                        • gimnazjalistka2 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 21:24
                          Ponawiam moją prośbę z 17.45; iga551 przekroczyła już chyba granice nie tylko
                          przyzwoitości, ale i chamstwa. Szkoda żeby ten jad rozlewał się po Forum.
                          Kliknij - zignoruj wszystkie posty tej Pani od kultury.
                        • elizabeth40 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 21:30
                          Dziękuję za życzliwość i współczucie myślę, że Pani słowa nie będą prorocze.
                          Teraz dobitnie widać przyjaznych miastu. Ja proponuję współprace i podsyłam
                          propozycje, a w zamian co otrzymuję. Teraz wiem dlaczego domy opieki są
                          przepełnione.

W syetemie kapitacyjnym ubezpieczenia tak było zawsze jedni pracuja na drugich,
                          dlatego moje pokolenie napewno nie doczeka sie emeytury, ale cóz to nie jest
                          powód do zmartwień przynajmniej dla mnie.

BĄDŹMY MIMO WSZYSTKO PRZYJAŻNI NASZEMU MIASTU
                          • elizabeth40 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 21:40
                            Przyjazne miasto to nie tylko potrzeby kulturalno oświatowe, ale również
                            potrzeby innych mieszkańców. Nie ma u nas uwaga, uwaga domu dla samotnej matki
                            czy uwaga, uwaga przytuliska.
                          • gimnazjalistka2 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 21:48
                            elizabeth40 napisała:

> BĄDŹMY MIMO WSZYSTKO PRZYJAŻNI NASZEMU MIASTU
                            Podziwiam Pani dobrą wolę, chociaż wydaje mi się, że wiem ile to w takiej
                            sytuacji kosztuje. Absolutnie nie mogę się zgodzić na takie posty jak iga551
                            • picooz Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 22:09
                              od jakiegoś czasu "przysłuchuje" się Waszej dyskusji i również postanowiłem
                              zabrać głos
                              Cały problem w tych kłótniach wynika z tego iż doszukujemy się podziału na tych
                              przychylnych burmistrzowi i Radzie oraz za krytyków.nie tędy droga
                              Powtórze za głosem niektórych forumowiczów Dobro Radzymina leży w gesti
                              wszystkich mieszkańców......sęk w tym że każdy to dobro postrzega inaczej
                              Receptą na rozwiazywanie problemów i łagodzenie konfliktów jest
                              ROZMOWA...........i w tym zgadzam sie z Chacińskim
                              Powstanie Komitetu Przyjazne Miasto miało być tym pomostem między władzą a
                              mieszkańcami do rozwiązania uciążliwego hałasu i wzmożonego ruchu ciężarówek na
                              ulicy Weteranów, Stary Rynek oraz w samym mieście
                              Według mnie ( o czym mówiłem już Krzyskowi Chacińskiemu ) popełnili mały błąd w
                              rozmowach z urzednikami. Inicjatywa zablokowania budowy ronda wzamian za
                              wytyczenie drogi do przemysłowej części miasta musiała spotkać się z nerwową i
                              nawet nieuprzejma reakcją rajców miejskich...........Jestem przeciwnikiem
                              blokowania budowy ronda ( uważam że czas najwyższy poprawić estetykę i
                              funkcjonalność tego miejsca) ale również jestem gorącym zwolennikiem wybudowania
                              " obwodnicy" do przemysłowej części miasta. Kompromisem w tej sprawie była by
                              rozmowa i ustalenia jak przeprowadzić obie te inwestycje które są tak bardzo
                              potrzebne Radzyminowi........inaczej się rozmawia gdy proponuje się własne
                              rozwiązania które nie negują i podważają sens innych.
                              Zachecam do ponownego przeanalizowania sprawy i do wznowienia rozmów z Radą
                              miejską i Burmistrzem oraz proponuje pomoc w rozmowach i mediacji

Pozdrawiam i życze aby ta sprawa nie modzieliła Nas mieszkańców ale żeby była
                              zaczątkiem dobrej współpracy Mieszkańców, Rady i Burmistrza
                              • wyborca131 Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 22:29
                                Uważam, że budowa ronda to błąd. Zauważcie, że Radzymin posiada dwa rynki,
                                tzw. Stary Rynek i Nowy Rynek. Jest to unikalny układ miasta na skalę światową.
                                W momencie, gdy powstanie rondo ten historyczny układ urbanistyczny zostanie
                                zniszczony. Nie dziwiły mnie, zatem odmowy Wojewódzkiego Konserwatora zabytków
                                na zniszczenie tego historycznego układu.
                                Wielokrotnie czytałem wypowiedzi różnych osób z miasta nachalnie mówiących o
                                konieczności budowy ronda i zniszczenia historycznego układu naszego miasta.
                                Radzymin jest jedynym miastem w Europie, może nawet na świecie, który posiada
                                dwa rynki i dobrze nam z tym.
                                Szkoda, że tak niewiele osób o tym wie..
                                • picooz Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 23:06
                                  Prosze podaj źródło tych informacji gdyż chętnie dowiem się o unikalnym i
                                  historycznym układzie miasta.
                                  Proszę również aby mnie ktoś oświecił i wytłumaczył dlaczego rondo niszczy
                                  historyczne walory miasta a rozwalajace się , dziurawe i niefunkcjonalne
                                  skrzyżowania z sygnalizacją świetlną podtrzymuja unikalną urbanistyke miejska???
                                  • przedemerytka Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 23:47
                                    Muszę picooz wtącić, że te rozwalajace się dziurawe skrzyżowania z sygnalizacja
                                    swietlną też często uszkadzaną to wynik tych właśnie pojazdów i żadne mini a
                                    nawet midi rondo sprawy nie rozwiąże, tak jak nie rozwiązało rondo na POW,
                                    rownież uszkadzane, a często jeżdżę tamtędy rowerem i widzę, że każdorazowo
                                    wiekszy samochód wewnętrznymi kołami rozjeżdża środek
      • przedemerytka Re: Przyjazne Miasto 08.12.06, 23:27
        do koko1235
        źle mnie odebrałeś, w obydwu fragmentach debaty P.Burmistrz Piotrowski mówił o
        łącznicy Zwierzyniec do ul. Weteranów przy CC jako strategiczną dla ruchu
        tirow i dlatego wskazałam na ten fragment tyle że całości odpowiedzi na
        zadawane pytania i o te fragmenty debaty chodziło mi by wskazać,że w istocie
        mamy podobny pogląd na takie rozwiązanie
        Owszem mowił też o nakładce w kontekście ulicy Nowej, ale cieszy mnie że
        zareagowłeś w ten sposób, to bardziej uwidacznia "nasz problem" Weteranów i
        podkreślam Starego Rynku w sposób podwójny (ruch Al.JPII)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka