Dodaj do ulubionych

Smietnisko

28.03.06, 02:08
Chyba już na stałe zagościła wiosna.Falenicy uroku niestety nie dodaje.To co
litościwie przykrywał śnieg,teraz wyłazi.Jedno wielkie pobojowisko śmiecie
wymieszane z psimi kupami.Czy tak musi byc?I jak się cieszyc z tej wiosny,no
jak?
Obserwuj wątek
    • jhbsk Re: Smietnisko 29.03.06, 07:53
      Trzeba sprzątać. Nie oglądać się na innych tylko posprzątać to co można np. swój
      kawałek chodnika, wynieść z lasu parę porzuconych butelek. Niezależnie od tego,
      czymieszka się w domu jednorodzinnym czy w bloku zawsze można coś zmienić na lepsze.
      • linkaska Re: Smietnisko 29.03.06, 09:58
        Prawda oczywista,trzeba sprzątac.Od lat to robię,ale nie widzę chętnych do
        naśladowania,a nawet powiedziałabym,że co roku jest gorzej.Ogarnia mnie
        zniechęcenie,najwyżej pójdę na spacer do Józefowa i tyle
    • glenkora1 Re: Smietnisko 29.03.06, 12:56
      A ja widziałam wczoraj, że firma Gardenia całkiem ładnie wysprzątała główne
      skwerki i ulice. Małe uliczki pozostają mieszkańcom, to normalne.
    • poziomka001 Re: Smietnisko 06.04.06, 22:45
      Wiecie, poszłam dziś z psem do lasu na spacer i się załamałam. Leżą takie tony
      śmieci, że człowiek się czuje jak na wysypisku. Wygląda to tak jakby cała
      Falenica wywoziła tam śmieci, ale cóż, najwidoczniej mentalności niektórych
      ludzi nie da się już zmienić. I tak właśnie jak sobie spacerowałam w tym
      śmietniku to pomyślałam sobie, czy gmina nie mogłaby tak tego kontenera co to
      pojawia się i znika czasem przy kortach postawić na stałe. Myślę, że te
      wszystkie paskudne brudasy co to wywożą śmieci do lasu przynajmniej częściowo
      przerzuciłyby się na ten kontener. A w sumie to i tak chyba taniej by wyszło
      niż sprzątanie lasu, a już na pewno czyściej i ekologiczniej. Może by w tej
      sprawie jakąś ogólnofalenicką petycję napisać?? Jakby co to ja jestem chętna. A
      co Wy na to?
      • jhbsk Re: Smietnisko 07.04.06, 09:03
        Problem w tym, że nie ma żadnej kontroli czy ludzie podpisali umowy na wywóz
        odpadów. Wielu brudasów "oszczędza" w ten sposób pozbywając się ichbyle gdzie. A
        jeśli postawi się kontenery, będzie to zachętą do dalszego "darmowego" wywalania
        śmieci. W Milanówku na przykład straż miejska systematycznie sprawdza czy
        poszczególne domy mają podpisane umowy. Inna sprawa, że tam znakomicie działa
        system segregacji odpadów.
        • poziomka001 Re: Smietnisko 07.04.06, 19:09
          Ja szczerze mówiąc wolę żeby te sknerusy brudasy wyrzucały sobie darmowo do
          kontenera niż mają las zaśmiecać. Mogę nawet do tego dopłacać. O segregacji
          odpadów to w ogóle mi się nie mówić bo ręce opadają. Jeżdżę często na Pragę i
          tam (przynajmniej w tej okolicy, którą odwiedzam) pojemniki są niemalże na
          każdym rogu, więc jak widać jak się chce to można.
          A swoją drogą to szkoda, że nikt nie sprawdza czy ludzie mają umowy bo z tego
          co mi wiadomo każdy ma obowiązek posiadania takowej. Ale cóż, straż miejska
          przecież nie może się przemęczać.
    • meps3 Re: Smietnisko 08.04.06, 16:18
      Dzisiaj zrobiłem sobie z musu spacer z Józefowa do Falenicy w okolice
      kościoła.To co widziałem po drodze to jest masakra ,takiego syfu to jeszce w
      życiu nie widziałem.To co dzieje się w naszych laskach jest po prostu nie do
      opisania!!!!!
    • heca7 Re: Smietnisko 12.04.06, 20:46
      Jeszcze na temat śmieci. Od jakiegoś czasu obserwuję ludzi, którzy przychodzą
      na przystanek autobusowy by do kosza wyrzucić swoje domowe śmieci, a jak się
      nie mieszczą to rozrywają worek i upychają po jednym. Wcale nie krępują się
      ludzi czekających na autobus. Jest też taka baba co chodzi po Falenicy z
      workiem ze śmieciami domowymi i sru je do kosza na rogu Filmowej i
      Walcowniczej.Przy ludziach w biały dzień, nagminnie. Taka młoda, gruba, mała,
      czarna z za przeproszeniem kaprawymi oczkami. NIe wygląda na taką co jej nie
      stać na śmieciarzy.Wstyd i zero kultury
      • marutka2 Re: Smietnisko 14.04.06, 13:45
        Od kilku lat borykam się z "falenickimi brudasami"....Mam działkę przy głownej
        ulicy.... Ludzie potrafią przez siatkę przerzucac worki ze śmieciami...jeden
        taki nawet znalazł dziure w płocie i zrobił kupę na działce...szok!!!!!
      • jhbsk Re: Smietnisko 14.04.06, 15:20
        heca7 napisała:

> Jeszcze na temat śmieci. Od jakiegoś czasu obserwuję ludzi, którzy przychodzą
        > na przystanek autobusowy by do kosza wyrzucić swoje domowe śmieci, a jak się
        > nie mieszczą to rozrywają worek i upychają po jednym. Wcale nie krępują się
        > ludzi czekających na autobus. Jest też taka baba co chodzi po Falenicy z
        > workiem ze śmieciami domowymi i sru je do kosza na rogu Filmowej i
        > Walcowniczej.Przy ludziach w biały dzień, nagminnie. Taka młoda, gruba, mała,
        > czarna z za przeproszeniem kaprawymi oczkami. NIe wygląda na taką co jej nie
        > stać na śmieciarzy.Wstyd i zero kultury

To są właśnie ci, którzy "oszczędzają" na niepłaceniu za wywóz odpadów.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka