wook 07.02.02, 19:36 Od stycznia 2003 r. kierowcy samochodów osobowych bedą musieli płacić ok. 100 zł rocznie nowego podatku drogowego, tzw. winiety. Od poczatku roku opłata taka obowiązuje kierowców samochodów ciężarowych. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ssaczek Re: winieta - nowy podatek drogowy IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.02.02, 19:56 Ja bym na tym nie kończył, dlaczego by nie opłacać przejazdów przez mosty, tunele, miasta, wioski, wioseczki, laski, za parkowanie pod chmurką, za kolor samochodu, za okrągłe koła! Później będą płakać że zamiast rosnąć wpływy maleją, będą się zastanawiać dlaczego padają producenci samochodów, akcesorii, sprzedawcy, mechanicy, stacje paliwowe, a w końcu firmy ubezpieczeńowe i cału ten powalony Rząd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ssaczek Re: winieta - nowy podatek drogowy IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 07.02.02, 19:56 Wiesz, kończmy z tym bo mnie krew zalewa!! Odpowiedz Link Zgłoś
szczepek1 Re: winieta - nowy podatek drogowy 07.02.02, 21:04 zaraz, zaraz...zdaje się, że podwyżki cen benzyny parę lat temu były motywowane włączeniem podatku drogowego do cen paliwa. Miało to być sprawiedliwe: kto więcej jeździ (czyli więcej spala) więcej niszczy drogi i więcej płaci. Wtedy to zarzekano się że cała kasa tak uzyskana pójdzie na remonty i budowę nowych dróg. A naprawdę kasa z podwyżek poszła na Orlen (czytaj AWS) Odpowiedz Link Zgłoś
wook Re: winieta - nowy podatek drogowy 08.02.02, 14:55 no tak, tak miało być i tak jest do tej pory. Ale nasz kochany min. finansów szuka grosza gdzie się tylko da, to dlaczego kierowcy nie mają płacić wszystko podwójnie. Jako obywatel raz, a jako kierowca drugi raz. Skoro stać Cie na samochód to płać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ssaczek Re: winieta - nowy podatek drogowy IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.02.02, 16:43 wook napisał(a): > no tak, tak miało być i tak jest do tej pory. Ale nasz kochany min. finansów > szuka grosza gdzie się tylko da, to dlaczego kierowcy nie mają płacić wszystko > podwójnie. Jako obywatel raz, a jako kierowca drugi raz. Skoro stać Cie na > samochód to płać. Co z tego że stać mnie na samochód skoro już jego utrzymanie przekracza zdrowy rozsądek! Odpowiedz Link Zgłoś
wook Re: winieta - nowy podatek drogowy 09.02.02, 08:30 a kto tu mówi o rozsądku??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ssaczek Re: winieta - nowy podatek drogowy IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 09.02.02, 09:29 Czasami myślę, że najrozsądniejsi to są komicy! Odpowiedz Link Zgłoś