Dodaj do ulubionych

Wróć stary Programie III

25.10.15, 21:37
Przeglądając archiwalia wpadłem na taki wywiad z Panem Markiem
Wywiad ten nasunął mi takie przemyślenie, że koncepcja przegrzebania Programu III patrząc na ostatnie 15 lat okazała się nieudana. Pamiętam zapowiedzi sprzed ok. 12 lat kiedy optymistyczny wariant zakładał nawet 30 % słuchalności. Koncepcja słupków dla radia publicznego nie ma zastosowania w obecnym czasie. Popatrzmy na rynek radiowy obecnie-stacji jest mnóstwo, a dochodzi do tego internet - rynek jest mocno rozwodniony.
Może wrócić do starej dobrej formuły tego radia, której szczytową formą był okres dyrektorowania pana Piotra Kaczkowskiego?
Obserwuj wątek
  • m.p.3 Re: Wróć stary Programie III 27.10.15, 14:27
   Jestem za. Należy zacząć od przetransferowania Pana Psijemnego do Lata z Radiem albo Eski. Poza tym obawiam się, że nieuchronnie nadchodzi czas zupełnie nowej formuły - radia narodowego.
  • mediabrowser Re: Wróć stary Programie III 02.11.15, 22:10
   Odpowiadając na pogląd, że obecna Dyrektor Trójki wkrótce straci stanowisko powiem tak.
   Biorąc pod uwagę jej obecność w Trójce do dnia kiedy kończył bycie dyrektorem M.Olszański-bardzo chciałbym, żeby została. Biorąc jednak pod uwagę to co wydarzyło się później - okres "reform" W. Laskowskiego, niepełną odnowę K. Skowrońskiego, epizod J. Sobali i wreszcie docelowe kierowanie Trójką przez panią Jethon - muszę niestety powiedzieć, że wystarczy tego wszystkiego - pora na zmiany. Generalnie jak słucham Trójki wg M. Jethon twarz wykrzywia mi się jakbym zjadł plasterek cytryny (Do południa, Za a nawet przeciw, Zd3)-a najgorsze jest to, że szkielet pod obecną Trójkę zbudował wiele lat temu W. Laskowski (ktoś z obecnych słuchaczy Trójki pamięta jeszcze o co z nim w ogóle chodziło?). Oczywiście nie wszystko jest złe, ale to złe góruje nad dobrym-niektóre rzeczy są najzwyczajniej niewybaczalne (od Trójki wymagam więcej), a jeśli dzieje się to po raz któryś to ma się tego dość. Patrząc na ostatnie kilkanaście lat w Trójce to widzę to jako nieustające pasmo porażek i wywołanych tym frustracji (słuchaczy). Myśmy (słuchacze) przed odwołaniem P. Kaczkowskiego nie mieli tylu rozterek, a jedyne spory dotyczyły np. tego czy mówi się "sadź" czy "szadź". Pani Magda niestety kontynuuje dzieło W. Laskowiego - może nie tak dosadnie, ale konsekwentnie, w zawoalowanej formie. Wykorzystuje do tego patenty muzyczne sprowadzonych do Trójki przedstawicieli Radiostacji, wychowanki P. Kostrzewy i zastępcy P. Kostrzewy - o roli pana Marka nie wspomnę. Prawdopodobnie związek z tym ma zarząd polskiego radia, wiara w magicznie słupki i słuchacza RMF-u (kiedyś wierzyli w takich jak ja). Pytanie tylko: czy to o czym piszę zdecyduje o dymisji obecnej dyrektor Trójki?
   I najważniejsze: czy nowy dyrektor zburzy dotychczasowy kilkunastoletni porządek i zbuduje nowy fundament w oparciu o koncepcje programowe z lat 2000, 1999 i wcześniejszych (ale na miarę 2015 roku)? Czy powstanie nowa Trójka, której nie będziemy już nazywali najbardziej misyjną rozgłośnią wśród stacji komercyjnych?
    • mediabrowser Re: Wróć stary Programie III 05.11.15, 21:53
     Gdybym zabrał się za temat konkretnie musiałbym ułożyć ramówkę na cały tydzień-a jest to czasochłonne (ale nie niewykonalne). Z pewnością powrót do Dobrej Trójki oznaczałby likwidację prawie wszystkich audycji wprowadzonych w czasach W. Laskowskiego oraz zmianę godzin nadawania dla przypadków, kiedy to "reformatorzy" wyznaczyli nowe pory obecności w eterze dla niektórych redaktorów. Oczywiście "nowy-stary" porządek wiązał by się z rezygnacją z usług antenowych tych dziennikarzy, których sprowadzono, aby "uatrakcyjnić" antenę (np. A. Szydłowska, P. Łodej). Czerwona kartka być może powinna trafić także do A. Gacek za całokształt dokonań podczas wtorkowych audycji i nie tylko. Zmiany personalne to "nic strasznego"-W. Laskowski też je przeprowadził, a wieloletni słuchacze Programu Trzeciego z wieloma prowadzącymi nawet nie zdążyli się pożegnać. Ja nie będę przypominał, ile lat protestowano i co to dało. Moja propozycja polega na powrocie do tego co siłowo zabrano z tego radia na początku lat 2000. Powinna nastąpić zdecydowana rezygnacja z tzw. playlisty-wymysłu, który niszczy dobre radio i nie pozwala się rozwijać słuchaczom-choć oczywiście substytut takiego narzędzia w radiu XXI wieku powinien być może istnieć-ale żadnego grania w kółko tego samego tak jak dotychczas. Muzyka do każdej audycji powinna być przygotowywana indywidualnie. Koniec z prymatem muzyki alternatywno-elektronicznej - to radio było od zawsze radiem posadowionym na fundamencie bardzo szeroko pojętego rocka (co zakłada obecność alternatywy, ale w okrojonej formule i nie oznacza nadobecności nikogo). Z moich marzeń - powrót M. Kierzkowskiego- znanego redaktora muzycznego sprzed reform Laskowskiego.Tyle w bardzo dużym skrócie.
     • m.p.3 Re: Wróć stary Programie III 07.11.15, 09:24
      Jam też z rocka ale pora pogodzić się z rzeczywistością: rock już dawno temu przestał być jedyny i wcale nie uważam tego za katastrofę. Zresztą, nie jest go w Trójce mało: Kaczkowski gra rocka, Mann gra rocka, Hoffmannowi, Stelmachowi, Orzechowi i Owczarkom, a zwłaszcza Metzowi często zdarza się grać rocka. Nawet gdy spojrzeć na playlistę, z rockiem (cokolwiek znaczy to nieostre pojęcie) nie jest fatalnie. Niestety, jak kiedyś już pisałem, młodzi-wykształceni-kulturalni, z którymi na co dzień obcuję, przestawiają Trójkowego rocka na Shit FM. Kontrreformacja uśmierci Trójkę, chyba że państwo znajdzie kasę (niewątpliwie naszą) na utrzymywanie luksusu dla takich zgredów, jak my.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka