10.08.22, 02:25
To imię żeńskie, walijski odpowiednik irlandzkiego imienia Niamh. Źródło: www.behindthename.com/name/nia-1

Co sądzicie o tym imieniu?
Dla mnie niestety za bardzo kojarzy się ze słowem: "nijak". Natomiast plusem jest wg mnie to, że nie jest zdrobnieniem, jak podobna do niego Mia. Mimo tego myślę, że mogłaby być odbierana pretensjonalnie.
Obserwuj wątek
    • sulimira Re: Nia 10.08.22, 03:25
      Nie lubie imion z trzema literami. Mi przypomina bostwo slowianskie (wikipedia):

"Według Stanisława Urbańczyka imię Nyja wywodzi się z rdzenia ny-, które występuje w słowie nyć oznaczającym „niknąć, umierać”. W oboczności naw występuje w języku ruskim i bułgarskim w formie naw, nawie, nawka i oznacza dusze zmarłych nagle ludzi lub demonów dusz[3]. Z twierdzeniem tym zgadza się Andrzej Szyjewski, który dodaje, że Nyja jest echem prasłowiańskiego słowa *nawь oznaczającego „trup”, „zmarły”. W zaklęciach bułgarskich istnieje „dwanaście nawi” jako złych demonów szerzących zarazę, a południowosłowiańskie navije lub navje widuje się jako złe ptaki nękające kobiety w ciąży. U Słowian wschodnich „nawia kość” była używana w obrzędach związanych ze śmiercią"
    • paula.anna Re: Nia 10.08.22, 07:24
      Nie podoba mi się, na gruncie polskim.

Z krótkich imion lubię Ewę 😉.
      • dalenia Re: Nia 10.08.22, 09:20
        To tak jak ja. I jeszcze może Idę wink

Dla mnie za krótka, zbyt podoba do Mii, nieporęczna, nieco pretensjonalna itd.
        • zamarzenia90 Re: Nia 10.08.22, 14:11
          Ja tak samo😆
    • annthonka Re: Nia 10.08.22, 09:00
      Znam jedną, długo myślałam, że ma na imię Mia.

Na gruncie polskim bym nie nadała, ale w kraju anglosaskim czemu nie.

• katarzynkaa Re: Nia 10.08.22, 11:25
      Mia jest zdrobnieniem?
      • remigia1 Re: Nia 10.08.22, 15:56
        Tak, od Marii
    • n.ataleczk.aa Re: Nia 10.08.22, 12:41
      Lubię Mię, ponieważ moja siostra jest tak nazywana w rodzinie i wyjątkowo nie kojarzy mi się źle. Nia jest ładna, ale raczej za granicą, bo do polskiego nazwiska może brzmieć dziwnie i pretensjonalnie.
    • sulika Re: Nia 10.08.22, 17:02
      Podoba mi się brzmieniowo. W Polsce powinna być zapisana Nija, co już mniej mi się podoba.
    • gaudencja Re: Nia 06.09.22, 00:33
      Zupełnie do mnie nie trafia na polskim gruncie.
    • sferoplast Re: Nia 06.09.22, 19:43
      Uwielbiam Niamh, ale w Polsce jak większość celtyckich imion brzmi pretensjonalnie.
      • remigia1 Re: Nia 06.09.22, 20:51
        No właśnie, tak jak i Alan czy Brian... Szkoda (co do Nii).
      • remigia1 Re: Nia 06.09.22, 23:28
        Niamh chyba czyta się Niw, hm?
    • lukrecja_86 Re: Nia 06.09.22, 21:24
      Mi się podoba.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.