Dodaj do ulubionych

Przepłacimy

17.05.11, 18:34
Od grudnia dzięki ,,super” umowie Pawlaka niezamożne społeczeństwo polskie będzie płaciło 336 dolarów za tysiąc metrów sześciennych gazu podczas gdy zamożni Anglicy – jedynie około 200. Jak oddalona od Rosji jest Polska, a jak Anglia, Francja czy Niemcy, którzy także mniej zapłacą nie trzeba nikomu tłumaczyć. Na początku maja weszła także zmiana w prawie, dzięki której rząd będzie mógł podnieść stawkę VAT bez potrzeby przeprowadzenia nowelizacji w sejmie i bez zgody posłów. Oznacza to, że rząd w każdej chwili i natychmiastowo może podnieść ten podatek, nie oglądając się na zgodę posłów, a prezydent którego tak bezkrytycznie chwalą na pewnym forum zapewne to podpisze. Przeciwko tej zmianie był PiS. Z kolei od 2012 roku Komisja Europejska chce, aby wszystkie, tak wszystkie, samochody emitowały najwyżej 120g/km CO2. W tej chwili te rygorystyczne limity spełnia jedynie niewielka część aut, w przypadku silników Diesla – motory o maksymalnej mocy 170 KM, a w przypadku silników benzynowych – średnio zaledwie 100 KM. W ciągu roku producenci nie zdąża się przygotować, zresztą w wielu przypadkach jest to po prostu nierealne. Za każdy gram na kilometr wyemitowanego CO2 ponad wspomniany limit producenci będą musieli zapłacić aż 39 euro! To spowoduje wzrost cen nowych aut średnio aż o 4 do nawet ponad 6 tysięcy złotych! Nic to jednak, gdyż od 2015 roku limit ma wynosić zaledwie 95 gramów/km CO2. Obecnie w tych ryzach trzymają się tylko naprawdę słabe benzynówki silniki Diesla(one emitują mniej CO2 od konstrukcji benzynowej) o mocy góra 100-110 KM. Podobnie w budownictwie. Cena 1 m.kw. drastycznie wzrośnie gdyż największą wagę będzie się przykładać do energooszczędności i ekologiczności materiałów budowlanych. Na dopłaty rządowe do zakupu nowych aut nie ma co liczyć, choć w wielu krajach Europy, a także w Rumunii takowe się odbyły.
Wielu ludzi niegdyś pozytywnie nastawionych do UE(w tym ja) obecnie coraz bardziej sceptycznie patrzy na to(ja także zwracam na to uwagę), że we Wspólnocie dąży się do gospodarki scentralizowanej, sztucznie sterowanej i mocno ingerencyjnej(patrz limity). Niczym RWPG. Nie chodzi tu akurat o stocznie, bo w innych krajach rządy potrafiły o nie zawalczyć(Niemcy, Francja), ale o ogólnie prowadzoną politykę europejską(obiektywna ocena). Oczywiście, ktoś powie, że miło popatrzeć na np. nowe drogi współfinansowane przez UE. Tak, ale trzeba obejrzeć dwie strony medalu, diabeł tkwi w szczegółach.
Ważne, aby nie być zatwardziałym zwolennikiem danej partii, gdyż każda partia nie jest idealna i popełnia także błędy, jedna mniej, druga dużo więcej, trzecia średnio itd. I tak niejednokrotnie wybiera się tzw. mniejsze zło(zależnie od własnych preferencji). Kończąc, dodam, ze dziwię się podobnie jak wielu innych ludzi, że nie brakuje osób, które boją się UPR. Oczywiście, ludzie po doświadczeniach z Jelczem maja prawo dostawać gęsiej skórki(przykro się patrzy na opustoszałe hale) na słowo prywatyzacja, ale czy te fatalne prywatyzacje to wina UPR? Nie. Nie utożsamiajcie mnie z żadna formacją, ale obiektywnie patrząc, to ludzie mogliby oceniać tą partię, ale dopiero gdyby weszła do Sejmu(np. po działalności w parlamencie). Jak na razie niejednokrotnie jest to powielanie stereotypów. A przecież UPR ma wiele bardzo dobrych z punktu widzenia Polski i Polaków pomysłów jak np. zmniejszenie biurokracji(którą obecna ,,liberalna i wolnorynkowa” ekipa niestety zwiększyła, zatrudniając kolejnych urzędników).
P.S. Kurczę, pomyliłem się z forami, zamieszczając to samo na ,,starym". Miało być tutaj. Tak to czasami jest jak się człowiek spieszy.
Obserwuj wątek
  • djmiixer Re: Przepłacimy 18.05.11, 13:50
   Oczywiście, że przepłacimy ale to nie jest żaden problem. Problem dla prorządowych usłużnych mediów to przeklinający kibice i projekty ulic imieniem zmarłego prezydenta. Wszystko warte jest polepszenia stosunków polsko rosyjskich, które od początku rządów obecnej ekipy stale się ocieplają, a po katastrofie Smoleńskiej to już niemal osiągnęły temperaturę wrzenia. Najzabawniejsze jest to, że sama KE broniła nas przed naszym rządem...
   • fiat-stilo Re: Przepłacimy 18.05.11, 18:28
    Takimi działaniami Pawlak z pewnością nie pomaga PSL...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka