Dodaj do ulubionych

narodny dom a dom?? ale wam ukraincy wała pokazali

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.09, 21:55
no ładnie sie czujecie po wyciągnięciu braterskiej dłoni
Obserwuj wątek
    • Gość: niki to chyba do radnych i posłów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 15:13
      Chyba trzeba by ten post prawidłowo zaadresowac !! chociaz jak sie zastanowimy
      ile było "rozsądnych " głosów poparcia to i racja ......
      nadstawmy drugi policzek dajmy im swoje domy !!
    • darino wała ? 16.09.09, 17:10
      Wydaje mi się, że Klub Garnizonowy za Narodnyj Dim to chyba dobra wymiana ?
      Jeśli się nie podobało, to nie trzeba było brać, zresztą chyba można jeszcze
      sprawę odkręcić ?
      Związek Ukraińców w Polsce weźmie Klub, a miasto Przemyśl zatrzyma Kościuszki 5.
      Może być ?
      • Gość: qwe Re: wała ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 18:02
        a może jednak miasto zatrzyma obydwa budynki co, może być ?
        • darino nie moją rolą decydować o budynkach ... 16.09.09, 18:39
          Przemyśl ma swoją Radę Miasta, wybraną przez mieszkańców, i ona decyduje o
          sprawach mieszkańców. Jeżeli wymiana budynków jest niekorzystna, to jest to
          działanie na szkodę mieszkańców. Ale to sami Państwo wybrali takich
          przedstawicieli ...
      • Gość: xxx Re: wała ? IP: 79.139.104.* 16.09.09, 18:34
        wiesz co, bezczelny jestes :/ oddaj nam Polakom dom Narodowy we
        Lwowie. i wszystkie inne polskie budynki. w końcu Lwów był polski
        nie? po cholere mieszasz sprawe budynku po klubie? on jest poska
        własnością i został dany miastu w zamian za tę Wasza ruderę na
        Kościuszki. państwo zachowało sie uczciwie - miasto straciło
        budynek,więc państwo oddało swój.

        prawda jest taka, że nigdzie wy, Ukraincy nie macie tak dobrze jak
        tu, w Przemyślu. dla Was jest wszystko. szkoda tylko, że tym samym
        nie odpłacacie sie mniejszościom na Ukrainie. takie mamy
        podziękowanie my, Polacy od Was , Ukraińców za pomarańczowe
        wsparcie i nakłanianie zachodu do liczenia się z Wami. dzięki.
        • Gość: xxx wyżej miało być IP: 79.139.104.* 16.09.09, 18:36
          czyli do kolegi darino
        • darino nie, nie dziękuj 16.09.09, 18:43
          "Nakłanianie zachodu do liczenia się z Wami" raczej nie wyszło ...
          Ale i Polska nie ma zbyt silnego głosu w Unii, no i przede wszystkim Ukraina na
          razie nie zdecydowała się, czy pragnie takiej pomocy. Ale jeśli się zdecyduje na
          taką pomoc, może już być dla niej za późno. Zresztą nie pierwszy raz w historii.
        • Gość: Myykola Re: wała ? IP: 79.139.112.* 16.09.09, 19:18
          Darino - jesteś OK . Masz racje . Olej tego XXX bo m brak tego
          oleju .
          Co mają wspólnego w Przemyslu Ukraińcy z Ukraińcami we Lwowie .
          Tyle co Austriacy z twierzą Przemyska chociaż ją wybudowali i wiele
          jeszcze innych obiektow -dziś zabytkowych i historycznych
          • Gość: nowy Re: wała ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.09, 23:22
            a mówiło się że to dzikusy- sami mówią u nas dziki kraj, nie liczcie na
            wzajemność, nie liczcie że zwrócą coś polakom we lwowie,nic nie oddamy chociaż
            to polacy sami sobie zbudowali. Oni mówią wprost przecież to wy polacy
            jesteście w unii więc jesteście cywilizowani to majątek oddajcie a o swoich we
            lwowie zapomnijcie bo my dzicy mamy inne zwyczaje.
            • Gość: Niki Re: wała ? IP: 79.139.112.* 17.09.09, 06:54
              I pewnie dobrze mowią, bo nie rozumieją jeszcze tej Unii a polacy
              rozumieją co pokazauje ksiądz Isakowicz i jego klakowiacy
          • Gość: xxx Re: wała ? IP: 79.139.104.* 17.09.09, 08:52
            i prosze - po raz kolejny pokazujecie swoje oblicze. prawdziwe,
            zawoalowane pięknymi słówkami w tv i gazetach... i to przez takich
            jak Wy, darino i Mykoło nigdy nie będzie pojednania między naszymi
            narodami.

            a Ty, Mykoło - zdaje się guziczek wiesz o historii. Austriacy
            budowali a i owszem - ale pod zaborem, a kresy wschodnie należały
            wiele lat do Polski. dla mnie to oczywista róznica ale sie
            przyzwyczaiłem, że niektórzy mieszają historię do swoich spraw i w
            swoich celach.
            • Gość: Mykola do xxx Re: wała ? IP: 79.139.112.* 17.09.09, 09:55
              XXX na jakim ty Oleju jeździsz ?- przcież Polska ,też jest dziś pod
              zaborem ( UE - a to to samo co ZSRR tez tu są Republiki i
              sekretarze lub komisarze nawet ludowi ) a supermarkety -kto
              buduje -nie zaborcy choćby Biedronka ,Kaufland, Tesco ,Billa - dla
              Debila itd . Jutro bedziesz mówil o tych supermarketach to samo co
              dziś o fortach .Oj xxx Oj xxx
              Moja rada uczciwa i zyczliwa( dla fanki i lechowskiego jak czytają
              to też)
              Może olej ci( wam) się zestarzał lub rozwodnil więc wymiń
              (Wymieńcie) na Shella bo Orlen może być kombinowany z ruskim i
              ukraińskim gazem .
            • Gość: Waldemar Re: wała ? IP: 77.255.178.* 17.09.09, 11:02
              Ludzie! Po co Wy z chłopcem Mykołą próbujecie dyskutować. Przecież
              wszystkie jego infantylne wypowiedzi świadczą o jego dziecięcym
              wieku, bądź... pewnych niedoborach intelektualnych.
              Z takim się nie da podyskutować, bo On nie rozumie co się do niego
              mówi/pisze! Należy mu współczuć, nawet kochać go miłością
              chrześcijanina, ale nie traktować go jako partnera do dyskusji.

              Odnośnie pojednania, to uważam, że jest możliwe. Warunkiem jednak
              jest uczwiwe postawienie niektórych spraw: 1. Ukraińskie organizacje
              mordowały na Kresach Wschodnich i należy je na Ukrainie
              jednoznacznie potępić (a nie stawiać im pomniki). 2. Polscy
              watażkowie mordowali ludność niepolską (oraz polską, jak im tak
              pasowało) i należy ich jednoznacznie w Polsce potępić (bez względu
              na to czy wywodzili się z AK, czy też z różnorakich band
              pseudopartyzantów, jakich było dość dużo w czasie IIWS.
              Wszystko to, moim zdaniem, bez jakichś ceregieli, przepraszania,
              kajania się i bicia w piersi - bo bo co to komu?! Po prostu postawić
              jasno sprawę naszej wspólnej przeszłości i przejść do budowania
              przyszłości!!!
              Ale przechodzenie do porządku dziennego nad pomnikami SS-manów i
              banderowców, to już "lekka" przesada, uniemożliwiająca wg. mnie
              prawdziwe porozumienie.
              • Gość: MIkla do waldemar Re: wała ? IP: 79.139.112.* 17.09.09, 11:17
                Waldemar - przecież mówię i piszę wlasciwie tak samo jak TY - a
                mówisz że nie należy mnie czytać i nie dyskutować
                . Czyli czynisz tak normalnie po polsku - tj.najlepiej przekręcić o
                180 stopni a potem ,to nie my i to nie Ja, tylko On lub Oni.
                Identycznie jak w polskiej polityce -zwalanie win i swoich
                blędów na innego najlepiej na PRL i SB aby nie na Wojsko Polski
                choćby LUDOWE ( przepraszam bo co do Afganistanu to politycy
                starają się teraz zwalać -choc troche winę na Wojskowych -oby nie
                za stan wojenny który wprowadzilo LWP - nie kto inny i tu też
                przekręca się o 180 stopni . Cio do "S" to też dziś przekręciłó się
                o 180 stopni itd .... Polak POTRAFI !!!!!) .
              • Gość: xxx Re: wała ? IP: 79.139.104.* 17.09.09, 11:58
                w sumie Waldku masz rację :) miała być dyskusja, a jest piaskownica -
                ja zabieram zabawki i idę do innej.
                • Gość: Andi2 Re: do Panów Mykoła i Darino IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.09, 12:28
                  Panie Darino i Mykoła, zamiana domu przy ul. Kościuszki na były klub
                  garnizonowy nie ma nic wspólnego z prośbą (nie żądaniem) oddania
                  budynku we Lwowie dla organizacji polonijnych. Klub garnizonowy
                  przekazano z zasobów skarbu państwa POLSKIEGO!!! dlatego, że oddanie
                  budynku przy Kościuszki spowodawało teoretycznie ubytek w zasobach
                  lokalowych miasta. A przekazanie budynku dla organizacji ukraińskich
                  powinno mieć podobny oddźwięk we Lwowie i nie chodzi tu o
                  licytowanie się co się komu należy tylko o zwykłą zasadę wzajemności
                  w ramach poprawy stosunków. A po za tym, jeżeli Ukraina ma aspiracje
                  by wejść do unii, to musi liczyć się z tym, że dawni polscy
                  właściciele nieruchomości na Ukrainie będą starali się dochodzić
                  swoich praw. Po prostu, niestety (dla Ukrainy), na Ukrainie o wiele
                  więcej jest nieruchomości - majątków po Polakach, niż w Polsce po
                  Ukraińcach
                  • Gość: Mykola Re: do Panów Mykoła i Darino IP: 79.139.112.* 17.09.09, 13:53
                    Panie Andi2 ma Pan zupełnie rację .
                    Niech Ukraińcy na Ukrainie oddają Polakom co polskie zaś Polacy w
                    Polsce, niech oddają Ukraińcom co jest ukraińskie - i bedzie Super
                    O.K. TAK mowić -to stanowczo i bezwzględnie popieram
                    .
                    Jednak Polacy w Polsce ,Ukraińcom jeszcze nic dotej pory nie
                    doddali ( pisałem o tym wsczesniej - widać Pan nie czytał)
                    Do tej pory jak oddawali w Przemyślu jakiś majątek to go oddawali
                    dla Koscoła rzymsko kat rytu bizantyjsko- ukraińskiego tzw.
                    dawniej greko- kat.
                    Mienie to nie jest jednak mieniem publicznym czy prywatnym
                    ukraińskim majątkiem lecz Rzymskim zarządzanym przez kosciół rz-
                    kat . dla takiej społeczności wiernych ,którzy mają chęć i
                    przyjemność w Polsce utrztymywać ten kościół i to mienie na rzecz
                    RZYMU nie na rzecz Ukraińcow( stricte rzymsko- katolikow0 . Nie myl
                    więc Pan pojęć mienia koscielnego od spolecznego czyli
                    państwowego oraz od mienia prywatnego.
                    Całkieminne niezależne pojęcia i uwarunkowania prawne..
                    Według was jak rozumiem to oddawć Polakom - nawet to co
                    poukraińskie w Polsce tylko dla Polaków i iddawać Polakom na
                    Ukrainie bo tam też polskie i to co posiadali tam Polacy .
                    Widać Ukraińcy na Ukrainie widzą to odwrotnie niż Polacy .
                    Dokladnie tak samo jak wy tu w Polsce - oni widzą to na Ukrainie
                    Lecz zaistnial problem Łemków bo to według prawa polskiego ( tego
                    nowogo -demokratycznego i tolerancyjnego wobec mniejszości
                    ukraińskiej po upadku komnizmu) To Łemkowie już snie są
                    Ukraińcami lecz polską grupą etniczną np. jak Krakowiacy lub Górale
                    a może i Ślązacy ( piszę może ślązacy -myślę że wie Pan
                    dlaczego ...). Wobec tego dlaczego Polacy nie oddają mienia Polakom
                    =Łemkom z grupy etnicznej polskiej lecz w tym temacie twierdzą już
                    że to mienie zdobyczne lub tzw. porzucone - jak się okresla
                    powszechnie) i nie podlega zwrotowi bo z Akcji Wisla.
                    Zaś zaburzanom rekompensuje się od dawna utracone miecie( np. po
                    rzez zakup tych ziem połemkowskich celowo komplikując prawnie
                    zwrot tego mienia prawowitym wlacicielom) .
                    Przecież Łemkowie też Polacy nie tylko Polacy ale i rodacy
                    oraz obywatele tego kraju - a co gorsi są od zaburzan bo może są
                    podludźmi i podobywatelami.
                    Widać TAK .
                    A jak o tym piszę to odrazu odzywają się na mnie sypią się
                    gromy -tych uważających się że mają Olej w Głowie i to Shella zaś
                    ja jestenm według nich szowinista i nacjonalista bojkowsko-
                    łemkowski a nawet austro- węgierski bo min.pisalem że Forty w
                    Przemyślu wybudowali Austro- węgrzy .
                    Jak mam pisć i mowić to tylko tak jak chcą - ci Olejowcy polscy
                    zaslepieni szowinizmem i jadem nienawiści do mniejszości ruskiej a
                    tutaj szczególnie do Łemków i bojkow bo to były ich hiestoryczne i
                    etniczne ziemie rodoowe choć na terytorium polski i tego nigdy nie
                    negowalem w swoich rozważaniach .
                    Pozdrawiam - z pelnym szacunkiem oraz poważaniem !
                    Mykoła
                    • Gość: Fanka Re: do rozsądnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 14:14
                      Wobec kompletnej kompromitacji nie grzeszącego rozumem pana B, pan A znów podjął
                      wyzwanie pisania dla niego postów, które tym razem wklejane są bez celowo
                      umieszczanych w nich błędów ortograficznych i dziwacznych mantrujacych wstawek.
                      Bawcie się dalej panowie...
                      Może jakiś "głupek" się na to nabierze?;)
                      • Gość: errata Re: do rozsądnych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 15:05
                        *bezcelowo
                        • Gość: Fanka Re: bez erraty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 15:15
                          mylisz się..."bez celowo umieszczanych błędów ort"
                          Jasne?
                          • Gość: Trol Re: bez erraty IP: 79.139.112.* 17.09.09, 15:45
                            Czy to chodzi o blędy ornitologoczne czy te ortopeedyczne tego pana
                            jak mu tam Pana dr. R...ła z WSZ w P-ślu ?
                          • Gość: errata Re: bez erraty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.09, 15:53
                            Teraz tak...........przepraszam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka