Dodaj do ulubionych

UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER

21.06.10, 23:13
Witam wszystkich,
chciałbym ostrzec przed nieuczciwym deweloperem na jakiego niestety trafiliśmy. Otóż kupiliśmy połówkę bliźniaka na osiedlu w Lipowie przy ulicy Jeździeckiej( droga Malcanów - Kopki, osiedle 7 bliźniaków zaraz przed Kopkami jadąc z Malcanowa).
Deweloper to MM DEVELOPMENT osiedle było opisane na www.inwestrut.pl My wszelkie negocjacje i rozmowy prowadziliśmy z Panem Maciejem Rutkowskim. Można po rozmowie z nim powiedzieć, że to przesympatyczny człowiek. Sprawia wrażenie bardzo uczynnego i miłego. Tyle tylko, że w naszym przypadku to totalna porażka. Nie zrobił nam rzeczy za które zapłaciliśmy (chociaż obiecywał nam kilka razy , że wszystko zrobi) i teraz musimy brać firmę i płacić za to samo dwa razy:-(. Dalej, samo osiedle jest oczywiście niedokończone chociaż termin na jego oddanie już dawno upłynął. Droga wewnętrzna to jakiś koszmar. Żeby wyjść z dziećmi na spacer to trzeba najpierw samochodem przed całe osiedle wyjechać, bo takie jest błoto i wyboje! :-(. Zachodzimy w głowę jak ten człowiek się nie wstydzi. Nam obiecywał wielokrotnie, że wkrótce wszystko wykona i dokończy osiedle. Zapłaciliśmy mu zgodnie z umową, dzwoniliśmy i prosiliśmy, żeby zrobił to do czego się zobowiązał a on nic(oczywiście ciągle obiecywał poprawę). Co za człowiek!
Dlatego mamy radę dla wszystkich, którzy będą chcieli kupić coś od Pana Rutkowskiego, proszę przejść się po osiedlu i popytać ludzi którzy kupili od tego człowieka bliźniaki. My, po tym co z Nim przeszliśmy na pewno byśmy teraz na to się nie zdecydowali. Za dużo nas to kosztowało(i nadal kosztuje) nerwów. Teraz czeka nas chodzenie po sądach i wydawanie po raz drugi niemałych pieniędzy. Niestety mieliśmy pecha i trafiliśmy na niesłownego dewelopera i zamiast cieszyć się z domu mamy teraz niepotrzebny stres.
Obserwuj wątek
  • kkk_k Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 02.01.11, 11:54
   Ja również dołączam się do opisu sąsiada. Mam nieszczęście mieszkać na owym osiedlu i toczyć wojnę z nieuczciwym Panem Rutkowskim.
   Swoje ostrzeżenie rozwinę jeszcze o dwie firmy związane z owym "dżentelmenem". PHU Inwestrut z biurem w Wiązownej oraz klona Inwestrut Sp. z o.o. prowadzone przez Panią M.

   Chętnie na priv odpowiem na wszystkie pytania by uwiarygodnić nieuczciwość tego małżeństwa
   • lip-owo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 19.01.11, 21:44
    Jeżeli mają Państwo dowody na nieuczciwość tego człowieka to proszę iść na Policję. Niestety, jest to niekomfortowe, ale dzięki temu będzie większa szansa, że odzyskają Państwo stracone pieniądze. Z tego co wiem, to Policja/Prokuratura prowadzi już jakieś sprawy dotyczące Rutkowskiego/MM Development. Im więcej ludzi poszkodowanych się zgłosi tym lepiej dla całej sprawy. Pozdrawiam i życzę powodzenia
   • rok1234 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 30.04.13, 19:05
    UWAGA - NIEUCZCIWA FIRMA DEWELOPERSKA INWESTRUT RUTKOWSKI MACIEJ I SPÓŁKA JESTEM JEDNĄ Z KILKUNASTU FIRM OSZUKANYCH PRZEZ RUTKOWSKIEGO WSPÓŁPRACOWAŁAM Z NIM DWA LATA OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED WSPÓŁPRACĄ Z TYM TYPEM , KTÓRY NACIĄGA FIRMY NA WSPÓŁPRACE JAKO PODWYKONAWCÓW ,PRZECIĄGA PŁATNOŚCI I SZANTAŻUJE ICH NIE WYPŁACENIEM TAK ABY NACIĄGNĄĆ PODWYKONAWCÓW NA WIĘKSZE KOSZTY . NA KONIEC INFORMUJĄC , ŻE PIENIĘDZY NIE WYPŁACI BO NIE MA . BARDZO PROSZĘ O KONTAKT OSOBY JUŻ OSZUKANE PRZEZ RUTKOWSKIEGO JAK I OSOBY PLANUJĄCE WSPÓŁPRACĘ Z JEGO LICZNYMI SPÓŁKAMI TYPU" KRZAK "
   • brzezickak Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 29.09.16, 09:12
    Witam, widzę wątek już stary ale może ktoś jeszcze będzie mógł się wypowiedzieć na temat "nowych" mieszkań w Malcanowie , widzę same negatywne opinie a z mężem planowaliśmy zakupić mieszkanie w tym miejscu dlatego chcielibyśmy zadać kilka pytań na priv żeby nie kupić "kota w worku".
    kopkakarolina@tlen.pl
    pozdrawiam.
    • laskowska1993 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 08.06.20, 17:39
     W Malcanowie jest jeszcze jeden deweloper ;) od niego kupiliśmy swoje M. Mieszkamy od kwietnia 2019r. Wszystko bez zastrzeżeń. Wiktoria Osiedle wiktoriaosiedle.pl/
     Mieszkania widne i rozsądnie rozmieszczone. Ogrzewanie wychodzi ekonomicznie, więc zima nas nie zabiła ;p a tego bałam się najbardziej... nie było absolutnie czego się obawiać. Polecam z czystym sumieniem.
  • 3fritz Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 04.04.11, 23:47
   " Nam obiecywał wielokrotnie, że wkrótce wszystko wykona i dokończy osiedle. Zapłaciliśmy mu zgodnie z umową, dzwoniliśmy i prosiliśmy, żeby zrobił to do czego się zobowiązał a on nic(oczywiście ciągle obiecywał poprawę). Co za człowiek! "
   Nie rozumiem ?? To na bieżąco nie sprawdzali Państwo co jest wykonane ,jaki etap zawarty w umowie jest zakończony i dopiero potem przelewali developerowi pieniądze za skończony konkretny zawarty w umowie etap ????? Czy inaczej umowa była skonstruowana ? Płacili państwo przed wykonaniem etapów budowy ? Bardzo proszę o informacje na ten temat , bo mocno mnie przestraszył ten wątek i opinie tu zawarte,gdyż planujemy nabyć coś od tego właśnie developera.
   • stefan_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 12.04.11, 23:49
    3fritz jeżeli chcecie nabyć coś od tego developera to napewno będzie to dobra inwestycja pod warunkiem że sprawdzicie wszystkie papiery. Wyprzedaje on co tylko więc można gościa pociągnąć w dół z ceną. Mam do zaproponowania dobrą oszczędnośc dla chcących zakupić "coś" od tego Pana. Szczegóły na priva.
   • kkk_k Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 13.04.11, 19:21
    Jak najbardziej było sprawdzane to co było wykonywane, niestety akty były spisywane przez bardzo cwaną notariuszkę współpracującą z Panem R. i były nierzetelne, nie zabezpieczały naszych praw. Dodatkowo w akcie nie było mowy o wykonaniu drogi więc zostaliśmy z dziurami, z błotem bez płotu tylko z wystającymi i straszącymi słupkami.

    Tak jak przedmówca radzę dobrze sprawdzić papiery a przede wszystkim podpisywać umowy u swojego notariusza a pieniądze wpłacać na rachunek powierniczy w banku.

    K.
   • oszukany_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 16.05.11, 21:19
    Witam,
    paradoksalnie umowa przedwstępna w formie aktu była bardzo dobra:-). I tak jak Państwo tutaj napisali, też myśleliśmy, że będziemy płacić deweloperowi tylko za zrealizowany etap budowy.
    Muszą Państwo sobie jednak zdawać sprawę , że jak podpisaliśmy umowę przedwstępną i wpłaciliśmy deweloperowi np. 300 tys. to niestety, wtedy dla nas powstawał problem , bo dom niedokończony, dużo pieniędzy już poszło a mamy tylko umowę przedwstępną. I jeżeli np. w tym momencie deweloper powiedziałby, że nie wybuduje więcej bo "nie ma pieniędzy" mielibyśmy przepotężny problem.
    Dlatego też, w pewnym momencie, zapłaciliśmy mu awansem, żeby podpisać akt notarialny końcowy, dzięki temu dom był już nasz i mogliśmy już dalej inwestować "w swoje". Dzięki temu istotnie ograniczyliśmy straty. Z tego co wiemy, to co poniektórzy sąsiedzi czekali z aktem dość długo i w tym czasie deweloper zdążył narobić długów i wierzyciele powpisywali się tym sąsiadom do KW.
    Zresztą,w razie wątpliwości proszę przejść się po osiedlu i porozmawiać z ludźmi.
    Pozdrawiam
  • fajny.wykonawca Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER INWESTRUT 16.07.11, 13:42
   Witam

   Miałem nieprzyjemność współpracować dosyć krótko z tym deweloperem jako podwykonawca.
   Wszystkim odradzam.
   Z własnego doświadczenia, i z informacji wyciągniętych od innych podwykonawców wiem że firma Inwestrot Maciej Rutkowski nie płaci podwykonawcom.
   Daje chętnie zaliczkę, potem się okazuje że ma jakieś problemy logistyczne i nie może dostarczyć materiałów. Ładnie się uśmiecha, prosi żeby kupić za swoje pieniądze.
   Z wykonanej pracy jest bardzo zadowolony.
   Potem mija tydzień, dwa, trzy... i nagle jak się zaczynam upominać o moje pieniądze za usługę i za materiał, to inwestor zaczyna się czepiać tych robót które już były odebrane i tydzień wcześniej strasznie mu się podobały.
   Potem się okazuje że wszystko trzeba poprawić, i ze mi nie odda za materiał, tylko ja muszę oddać bo wszystko trzeba rozebrać i jeszcze raz postawić.
   Problem w tym że do puki nie chcę pieniędzy to wszystko jest ładnie pięknie. Wszystkie roboty odbiera i mówi że zapłaci jak będzie więcej zrobione, ale jest bardzo zadowolony.
   Kilku podwykonawców u niego na stałą pracuje, ale tylko dlatego że wisi im po kilkadziesiąt tysięcy za materiał i robociznę, więc liczą na to że odbiorą.

   Moja dobra rada dla wszystkich którzy liczą na łatwy i szybki zarobek... obiecanki cacanki... a pieniędzy i tak nie zobaczycie, a jak się dacie podpuścić to jeszcze utopicie swoje pieniądze w materiałach.

   Niepolecam
  • 6margl6 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 18.05.12, 20:22
   nie jesteście państwo sami. my także zostaliśmy oszukani przez tego człowieka. zrobiliśmy dla firmy INVESTRUT ocieplenie budynku w Otwocku, trwało to ok. półtora roku. ten człowiek nie wypłacił nam ogromnej sumy pieniędzy, które miały otworzyć nam drogę do lepszego życia. przez nieuregulowane płatności firma straciła płynność finansową, a rodzina poszkodowanego (żona i czwórka dzieci) popadła w długi, zaciągnęła kredyty. tyle cierpienia przez jednego, nieuczciwego mężczyznę, który gra niewiniątko. odradzam wszystkim zainteresowanym jakiegokolwiek kontaktu z tym deweloperem !
  • stefan_lipowo Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 06.11.12, 22:18
   Hmm , też kiedyś myślałem że jak mam wyroki sądowe , komornika z nakazami to przecież muszą coś wydusić z takiego gościa, który ma tyle nieruchomości. Niestety komornik nic nie spieniężył. Ani siedziby, ani kilkunastu działek, itd., itp.
   Po prostu mafia. Nie będę pisał dosłownie co o tym sądzę na forum publicznym, bo mnie to na pewno sąd i komornik by dopadli.
   Z perspektywy czasu stwierdzę tylko, że jest to zorganizowana grupa przestępcza, działająca od początku z przesłaniem oszustwa wielu ludzi. Niestety jestem jednym z naiwnych którzy trafili w w tę maszynkę nastawioną na oszustwo.
   Pozdrawiam wszystkich oszukanych przez Maciusia.
   • bdc_96 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 26.05.14, 12:30
    Dajcie sposkój z tą mafią, czy zorganizowaną grupą przestępczą... Pan Maciej Rutkowski to po prostu totalny nieudacznik, pan inżynier, który nie potrafi poprawnie wyliczyć na kalkulatorze kosztów budowy i tyle. Zniszczyły go prostactwo i pazerność. Uważajcie na kolejny klon firmy "Inwestsmród" - Książęce Ogrody w Dziechcińcu. Pozdrawiam!
  • kamil13011988 Re: UWAGA - NIEUCZCIWY DEWELOPER 17.08.18, 00:04
   Witam ja takze zostalem oszukany przez firme stanza sa.Prowadze firme blacharsko dekarska, wykonalem dla rutkoskich pewnien etap prac i nie dostalem za niego pieniedzy.Na początku słyszalem od szemplińskiego ze stanza to nadzwyczaj uczciwa firma, ze po maga ludziom, ze nie oszukala nigdy nikogo a jak doszlo do rozliczenia to okazalo sie ze cala ta firma jest jednym wielkim zlodziejem i bagnem. Robią budynki wielorodzinne, które tak na prawde nie powinny być odebrane przez inspektora i sprzedane. W moim przypadku odstąpilem od umowy z ta smieciowa firma poniewaz chcieli zebym wykonywał prace niezgodnie ze sztuka budowlana i prawem tlumaczac sie ze tna koszty. Apeluje do wszystkich ludzi zeby absolutnie nie kupowali mieszkan wykonanych przez firme stanza sa tak samo zwracam sie do wykonawcos nie podpisujcie zadnych umow z tymi oszustami. Ta cala kadra kierownicza z szemplinskim n czele to banda debili przez ktorych durne decyzje traci sie tylko czas. Inspektor przed jakimkolwiek odbiorem jest juz oplacony przez rutkowskich i odbiera najwieksze popeliny i podpisuje sie pod tym. Ja pracowalem na konotopskiej 1 i powiem ze na 50 osob polaków było może z pięciu a reszta to ukraince nie majacy bladego pojecia do prac budowlanych. Z tego co wiem stanza rozliczla sie tylko z firma tadex i hydraulikami dlatego ze mieszkali kolo rutkowskiego a firma tadex robila dla niej wszytkie prace zbrojarskie i betonowe wiec musiala miec zaplacone.Moim zdaniem jako wykonawcy ktorzy zostali oszukani powinnismy zebrac sie i tych wszystich oszustow poczawszy od rutkowskich i skonczywszy na kierownikach wywiezc na jakas daleka syberie bo to nie mozna nawet nazwac ludzmi.Jest tam taki kierownik mateusz ktory najpierw sie podlizuje a pozniej obrabia dupe za przeproszeniem, no tylko dac w ryj az by zeby wylecialy.Ludzie nie wspolpracujcie z tymi oszustami powtarzam jeszcze raz!!!!!!!!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka