Dodaj do ulubionych

Trylogia OJCIEC CHRZESTNY

IP: *.icpnet.pl 05.02.04, 18:37
Chcialem się dowiedzieć jakie są wasze odczucia związane z tym cyklem.
Obserwuj wątek
    • Gość: nigdyy Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY IP: *.toya.net.pl 05.02.04, 21:47
      bardzo super klimat
      • yawokim Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY 06.02.04, 01:52
        tylko trzecia czesc...poza wszystkim w 1 i 2 nie moge patrzec na brando z
        proteza w ustach ;]...
        • Gość: Perun Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY IP: *.icpnet.pl 06.02.04, 12:11
          A gdzie jest Brando w 2 części??
    • Gość: frank Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY IP: 81.15.170.* 06.02.04, 12:51
      Jedne z najlepszych filmów w historii.
      Wszystkie trzy części na równym wysokim poziomie.
      Życiowa kreacja Ala Pacino w roli Michaela - zbudował postać kompletną, na
      końcu przeżywającą dramat na miarę tragedii greckiej.
      Świetne aktorstwo świetnej obsady: Brando, De Niro, Duvall, Caan, Garcia,
      Keaton. Coppolla zawsze zresztą miał dobrą rękę do aktorów.
      Kompleksowo, głęboko ukazane realia życia sycylijczyków w Ameryce i w swej
      ojczyźnie - zwyczaje rodzinne, reguły działania mafii, walki o przywództwo i
      strefy wpływów, dramatyczne upadki i wielkie zwycięstwa, miłość, zdrada, honor
      i vendetta.
      Piękna muzyka Nino Roty.
      Z wiekiem filmy smakują coraz lepiej - gdy byłem młodszy, wkurzały
      mnie "dłużyzny", ale dzisiaj rozsmakowuję się w konstrukcji akcji i postaci.
      Klasyczne, mistrzowskie sceny - popis reżyserski Coppolli.
      Słowem prawdziwe wielkie kino - dzisiaj już sie takich filmów nie robi...
      Polecam każdemu!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka