plater-2
27.05.14, 13:02
Dostałam zamówienie na wykonanie "irlandzkiej kuwertury" czyli narzuty na łózko małżeńskie w irlandzkie wzory.
Zdecydowano, że nie będę tego robić jako jednego kawałka (zadanie dla alpinisty ale wykonalne) lecz bedzie to 56 kwadratów o wymiarach mniej wiecej 30 cm na 30 cm.
Za wersja zszywana z kwadratow przemawiaja również inne względy praktyczne - gdyby narzuta została poplamiona, pocieta nozyczkami przez dziecko itp. bedzie mozna wypruc zniszczony kwadrat i zastapic go nowym.
Ma to byc coś mniej wiecej jak w linku ponizej.
Moje pytanie - czy uwazacie, ze kazdy kwadrat po zrobieniu warto obrzucic szydelkiem , czy zszywac jak leci ? Bo sie boję, że bez obrzucenia, bedzie się "ciagnąć" (wełna grubsza druty nr. 4) .
www.alittlemarket.com/puericulture/couverture_doublee_irlandaise_elisa_vendue_-1962525.html