Dodaj do ulubionych

Firma Wys-Eko Wałbrzych

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.10, 21:51
Czy miał ktoś może do czynienia z tą firmą ? Czy szef jest wypłacalny ?
Obserwuj wątek
      • izabelka001 Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych 26.10.10, 11:51
        Nie wiem dlaczego tak bronisz pana Kałużę ale ja też miałam przyjemność pracować w tej firmie i czasu tam przepracowanego nie wspominam mile.Po pierwsze-auto miałam służbowe,które stało u mnie na podwórku i za które pan Kałuża nie musiał płacić gdyby stało na parkingu pod firmą,miesięcznie oszczędzał 80zł.Po drugie-moja praca polegała na sprzątaniu dworców i stacji PKP.Miałam do sprzątnięcia 32 stacje,z czego niektóre należało sprzątać codziennie,inne co drugi dzień a jeszcze inne raz na dwa tygodnie.niejednokrotnie bywało,że dziennie miałam do pokonania 200 km.Po trzecie-pieniądze które pan Kałuża miesięcznie dostawał od Pkp to 80000zł,ja oczywiście dostawałam 985zł,czyli minimum.Po czwarte-faktem jest,że pan Kałuża ma niezłe gadane ale co do jego szczerości i prawdomówności mam zastrzeżenia,na podwyżkę którą mi obiecał nie doczekałam się.Nie polecam tej firmy!
    • Gość: życzliwy Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: 213.231.194.* 25.10.10, 21:34
      Chłopie, jeśli masz ochotę to próbuj, bo kasę to ta firma robi dobrą, ale choćbyś się zesrał, to i tak zarobisz tylko najniższą krajową. A jeśli coś pójdzie nie tak, będziesz chciał się zwolnić, a jeszcze będziesz miał zamiar podać faceta do sądu pracy, to pamiętaj, nie podpisuj żadnych papierów, zanim nie zobaczysz swojej wypłaty - ja już to przerobiłem - papiery podpisałem, a kasy nie dostałem. A i jeszcze jedno - zapomnij o umowie o pracę przez najbliższych kilka miesięcy - pod pretekstem sprawdzenia człowieka, będziesz ciągnął na umowie zleceniu ile się da. Powodzenia!
    • Gość: Anna Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.147.103.115.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.11.10, 12:54
      Tak, niestety. Kupiłam od nich drewno kominkowe i nie polecam. Połowa zapleśniała, kiepsko się pali. Miało byc leżakowane 3 lata i może było ale nie chcę wiedziec w jakich warunkach. Dzwoniłam do nich z reklamacją ale oczywiście pojawiły się problemy, właściciel nie jest zbyt elokwentny i bardzo niesympatyczny. Miałam wyslac do nich pismo z reklamacją ale o trzy metry nie ma sensu psuc sobie zdrowia.
    • Gość: tak sobie Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.xdsl.centertel.pl 20.12.10, 19:44
      wiecie ci czytam te wszystkie wypociny i chce mi sie śmiac pracowałam tam jakies 8 miesiecy najniższa krajowa ale za ta prace co miałam to i tak duzo WYPŁATA NA CZAS CZASEM JAKIES NIE UZASADNIONE CZEPIANIE ALE MIAŁAM TO W NOSIE BO ROBIŁAM SWOJE SKARG NIE BYLO JA NIE MA ZASTRZEZEŃ TYLKO PAN KAŁUZA POWINNIEN TŁUMACZYC NIEKTÓRYM ŻE JAK DOSTAJA JEGO TO BIAŁE AUTKO TO MAJA ZASÓWAĆ A NIE UDAWAC KIEROWNIK MIANOWAC SIE BRYGADZISTAMI A SWINIA NIE MOZE PRZEBYWAC Z LUDZMI BO CO DRUGI CO MYSLI ZE JEST KIEROWNIKIEM TO SWINIA I TYLE
    • Gość: tak sobie Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.xdsl.centertel.pl 18.01.11, 18:38
      mogę tylko powiedzieć że teraz mam spokój od tego że ktoś zobaczył 3 papierki i kazał mi jechać w sobotę i sprzątać bo sam tego nie umiał posprzątać zgroza to było najgorsze tel czy Pani sprzątała bo leża 3 papierki i że jak zobaczy szef to się wkurzy masakra ale jak ktoś lubi marnować kasę na paliwo i czas zamiast sprzątać swoje stacje to powodzenia życzę ja już mam spokój i jeżeli miała bym kiedyś pracować u PANA KTO BEZ TAKICH AKCJI TO JEST PARANOJA NIKOGO NIE SZKALUJE ALE POWIEM SZCZERZE ŻE TERAZ PSYCHICZNIE ODPOCZĘŁAM A TAK OGÓLNIE TO NAPRAWDĘ SPOKO.AA NIE DAWAJCIE SOBIE KASY UCINAĆ NA WYPŁACIE BO TO JEST BEZ PRAWNE JE TEGO NIE MIAŁAM ALE Z TEGO CO WIEM LUDZI TAK MIELI.MAM PRACE POZDRAWIAM PANA K I ŻYCZĘ DUŻO ZDRÓWKA I OBY DO WIOSNY NARAZIE.
    • Gość: postronna Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.01.11, 07:00
      poczytałam sobie to forum i widzę że dużo ludzi pracujących u pana K. jest tutaj aktywnych i dobrze wreszcie można napisać co się w tej firmie dzieje. Wszystkie pozytywne wpisy to chyba sam "szef" wpisywał. Mam jedno pytanie - DLACZEGO PAN K. NIE CHCE PŁACIĆ WYPŁAT NA KONTA BANKOWE PRACOWNIKÓW" Broni sie przed tym jak tylko może udzielając pokrętych odpowiedzi. Niech ktoś sie dobrze zastanowi nad tym a potem pomyśli czy warto tam pracować.
      Pozdrawiam wszystkich desperatów pracujących u pana K.
      • Gość: pozytywny Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.11, 17:29
        masz rację zadzwoń bo gdy zaczęła sprzątać kilka miesięcy temu fima z Opola to tak właśnie robią ( a raczej częściej nie robią ). Na wszystkich stacjach wyrzucają śmieci gdzie się do. Ostatni raz gdy ktoś sprzątał ławicę to byli ci z Wys-Eko z Wałbrzycha kilka miesięcy temu a teraz widać jak jest... Zadzwoń do tego Gacka - ucieszy się chłop...
    • Gość: mieszkaniec Ławicy Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.xdsl.centertel.pl 06.02.11, 08:05
      ajaj Panie Kałuża brzydko tak mówić zle jak samy świętym nie było jestem kolejarzem i wiem coś o tym jeżeli Pan był tak doskonały dlaczego nie wygrał Pan przetargu czy może z braku pieniędzy Pan nie wpłacił wadium nie szanuje Pan ludzi i ona Pani robią w bambuko czyli nic nie robią i nic nie będą robić na innych sekcjach oczywiście jak Pan je jeszcze ma...
      • Gość: bYŁY PRACOWNIK Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 11:43
        Wiecie co. Od pewnego czasu obserwuję to forum i zastanawiam się o co w tym wszystkim chodzi ? O firmę , o K. ,o roboty czy o konkurencję. Wszystkie wypowiedzi należy podzielić tu na dwie grupy : pozytywne - na które ktoś pluje żeby pluć ( bo jak można pisać o pozytywach) i negatywne które "najlepiej" rozwinąć aby w sobie znanym celu " dokopać". Byłem pracownikiem tej firmy przez 11 lat. Pracowali tam tacy którzy pracują nadal i są zadowoleni oraz tacy którym nie chciało się pracować i musieli odejść . Tak jest wszędzie. Bywali też tacy którzy chcieli wypłatę na konto lecz gotówkę na utrzymanie konta woleli przeznaczyś na sok z "gumijagód" (czyż nie J.)i nigdy go nie założyli a K. zwalinał ich z pracy co tydzień aby mogli się wyleczyć.. Są tacy którzy zarabiali po 2300 i tacy którzy zarabiali minimalną. Tak jest wszędzie. Zastanawia mnie jednak faktyczny sens tego forum. Jeśli ktoś miał uwagi do jakiejś Ławicy żle sprzątanej przez jego pracowników i okazuje się , że nie oni to robią ( lecz i tak uwagi zostają i to jeszcze większe ) jeśli ktoś pisze o fiatach 126p których K. niema od ...lat . Jeśli jakiś pracownik wypowiedział się pozytywnie i trzeba go opluć wyzywając od lizusów , jeśli są odwołania do łamanie nóg to coś jest nie tak. Uważam , że jeśli są osoby pokrzywdzone powinny zgłosić się do sądu a nie na forum . Tam szybciej można coś " ukroić" jeśli jest to uzasadnione .Ciekawe w którym momencie wątek pęknie znajdując finał w prawnych forach lub instytucjach. A tak na zakończenie - dobrze pisała " tak sobie" , że wystarczy być ok do K. i wykonać robotę a on będzie tak samo ok. Ja kończę pędzę do roboty na strefę i będę nadal obserwował
        • Gość: Rozbawiony :) Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.11, 19:21
          Masz rację "były" ciekawe jak to się potoczy ( oszczerstwo , pomówienie, grozby..nie istotne - każda z tych rzeczy śmierdzi - Agora na końcu tej strony pisze o tym - trzeba czytać ;)).
          Muszę zadzwonić do K. żeby poczytał :0)) .Nareszcie robi się ciekawie. Ci co pisali prawdę podpisali się - bo dlaczego nie , pluli anonimowi - ciekawe dlaczego ? Ja pracowałem trzy lata - bez uwag . Zamieszanie czasami bywało gdy kogoś zwalniali za NN lub alk. lecz sporadycznie . A ci którzy pracowali normalnie - z tego co wiem nadal pracują . A co do stanu konta Pana K. - kolego zgłoś się do niego - może zrobi tobie pełnomocnictwo ( jeśli jesteś np. z Pruszkowa)- a nie do ludzi ha,ha,ha
          Miłej zabawy .........;0)))))))))
    • Gość: Arek Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.adsl.inetia.pl 24.03.11, 04:19
      Tak-ja miałem doczynienia z Wys Eko. Niestety, ale szef jest strasznym oszustem. Potrącił mi z wypłaty 350 zł., że na jednej z moich stacji PKP, która sprzatałem były 3 papierki i jedna pusta puszka po Coca-Coli. Jest wielkim oszustem. Płaci minimum krajowe, a wymaga jak by płacił ze 2500 na rękę.
      • Gość: Artur z Wrocławia Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.adsl.inetia.pl 10.05.11, 22:56
        Pracowałem w Wys Eko u pana Kałuży od 02.08.2010 do 30.04.2011r. W dniu dzisiejszym, (10.05.2011r.) czyli wypłaty okazało się, że szef zrobił mi potrącenie z wypłaty 500 zł. Na umowie miałem 1250 zł. I z kierowcą sprzątaliśmy stacje PKP-sekcje Oleśnicę począwszy od Wrocławia-Sołtysowic przez Oleśnicę, Bierutów, Twardogórę, aż do Cieszkowa za Miliczem. W sumie 17 stacji. Jak się okazało potrącenie mi zrobił za to, że Naczelnik sekcji Oleśnickiej zrobił mu potrącenia w wysokości 70%. A z tego względu, że pan K do 25 kwietnia miał pomalować pasy bezpieczeństwa na peronach i zrobić pierwsze koszenie trawników z czego się nie wywiązał. Robiąc mi i mojemu współpracownikowi kierowcy potrącenia starał się nadrobić poniesione straty. Ja wypłaty nie przyjąłem, gdyż 750 zł. za cały miesiąc pracy to on sobie może wsadzić w du..Jutro kieruję sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy jak i Sądu Pracy. A oprócz tego to zalega mi z nadgodzinami ok. 2500 zł. Mam w kalendarzyku podpisy kierowców w jakich dniach pracowaliśmy od, której do, której więc tu mam sprawę wygraną. Jest delikatnie mówiąc osobą niesłowną i nie ma co mu wierzyć. Obiecuje gruszki na wierzbie, a w rzeczywistości jest sama wierzba bez gruszek. Są jeszcze podejrzenia nie, tylko z mojej strony, że nie odprowadza składek do ZUS-u. Jutro wystąpię z zapytaniem do ZUS-u, czy poodprowadzał za mnie składki. Myśli, że znalazł jelenia, ale się grubo pomylił bo ja nie dam się oszukać na pieniądze. Nie dajcie się wciągnąć w jego piękne słówka, które są nic nieznaczące. Uwierzcie mi i jak macie możliwość pracować, gdzie indziej to omijajcie firmę Wys Eko z Wałbrzycha szerokim łukiem bo się sparzycie i to mocno.
    • Gość: trala Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: 31.63.248.* 24.03.11, 16:40
      Arek jeżeli tak było to podaj go do sądu na każdego jest jakieś prawo demokracja daje nam takie prawo że jak coś w naszym życiu dzieje się złego można iść do sądu pracy w tym wypadku wiadomo jest ludzie chodzą brudzą a ty pracujesz tylko 8 godzin zawsze można z tą sprawą można iść do naczelnika powiedzieć co się dzieje a było jakieś ucięcie na protokole jak ci zabrał ta kasę? oczywiście nie ma najmniejszego prawa tak zrobić nawet jak są jakieś zastrzeżenia do stacji powtarzam robisz swoje a ludzie i tak brudzą jedyna firma tak robi jedyny szef który takie cyrki wycznia i nie ma bata na niego dziwne pozdrawiam
    • Gość: Artur z Wrocławia Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.adsl.inetia.pl 10.05.11, 22:41
      Pracowałem w Wys Eko u pana Kałuży od 02.08.2010 do 30.04.2011r. W dniu dzisiejszym, (10.05.2011r.) czyli wypłaty okazało się, że szef zrobił mi potrącenie z wypłaty 500 zł. Na umowie miałem 1250 zł. I z kierowca sprzątaliśmy stacje PKP sekcje Oleśnicę począwszy od Wrocławia-Sołtysowic przez Oleśnicę, Bierutów, Twardogórę, aż do Cieszkowa za Miliczem. W sumie 17 stacji. Jak się okazało potrącenie mi zrobił za to, że w Naczelnik sekcji Oleśnica zrobił mu potrącenia w wysokości 70%. A z tego względu, że pan K do 25 kwietnia miał pomalować pasy bezpieczeństwa i zrobić pierwsze koszenie trawników z czego się nie wywiązał. Robiąc mi i mojemu współpracownikowi kierowcy potrącenia starał się nadrobić poniesione straty. Ja wypłaty nie przyjąłem, gdyż 750 zł. za cały miesiąc pracy to on sobie może wsadzić w du..Jutro kieruję sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy jak i Sądu Pracy. A oprócz tego to zalega mi z nadgodzinami ok. 2500 zł. Mam w kalendarzyku podpisy kierowców w jakich dniach pracowaliśmy od, której do, której więc tu mam sprawę wygraną. Jest delikatnie mówiąc osoba niesłowną i nie ma co mu wierzyć. Obiecuje gruszki ma wierzbie, a w rzeczywistości jest sama wierzba bez gruszek. Są jeszcze podejrzenia nie, tylko z mojej strony, że nie odprowadza składek do ZUS-u. Jutro wystąpię z zapytaniem do ZUS-u, czy poodprowadzał za mnie składki. Myśli, że znalazł jelenia, ale się grubo pomylił bo ja nie dam się oszukać na pieniądze. Nie dajcie się wciągnąć w jego piękne słówka, które są nic nieznaczące. Uwierzcie mi i jak macie możliwość pracować, gdzie indziej to omijajcie firmę Wys Eko z Wałbrzycha szerokim łukiem bo si sparzycie i to mocno.
      • Gość: ech Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.xdsl.centertel.pl 11.05.11, 10:17
        Artur trzymam za Ciebie kciuki pisz tu co i jak wyjdzie a ci co piszą że będą dzwonić do Kałuży że takie rzeczy tu piszą niech dzwonią może będzie w końcu jakaś sprawa że ktoś dostanie po nosie za to że zawraca głowę sprawami śmiesznymi wstydzcie się pachołki kałuży teraz chyba nie macie nic do powiedzenia.
      • pawelwrockierowca Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych 11.05.11, 11:27
        Witam, pracowalem z forumowiczem o nicku "artur z Wrocławia" w jednej brygadzie ponad 3 miesiace w firmie Wys eko tzn. jezdzilismy razem samochodem i sprzatalismy te stacje. Moja sytuacja jest identyczna, tez dostalem potracenia, ostatnie 4 dni kwietnia spedzilem w domu poniewaz mialem zwolnienie lekarskie z powodu zapalenia migdałków, zazwyczaj na poczatku miesiaca naczelnik jezdzi i sprawdza czy jest czysto wiec pewnie nie bylo no ale przeciez bylem na zwolnieniu wiec jak to mialem posprzatac a po za tym jakby panu kaluzy by tak zalezalo to powinien wyslac kogos aby posprzatal ale nic nie zrobil, dostal 70% potracen i postanowil potracic nam, mi kierowcy 600zł (chyba zemsta za to ze zachorowalem ;) a co za tym idzie ze on dostal potracenia ) oraz mojemu wspołpracownikowi Arturowi bodajze 500zł. Wszystko bylo ok. no prawie bo premia 500zł nalezala nam sie przez 2 miesiace ale niestety tylko o niej slyszalem. Wiec Panie Kaluza, jezeli Pan to teraz czyta, niech Pan nie mysli ze to sie tak skonczy, wystepuje do Sadu Pracy z ta sytuacja, do PIP, oraz do Zusu z zapytaniem czy odprowadzane sa skladki zdrowotne, radze omijac ta firme szerokim łukiem, zapewne zaraz dostane tel. od p kaluzy dlaczego bo obsmarowalem na forum tak jak moj wspolpracownik artur, ale ja sie bardzo ciesze poniewaz sady pracy i te inspekcje bardzo lubia takie sprawy i az zacieraja rece, oczywiscie porusze tez brdzo wazna sprawe jaka jest to ze pieniadze nie moga byc wyplacane na konto :) ta firma to dla mnie totalne bagno wiec nie radze sie w nie pakowac, pozdrawiam
    • Gość: rekin Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.05.11, 15:01
      witam Pawel z tej strony ,ja ruwnierz pracowalem u pana Kaluzy i to nie jeden raz bo chyba z 4razy pierw sprzatalem rejon,puzniej kosilem trawe kosiarka,jezdzilem ciagniczkiem z plogiem,bylem pomocnikiem pilarzy a puzniej sam zostalem pilazem.znam ta firme 17lat i zawsze byla wyplacalna,a jezeli byl jakis problem to pan Romek zawsze znalazl czas zeby go wytlumaczyc.mam katakt z ludzmi z kturymi pracowalem w tamtych latach i kilku jeszcze pracuje wiec niewiem ,skoro niby pan kaluza jest taki niedobry to napewno by tam nie pracowali pozdrawiam
      • pawelwrockierowca Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych 11.05.11, 16:19
        ja slow na wiatr nie rzucam, dzis bylem po pozew, musze go wypelnic, jezeli pan kaluza chcialby sie dogadac to by zadzwonil i ze mna porozmawial, ja po kilku telefonach gdzie prosilem o podanie mi dokladnej kwoty jaka mi naliczyli gdzie musze ja wpisac w pozwie sadowym nie dostalem odpowiedzi, odpowiedz brzmiala ze jak znajde chwile to zadzwonie, hmm wg mnie to trwa 5s bo wystarczy spojrzec na rachunek i juz ale jezeli oni tak podchodza to ja nie bede im dluzny, ja zawsze sie z ludzmi dogadywalem ale tutaj sytuacja przedstawia sie inaczej, ooni gardza ludzmi, nie odbieraja tel., nie chca udzielic podstawowych informacji a gdybym od poczatku wiedzial ze pan kaluza jest taki jaki jest to nie przyjalbym sie do tej firmy ale on pokazal jaki jest dopiero gdy ja sie zwolnilem i przyszedl czas wypłaty, prawnicy beda wiedziec co z tym zrobic, pozdrawiam
      • Gość: Artur z Wrocławia Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.adsl.inetia.pl 11.05.11, 16:51
        Pawle z Wałbrzycha czy skąd ty tam jesteś. Co ty pierdo...za głodne kawałki? Chyba jesteś jednym z największych przydupasów. Za co dostałem potrącenie 500 zł? Za to, że kierowca był na chorobowym? To co miałem wziąć miotłę pod pachę i z buta iść do Milicza z Wrocławia posprzątać stację? Może jesteś podstawiony? Jak pracowałes 4 razy to powiedz mi czemu tyle razy się zwalniałeś głąbie kapuściany?
    • Gość: Pracownik Re: Firma Wys-Eko Wałbrzych IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.07.11, 17:59
      Kałuża? Człowieku! Najgorszemu wrogowi bym go nie polecił! Po pierwsze -
      zawsze nie dotrzymuje słowa. Po drugie, jak coś zawali (a robi to bardzo często) - to wyłącza komórkę i szukaj wiatru w polu. Po trzecie, swoich pracowników tak dobiera, że są słabsi psychicznie od niego. Obiecuje im złote góry, a jak przyjdzie co do czego, to się wykpi, albo im mówi, że nikt inny by ich do pracy nie przyjął. Po czwarte - często zaciąga długi nawet wśród swoich pracowników, ale z oddaniem - oj ciężko. Po piąte, nie wyjaśni co należy wykonać w danym zleceniu a robi to celowo, żeby po wszystkim zwalić winę na pracowników i rzecz jasna nie wypłacić im obiecanej pensji. Mogę tak wymieniać i wymieniać. Jak najdalej od tego pożal się Boże biznesmena. Facet pamięta dobrze wszystko, ale tylko na własną korzyść, lecz gdy chodzi o pracowników - zanik pamięci totalny!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka