Gość: Szary prawdziwa historia - dobre sobie IP: *.63.udn.pl 24.07.04, 15:20 co do "opisania" filmu to jest ono krótkie i bez sensu. Nalepka, którą można by przykleić do niemal każdego amerykańskiego filmu z hollywood. "Prawdziwa historia króla Artura" - bzdura. Prawdziwa historia króla Artura ma tyle wspólnego z tym co obecnie uważa się za króla Artura i jego świtę co fakt, że króla Popiela zjadły myszy (może to nienajlepsze określenie). Faktem jest, że róznice są ogromne. Ale po cholere to pisać? Chyba tylko po to by pokazać, że ten, który pisał komentarz do owego filmu nie miał pojęcia o czym pisze i wykazał się ignorancją pisząc byle co. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krytyk-przytyk Re: Król Artur IP: *.pop.e / *.pop.e-wro.pl 24.07.04, 20:08 prawdziwa historia?? Buahhahaha już się boję tego filmu... Król Artur bez magii, Ginewra z cyckami na wierzchu... Jeszcze tylko brakuje by Lancelot był transwestytą... i będzie git ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Christo Re: Król Artur IP: *.tarchomin.pl / *.crowley.pl 24.07.04, 21:48 Kochani, właśnie wróciłem z tego "hitu lata" i żałuję że wydałem te kilkanaścir złotych. Nuda, brak emocji, beznadziejny montaż, efekty jak ze "Starej Baśni", nie mówiąc o Arturze, który wygląda jakby się urwał z choinki lub czasopisma z modą męską. Jeżeli ktoś to porównuje do Bravehearta lub Gladiatora to błądzi niczym Sasi we mgle. A propos przywódca Sasów to był najjaśniejszy punkt filmu- przyćmił wszystkich. Tak na marginesie fajnie też było zobaczyć aktora, który kiedyś w serialu o Robin Hoodzie grał Willa Scarleta:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ktos Re: Król Artur IP: *.arka.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 24.07.04, 21:53 a kogo grał w tym filmie ? tzn. kogo grał w KA ten co grał Willa w RH ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: markus Re: Król Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.04, 10:45 A mnie najbardziej wkurzyło w tym filmie to,że Artur nie mógł być normalnym celtyckim Brytem walczącym z saskim najazdem. Czyżby dlatego,że celtowie kojażą się z nielubianymi Irlandczykami,lub Francuzami? Film zataja również tę ocztwistą prawdę historyczną,że pomimo dzielnej postawy celtyckich obrońców,wstrętni Sasi jednak zrobili swoje i to dzięki nim właśnie język angielski zaliczany jest do grupy języków germańskich. No,ale o ile przyjemniej jest anglosaskiemu widzowi utożsamiać swój rodowód z sarmacko-rzymskim rycerstwem. W podobnie groteskowy i karykaturalny sposób pokazano przedstawicieli kościoła rzymsko-katolickiego,który już na przełomie 5 i 6 wieku jawi się wg. autora filmu jako moralnie gnijący i jako taki budzi głeboki sprzeciw i odrazę zdrowej części brytyjskiego społeczeństwa. Autor filmu zupełnie ignoruje fakt,iż ten "upadły" kościół będzie "gnębił" Brytów jeszcze przez dobre 1000 lat ,a "wybawcą" spod jego okowów okaże się nie szlachetny król Artur,ale król Henryk- -psychopatyczny wielokrotny morderca swoich żon. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jendriu to jeden z tych filmów, w których IP: *.icpnet.pl 26.07.04, 01:10 ..czeka sie az sie zaczną napieprzac, bo reszta jest fatalna. Powiem więcej, dawno nie widziałem tak fatalnie zagranego filmu. Nie wiem kto obsadził Ovena w roli głownej, ale było to całkowite pudło. Facet zagrał cały film na jednej minie nr 5, masakra. Podobnie jak Lancelot, żenada. Fatalne dialogi, cały czas wszyscy gadaja jak nawiedzeni. Tylko Keira jest fajna. Generalnie moznaby bez problemu nakręcić to trzy razy lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg oficjalna zajwaka-śmiech na sali:) IP: 213.17.204.* 28.07.04, 08:30 "czlowiek, ktory rzucil wyzwanie rzymowi....kobieta ktora wzniecila wojne...krol artur juz w kinach"- kto ogladal film wie, ze jakis idiota pisal tekst do zajawki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wredna Król Artur IP: 194.149.228.* 28.07.04, 20:02 czy krol Artur powinien mieć śniadą cerę, niebieskie oczy i byc brunetem? zamiast byc prawdziwym Brytem zyli rudy jasna karnacja cos w stylu Guya Richie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olaboga Re: Król Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.04, 11:28 naczytalam sie jejujeju galimatias. Na filmie bylam wiec moge sie wypowiedziec. po piersze dziewczyna ma niesamowite oczy pewnie niedlugo zostanie twarza l`oreal... mysle ze kazdy ma swoj cene. afisze nie krzyczaly nazwiskami jak na Troi, krol Artur "ladna twarz" nie musial sie wysilac na doskonalenie warsztatu aktorskiego. nie ma co krytykowac wszystkie wlasciwe dla gatunu chwyty zastosowane lekki humor sieszna postac (ten od robienia dzieci)niemozliwe sceny batalistyczne, delikatna ginewra unoszaca luk niczym lustereczko. bajeczka bardzo sympatyczna generalnie naiwna ale wchodzi latwo nie meczymy sie ogladajac. no dowod ze dogrzewane historie mozna polac innym sosem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sunny Re: Król Artur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.07.04, 21:49 Ten film jest dokładnie tym, czego można się po nim było spodziewać - hollywoodzką ekranizacją "historii", tak prostą, by każdy zrozumiał kto jest dobry, a kto zły. Patos, patos, patos. Ale ogląda się nieźle. Przepiękne zdjęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
pinos Re: Król Artur 03.08.04, 16:37 O mamo, ile tu zadecia, ile niedouczenia, ile powierzchownosci... Na tym forum miejscami. Fil - historyjka na lato. Beznadziejnie poprzedzona zajawkami o "prawdzie" i "badaniach", niepotrzebnie wypelniona "wolnoscia". Ale Hameryka juz tak ma... (tak, wlasnie tak Hameryka. Bo Ameryka to juz nie.) Ale: Odnosnie stroju Ginewry: 1. Moze i kobiety w sredniowieczu generalnie tak nie chadzaly - wszak sredniowiecze to z okladem 1000 lat i mnostow panstw. Ale niewatpliwie jest duza szansa, ze barbarzynskie kobiety tak chadzaly do walki. Podobnie jak ich nadzy mezczyzni. Upadek Kosciola - ze niby to scenariusz tak zafalszowal. W dobie upadku imperium rzymskiego mamy do czynienia z upadkiem cywilizacji, a wiec i religii. Rzym miasto biednych, podupadajacy i niszczejacy. Duchowni pozbawieni wedzidla z wlasnymi zbrojnymi bandami - podobnie jak cala reszta "szlachetnie urodzonych" lataja i grabia co sie da. Niegdysiejsze autorytety pragnac ratowac tonacy statek Sprzeciwiaja sie wszelkim nowinkom, wolnej mysli - w stagnacji upatrujac ratunku. Takze nie ma sie co oburzac na "zafalszowany" obraz Kosciola. Kosciol mial w swej historii sporo wiekow ciemnych - a nie iwadomo, czy wiek obecny jest z tych jasnych. (Na marginesie Henryk VIII znalazl przynajmniej ciekawszy sposob na wyciagniecie panstwa z klopotow finansowych - zmalpowany po Filipie Pieknym - niz nasz rodzimy Jasio Kazimierz, co walute psul). Co do czasow, w jakich zyl Artur - racje ma ten, kto pisze miedzy IV a XII. Gdyies w Brytanii. I nie nalezy sie obruszac, ze wersja Mallory'ego i spolki to jedyna sluszna wersja. Mozna patrzec z przyjemnoscia na artura w plytowce, Artura w rzymskim pancerzu. Tylko trzeba miec otwarty umysl. Ja osobiscie najbardziej lubie wersje legendy arturianskiej jaka przedstawil Guy Gavriel Kay we fionawarskim gobelinie. A z aktorow nie ma to jak Connery. I co? Film jest sprawnie zrobiony. Jezeli sie wam nie podoba, napiszcie uczciwie. Ale nie bo falszuje prawde historyczna. W tym przypadku taka prawda nie istnieje. Odpowiedz Link Zgłoś
cze67 Re: Król Artur 03.08.04, 22:49 A czy kobiety wówczas nosiły kolczyki w pępku? Bo na plakatach takież widzę u Ginewry. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: balt Re: Król Artur IP: *.acn.pl 03.08.04, 23:36 szkoda gadac, zmarnowali taki temat.:( gdzie temu filmowi do gladiatora???? aktorzy sie starali, Ray ok:) Artur- w jakim serialu gral ten aktor??? wyswietlali go 100 lat temu w niedziele, na jedynce.ale lubilem ten serial:). te bitwy.....o moj Boze...6latek lepiej by strategicznie to rozwiazal.po prostu zenada.zjebali i koniec. a mnie sie marzy fil, z ogromnym rozmachem zrealizowany o np dzikich polach w rzeczpospolitej...ech, ale mogloby byc fajowo......:) Odpowiedz Link Zgłoś
orbulon Re: Król Artur - dobre!!! 04.08.04, 08:17 Nie narzekam na film. Warto było iść do kina. Uważam ten film za najlepszy jaki widziałem w tym roku. Dobrze, że chociaż tutaj pominięto głupkawą poprawnośc polityczną. Mamy tu dobrey kawał historii Europy { choć trochę poszatkowanej}. Rzym, Celtowie i Sasi jednak należą do Europejskiej kultury i towrzyli tą kulturę czy się komuś podoba czy nie. Trochę przesada z tym biskupem. Chyba nie szło tutaj o ukazanie kościoła jako isntytucji ściśle negatywnej. Jak by Stone wziął się do tego filmu to Artur byłby murzynem, Lancelot Indianinem a najlepiej jeszcze o skłonnościach pedalskich. Odpowiedz Link Zgłoś
fiodorus Re: Król Artur - dobre!!! 04.08.04, 17:46 Mnie się film nie podobał! Klimatu wczesnego średniowiecza nie było wcale. Brak znajomości realiów epoki aż kłuł w oczy. Demoniczna wizja wczesnośredniowiecznego Kościoła jakby żywcem wyjęta ze szmaty pt. "Nie". Egzaltacja i sztampowość gry aktorów przypomina brazylijskie seriale. Tylko pedantyczność w odtworzeniu kodtiumów i niezłe sceny batalistyczne dalo się jakoś przełknąć!!! Odpowiedz Link Zgłoś
titus_flavius przykład kina antykatolickiego 06.08.04, 18:15 Chaire, zastanawiam się, czy ten film finansowali żydzi, w odwecie za Pasję, czy raczej fanatyczni protestanci? Takiej dawki jawnych kłamstw i antykatolickich przeinaczeń jeszcze w kinie nie widziałem. Papież ma być władcą Imperium Rzymskiego, w którego imieniu działają biskupi. Papież na swojego następcę szykuje swego chrześniaka, kilkunastoletniego chłopaczka. Przedstawiony biskup - zarządca Anglii to istny potwór. Ojciec kandydata na papieża dręczy niewolników - Anglików. Na jego usługach są zakonnicy, którzy są psychopatami uwielbiają uwielbiajacymi torturować i palić na stosach pogan i heretyków. Inkwizycja już działa i zdołała spalić Pelagiusza - protoprotestanta. Zwolennikiem Pelagiusza jest tez Artur, który tym samym jest protestantem. Na zakończenie Artur bierze ślub w obrzędku pogańskim tym samym oficjalnie wyrzekając się wstrętnego katolicyzmu. I jeszcze, na wstępie dowiadujemy się, że akcja dzieje się w 452r. Tymczasem Brytania była ewakuowana pół wieku wcześniej, w trakcie najazdu Germanów na Galię. Najsympatyczniejszy jest wódz Sasów - nie dziwota przodek ANglików i AMerykanów. T. Odpowiedz Link Zgłoś
orbulon Do titusa_flaviusa 14.08.04, 10:31 No stary ja niby jestem praktykującym katolikiem ale aż tak mocno ten film nie przestraszył mnie. Wiadomo, że dzisiaj nakręcić film historyczny wychwalający chrześcijaństwo byłoby czystą herezją wobec wszechobecej poprawności politycznej {przykład "Pasji"}. Co do Żydów to z nimi żyję w przyjażni i naprawdę uważam ich za "starszych braci w wierze" Bardziej obawiam się muzłumanów zalewającyh dzisiejszą postchrześcijańską Europę. Zauważ, że w filmie mamy Celtów, Rzymian i Sasów. A więc przedstawicieli ludów europejskich. Twórcy filmu i tak znoszą już baty za swój "rasistowski" pozbawiony nawet jednego murzyna. Ja cieszę się , że jeszcze kręci się filmy o ściśle europejskiej historii. Za jakieś 50 lat będziemy mieli zapewne piękne epopeje o Osamie i jego szlachetnej walce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Domel_Radom Re: Król Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.04, 16:30 Wczoraj byłem na tym filmie i jest on dla mnie super extra wyjechany. Na początku malo sie nie zaryczałem. W tym filmie jest wszystko prócz "dziadostwa". W Królu Arturze jest bitwa, romans, itd itp POLECAM SERDECZNIE. POZDRO Z RADOMIA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zawiedziona Re: Król Artur IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.04, 21:17 Badziewie, jedno wielkie badziewie.Aktorzy przeżywają wszytsko jak mrówka okres.Nudny jak cholera.Czekałam cały film aż się akcja rozkręci i nie doczekałam.I w ogóle jak to możliwe, że Bryci zrobili pułapkę z drutu kolczastego????????;)Jak ktoś chce stracić 2 godziny i wywalić kasę w błoto to gorąco polecam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Myszeczka Re: Król Artur IP: *.magma / *.magma-net.pl 12.09.04, 14:17 Nie gadać film zajebisty i aktorzy fajni więc nie krytykować!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał C. Re: Król Artur IP: *.238.87.96.adsl.inetia.pl 17.10.04, 18:57 Po pierwszych minutach tego filmu stwierdziłem, że to największa szmira sezonu. Dziwie się tym, którym ten film się podoba. Wszystkie poprzednie wersje były lepsze. Reżyser i scenarzysta pomylili fakty historyczne wprowadzili zamęt i omineli mistyczną fabułę ( najbardziej atrakcyjną ) mitu o arturze. Film jest dowodem na niedouctwo Amerykanów i ich brak poszanowania do historii i mitów. Jestem oburzony i zdegustowany - kicz, szmira, szkoda czasu!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś