Dodaj do ulubionych

Nobel przychodzi w czwartek

IP: *.chello.pl 04.10.05, 18:46
Jaki Hans Transtromer?????? Tomas!!!!!! Redaktorzy, litości!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: eugeniuszz Hugo Claus jest Belgiem. IP: *.Red-81-40-45.staticIP.rima-tde.net 05.10.05, 00:16
      Czy w GW pracują sami stażyści?
      • Gość: Wanda - Maria Re: Hugo Claus jest Belgiem. IP: *.242.81.adsl.skynet.be 10.10.05, 22:25
        Hugo Claus jest oczywiscie Belgiem. Urodzil sie w 1929 r.w Brugii. Pisze w
        jez.niderlandzim, jest autorem ponad 100 utworow, tj. powiesci, poezji,sztuk
        teatralnych, scenariuszy filmowych i in.Otrzymal ponad 40 roznych nagrod.
    • Gość: aHorn Astrid Lindgren nie żyje od prawie czterech lat, IP: *.dip0.t-ipconnect.de 05.10.05, 01:11
      czy redaktor Znaku o tym nie wie, czy redaktórzy Wyborczej coś źle wybrali?
      • Gość: głupek Re: Astrid Lindgren nie żyje od prawie czterech l IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 01:19
        No właśnie, nie lubię wyliczania błędów dziennikarzom, bo te się zdarzają
        (zwłaszcza w sieci, przed korektą), ale ten tekst niezbyt się udał. Jednym z
        pierwszych noblistów był Theodor Mommsen, historyk starożytności. A było też
        paru takich, którzy beletrystykę, dramaturgię czy poezję uprawiali na
        marginesie swojej twórczości.
    • Gość: Jan Jelinek się zjawiła w spekulacjach IP: *.bredband.comhem.se 05.10.05, 02:29
      "...w zeszłym roku po uhonorowaniu Elfride Jelinek. Nikt się tego nie
      spodziewał, jej nazwisko nie pojawiło się w żadnych w prasowych spekulacjach."
      To twierdzenie również należy do błędów artykułu. Szwedzka gazeta Sydsvenskan
      wychodząca w Malmö wymieniła ją w swoich spekulacjach.
      • meerkat1 Jaruzelski za swe memuary! ;-))) n/t 05.10.05, 06:02
        • Gość: Kuku Re: Jaruzelski za swe memuary! ;-))) n/t IP: 151.157.129.* 05.10.05, 22:45
          Michnik za michniczenie , czyli gre na niskich uczuciach.
          • skun2 Re: Jaruzelski za swe memuary! ;-))) n/t 05.10.05, 23:53
            Wspomnieli o plotkach z JP2, a zapomnieli, o plotkach na temat nobla dla...
            balcerkiewicza, które sami rozsiewali.
    • jachmielewski39 Re: Nobel przychodzi w czwartek 05.10.05, 07:28
      Jaki Kapuściński?????????????!!!!!!!!!!!!!!
      Najpierw, nie wiadomo za co, Nobla miał dostać Jan Paweł II, teraz, także nie
      wiadomo za co, Kapuściński...
      • Gość: Konstanty Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.adm.uni.wroc.pl 06.10.05, 12:07
        Nie wstyd Ci, dziecko, pisać, że "nie wiadomo za co"? Weź się za czytanie tego,
        co napisał Kapuściński od połowy lat pięćdziesiątych, to za rok nie będziesz
        się tak głupio odzywał.
        • Gość: st.ry Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.crowley.pl 06.10.05, 12:34
          Jaki rok? Sądząc z tego co napisał to przeczytanie Kapuscinskiego zajmie mu
          znacznie więcej czasu.
    • toja3003 Nie ma bata, 3 Polak w krótkim czasie? Wątpię. 05.10.05, 09:30
      • moped W kuluarach nagrody Nobla -cisza -dobry znak! 05.10.05, 19:03
        Jesli w kuluarach nagrody Nobla -cisza,
        nie pada nazwisko osoby mogacej dostac nagrode Noble
        - dobry jest b. dobry znak!

        Trzymajmy kciuki.

        Pan Ryszard Kapuscinski zasluguje na to specjalne wyroznienie...
        Jego prace sa tlumaczone na wiele jezykow,
        a Jego wypoowiedzi oraz reportaze maja znaczacy glos oraz wielki autorytet.

        Czekajmy spokojnie do czwartku....
      • moped W kuluarach nagrody Nobla -cisza -dobry znak! 05.10.05, 19:04
        Jesli w kuluarach nagrody Nobla -cisza,
        nie pada nazwisko osoby mogacej dostac nagrode Noble
        - dobry jest b. dobry znak!

        Trzymajmy kciuki.

        Pan Ryszard Kapuscinski zasluguje na to specjalne wyroznienie...
        Jego prace sa tlumaczone na wiele jezykow,
        a Jego wypowiedzi oraz reportaze maja znaczacy glos oraz wielki autorytet.

        Czekajmy spokojnie do czwartku....
      • Gość: logo Re: Nie ma bata, 3 Polak w krótkim czasie? Wątpię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.05, 21:04
        Co nazywasz krótkim czasem?
        • skun2 Re: Nie ma bata, 3 Polak w krótkim czasie? Wątpię 05.10.05, 23:55
          Skoro nie było nic sci-fi to: Jerzy Engel za "Futbol na TAK":)
    • alexanderson Re: Nobel przychodzi w czwartek 06.10.05, 09:58
      Kapuściński jeszcze trochę pożyje, a to już jedna z ostatnich szans, by dać
      Nobla Tadeuszowi Różewiczowi - wybitnemu poecie, prozaikowi i dramaturgowi,
      który przez całe życie szedł pod prąd, pokazywał kondycję człowieka w
      postmodernistycznym świecie "po Auschwitz" i jest jednym z trzech największych
      poetów polskich XX wieku (obok Miłosza i Herberta) - tym samym i jednym z
      czołowych poetów świata, bo jesteśmy krajem poetów.
      • Gość: Michał Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.05, 18:07
        Moge się tylko podpisać pod Twoim postem - Różewicz zasługuje na Nobla jak mało
        kto. Co roku mam cichą nadzieję, że to właśnie on dostanie nagrodę.
    • szadrach7 Rysiu od 15 lat czekam na Twojego Nobla 06.10.05, 14:02
      To od tamtego czasu zaczałem Ciebie czytać(tato podsunał mi Twoją książkę)Jesteś
      genialny.Niech Ci Bóg błogosławi
      • karina86 od lat:) 06.10.05, 18:16
        szukam jakis zakladów, listy osobistych referecji... nie znalazlam, wiec szybko
        wystukuje - bo nuz w tej chwili agencje podaja nazwisko laureata - moje:
        Kadare - Roth - Updike
        poza tym postuluje wprowadzic post mortem i przez 10 lat dawac
        Dostojewskiemu!!!!!
        • bdx65 Dostojewski 06.10.05, 18:31
          doskonały pisarz, ale bez PRZESADYZMU (dostojewszczyzna też się może znudzić) z
          dziesięcioletnim nagradzaniem jednego pisarza; takich jak on znalazłoby się
          jeszcze kilkunastu.
          • karina86 STOP ! ! ! 06.10.05, 21:01
            "Ale Swietosci nie szargac, bo trza, by swiete byly..." To jest MOJA nagroda,
            przyznana - jak wszystkie inne - wedlug bardzo subiektywnych kryteriów!
    • Gość: Ronny advokat przychodzi w piatek IP: *.pools.arcor-ip.net 07.10.05, 07:37
      i od razu zaczyna nie na temat
    • washington_irving Re: Nobel przychodzi w czwartek 07.10.05, 07:58
      czlowieku, jak po tylu próbach jeszcze nie znalazłeś, to daj sobie i ludziom
      spokój.....
    • Gość: Jolka a gdzie kobiety??????? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 09:16
      Noblistow wybiera meskie patriarchalne jury, ktore nie odtrzega swiadomie badz
      nie, roli kobiet w nauce, jak duzo kobiet zostalo juz pominietych ..jak dlugo
      trzeba bedzie tolerowac ignorancje patriarchatu...
      • karina86 tak miedzy nami kobietami, Jolu 07.10.05, 10:47
        jest mi bardziej niz obojetne, czy autorem ksiazki, która mnie porwala, jest
        kobieta czy mezczyzna, Albanczyk czy Amerykanin...
        • Gość: Ronny buziaczki, Karinko:) IP: *.pools.arcor-ip.net 07.10.05, 10:50
          • stella25b Gratulacje panie Ryszardzie! 07.10.05, 11:48
            www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_051007/kultura/kultura_a_6.html
      • ben-oni Re: a gdzie kobiety??????? 07.10.05, 12:24
        No to dałaś do pieca ! Po pierwsze nie na temat . Po drugie akurat w literackim
        Noblu ostatnimi czasy jest wyraźna nadreprezentacja kobiet . W Pokojowym też
        pojawiła się obrończyni drzew ( pokojowych drzew ).
        Pani Jelinek takim pisarzom jak bracia Goytisolo , Kadare , Lem , Oz czy
        chociżby poeta Mahon ( ale rozumiem , że po Heaneyu raczej bez szans ) mogłaby
        co najwyżej kawę parzyć i podawać cichuteńko na paluszkach by nie wypłaszać
        weny twórczej ( bo ona nie wie co to takiego , skoro do pisania wykorzystuje
        inną część ciała niż głowę , a to głowa jest siedliskiem natchnienia ).
        • stella25b Re: a gdzie kobiety??????? 07.10.05, 20:01
          ben-oni napisał:

          > No to dałaś do pieca ! Po pierwsze nie na temat . Po drugie akurat w
          literackim
          >
          > Noblu ostatnimi czasy jest wyraźna nadreprezentacja kobiet . W Pokojowym też
          > pojawiła się obrończyni drzew ( pokojowych drzew ).
          > Pani Jelinek takim pisarzom jak bracia Goytisolo , Kadare , Lem , Oz czy
          > chociżby poeta Mahon ( ale rozumiem , że po Heaneyu raczej bez szans )
          mogłaby
          > co najwyżej kawę parzyć i podawać cichuteńko na paluszkach by nie wypłaszać
          > weny twórczej ( bo ona nie wie co to takiego , skoro do pisania wykorzystuje
          > inną część ciała niż głowę , a to głowa jest siedliskiem natchnienia ).


          Rozumiem, ze Twoja uwaga skierowana zostala do mnie ale nie rozumiem, dlaczego
          twierdzisz, ze rzucam linka nie na temat??

          Wloskie media widza Kapuscinskiego jako faworyta do Nobla i przyznaja mu
          literacka nagrode Elsy Morante.


        • kotmaurycy wątpliwość 09.10.05, 07:59
          ben-oni napisał:
          > mogłaby
          > co najwyżej kawę parzyć i podawać cichuteńko na paluszkach by nie wypłaszać
          > weny twórczej (bo ona nie wie co to takiego , skoro do pisania wykorzystuje
          > inną część ciała niż głowę , a to głowa jest siedliskiem natchnienia) .

          Ja rozumiem, że Jelinek może się nie podobać, ale po co tyle pogardy?
          Drogi ben-oni, czy w ogóle czytałeś Jelinek i wiesz o czym mówisz? Bo Jelinek
          może się podobać albo nie, ale nie da się tak łatwo powiedzieć, którą częścią
          ciała ona pisze.
          Nawiasem mówiąc, w szkole zawsze słyszałem, że siedliskiem natchnienia jest
          serce.
          • Gość: MUSZKIETER.22 VARGAS LLOSA - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.05, 10:47
            OBY ;-)
            • Gość: Tete Re: VARGAS LLOSA - IP: 193.29.205.* 10.10.05, 19:43
              Bylaby to najwlasciwsza decyzja - mysle, jednak, ze tak sie nie stanie:(
              • famousblueraincoat Re: VARGAS LLOSA - 11.10.05, 10:32
                "Rozmowa w katedrze" zasluguje na Nobla! Jako czlowiek podpadl mi kandydujac na
                prezydenta Peru...
                • liza177 Re: VARGAS LLOSA - 11.10.05, 10:50
                  ja tez uwielbiam "Rozmowe..." i wracam do tej ksiazki zawsze, gdy nie mam co
                  czytac. Zazdroszcze tym, którzy maja to przezycie jeszcze przed soba!
      • Gość: maciej Re: a gdzie kobiety??????? IP: *.net-82-216-210.lyon.rev.numericable.fr 09.10.05, 16:01
        kpernik byla kobieta! nie starczy?
    • Gość: gosc Re: Nobel przychodzi w czwartek IP: *.cm-upc.chello.se 13.10.05, 13:02
      no coz... nici z kolejnejnagrody dla Polaka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka