Dodaj do ulubionych

Do Bożeny i nie tylko w sprawie bluzeczki na lato

24.04.04, 08:09
Ponieważ jesteś na etapie robienia bluzeczki, która mnie zainteresowała,
zwracam się z prośbą. Mam właśnie do wyrobienia włóczkę KALINKA (37% wiskoza
i 63% anilana-akryl)w kolorach takich jak Twoja bluzeczka. Główkuję od
jakiegoś czasu jak ją zrobić na szydełku. Nie mam pomysłu, a sezon już się
zaczyna. Może Ty lub ktoś inny podrzuci mi jakiś ciekawy pomysł.
Bluzeczka ma być z krótkim rękawkiem. Na więcej mi chyba nie starczy, bo to
resztki.
Pozdrawiam
Krystyna z Rybnika
Obserwuj wątek
    • jolate Re: Do Kajmy 24.04.04, 10:23
      Zobacz sobie ten link , jest tam dużo rzeczy na szydęłku , bluzki , serwetki ,
      trochę na drutach może coś wybierzesz.Jest to ruska strona ale można się
      zorientować , a może znasz język dawnych "braci" ?
      www.7ya.ru/photos/private.aspx?Rubrid=24464&ob=0

      Czy u Ciebie też pada ? Jolate
      • kajmy Re: Do Jolate 24.04.04, 13:56
        Zerknęłam i rzeczywiście jest parę fajnych pomysłów.
        Bardzo Ci dziękuję.
        Co do pogody to również rano padał ale już się przejaśniło.
        Pozdrawiam
        Krystyna z Rybnika
        • malgoha1 bluzeczki na lato 24.04.04, 14:26
          Zadajesz to pytanie tu i na forum robótki a nie korzystasz z archiwum tych
          grup. Bardzo często o to pytano i dość dużo linków dziewczyny podawały.Poszukaj
          a na pewno znajdziesz.
          • kajmy Re: do Malgoha 24.04.04, 21:28
            Dzięki za radę, poszperam.
            Pozdrawiam
            Krystyna z Rybnika
        • jolate Re: Do Kajmy 24.04.04, 15:04
          Przeglądałam swoje domowe archiwum gazetkowe i wpadła mi w oko bluzka robiona
          na szydełku wzorem jakby siatkowym.Jest napisane tak:"...najpierw wykonuje się
          bluzkę przewiewnym wzorem ażurowym,następnie oddzielnie wykonuje małe
          szydełkowe kwiatki i liście , a potem naszywa..." Niestety nie posiadam skanera
          i nie mogę Ci tego pokazać,ale bluzka wykonana w ten sposób nie potrzebuje
          dużej ilości włóczki,a wygląda bardzo efektownie.Domyślam się że posiadasz
          jakieś wzory szydełkowe ,jakieś żurnale,przejżyj napewno znajdziesz jakies
          kwiatki szydełkowe do zrobienia,zresztą z tego co pamiętam kupiłaś
          sobie "Robótki szydełkowe" tam są piękne kwiatki,gałązki,listki wystarczy
          wyszydełkować, przyszyć do bluzki, będzie pięknie i orginalnie.

          Życzę owocnej pracy

          Jolate

          • kajmy Re: Do Jolate 24.04.04, 21:31
            Dziękuję za podpowiedź, spróbuję pokombinować.
            Pozdrawiam
            Krystyna z Rybnika
    • jolate Re: Do Bożeny i nie tylko w sprawie bluzeczki na 25.04.04, 14:52
      Zobacz czyż to nie jest piękne?????
      www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=40859&PhotoID=336374

      Jolate
      • kajmy Re: Do Jolate 25.04.04, 20:41
        Masz rację, bardzo ciekawe. To jest ażur flandryjski jak wynika z mojej nowej
        książki. Jeszcze nie próbowałm robić takich wzorów. To jest dla mnie nowość.
        Ale jak znajdę czas to muszę się tego nauczyć.
        Pozdrawiam
        Krystyna z Rybnika
    • bomasta Re: Do Bożeny i nie tylko w sprawie bluzeczki na 25.04.04, 19:58
      Na szydełku najbliżej do skończenia mam bluzkę z "moniki'. Z szydełkowymi
      bluzkami jest tak ,pięknę są z różnych motywów ,ale po spruciu włóczka jest
      mało przydatna , robione w kawałku nie są ąż takie atrakcyjne .Mam stara Dianę
      z szydełkowymi bluzkami ,jutro zeskanuje i ci podeślę . Z tej gazetki sama
      zrobiłam chyba wszystkie dla dzieci z mojej rodziny i sobie i jednej
      koleżance . Modyfikacja jest nawet wskazana ,u mnie orginał czasami daleko
      odbiegał od wzoru ale ocenisz sama czy będa przydatne . Dzisiaj mogę podesłać
      to co mam na płytach .
      Podziel się uwagami jak wychodzi robótka .
      A jeszcze jedno na szydełku wychodzi mi wiecej włóczki czy tobie tez ?
      Pozdrowienia z Mławy (zimnej)
      • malgoha1 Re: Do Bożeny 25.04.04, 20:15
        Bożenko to i mnie możesz podesłać, może się skuszę na coś szydełkowego?Mój
        adres delfin_z @o2.pl
        • kajmy Re: Do Malgoha 25.04.04, 20:44
          No widzisz i Ty skorzystasz przy okazji. A w archiwum byś tego nie znalazła ...
          (żart)
          Krystyna Z Rybnika
          • malgoha1 Re: Do Kajmy 25.04.04, 21:56
            Ale mało śmieszny!
            • kajmy Re: Do malgoha 26.04.04, 08:01
              W takim razie bardzo przepraszam.

              Krystyna z Rybnika
      • kajmy Re: Do Bożeny 25.04.04, 20:54
        Bożenko dziękuję za odpowiedź i czekam na wzorki.
        Jeżeli chodzi o szydełko to ma być moja pierwsza bluzeczka, bo do tej pory
        robiłam tylko na drutach. Natomiast słyszałam od pań w mojej pasmanterii, że na
        szydełku zawsze wychodzi więcej niż na drutach.
        Moje korzystanie z gazetek i wzorów zawsze polega na inspiracji. Nigdy nie
        robię tak jak wygląda obrazek. Nie czytam nawet opisów, jaka włóczka, druty,
        ile oczek itd. Robię z włóczek najtańszych i drutami "3" lub 3,5" . Nie lubię
        zbyt cienkich włóczek ale niestety moja Kalinka jest cieńka i będzie problem.
        Dlatego zdecydowałam się na szydełko, żeby było szybciej.
        Muszę kończyć, bo gonią mnie od komputera.
        Pozdrawiam
        Krystyna z Rybnika
      • jolate Re: Do Bożeny i nie tylko w sprawie bluzeczki na 25.04.04, 21:07
        Jeżeli mogłabym się podłączyć pod te wzorki ( ? ) to poproszę bardzo pięknie...
        jolate@gazeta.pl

        Dzięki Jolate
    • bomasta Re: Do Bożeny i nie tylko w sprawie bluzeczki na 26.04.04, 21:28
      Drogie kolezanki prześlę ale jutro bo skanowałam w pracy po południu i płyta
      została w nagrywarce a mam do niej 30km wink)))). Przepraszam bardzo obiecuję
      poprawę .Bożena z Mławy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka