Dodaj do ulubionych

Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową

IP: *.dsl.chcgil.sbcglobal.net 19.04.09, 17:19
Bohaterstwo pani Sendlerowej i tak nie przekona te medialne
kreatury , które mają w głowie zakodowany obraz Polski i Polaka
który zapisał w głowach mieszczańskich Gross i jemu podobni
nienawistnicy.
Obserwuj wątek
    • Gość: kosmosiki Skandalem jest, że to Amerykanie nakręcili IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.09, 17:25
      Skandalem jest, że to Amerykanie nakręcili - tzn. oczywiście z całym szacunkiem
      dla Amerykanów i oni nic złego nie zrobili, wręcz przeciwnie. Aczkolwiek dziwi
      mnie, że ten motyw nie został zekranizowany przez Polaków. W ogóle cała historia
      ma potencjał aby przyćmić "Listę Schindlera" czy "Pianistę". Odpowiednia
      reżyseria, dobrzy aktorzy, odpowiedni budżet i profesjonalna produkcja - hit
      murowany.

      Właśnie taki film mogłaby zrealizować TVP np. we współpracy z niemiecką czy inną
      europejską telewizją.

      Ale gdzie tam... Polacy potrafią się tylko kłócić o pierdoły...
    • Gość: Dobrywnuczek Wojtek nie przezywaj tak IP: *.dyn.optonline.net 19.04.09, 17:34
      Znajomy mojego dziadka wydawal zydow niemcom podczas wojny lol
    • Gość: WUKA Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.xdsl.centertel.pl 19.04.09, 17:42
      A może wreszcie ktoś zrobi film o Henryku Sławiku honorowym konsulu
      na Węgrzech,który uratował około 14 tysięcy Żydów wydając im polskie
      dokumenty. Aresztowany przez gestapo został zamordowany w obozie
      koncentracyjnym.







    • Gość: Gość Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.09, 18:09
      nie ponad polowa, tylko moze 30 % ?
    • mashber_emun Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową 19.04.09, 19:02
      www.youtube.com/watch?v=5hQ0OkcLKuE
      --------> Forum izraelskie
    • Gość: Gam Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: 80.72.44.* 19.04.09, 19:20
      @ Wojtek 19.04.09, 17:19

      Nie bierzesz pod uwagę jednej rzeczy. Tobie się wydaje że Gross oskarża cały naród polski, który tak naprawdę był bohaterski bo składał się z samych Iren Sendlerowych. Prawda jest taka że byli i ludzie ratujący żydów i ludzie ich niszczący. Zrozum ten dualizm. Nikt nie twierdzi że polacy wszyscy jak jednen mąż wydawali żydów, tak jak głupota jest twierdzić że wszyscy żydów ratowali. Nie krytykuj Grossa skoro nie jesteś w stanie go zrozumieć.
    • elsby To jest niebywałość, 19.04.09, 20:22
      a mówią,że nie ma autorytetów.
    • Gość: gosc LA Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.socal.res.rr.com 19.04.09, 21:14
      czekam na ten film z ogromnym zaintersowaniem
    • Gość: Barbara Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: 68.166.82.* 19.04.09, 21:36
      Szkoda, ze pokaze to tylko malo popularny Hallmark Channel.
    • Gość: tvman Film - CBS TV program IP: *.hsd1.co.comcast.net 19.04.09, 21:57
      Oto link do CBS. Jest tam podane dokladnie o ktorej bedzie ten film:
      CBS TV Schedule
    • john_coltrane Jaka jest wartość 19.04.09, 21:58
      artystyczna tego filmu ? Wg NYT nienajwyższa.
    • nowytor.nowytor8 Najpierw powiedzieli o niej Amerykanie. 19.04.09, 22:06
      I już nie było wyjścia, Michnik chcąc niechcąc musiał się pod nią podpiąć, coby kontrolować informacje.
      Dlaczego przez tyle czasu pies z kulawą nogą się nią nie interesował w "wolnej" Polsce? - Michnik gnojku, to do ciebie.
      Pytanie podstawowe! Czy poznamy już nazwiska UBeków, którzy chcieli załatwić Sendlerową? Czyżby jakiś sędzia, może Stefan, był już "umówiony"?
      Szczęściem dla śp. Sendlerowej upomnieli się o nią ci, dzięki którym przeżyła.
    • Gość: tvman Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.hsd1.co.comcast.net 19.04.09, 22:07
      byloby moze lepiej poczekac z komentarzami na temat filmu az go zobaczymy...
    • Gość: aga Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: 82.175.128.* 19.04.09, 22:22
      A kogo to obchodzi oproczb Zydow i Polakow?
    • voytexbezportek Polacy maja najwiecej drzewek w Yad Vashem 19.04.09, 22:33
      To prawda, i to bardzo ladnie ale to glownie dlatego ze w Polsce byla najwieksza
      Zydowska diaspora; dozo wiecej Zydow zylo w Polsce niz wjakimkolwiek innym
      kraju. Wiecej drzewek w Yad Vashem, nie w liczbach bezwzglednych ale per
      capita , maja Holendrzy.
    • Gość: Jacek Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.vc.shawcable.net 19.04.09, 22:41
      @voytekbezportek

      A czy w Holandii za pomoz Zydom grozily tak samo drakonskie kary jak w Polsce? I
      tak licytowac sie mozna bez konca. Wiadomo, ze w Polsce, byly przed wojna silne
      nastroje nacjonalistyczne, wiadomo, ze byli Polacy ktorzy wydawali Zydow i tacy
      ktorzy ich chronili. Problem w tym, ze za granica, Polacy sa jednosnacznie
      przedstawiani jako antysemici.
    • kozaczek3 Rocznica zbrodni kościoła rzymskokatolickiego!!! 19.04.09, 23:57
      Święta inkwizycja dokonała eutanazji na starej kobiecie.
      19 kwietnia 1539 roku została spalona na stosie mieszczka Krakowska niejaka
      Katarzyna Zalaszowska-Weiglowa. Wina jej była przeogromna, ośmieliła się
      wyrazić swoje myśli, odmienne od doktryny Kościoła katolickiego.
      W tym temacie zbrodnie Kościoła Katolickiego są przeogromne.
      Amen.
    • lomas50 Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową 20.04.09, 00:39
      Dzieki temu ze Polska byla schronieniem dla Zydow przez wiele wiekow i podczas
      okupacji 1939-45 Zydzi odwdzieczali sie nam kolaborujac z naszymi wrogami
      szczegolnie w czasie pierwszej i drugiej wojnie swiatowej a teraz wysmiewaja
      nas na lamach gazet swiatowych i przy kazdej mozliwej okazji. Rezyser Harrison
      jest jedna z takich ofiar antypolskiej propagandy Zydow . Musieli dobrze prac
      mu mozg przez wiele lat skoro pod w pelni doroslego zycia przezyl szok gdy
      poznal prawde .Nie wazne ze bylo ich najwiecej na naszej ziemi .Dzieki temu
      poznalismy ich lepiej niz jakie kolwiek inne narody a mimo wszystko
      ratowalismy ich ryzykujac wlasnym zyciem
      • noelkabat Re: Miliony zobaczą Irenę Sendlerową 20.04.09, 20:40
        "mimo wszystko ratowalismy ich ryzykujac wlasnym zyciem"-
        powiadasz "ratowalismy" - napewno nie tacy jak ty!!!
    • kosiasko Miliony Amerykanów nie zobaczą "Muru" John'a Herse 20.04.09, 01:28
      ponieważ rozwieje mit zydowskiej solidarnosci. Wiecej, pokaze ze skrajny egoizm
      Judenratu uczynil ofiary z zydowskiej biedoty.
    • Gość: Lubelski GW rzeczniczką żydowskich interesów w Polsce IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.09, 01:31
      To dla niej najważniejsza sprawa: interesy żydowskie w Polsce. Wasze
      ulice-nasze kamienice.
      • noelkabat Re: GW rzeczniczką żydowskich interesów w Polsce 20.04.09, 20:49
        Niestety takie becwaly jak ty wyrabiaja negatywny obraz Polakow w
        USA i sa zrodlem "polish jokes". GW jest wciaz najlepsza gazeta
        polska i w duzym stopniu dzieki Michnikowi.
        • jakpalikot Mam w de połlisz dżołks. 21.04.09, 21:04
          noelkabat napisał:

          > Niestety takie becwaly jak ty wyrabiaja negatywny obraz Polakow w
          > USA i sa zrodlem "polish jokes". GW jest wciaz najlepsza gazeta
          > polska i w duzym stopniu dzieki Michnikowi.

          Po pierwsze to walą mnie jakieś poliszdżołks, po drugie są przejawem
          ograniczenia i rasizmu uesańców: tam rasizm i zadufanie w sobie jest
          do tego stopnia posunięte, że nie uczą się żadnych języków obcych w
          szkołach ani nawet brytyjskiej muzyki nie słuchają...
    • Gość: gosc z Kaliforni Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.socal.res.rr.com 20.04.09, 01:46
      Pare tygodni temu bylem w muzeum w Santa Barbara (CA) na wystawie
      zdjec zrobionych w Polsce w latach 90 tych przez dwoch Zydow
      amerykanskich.Zdjecia czarno biale bylo o miejscach gdzie byly
      synagogi zydowskie , cmentarze oraz wyglad kamienic zydowskich w
      Sandomierzu Krakowie Gorze Kalwarii i wielu innycm miast i
      miasteczek.Byly to pzykre obrazy ruiny , zaniedbania i zapomnienia,
      zrujnowane cmentarze, w miejscu synagog jakies warsztaty
      smochodowe , odrapane i pozbawione farby kamienice, najczesciej byly
      to zestawienia tych samych zdjec jedno z 1936-38 drugie obok ten
      sam widok z lat 1990 tych. Wsytawa byla oblegana przez tlumy i
      niestety taki obraz idzie w swiat, ta wystawa byla pokazywana w
      wielu miastach w USA. Zle sie czulem ogladajac to poniewaz byla
      bardzo tendencyjna, wybioracza ale niestety teamt Zydow w Polsce
      nie ma dobrego odbioru w USA.Dlatego taki film jest potrzebny
    • Gość: WWW Miliony Amerykanów zobaczą Irenę Sendlerową IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.09, 07:18
      WIĘCEJ TAKICH FILMÓW!!!
      wwwiercioch.blog.onet.pl/
    • 1zorro-bis Miliony Amerykanow...... 20.04.09, 07:21
      wolalbym przeczytac: "miliony Polakow"....W koncu to Polka i w Polsce ratowala....
    • Gość: das spiel ist aus tumanienie tumanow przez tumanow IP: *.dynamic.mnet-online.de 20.04.09, 10:05
      w celu hodowania tumanow

      siem jezeli chodzi o filmy to chronologicznie
      siem film pierwszy jak pan adolf h z kolegami
      okreslil awangarde artystow malarzy
      jako element
      wrogi i wywrotowy i w ogole do niczego
      a ich tworczosc jako bez wartosci i do doopy

      i siem sprawa rypla bo krokodyle od lez finansjery
      zaczeli siem robic interesy z tymi ktorych dzisiaj okreslaja
      jako zbrodniarzy i ludobojcow
      i siem skupowac zaczeli tem sztuke bez wartosci podprowadzona jej prawowitym wlasciciela czyli tworcom
      siem potem te madre te najmadrzejsze i reszta drzec sie zaczeli jak stare gacie
      i tlumaczyc siem ze ony ratowali to
      siem dla ludzkosci
      myslac oczywiscie o sobie i wlasnych interesach
      a tak im siem poprzewracalo w tych lbach od czasow podstawienia
      panu faraonowi pani sary przez pana abrahama w celu robienia interesow na czyjejs no wiecie co mam na mysli
      a pan faraon skorzystal z wdziekow pani sary
      ale siem nie zaplacil a skorzystal
      wiec szukac zaczeli jeleni co to nie a zaplacic maja tysiackrotnie

      i wymyslili najswietsza panienke a tumanow szukac nie trzeba
      bo kto tumanem siem urodzil temu nic nie pomoze

      tumanienie to wspolny interes mozna tak to podsumowac

      szach mat tumany
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka