Gość: Don Vito IP: *.icpnet.pl 05.02.04, 18:37 Chcialem się dowiedzieć jakie są wasze odczucia związane z tym cyklem. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: nigdyy Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY IP: *.toya.net.pl 05.02.04, 21:47 bardzo super klimat Odpowiedz Link Zgłoś
yawokim Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY 06.02.04, 01:52 tylko trzecia czesc...poza wszystkim w 1 i 2 nie moge patrzec na brando z proteza w ustach ;]... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Perun Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY IP: *.icpnet.pl 06.02.04, 12:11 A gdzie jest Brando w 2 części?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: frank Re: Trylogia OJCIEC CHRZESTNY IP: 81.15.170.* 06.02.04, 12:51 Jedne z najlepszych filmów w historii. Wszystkie trzy części na równym wysokim poziomie. Życiowa kreacja Ala Pacino w roli Michaela - zbudował postać kompletną, na końcu przeżywającą dramat na miarę tragedii greckiej. Świetne aktorstwo świetnej obsady: Brando, De Niro, Duvall, Caan, Garcia, Keaton. Coppolla zawsze zresztą miał dobrą rękę do aktorów. Kompleksowo, głęboko ukazane realia życia sycylijczyków w Ameryce i w swej ojczyźnie - zwyczaje rodzinne, reguły działania mafii, walki o przywództwo i strefy wpływów, dramatyczne upadki i wielkie zwycięstwa, miłość, zdrada, honor i vendetta. Piękna muzyka Nino Roty. Z wiekiem filmy smakują coraz lepiej - gdy byłem młodszy, wkurzały mnie "dłużyzny", ale dzisiaj rozsmakowuję się w konstrukcji akcji i postaci. Klasyczne, mistrzowskie sceny - popis reżyserski Coppolli. Słowem prawdziwe wielkie kino - dzisiaj już sie takich filmów nie robi... Polecam każdemu! Odpowiedz Link Zgłoś