IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.04, 18:12
Ludzie !
Pomóżcie mi zdefiniować słowo artysta.
Czy artystą jest osoba wykonująca dowolny rodzaj sztuki
niezależnie od poziomu?
Wielu "TFUUUURCÓW" przecież tak o sobie mówi.
Czy bełkoczący, naćpany raper to artysta?
Czy aktor z pornola to artysta?
Czy piosenkarz discopolo to artysta ? Nawet jak sobie piórko w tyłek wsadzi i
łeb na czerwono ufarbuje?
Nie mam złudzeń że da się stworzyć jakąś uniwersalną definićje.
Może jednak niektórym artystom można powiedzieć wprost że nim nie jest, że
używanie słowa artysta jest z jego strony nadużyciem?
pzdr
Obserwuj wątek
    • Gość: NOE52 Re: ARTYSTA ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.04, 18:56
      Noooo! Rap i Hiphop to sztuka wysoce artystyczna ;-)
    • andre_234 Re: ARTYSTA ? 06.08.04, 19:28
      Chyba masz na myśli nijakiego Wiśniewskiego ?
      To bardzo sympatyczny facet, znakomity biznesmen i ciekawa osobowość.
      Co do jego "artyzmu" to istotnie służy mu on tylko do robienia szmalu.
      Mnie to nie oburza. Skoro są odbiorcy jego tzw. "sztuki" to niech z tego czerpie
      zyski.
      Przecież facet nikogo nie oszukuje.
      • Gość: Braził Re: ARTYSTA ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.04, 19:33
        Nie twierdzę że to oszust tylko że nie artysta.
        Dla mnie to słowo więcej znaczy.
        pzdr
    • Gość: Artysta Re: ARTYSTA ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.04, 19:18
      Jaka sztuka taki artysta.
      Nędzna sctuka to nędzny artysta i wicewersja ;-)
    • Gość: Alek Re: ARTYSTA ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.04, 22:58
      Artysta to przede wszystkim zawód. To jest czerpanie korzyści (nie koniecznie
      majątkowych) z własnej indywidualnej, niezależnej od nikogo sztuki.
    • kraciak Re: ARTYSTA ? 08.08.04, 02:38
      Na pewno nie jest artystą ten, który produkuje się w serialu, czyli artystką
      nie jest np. Joanna Brodzik, ani Wiśniewski, ani też jakiś inny koleś czy dziwa
      z Baru lub Big Brothera.
      Artysta tworzy sztukę. Sztuka prawdziwa jest ponadczasowa. Zawsze się obroni.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka