Gość: nobel IP: *.chello.pl 04.10.05, 18:46 Jaki Hans Transtromer?????? Tomas!!!!!! Redaktorzy, litości!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: eugeniuszz Hugo Claus jest Belgiem. IP: *.Red-81-40-45.staticIP.rima-tde.net 05.10.05, 00:16 Czy w GW pracują sami stażyści? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wanda - Maria Re: Hugo Claus jest Belgiem. IP: *.242.81.adsl.skynet.be 10.10.05, 22:25 Hugo Claus jest oczywiscie Belgiem. Urodzil sie w 1929 r.w Brugii. Pisze w jez.niderlandzim, jest autorem ponad 100 utworow, tj. powiesci, poezji,sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych i in.Otrzymal ponad 40 roznych nagrod. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aHorn Astrid Lindgren nie żyje od prawie czterech lat, IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.10.05, 01:11 czy redaktor Znaku o tym nie wie, czy redaktórzy Wyborczej coś źle wybrali? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: głupek Re: Astrid Lindgren nie żyje od prawie czterech l IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 01:19 No właśnie, nie lubię wyliczania błędów dziennikarzom, bo te się zdarzają (zwłaszcza w sieci, przed korektą), ale ten tekst niezbyt się udał. Jednym z pierwszych noblistów był Theodor Mommsen, historyk starożytności. A było też paru takich, którzy beletrystykę, dramaturgię czy poezję uprawiali na marginesie swojej twórczości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jan Jelinek się zjawiła w spekulacjach IP: *.bredband.comhem.se 05.10.05, 02:29 "...w zeszłym roku po uhonorowaniu Elfride Jelinek. Nikt się tego nie spodziewał, jej nazwisko nie pojawiło się w żadnych w prasowych spekulacjach." To twierdzenie również należy do błędów artykułu. Szwedzka gazeta Sydsvenskan wychodząca w Malmö wymieniła ją w swoich spekulacjach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kuku Re: Jaruzelski za swe memuary! ;-))) n/t IP: 151.157.129.* 05.10.05, 22:45 Michnik za michniczenie , czyli gre na niskich uczuciach. Odpowiedz Link Zgłoś
skun2 Re: Jaruzelski za swe memuary! ;-))) n/t 05.10.05, 23:53 Wspomnieli o plotkach z JP2, a zapomnieli, o plotkach na temat nobla dla... balcerkiewicza, które sami rozsiewali. Odpowiedz Link Zgłoś
jachmielewski39 Re: Nobel przychodzi w czwartek 05.10.05, 07:28 Jaki Kapuściński?????????????!!!!!!!!!!!!!! Najpierw, nie wiadomo za co, Nobla miał dostać Jan Paweł II, teraz, także nie wiadomo za co, Kapuściński... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konstanty Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.adm.uni.wroc.pl 06.10.05, 12:07 Nie wstyd Ci, dziecko, pisać, że "nie wiadomo za co"? Weź się za czytanie tego, co napisał Kapuściński od połowy lat pięćdziesiątych, to za rok nie będziesz się tak głupio odzywał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: st.ry Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.crowley.pl 06.10.05, 12:34 Jaki rok? Sądząc z tego co napisał to przeczytanie Kapuscinskiego zajmie mu znacznie więcej czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
moped W kuluarach nagrody Nobla -cisza -dobry znak! 05.10.05, 19:03 Jesli w kuluarach nagrody Nobla -cisza, nie pada nazwisko osoby mogacej dostac nagrode Noble - dobry jest b. dobry znak! Trzymajmy kciuki. Pan Ryszard Kapuscinski zasluguje na to specjalne wyroznienie... Jego prace sa tlumaczone na wiele jezykow, a Jego wypoowiedzi oraz reportaze maja znaczacy glos oraz wielki autorytet. Czekajmy spokojnie do czwartku.... Odpowiedz Link Zgłoś
moped W kuluarach nagrody Nobla -cisza -dobry znak! 05.10.05, 19:04 Jesli w kuluarach nagrody Nobla -cisza, nie pada nazwisko osoby mogacej dostac nagrode Noble - dobry jest b. dobry znak! Trzymajmy kciuki. Pan Ryszard Kapuscinski zasluguje na to specjalne wyroznienie... Jego prace sa tlumaczone na wiele jezykow, a Jego wypowiedzi oraz reportaze maja znaczacy glos oraz wielki autorytet. Czekajmy spokojnie do czwartku.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: logo Re: Nie ma bata, 3 Polak w krótkim czasie? Wątpię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 21:04 Co nazywasz krótkim czasem? Odpowiedz Link Zgłoś
skun2 Re: Nie ma bata, 3 Polak w krótkim czasie? Wątpię 05.10.05, 23:55 Skoro nie było nic sci-fi to: Jerzy Engel za "Futbol na TAK":) Odpowiedz Link Zgłoś
alexanderson Re: Nobel przychodzi w czwartek 06.10.05, 09:58 Kapuściński jeszcze trochę pożyje, a to już jedna z ostatnich szans, by dać Nobla Tadeuszowi Różewiczowi - wybitnemu poecie, prozaikowi i dramaturgowi, który przez całe życie szedł pod prąd, pokazywał kondycję człowieka w postmodernistycznym świecie "po Auschwitz" i jest jednym z trzech największych poetów polskich XX wieku (obok Miłosza i Herberta) - tym samym i jednym z czołowych poetów świata, bo jesteśmy krajem poetów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Michał Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 18:07 Moge się tylko podpisać pod Twoim postem - Różewicz zasługuje na Nobla jak mało kto. Co roku mam cichą nadzieję, że to właśnie on dostanie nagrodę. Odpowiedz Link Zgłoś
szadrach7 Rysiu od 15 lat czekam na Twojego Nobla 06.10.05, 14:02 To od tamtego czasu zaczałem Ciebie czytać(tato podsunał mi Twoją książkę)Jesteś genialny.Niech Ci Bóg błogosławi Odpowiedz Link Zgłoś
karina86 od lat:) 06.10.05, 18:16 szukam jakis zakladów, listy osobistych referecji... nie znalazlam, wiec szybko wystukuje - bo nuz w tej chwili agencje podaja nazwisko laureata - moje: Kadare - Roth - Updike poza tym postuluje wprowadzic post mortem i przez 10 lat dawac Dostojewskiemu!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
bdx65 Dostojewski 06.10.05, 18:31 doskonały pisarz, ale bez PRZESADYZMU (dostojewszczyzna też się może znudzić) z dziesięcioletnim nagradzaniem jednego pisarza; takich jak on znalazłoby się jeszcze kilkunastu. Odpowiedz Link Zgłoś
karina86 STOP ! ! ! 06.10.05, 21:01 "Ale Swietosci nie szargac, bo trza, by swiete byly..." To jest MOJA nagroda, przyznana - jak wszystkie inne - wedlug bardzo subiektywnych kryteriów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ronny advokat przychodzi w piatek IP: *.pools.arcor-ip.net 07.10.05, 07:37 i od razu zaczyna nie na temat Odpowiedz Link Zgłoś
washington_irving Re: Nobel przychodzi w czwartek 07.10.05, 07:58 czlowieku, jak po tylu próbach jeszcze nie znalazłeś, to daj sobie i ludziom spokój..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jolka a gdzie kobiety??????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 09:16 Noblistow wybiera meskie patriarchalne jury, ktore nie odtrzega swiadomie badz nie, roli kobiet w nauce, jak duzo kobiet zostalo juz pominietych ..jak dlugo trzeba bedzie tolerowac ignorancje patriarchatu... Odpowiedz Link Zgłoś
karina86 tak miedzy nami kobietami, Jolu 07.10.05, 10:47 jest mi bardziej niz obojetne, czy autorem ksiazki, która mnie porwala, jest kobieta czy mezczyzna, Albanczyk czy Amerykanin... Odpowiedz Link Zgłoś
stella25b Gratulacje panie Ryszardzie! 07.10.05, 11:48 www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051007/kultura/kultura_a_6.html Odpowiedz Link Zgłoś
ben-oni Re: a gdzie kobiety??????? 07.10.05, 12:24 No to dałaś do pieca ! Po pierwsze nie na temat . Po drugie akurat w literackim Noblu ostatnimi czasy jest wyraźna nadreprezentacja kobiet . W Pokojowym też pojawiła się obrończyni drzew ( pokojowych drzew ). Pani Jelinek takim pisarzom jak bracia Goytisolo , Kadare , Lem , Oz czy chociżby poeta Mahon ( ale rozumiem , że po Heaneyu raczej bez szans ) mogłaby co najwyżej kawę parzyć i podawać cichuteńko na paluszkach by nie wypłaszać weny twórczej ( bo ona nie wie co to takiego , skoro do pisania wykorzystuje inną część ciała niż głowę , a to głowa jest siedliskiem natchnienia ). Odpowiedz Link Zgłoś
stella25b Re: a gdzie kobiety??????? 07.10.05, 20:01 ben-oni napisał: > No to dałaś do pieca ! Po pierwsze nie na temat . Po drugie akurat w literackim > > Noblu ostatnimi czasy jest wyraźna nadreprezentacja kobiet . W Pokojowym też > pojawiła się obrończyni drzew ( pokojowych drzew ). > Pani Jelinek takim pisarzom jak bracia Goytisolo , Kadare , Lem , Oz czy > chociżby poeta Mahon ( ale rozumiem , że po Heaneyu raczej bez szans ) mogłaby > co najwyżej kawę parzyć i podawać cichuteńko na paluszkach by nie wypłaszać > weny twórczej ( bo ona nie wie co to takiego , skoro do pisania wykorzystuje > inną część ciała niż głowę , a to głowa jest siedliskiem natchnienia ). Rozumiem, ze Twoja uwaga skierowana zostala do mnie ale nie rozumiem, dlaczego twierdzisz, ze rzucam linka nie na temat?? Wloskie media widza Kapuscinskiego jako faworyta do Nobla i przyznaja mu literacka nagrode Elsy Morante. Odpowiedz Link Zgłoś
kotmaurycy wątpliwość 09.10.05, 07:59 ben-oni napisał: > mogłaby > co najwyżej kawę parzyć i podawać cichuteńko na paluszkach by nie wypłaszać > weny twórczej (bo ona nie wie co to takiego , skoro do pisania wykorzystuje > inną część ciała niż głowę , a to głowa jest siedliskiem natchnienia) . Ja rozumiem, że Jelinek może się nie podobać, ale po co tyle pogardy? Drogi ben-oni, czy w ogóle czytałeś Jelinek i wiesz o czym mówisz? Bo Jelinek może się podobać albo nie, ale nie da się tak łatwo powiedzieć, którą częścią ciała ona pisze. Nawiasem mówiąc, w szkole zawsze słyszałem, że siedliskiem natchnienia jest serce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MUSZKIETER.22 VARGAS LLOSA - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.05, 10:47 OBY ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tete Re: VARGAS LLOSA - IP: 193.29.205.* 10.10.05, 19:43 Bylaby to najwlasciwsza decyzja - mysle, jednak, ze tak sie nie stanie:( Odpowiedz Link Zgłoś
famousblueraincoat Re: VARGAS LLOSA - 11.10.05, 10:32 "Rozmowa w katedrze" zasluguje na Nobla! Jako czlowiek podpadl mi kandydujac na prezydenta Peru... Odpowiedz Link Zgłoś
liza177 Re: VARGAS LLOSA - 11.10.05, 10:50 ja tez uwielbiam "Rozmowe..." i wracam do tej ksiazki zawsze, gdy nie mam co czytac. Zazdroszcze tym, którzy maja to przezycie jeszcze przed soba! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciej Re: a gdzie kobiety??????? IP: *.net-82-216-210.lyon.rev.numericable.fr 09.10.05, 16:01 kpernik byla kobieta! nie starczy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.cm-upc.chello.se 13.10.05, 13:02 no coz... nici z kolejnejnagrody dla Polaka Odpowiedz Link Zgłoś