Gość: mix IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.09, 21:55 no ładnie sie czujecie po wyciągnięciu braterskiej dłoni Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: niki to chyba do radnych i posłów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 15:13 Chyba trzeba by ten post prawidłowo zaadresowac !! chociaz jak sie zastanowimy ile było "rozsądnych " głosów poparcia to i racja ...... nadstawmy drugi policzek dajmy im swoje domy !! Odpowiedz Link Zgłoś
darino wała ? 16.09.09, 17:10 Wydaje mi się, że Klub Garnizonowy za Narodnyj Dim to chyba dobra wymiana ? Jeśli się nie podobało, to nie trzeba było brać, zresztą chyba można jeszcze sprawę odkręcić ? Związek Ukraińców w Polsce weźmie Klub, a miasto Przemyśl zatrzyma Kościuszki 5. Może być ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwe Re: wała ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 18:02 a może jednak miasto zatrzyma obydwa budynki co, może być ? Odpowiedz Link Zgłoś
darino nie moją rolą decydować o budynkach ... 16.09.09, 18:39 Przemyśl ma swoją Radę Miasta, wybraną przez mieszkańców, i ona decyduje o sprawach mieszkańców. Jeżeli wymiana budynków jest niekorzystna, to jest to działanie na szkodę mieszkańców. Ale to sami Państwo wybrali takich przedstawicieli ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: wała ? IP: 79.139.104.* 16.09.09, 18:34 wiesz co, bezczelny jestes :/ oddaj nam Polakom dom Narodowy we Lwowie. i wszystkie inne polskie budynki. w końcu Lwów był polski nie? po cholere mieszasz sprawe budynku po klubie? on jest poska własnością i został dany miastu w zamian za tę Wasza ruderę na Kościuszki. państwo zachowało sie uczciwie - miasto straciło budynek,więc państwo oddało swój. prawda jest taka, że nigdzie wy, Ukraincy nie macie tak dobrze jak tu, w Przemyślu. dla Was jest wszystko. szkoda tylko, że tym samym nie odpłacacie sie mniejszościom na Ukrainie. takie mamy podziękowanie my, Polacy od Was , Ukraińców za pomarańczowe wsparcie i nakłanianie zachodu do liczenia się z Wami. dzięki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx wyżej miało być IP: 79.139.104.* 16.09.09, 18:36 czyli do kolegi darino Odpowiedz Link Zgłoś
darino nie, nie dziękuj 16.09.09, 18:43 "Nakłanianie zachodu do liczenia się z Wami" raczej nie wyszło ... Ale i Polska nie ma zbyt silnego głosu w Unii, no i przede wszystkim Ukraina na razie nie zdecydowała się, czy pragnie takiej pomocy. Ale jeśli się zdecyduje na taką pomoc, może już być dla niej za późno. Zresztą nie pierwszy raz w historii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Myykola Re: wała ? IP: 79.139.112.* 16.09.09, 19:18 Darino - jesteś OK . Masz racje . Olej tego XXX bo m brak tego oleju . Co mają wspólnego w Przemyslu Ukraińcy z Ukraińcami we Lwowie . Tyle co Austriacy z twierzą Przemyska chociaż ją wybudowali i wiele jeszcze innych obiektow -dziś zabytkowych i historycznych Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nowy Re: wała ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 23:22 a mówiło się że to dzikusy- sami mówią u nas dziki kraj, nie liczcie na wzajemność, nie liczcie że zwrócą coś polakom we lwowie,nic nie oddamy chociaż to polacy sami sobie zbudowali. Oni mówią wprost przecież to wy polacy jesteście w unii więc jesteście cywilizowani to majątek oddajcie a o swoich we lwowie zapomnijcie bo my dzicy mamy inne zwyczaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niki Re: wała ? IP: 79.139.112.* 17.09.09, 06:54 I pewnie dobrze mowią, bo nie rozumieją jeszcze tej Unii a polacy rozumieją co pokazauje ksiądz Isakowicz i jego klakowiacy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: wała ? IP: 79.139.104.* 17.09.09, 08:52 i prosze - po raz kolejny pokazujecie swoje oblicze. prawdziwe, zawoalowane pięknymi słówkami w tv i gazetach... i to przez takich jak Wy, darino i Mykoło nigdy nie będzie pojednania między naszymi narodami. a Ty, Mykoło - zdaje się guziczek wiesz o historii. Austriacy budowali a i owszem - ale pod zaborem, a kresy wschodnie należały wiele lat do Polski. dla mnie to oczywista róznica ale sie przyzwyczaiłem, że niektórzy mieszają historię do swoich spraw i w swoich celach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mykola do xxx Re: wała ? IP: 79.139.112.* 17.09.09, 09:55 XXX na jakim ty Oleju jeździsz ?- przcież Polska ,też jest dziś pod zaborem ( UE - a to to samo co ZSRR tez tu są Republiki i sekretarze lub komisarze nawet ludowi ) a supermarkety -kto buduje -nie zaborcy choćby Biedronka ,Kaufland, Tesco ,Billa - dla Debila itd . Jutro bedziesz mówil o tych supermarketach to samo co dziś o fortach .Oj xxx Oj xxx Moja rada uczciwa i zyczliwa( dla fanki i lechowskiego jak czytają to też) Może olej ci( wam) się zestarzał lub rozwodnil więc wymiń (Wymieńcie) na Shella bo Orlen może być kombinowany z ruskim i ukraińskim gazem . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Waldemar Re: wała ? IP: 77.255.178.* 17.09.09, 11:02 Ludzie! Po co Wy z chłopcem Mykołą próbujecie dyskutować. Przecież wszystkie jego infantylne wypowiedzi świadczą o jego dziecięcym wieku, bądź... pewnych niedoborach intelektualnych. Z takim się nie da podyskutować, bo On nie rozumie co się do niego mówi/pisze! Należy mu współczuć, nawet kochać go miłością chrześcijanina, ale nie traktować go jako partnera do dyskusji. Odnośnie pojednania, to uważam, że jest możliwe. Warunkiem jednak jest uczwiwe postawienie niektórych spraw: 1. Ukraińskie organizacje mordowały na Kresach Wschodnich i należy je na Ukrainie jednoznacznie potępić (a nie stawiać im pomniki). 2. Polscy watażkowie mordowali ludność niepolską (oraz polską, jak im tak pasowało) i należy ich jednoznacznie w Polsce potępić (bez względu na to czy wywodzili się z AK, czy też z różnorakich band pseudopartyzantów, jakich było dość dużo w czasie IIWS. Wszystko to, moim zdaniem, bez jakichś ceregieli, przepraszania, kajania się i bicia w piersi - bo bo co to komu?! Po prostu postawić jasno sprawę naszej wspólnej przeszłości i przejść do budowania przyszłości!!! Ale przechodzenie do porządku dziennego nad pomnikami SS-manów i banderowców, to już "lekka" przesada, uniemożliwiająca wg. mnie prawdziwe porozumienie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MIkla do waldemar Re: wała ? IP: 79.139.112.* 17.09.09, 11:17 Waldemar - przecież mówię i piszę wlasciwie tak samo jak TY - a mówisz że nie należy mnie czytać i nie dyskutować . Czyli czynisz tak normalnie po polsku - tj.najlepiej przekręcić o 180 stopni a potem ,to nie my i to nie Ja, tylko On lub Oni. Identycznie jak w polskiej polityce -zwalanie win i swoich blędów na innego najlepiej na PRL i SB aby nie na Wojsko Polski choćby LUDOWE ( przepraszam bo co do Afganistanu to politycy starają się teraz zwalać -choc troche winę na Wojskowych -oby nie za stan wojenny który wprowadzilo LWP - nie kto inny i tu też przekręca się o 180 stopni . Cio do "S" to też dziś przekręciłó się o 180 stopni itd .... Polak POTRAFI !!!!!) . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: wała ? IP: 79.139.104.* 17.09.09, 11:58 w sumie Waldku masz rację :) miała być dyskusja, a jest piaskownica - ja zabieram zabawki i idę do innej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andi2 Re: do Panów Mykoła i Darino IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.09, 12:28 Panie Darino i Mykoła, zamiana domu przy ul. Kościuszki na były klub garnizonowy nie ma nic wspólnego z prośbą (nie żądaniem) oddania budynku we Lwowie dla organizacji polonijnych. Klub garnizonowy przekazano z zasobów skarbu państwa POLSKIEGO!!! dlatego, że oddanie budynku przy Kościuszki spowodawało teoretycznie ubytek w zasobach lokalowych miasta. A przekazanie budynku dla organizacji ukraińskich powinno mieć podobny oddźwięk we Lwowie i nie chodzi tu o licytowanie się co się komu należy tylko o zwykłą zasadę wzajemności w ramach poprawy stosunków. A po za tym, jeżeli Ukraina ma aspiracje by wejść do unii, to musi liczyć się z tym, że dawni polscy właściciele nieruchomości na Ukrainie będą starali się dochodzić swoich praw. Po prostu, niestety (dla Ukrainy), na Ukrainie o wiele więcej jest nieruchomości - majątków po Polakach, niż w Polsce po Ukraińcach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mykola Re: do Panów Mykoła i Darino IP: 79.139.112.* 17.09.09, 13:53 Panie Andi2 ma Pan zupełnie rację . Niech Ukraińcy na Ukrainie oddają Polakom co polskie zaś Polacy w Polsce, niech oddają Ukraińcom co jest ukraińskie - i bedzie Super O.K. TAK mowić -to stanowczo i bezwzględnie popieram . Jednak Polacy w Polsce ,Ukraińcom jeszcze nic dotej pory nie doddali ( pisałem o tym wsczesniej - widać Pan nie czytał) Do tej pory jak oddawali w Przemyślu jakiś majątek to go oddawali dla Koscoła rzymsko kat rytu bizantyjsko- ukraińskiego tzw. dawniej greko- kat. Mienie to nie jest jednak mieniem publicznym czy prywatnym ukraińskim majątkiem lecz Rzymskim zarządzanym przez kosciół rz- kat . dla takiej społeczności wiernych ,którzy mają chęć i przyjemność w Polsce utrztymywać ten kościół i to mienie na rzecz RZYMU nie na rzecz Ukraińcow( stricte rzymsko- katolikow0 . Nie myl więc Pan pojęć mienia koscielnego od spolecznego czyli państwowego oraz od mienia prywatnego. Całkieminne niezależne pojęcia i uwarunkowania prawne.. Według was jak rozumiem to oddawć Polakom - nawet to co poukraińskie w Polsce tylko dla Polaków i iddawać Polakom na Ukrainie bo tam też polskie i to co posiadali tam Polacy . Widać Ukraińcy na Ukrainie widzą to odwrotnie niż Polacy . Dokladnie tak samo jak wy tu w Polsce - oni widzą to na Ukrainie Lecz zaistnial problem Łemków bo to według prawa polskiego ( tego nowogo -demokratycznego i tolerancyjnego wobec mniejszości ukraińskiej po upadku komnizmu) To Łemkowie już snie są Ukraińcami lecz polską grupą etniczną np. jak Krakowiacy lub Górale a może i Ślązacy ( piszę może ślązacy -myślę że wie Pan dlaczego ...). Wobec tego dlaczego Polacy nie oddają mienia Polakom =Łemkom z grupy etnicznej polskiej lecz w tym temacie twierdzą już że to mienie zdobyczne lub tzw. porzucone - jak się okresla powszechnie) i nie podlega zwrotowi bo z Akcji Wisla. Zaś zaburzanom rekompensuje się od dawna utracone miecie( np. po rzez zakup tych ziem połemkowskich celowo komplikując prawnie zwrot tego mienia prawowitym wlacicielom) . Przecież Łemkowie też Polacy nie tylko Polacy ale i rodacy oraz obywatele tego kraju - a co gorsi są od zaburzan bo może są podludźmi i podobywatelami. Widać TAK . A jak o tym piszę to odrazu odzywają się na mnie sypią się gromy -tych uważających się że mają Olej w Głowie i to Shella zaś ja jestenm według nich szowinista i nacjonalista bojkowsko- łemkowski a nawet austro- węgierski bo min.pisalem że Forty w Przemyślu wybudowali Austro- węgrzy . Jak mam pisć i mowić to tylko tak jak chcą - ci Olejowcy polscy zaslepieni szowinizmem i jadem nienawiści do mniejszości ruskiej a tutaj szczególnie do Łemków i bojkow bo to były ich hiestoryczne i etniczne ziemie rodoowe choć na terytorium polski i tego nigdy nie negowalem w swoich rozważaniach . Pozdrawiam - z pelnym szacunkiem oraz poważaniem ! Mykoła Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fanka Re: do rozsądnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 14:14 Wobec kompletnej kompromitacji nie grzeszącego rozumem pana B, pan A znów podjął wyzwanie pisania dla niego postów, które tym razem wklejane są bez celowo umieszczanych w nich błędów ortograficznych i dziwacznych mantrujacych wstawek. Bawcie się dalej panowie... Może jakiś "głupek" się na to nabierze?;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: errata Re: do rozsądnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 15:05 *bezcelowo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fanka Re: bez erraty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 15:15 mylisz się..."bez celowo umieszczanych błędów ort" Jasne? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Trol Re: bez erraty IP: 79.139.112.* 17.09.09, 15:45 Czy to chodzi o blędy ornitologoczne czy te ortopeedyczne tego pana jak mu tam Pana dr. R...ła z WSZ w P-ślu ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: errata Re: bez erraty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 15:53 Teraz tak...........przepraszam Odpowiedz Link Zgłoś