Dodaj do ulubionych

kodeks pracy a ciąża

IP: *.aster.pl 02.02.05, 20:14
Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony, jest to czwarta już
umowa na czas określony (1rok a, poprzednie na 6m-cy, 1 rok, 1 rok).
W kodeksie pracy jest napisane, że trzecia umowa na czas określony staje się
umową na czas nieokreslony. Czy w związku z tym, mogę po urodzeniu dzidziusia
przejść na urlop macierzyński i wychowawczy np na 2 lata? Czy po prostu po
upływie tej rocznej umowy, nie mam już świadczeń macierzyńskich i
wychowawczych? Jak to jest?
Obserwuj wątek
    • Gość: nadinka Re: kodeks pracy a ciąża IP: *.tel167.petrotel.pl 02.02.05, 21:04
      trzecia umowa zawarta na czas okreslony po 01-05-2004 staje sie umowa na czas
      nieokreslony.
      jezeli chodzi o reszte to byl juz tu podobny watek.
      w skrocie:
      urlop wychowaczy przysluguje tylko pracownikowi, macierzynski rowniez.
      umowa o prace zostaje przedluzona do czasu porodu, wtedy gdy uleglaby
      rozwiazaniu po uplywie trzeciego miesiaca ciazy. potem przysluguje ci zasilek
      macierzynski.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka