Dodaj do ulubionych

Germinal....

IP: *.idea.pl 07.06.05, 11:14
szanowni państwo........
chciałbym się dowiedzieć....które tłumaczenie,jest waszym zdaniem lepsze...czy to które jest od dziś w kioskach,z GW...??
czy moje które mam w domu...to co mam w domu tłumaczył Franciszek Mirandola...(siakiś pseudonim?).?
pozdrawiam...
Obserwuj wątek
    • Gość: majka Re: Germinal.... IP: 81.21.203.* 07.06.05, 13:45
      To z Wyborczej jest chyba najbardziej popularne, sądząc po ilości wydań.
      Mirandolla przetłumaczył GErminal chyba na początku 1900 roku, więc może być
      nieco archaiczne (choć nie czytałam i to tylko przypuszczenie)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka