Dodaj do ulubionych

Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowej?

IP: 80.51.244.* 16.07.04, 10:49
Bo ja bym polecił na początek album Funky Koval "Sam przeciw wszystkim"
spółki autorskiej Parowski, Rodek (scenariusz), Polch (rysunki).
Obserwuj wątek
    • nut_meg Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 11:13
      "Maus" Spiegelmana i "elBorbah" Burnsa
    • goblin.girl Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 13:05
      1. "Sandman" (N. Gaiman i spółka)
      2. "Szninkiel" (Rosiński&Van Hamme)
      3. "Sen potwora", "32 grudnia" (Enki Bilal)
    • braineater Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 13:43
      Na pewno nie "Koval" - trochę to przynudnawe jak na pierwszy komix w życiu a
      jeśli to ma spowodować chęc do sięgnięcia po następne komiksy to moje
      propozycje są takie:
      coś z lekkich francuskich tekstów - "Spirou" albo Tintin
      potem żelazny klasyk - Corto Maltese
      potem Gaiman ale na Sandmana to jeszcze zbyt wcześnie - "Morderstwa i
      tajemnice" lub "Arlekin i Walentynki"
      potem (albo równocześnie:) - "Mikropolis" Wojdy/Gawronkiewicza i "Bajki
      urłackie" Prosiaka
      a jak już będzie miłość ugruntowana to oczywiście Alan Moore - "Liga
      dżentelmenów" i "V for Vebdetta" (Watchmenów odradzam początkującym dziewicom,
      bo mogą nie chcieć stracić tego dziewictwa:)
      no i na deser wymienione już wyżej "Maus" i "ElBorbah" a także "Niebieskie
      Pigułki"
      ten zestaw powinien poruszyć każdego do tej pory odpornego na komiksowe
      medium...
      Pozdrowienia:)
      • Gość: P.S.J. Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.04, 19:03
        Sandman!!! Wypróbowałem na dziewicy, teraz zabiera mi wszystkie komiksy. Jak
        lubi klimaty bajek i podań ludowych :) to Hellboya, zwłaszcza krótsze komiksy
        ze "Spętanej Trumny". Corto Maltese niektórym (nie mnie!) wydaje się nudny. "V
        jak Vendetta", podsunąć zaraz po Sandmanie. Można też "Ligę Niezwykłych
        Dżentelmenów".
    • galare Wilq 16.07.04, 16:18
    • slotna Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 16:20
      Garfielda, koniecznie czasopismowego, tlumaczenia ksiazkowe sa niewyobrazalnie
      zle. A w ogole najlepiej w oryginale.

      Nastepnie Asterixa.

      Potem moze Thorgal?

      ;)))))))))))))
    • Gość: re Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe IP: *.kom / *.kom-net.pl 16.07.04, 16:22
      Kot rabina! Blacksad. i jez Jerzy. pozdrawiam
      • Gość: Cynamoon Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe IP: *.it / 62.233.189.* 16.07.04, 17:29
        A Thorgal?
    • braineater Forum Komix 16.07.04, 18:54
      aktywne od dziś
      Zapraszam : /forum/71,1.html?f=21133
      Pozdrowienia:)
      • braineater poprawka:) 16.07.04, 19:06
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21133
    • ajsch Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 19.07.04, 13:56
      Thorgala
      jest piekny...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka