Gość: nickname IP: 80.51.244.* 16.07.04, 10:49 Bo ja bym polecił na początek album Funky Koval "Sam przeciw wszystkim" spółki autorskiej Parowski, Rodek (scenariusz), Polch (rysunki). Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nut_meg Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 11:13 "Maus" Spiegelmana i "elBorbah" Burnsa Odpowiedz Link Zgłoś
goblin.girl Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 13:05 1. "Sandman" (N. Gaiman i spółka) 2. "Szninkiel" (Rosiński&Van Hamme) 3. "Sen potwora", "32 grudnia" (Enki Bilal) Odpowiedz Link Zgłoś
braineater Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 13:43 Na pewno nie "Koval" - trochę to przynudnawe jak na pierwszy komix w życiu a jeśli to ma spowodować chęc do sięgnięcia po następne komiksy to moje propozycje są takie: coś z lekkich francuskich tekstów - "Spirou" albo Tintin potem żelazny klasyk - Corto Maltese potem Gaiman ale na Sandmana to jeszcze zbyt wcześnie - "Morderstwa i tajemnice" lub "Arlekin i Walentynki" potem (albo równocześnie:) - "Mikropolis" Wojdy/Gawronkiewicza i "Bajki urłackie" Prosiaka a jak już będzie miłość ugruntowana to oczywiście Alan Moore - "Liga dżentelmenów" i "V for Vebdetta" (Watchmenów odradzam początkującym dziewicom, bo mogą nie chcieć stracić tego dziewictwa:) no i na deser wymienione już wyżej "Maus" i "ElBorbah" a także "Niebieskie Pigułki" ten zestaw powinien poruszyć każdego do tej pory odpornego na komiksowe medium... Pozdrowienia:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: P.S.J. Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.04, 19:03 Sandman!!! Wypróbowałem na dziewicy, teraz zabiera mi wszystkie komiksy. Jak lubi klimaty bajek i podań ludowych :) to Hellboya, zwłaszcza krótsze komiksy ze "Spętanej Trumny". Corto Maltese niektórym (nie mnie!) wydaje się nudny. "V jak Vendetta", podsunąć zaraz po Sandmanie. Można też "Ligę Niezwykłych Dżentelmenów". Odpowiedz Link Zgłoś
slotna Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 16.07.04, 16:20 Garfielda, koniecznie czasopismowego, tlumaczenia ksiazkowe sa niewyobrazalnie zle. A w ogole najlepiej w oryginale. Nastepnie Asterixa. Potem moze Thorgal? ;))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe IP: *.kom / *.kom-net.pl 16.07.04, 16:22 Kot rabina! Blacksad. i jez Jerzy. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cynamoon Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe IP: *.it / 62.233.189.* 16.07.04, 17:29 A Thorgal? Odpowiedz Link Zgłoś
braineater Forum Komix 16.07.04, 18:54 aktywne od dziś Zapraszam : /forum/71,1.html?f=21133 Pozdrowienia:) Odpowiedz Link Zgłoś
ajsch Re: Jaki komiks polecilibyście dziewicy komiksowe 19.07.04, 13:56 Thorgala jest piekny... Odpowiedz Link Zgłoś