Dodaj do ulubionych

UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER

21.06.10, 23:13
Witam wszystkich,
chciałbym ostrzec przed nieuczciwym deweloperem na jakiego niestety trafiliśmy. Otóż kupiliśmy połówkę bliźniaka na osiedlu w Lipowie przy ulicy Jeździeckiej( droga Malcanów - Kopki, osiedle 7 bliźniaków zaraz przed Kopkami jadąc z Malcanowa).
Deweloper to MM DEVELOPMENT osiedle było opisane na www.inwestrut.pl My wszelkie negocjacje i rozmowy prowadziliśmy z Panem Maciejem Rutkowskim. Można po rozmowie z nim powiedzieć, że to przesympatyczny człowiek. Sprawia wrażenie bardzo uczynnego i miłego. Tyle tylko, że w naszym przypadku to totalna porażka. Nie zrobił nam rzeczy za które zapłaciliśmy (chociaż obiecywał nam kilka razy , że wszystko zrobi) i teraz musimy brać firmę i płacić za to samo dwa razy:-(. Dalej, samo osiedle jest oczywiście niedokończone chociaż termin na jego oddanie już dawno upłynął. Droga wewnętrzna to jakiś koszmar. Żeby wyjść z dziećmi na spacer to trzeba najpierw samochodem przed całe osiedle wyjechać, bo takie jest błoto i wyboje! :-(. Zachodzimy w głowę jak ten człowiek się nie wstydzi. Nam obiecywał wielokrotnie, że wkrótce wszystko wykona i dokończy osiedle. Zapłaciliśmy mu zgodnie z umową, dzwoniliśmy i prosiliśmy, żeby zrobił to do czego się zobowiązał a on nic(oczywiście ciągle obiecywał poprawę). Co za człowiek!
Dlatego mamy radę dla wszystkich, którzy będą chcieli kupić coś od Pana Rutkowskiego, proszę przejść się po osiedlu i popytać ludzi którzy kupili od tego człowieka bliźniaki. My, po tym co z Nim przeszliśmy na pewno byśmy teraz na to się nie zdecydowali. Za dużo nas to kosztowało(i nadal kosztuje) nerwów. Teraz czeka nas chodzenie po sądach i wydawanie po raz drugi niemałych pieniędzy. Niestety mieliśmy pecha i trafiliśmy na niesłownego dewelopera i zamiast cieszyć się z domu mamy teraz niepotrzebny stres.
Obserwuj wątek
  • kkk_k Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 02.01.11, 11:54
   Ja również dołączam się do opisu sąsiada. Mam nieszczęście mieszkać na owym osiedlu i toczyć wojnę z nieuczciwym Panem Rutkowskim.
   Swoje ostrzeżenie rozwinę jeszcze o dwie firmy związane z owym "dżentelmenem". PHU Inwestrut z biurem w Wiązownej oraz klona Inwestrut Sp. z o.o. prowadzone przez Panią M.

   Chętnie na priv odpowiem na wszystkie pytania by uwiarygodnić nieuczciwość tego małżeństwa
   • lip-owo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 19.01.11, 21:44
    Jeżeli mają Państwo dowody na nieuczciwość tego człowieka to proszę iść na Policję. Niestety, jest to niekomfortowe, ale dzięki temu będzie większa szansa, że odzyskają Państwo stracone pieniądze. Z tego co wiem, to Policja/Prokuratura prowadzi już jakieś sprawy dotyczące Rutkowskiego/MM Development. Im więcej ludzi poszkodowanych się zgłosi tym lepiej dla całej sprawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia
   • rok1234 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 30.04.13, 19:05
    UWAGA - NIEUCZCIWA FIRMA DEWELOPERSKA INWESTRUT RUTKOWSKI MACIEJ I SPÓŁKA JESTEM JEDNĄ Z KILKUNASTU FIRM OSZUKANYCH PRZEZ RUTKOWSKIEGO WSPÓŁPRACOWAŁAM Z NIM DWA LATA OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED WSPÓŁPRACĄ Z TYM TYPEM , KTÓRY NACIĄGA FIRMY NA WSPÓŁPRACE JAKO PODWYKONAWCÓW ,PRZECIĄGA PŁATNOŚCI I SZANTAŻUJE ICH NIE WYPŁACENIEM TAK ABY NACIĄGNĄĆ PODWYKONAWCÓW NA WIĘKSZE KOSZTY . NA KONIEC INFORMUJĄC , ŻE PIENIĘDZY NIE WYPŁACI BO NIE MA . BARDZO PROSZĘ O KONTAKT OSOBY JUŻ OSZUKANE PRZEZ RUTKOWSKIEGO JAK I OSOBY PLANUJĄCE WSPÓŁPRACĘ Z JEGO LICZNYMI SPÓŁKAMI TYPU" KRZAK "
   • brzezickak Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 29.09.16, 09:12
    Witam, widzę wątek już stary ale może ktoś jeszcze będzie mógł się wypowiedzieć na temat "nowych" mieszkań w Malcanowie , widzę same negatywne opinie a z mężem planowaliśmy zakupić mieszkanie w tym miejscu dlatego chcielibyśmy zadać kilka pytań na priv żeby nie kupić "kota w worku".
    kopkakarolina@tlen.pl
    pozdrawiam.
    • laskowska1993 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 08.06.20, 17:39
     W Malcanowie jest jeszcze jeden deweloper ;) od niego kupiliśmy swoje M. Mieszkamy od kwietnia 2019r. Wszystko bez zastrzeżeń. Wiktoria Osiedle wiktoriaosiedle.pl/
     Mieszkania widne i rozsądnie rozmieszczone. Ogrzewanie wychodzi ekonomicznie, więc zima nas nie zabiła ;p a tego bałam się najbardziej... nie było absolutnie czego się obawiać. Polecam z czystym sumieniem.
  • 3fritz Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 04.04.11, 23:47
   " Nam obiecywał wielokrotnie, że wkrótce wszystko wykona i dokończy osiedle. Zapłaciliśmy mu zgodnie z umową, dzwoniliśmy i prosiliśmy, żeby zrobił to do czego się zobowiązał a on nic(oczywiście ciągle obiecywał poprawę). Co za człowiek! "
   Nie rozumiem ?? To na bieżąco nie sprawdzali Państwo co jest wykonane ,jaki etap zawarty w umowie jest zakończony i dopiero potem przelewali developerowi pieniądze za skończony konkretny zawarty w umowie etap ????? Czy inaczej umowa była skonstruowana ? Płacili państwo przed wykonaniem etapów budowy ? Bardzo proszę o informacje na ten temat , bo mocno mnie przestraszył ten wątek i opinie tu zawarte,gdyż planujemy nabyć coś od tego właśnie developera.
   • stefan_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 12.04.11, 23:49
    3fritz jeżeli chcecie nabyć coś od tego developera to napewno będzie to dobra inwestycja pod warunkiem że sprawdzicie wszystkie papiery. Wyprzedaje on co tylko więc można gościa pociągnąć w dół z ceną. Mam do zaproponowania dobrą oszczędnośc dla chcących zakupić "coś" od tego Pana. Szczegóły na priva.
    • z_lipowego Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 13.04.11, 19:28
     Proszę o przesłanie na priv propozycji na zbicie ceny zakupu nieruchomości u Pana Rutkowskiego

     dziękuje
     • stefan_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 13.04.11, 22:25
      Proszę o przesłanie maila na mój adres stefan_lipowo@gazeta.pl w celu omówienia szczegółów. Przepraszam ale na forum publicznym wolałbym nie rozmawiać
   • kkk_k Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 13.04.11, 19:21
    Jak najbardziej było sprawdzane to co było wykonywane, niestety akty były spisywane przez bardzo cwaną notariuszkę współpracującą z Panem R. i były nierzetelne, nie zabezpieczały naszych praw. Dodatkowo w akcie nie było mowy o wykonaniu drogi więc zostaliśmy z dziurami, z błotem bez płotu tylko z wystającymi i straszącymi słupkami.

    Tak jak przedmówca radzę dobrze sprawdzić papiery a przede wszystkim podpisywać umowy u swojego notariusza a pieniądze wpłacać na rachunek powierniczy w banku.

    K.
   • oszukany_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 16.05.11, 21:19
    Witam,
    paradoksalnie umowa przedwstępna w formie aktu była bardzo dobra:-). I tak jak Państwo tutaj napisali, też myśleliśmy, że będziemy płacić deweloperowi tylko za zrealizowany etap budowy.
    Muszą Państwo sobie jednak zdawać sprawę , że jak podpisaliśmy umowę przedwstępną i wpłaciliśmy deweloperowi np. 300 tys. to niestety, wtedy dla nas powstawał problem , bo dom niedokończony, dużo pieniędzy już poszło a mamy tylko umowę przedwstępną. I jeżeli np. w tym momencie deweloper powiedziałby, że nie wybuduje więcej bo "nie ma pieniędzy" mielibyśmy przepotężny problem.
    Dlatego też, w pewnym momencie, zapłaciliśmy mu awansem, żeby podpisać akt notarialny końcowy, dzięki temu dom był już nasz i mogliśmy już dalej inwestować "w swoje". Dzięki temu istotnie ograniczyliśmy straty. Z tego co wiemy, to co poniektórzy sąsiedzi czekali z aktem dość długo i w tym czasie deweloper zdążył narobić długów i wierzyciele powpisywali się tym sąsiadom do KW.
    Zresztą,w razie wątpliwości proszę przejść się po osiedlu i porozmawiać z ludźmi.
    Pozdrawiam
  • fajny.wykonawca Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER INWESTRUT 16.07.11, 13:42
   Witam

   Miałem nieprzyjemność współpracować dosyć krótko z tym deweloperem jako podwykonawca.
   Wszystkim odradzam.
   Z własnego doświadczenia, i z informacji wyciągniętych od innych podwykonawców wiem że firma Inwestrot Maciej Rutkowski nie płaci podwykonawcom.
   Daje chętnie zaliczkę, potem się okazuje że ma jakieś problemy logistyczne i nie może dostarczyć materiałów. Ładnie się uśmiecha, prosi żeby kupić za swoje pieniądze.
   Z wykonanej pracy jest bardzo zadowolony.
   Potem mija tydzień, dwa, trzy... i nagle jak się zaczynam upominać o moje pieniądze za usługę i za materiał, to inwestor zaczyna się czepiać tych robót które już były odebrane i tydzień wcześniej strasznie mu się podobały.
   Potem się okazuje że wszystko trzeba poprawić, i ze mi nie odda za materiał, tylko ja muszę oddać bo wszystko trzeba rozebrać i jeszcze raz postawić.
   Problem w tym że do puki nie chcę pieniędzy to wszystko jest ładnie pięknie. Wszystkie roboty odbiera i mówi że zapłaci jak będzie więcej zrobione, ale jest bardzo zadowolony.
   Kilku podwykonawców u niego na stałą pracuje, ale tylko dlatego że wisi im po kilkadziesiąt tysięcy za materiał i robociznę, więc liczą na to że odbiorą.

   Moja dobra rada dla wszystkich którzy liczą na łatwy i szybki zarobek... obiecanki cacanki... a pieniędzy i tak nie zobaczycie, a jak się dacie podpuścić to jeszcze utopicie swoje pieniądze w materiałach.

   Niepolecam
   • 76fiona Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER INWESTRUT 10.06.12, 21:50
    Odradzam wszystkim podwykonawcom pracy u tego pana NIGDY!!!!!!!!!!!!!!!!!! Za żadne pieniądze.
  • 6margl6 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 18.05.12, 20:22
   nie jesteście państwo sami. my także zostaliśmy oszukani przez tego człowieka. zrobiliśmy dla firmy INVESTRUT ocieplenie budynku w Otwocku, trwało to ok. półtora roku. ten człowiek nie wypłacił nam ogromnej sumy pieniędzy, które miały otworzyć nam drogę do lepszego życia. przez nieuregulowane płatności firma straciła płynność finansową, a rodzina poszkodowanego (żona i czwórka dzieci) popadła w długi, zaciągnęła kredyty. tyle cierpienia przez jednego, nieuczciwego mężczyznę, który gra niewiniątko. odradzam wszystkim zainteresowanym jakiegokolwiek kontaktu z tym deweloperem !
   • oszukany_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 28.05.12, 22:21
    Bardzo mi przykro. Szkoda, że Państwo wcześniej nie przeczytali tego wątku, to może trochę udałoby się zaoszczędzić nerwów. Mam nadzieję, że wyjdą Państwo na prostą.
    • pinezka666 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 01.08.12, 21:15
     proszę o kontakt wszystkich podwykonawców, którzy do tej pory nie otrzymali należności od nieuczciwego dewelopera a raczej GW INWESTRUT Sp. z o.o., którego reprezentuje Maciej Rutkowski jak wszyscy się zjednoczymy to damy radę.
     kontakt jedynie na priv
     Jestem zdeterminowany, jak się postaramy to wszystko odzyskamy
     • irek14 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 02.08.12, 10:05
      Witam. Reprezentuję firmę windykacyjną jesteśmy specjalistami w tego typu postępowaniach. Jeśli szukają Państwo pomocy w odzyskaniu pieniędzy od tej firmy chętnie wyręczymy w tym Państwa. Nie pobieramy żadnych opłat, zapewniamy obsługę prawną i komorniczą. Wynagrodzenie ustalane procentowo pobieramy dopiero po odzyskaniu pieniędzy.
      Kontakt.
      530-917-611
     • stefan_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 17.08.12, 10:06
      Witam.
      Chętnie przyłączył bym się do grupy która mogła by coś wyrwać od p.Macieja R.
      Niestety ale ja mam wszystkie wyroki sądowe, komornicze nakazy oraz inne papiery poświadczające dług tego pana, ale niestety pieniędzy "0".
      Ten gość jest nie do ruszenia, dajcie sobie spokój z prawnym rozwiązaniem problemu bo stracicie jak ja parę lat z życia i efekt mizerny.
      A jeśli cokolwiek można mu zrobić to tylko łapy odrąbać.
      Pozdrawiam
     • 8gonzo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 05.03.13, 11:20
      Czy moglabym prosić o kontakt w tej sprawie? to dla mnie b. waże. mój mail: gonzogonzowny@gmail.com
      • pinezka666 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 06.03.13, 10:21
       Witam, mi się udało po wielkich bólach odzyskać pieniądze. Niestety ani KRD ani sąd ani komornik tudzież prawnicy mi w tym nie pomogli. Jeśli ktoś chce pomocy w sprawie Maciusia to proszę o kontakt: pretendentka@wp.pl
       • bdc_96 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 06.03.13, 13:52
        Witam! Podany adres e-mail (pretendentka@wp.pl) jest zablokowany przez administratora...
        • pinezka666 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 06.03.13, 16:02
         no to olcia_mm@wp.pl
   • 8gonzo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 05.03.13, 11:23
    Ponieważ ja takze zostalam oszukana i szukam pomocy, jakis wskazowek. czy udalo sie komus z panstwa odzyskac pieniadze?
    • 6margl6 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 07.05.13, 00:18
     my także niedługo będziemy starać się o odzyskanie pieniędzy
     • pinezka666 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 07.05.13, 12:53
      z odzyskaniem pieniędzy u Macieja R raczej marne szanse gdyż firma INWESTRUT z nieoficjalnych źródeł wiem, że została sprzedana i jest teraz firmą "dzieckiem" DOLCAN-u.

      Pozdrawiam
      • bdc_96 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 07.05.13, 14:19
       W KRS (data aktualizacji: 2013-04-29) firma Inwestrut Sp z o.o. jest zarejestrowana pod adresem: ul. Grudziądzka 20/10, 70-120 Szczecin. Strona internetowa www.inwestrut.pl również nie działa. Chyba nam się "pan inżynier" na dobre ulotnił...
       • 6margl6 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 07.05.13, 14:46
        Z tego co mi wiadomo, razem z firmą, nowy właściciel przejmuje także jej długi.
        • bdc_96 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 16.05.13, 10:33
         Zastanawia mnie tylko CO OPRÓCZ DŁUGÓW mógłby taki nowy właściciel faktycznie przejąć...
         • 6margl6 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 16.05.13, 11:25
          Mi się wydaje, że to jakiś przekręt po prostu. Podobno tak samo jak Pan Rutkowski, nowy właściciel nie ma żadnego majątku zapisanego na siebie.
          • kkk_k Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 03.02.14, 17:22
           Ja bardzo chętnie powalczę o odzyskanie swoich pieniędzy od Pana M.R.

           Jakby była jakaś inicjatywa to proszę o kontakt na maila gazetowego.
       • malina8422 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 10.10.16, 18:55
        Najgorsze jest to, że to jest adres mieszkania prywatnego którego właściciel walczy o wykreślenia adresów ze stron internetowych.
  • 6margl6 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 20.09.12, 22:11
   w sumie mógłby być to dobry pomysł z tym zablokowaniem. Ja się na to piszę.
  • stefan_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 06.11.12, 22:18
   Hmm , też kiedyś myślałem że jak mam wyroki sądowe , komornika z nakazami to przecież muszą coś wydusić z takiego gościa, który ma tyle nieruchomości. Niestety komornik nic nie spieniężył. Ani siedziby, ani kilkunastu działek, itd., itp.
   Po prostu mafia. Nie będę pisał dosłownie co o tym sądzę na forum publicznym, bo mnie to na pewno sąd i komornik by dopadli.
   Z perspektywy czasu stwierdzę tylko, że jest to zorganizowana grupa przestępcza, działająca od początku z przesłaniem oszustwa wielu ludzi. Niestety jestem jednym z naiwnych którzy trafili w w tę maszynkę nastawioną na oszustwo.
   Pozdrawiam wszystkich oszukanych przez Maciusia.
   • bdc_96 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 26.05.14, 12:30
    Dajcie sposkój z tą mafią, czy zorganizowaną grupą przestępczą... Pan Maciej Rutkowski to po prostu totalny nieudacznik, pan inżynier, który nie potrafi poprawnie wyliczyć na kalkulatorze kosztów budowy i tyle. Zniszczyły go prostactwo i pazerność. Uważajcie na kolejny klon firmy "Inwestsmród" - Książęce Ogrody w Dziechcińcu. Pozdrawiam!
  • kamil13011988 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 17.08.18, 00:04
   Witam ja takze zostalem oszukany przez firme stanza sa.Prowadze firme blacharsko dekarska, wykonalem dla rutkoskich pewnien etap prac i nie dostalem za niego pieniedzy.Na początku słyszalem od szemplińskiego ze stanza to nadzwyczaj uczciwa firma, ze po maga ludziom, ze nie oszukala nigdy nikogo a jak doszlo do rozliczenia to okazalo sie ze cala ta firma jest jednym wielkim zlodziejem i bagnem. Robią budynki wielorodzinne, które tak na prawde nie powinny być odebrane przez inspektora i sprzedane. W moim przypadku odstąpilem od umowy z ta smieciowa firma poniewaz chcieli zebym wykonywał prace niezgodnie ze sztuka budowlana i prawem tlumaczac sie ze tna koszty. Apeluje do wszystkich ludzi zeby absolutnie nie kupowali mieszkan wykonanych przez firme stanza sa tak samo zwracam sie do wykonawcos nie podpisujcie zadnych umow z tymi oszustami. Ta cala kadra kierownicza z szemplinskim n czele to banda debili przez ktorych durne decyzje traci sie tylko czas. Inspektor przed jakimkolwiek odbiorem jest juz oplacony przez rutkowskich i odbiera najwieksze popeliny i podpisuje sie pod tym. Ja pracowalem na konotopskiej 1 i powiem ze na 50 osob polaków było może z pięciu a reszta to ukraince nie majacy bladego pojecia do prac budowlanych. Z tego co wiem stanza rozliczla sie tylko z firma tadex i hydraulikami dlatego ze mieszkali kolo rutkowskiego a firma tadex robila dla niej wszytkie prace zbrojarskie i betonowe wiec musiala miec zaplacone.Moim zdaniem jako wykonawcy ktorzy zostali oszukani powinnismy zebrac sie i tych wszystich oszustow poczawszy od rutkowskich i skonczywszy na kierownikach wywiezc na jakas daleka syberie bo to nie mozna nawet nazwac ludzmi.Jest tam taki kierownik mateusz ktory najpierw sie podlizuje a pozniej obrabia dupe za przeproszeniem, no tylko dac w ryj az by zeby wylecialy.Ludzie nie wspolpracujcie z tymi oszustami powtarzam jeszcze raz!!!!!!!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka