Dodaj do ulubionych

PiS prowadzi w sondażu PiSu

09.03.11, 15:03
wpolityce.pl/view/8175/Jaroslaw_Kaczynski_dla_Super_Expressu__Wedlug_naszych_badan_PiS_ma_przewage_nad_PO.html
Część 1. :

www.se.pl/wydarzenia/opinie/jaroslaw-kaczynski-tusk-moze-teraz-zo-stac-modelem-albo-pisac-ksiazki_174855.html
Jeżeli to jest prawda, to, doprawdy, trzeba zrobić wszystko aby rzeczywiście PiS wygrał te wybory.
Już wiadomo, że PiS nie zrobi najważniejszego - nie wyjmie Polski z UE, czyli wzrost gospodarczy w Polsce musi być mały; ale może wyjmie nas z bagna korupcji i kompletnej bezradności.
Może. Pewności nie ma.

Oczekiwania:
oczekuję,że ich rząd będzie podobnie jak poprzedni niesztampowy, stosujący wolnościowe rozwiązania w gospodarce i konserwatywny w obyczajach.
Szansa: pani Kluzik-Rostkowska, która została wyrzucona, ponoć lubiła socjalne rozwiązania.

Zobaczymy.
Lekam się, czy zapał antykorupcyjny pierwszych rządów PiSu nie zostął zastąpiony chęcią władzy.
Oby nie.

Bo inne rozwiązania, poza PiSem, wydają się o wiele gorsze.

*


UE musi być zakończona. Wcześniej
Polska powinna z tego wyjść.
Obserwuj wątek
    • mrbreberg Re: PiS prowadzi w sondażu PiSu 09.03.11, 21:28
      Platforma była i jest kolosem na glinianych nogach. W rzeczywistości reprezentuje interesy bardzo małej części społeczeństwa. Od 2005 roku było oczywiste, że zniknie ze sceny politycznej znacznie szybciej niż PiS, choć panowało i nadal panuje powszechne przekonanie, że będzie wprost przeciwnie.
      Trudno ocenić jaka będzie sytuacja jesienią 2011 roku. Widać wyraźnie że elitka już dawno przestała wierzyć w skuteczność PO i szuka sposobu na zbudowanie nowej antypisowskiej konfederacji pod nowym szyldem.
      Moim zdaniem nie czeka nas w najbliższym czasie nic dobrego. W zasadzie widzę 3 najbardziej prawdopodobne scenariusze jesieni 2011:
      1) Nie udaje się zbudować nowej antypisowskiej konfederacji, ale Platforma dzięki wsparciu mediów mimo wszystko utrzymuje dotychczasową przewagę nad PiS i powstaje nowy rząd PO-SLD pod auspicjami Komorowskiego, ale już bez Tuska.
      2) Udaje się utworzyć nową silną antypisowską konfederację, media wycofują poparcie dla PO i Tuska i otwarcie atakują rząd i Platformę. Wybory wygrywa nowa konfederacja, Platforma nie przekracza progu wyborczego, powstaje nowy antypisowski postokrągłowy rząd.
      3) Nie udaje się utworzyć nowej konfederacji, jednocześnie mimo medialnej ochrony z jakiegoś powodu poparcie dla Platformy spada na łeb na szyję (np. z powodu wzrostu cen cukru itp., w takich przypadkach żaden PR nie jest skuteczny). Gdyby do tego doszło, "groziłoby" Polsce miażdżące zwycięstwo PiS-u, z przewagą nawet ponad 20 punktów procentowych nad resztą stawki. W takim przypadku spodziewałbym się wprowadzenia pod jakimś wyssanym z palca pretekstem czegoś na kształt stanu wojennego lub wyjatkowego, rozgromienia PiS-u środkami nadzwyczajnymi (np. delegalizacja partii, internowanie Kaczyńskiego, aresztowania i postawienie przywócom PiS poważnych zarzutów), odroczenia wyborów na "lepsze czasy" i powołania przez Komorowskiego tymczasowego rządu "fachowców".

      Jedno jest pewne - okrągłostołowy układ władzy już nie odda, bo przez ostatnie 6 lat Kaczyński wyrósł na politycznego hegemona i w razie zwycięstwa wyborczego miałby już dość siły aby przeprowadzić realne przełomowe zmiany mogące zdemokratyzować Polskę. Pytanie czy w razie "zagrożenia" scenariuszem nr 3 Kaczyński sprowokuje okrągłostołowców do przeprowadzenia rozwiąznia siłowego, czy też w celu utrzymania jako takiej stabilizacji w kraju samoograniczy się, zadowoli się rolą przywódcy opozycji i spróbuje z tej pozycji wpływać na zmianę sytuacji w kraju. Choć moim zdaniem po Smoleńsku stał się skrajnym maksymalistą i nie uchyli się przed konfrontacją, nawet gdyby to miało oznaczać jego fizyczną likwidację.
      • pepe49 Re: PiS prowadzi w sondażu PiSu 10.03.11, 08:04
        Może i tak być. W każdym razie dążenie do przejęcia władzy nie jest maksymalizmem, tylko rzeczą naturalną dla partii politycznej. PO zmarnowało nam 4 lata. Byłoby nieszczęściem, gdyby czy oni czy komuniści czy coś nowego przejęło znowu władzę.
        Jeżeli PiS wygra będzie miał przeciwko sobie znowu media.
        W dodatku TVN i Polsat, czyli "jeszcze jedna prywatna telewizja" w dużym stopniu opanowały rynek telewizji satelitarnej. Mają prawie 100% przekazu telewizyjnego. Dla normalnego człowieka jest niemożliwym nie oglądać od nich wiadomości.

        Tymczasem: z dużych rzeczy na razie jeszcze wydobycia gazu z łupków nie udało się PO zablokować.

        *

        ,,,
        • mrbreberg Re: PiS prowadzi w sondażu PiSu 10.03.11, 20:39
          Dokładnie tak. Niestety wariant zapasowy na wypadek krachu Platformy jest przygotowywany i bierze w tym udział nawet sama Platforma. Czym innym jest zaproszenie Balcerowicza do telewizyjnej debaty na temat OFE, jak nie wskazaniem jedynej słusznej alternatywy dla PO? Z PiS-em się nie debatuje, PiS się tępi a w najlepszym razie olewa i izoluje.
        • szutnik Możesz nie pisać BREDNI Pepe? 11.03.11, 10:27

          > Tymczasem: z dużych rzeczy na razie jeszcze wydobycia gazu z łupków nie udało s
          > ię PO zablokować.

          Zamiast pisać BREDNIE, proponuję sprawdzić u źródła, czyli w Biurze Koncesji Ministerstwa Środowiska kiedy (za kadencji jakiego rządu) udzielono wszystkich koncesji na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce.

          Żeby coś "zablokować" najpierw trzeba to coś znaleźć. Póki co, niczego jeszcze w koncentracjach przemysłowo sensownych w Polsce nie znaleziono.
          • pepe49 O łupkach jest głośno dopiero od 3 kwartałów 12.03.11, 00:32
            Zaczęto o nich pisać w okolicach wyjazdu wyborczego pana Komorowskiego-elekta do Anglji. On wtedy powiedział, że wydobycie tego niszczy krajobraz, i dlatego zapamiętałem.
            Coś, czego nasz EU-gruppenfuehrer nie lubi, musi być warte uwagi, prawda?

            Wcześniej o łupkach nie pisano. Czyli sprawa jest świeża. Czyli wypada na rządy PO. Czyli to ich sprawa i odpowiedzialność.

            "Gazeta Polska" kontynuuje temat gazu łupkowego. Już chyba nie tylko GP.

            *

            .wiadomo co.
            • szutnik O czym nie piszą, nie istnieje? 13.03.11, 21:42

              > Wcześniej o łupkach nie pisano. Czyli sprawa jest świeża. Czyli wypada na rządy
              > PO. Czyli to ich sprawa i odpowiedzialność.

              No właśnie. Czyli Rząd PO najpierw wydawałby koncesje na poszukiwanie a potem miałby to blokować narażając się na wielomiliardowe odszkodowania, gdyby coś znaleziono (prawo w Polsce nadaje odkrywcy złoża, jak w większości krajów na świecie, prawo pierwszeństwa w eksploatacji)?
              Nie sądzisz, ze to absurd? Więc dlaczego twierdzisz, że nie udało im się zablokować (czyli chcieli, a nie mogli?) Gdyby tak było, wystarczyłoby nikomu nie wydać koncesji na poszukiwanie... Skoro je wydano, to znaczy, ze od początku nie było zamiaru blokowania, jak to insynuujesz.

              Co zas do terminów czasowych - wcześniej o sprawie dyskutowano w gronie fachowców i w tzw. branży. Ja sprawę znam od ok. 2,5 roku, bedąc na obrzeżach branży ( w której mam kolegów ze studiów). Sądzisz, ze jeśli o czymś nie piszą w Gazecie Polskiej, to tego nie ma?
              • pepe49 kto wydawał koncesje i kto mówi - nie 17.03.11, 22:16
                Czy rząd PiS nie wydawał tych koncesji? Na poszukiwania, nie na wydobycie. Teraz piszą o podatkach, opłatach za wydobycie. Że są za małe. Pan prezydent mówił w Londynie o ekologji, że wydobycie rujnuje krajobraz. Teraz ekologowie w niemczech protestują. Gazprom jest przeciw. W prasie piszą, w Gazecie Polskiej. Jaka inna o tym pisze, choćby branżowa?

                Musiało to dobro wypaśc na czas tego rządu. Co on ma z tym zrobić? Przecież to kłopot.

                Niechby już przegrali z kretesem te wybory, wreszcie.
              • pepe49 PO musi zablokować wydobycie gazu z łupków w Pl 17.03.11, 22:24
                - Ponieważ to wydobycie spowoduje straty ekonomiczne firm niemieckich, które zakontraktowały gaz rosyjski na kilkadziesiąt lat i inwestują w Nord Stream.
                - oraz spowoduje straty firm rosyjskich, które sprzedają gaz i utrzymują państwo rosyjskie.

                - Wydobycie tego gazu przyniesie korzyść Polakom.

                Czyli dwie rzeczy, których ten rząd unika i na czym (chwalenie przez obcokrajowców) buduje swoje istnienie i trzecia, na której temu rządowi nie zależy. Bo od wygrywania wyborów ma medja i policję polityczną. Oraz noc wyborczą.
                Zaczynam mieć wrażenie, że wybory mogą nie wystarczyć. Może być potrzebny Plac Tahrir.
      • tirol1 Komorowski i stan wojenny 10.03.11, 08:39
        Jakby Komorowski wprowadzil stan wojenny aby udaremnic rządy pisu to narod go zmiecie ,bo po stronie platfórmo komoro esbecji sa syci ,a po stronie pisu glodni żądni zmiany niemajacy wiele do stracenia
        • mrbreberg Re: Komorowski i stan wojenny 10.03.11, 20:55
          A ja myślę, że gdyby Komorowski wprowadził stan wojenny to uszłoby mu to na sucho. Wbrew pozorom - choć PiS jest jedynym nowoczesnym ruchem politycznym w Polsce - zwolennicy PiS-u są w Polsce zdecydowaną mniejszością. PiS popiera nieco ponad 30 procent tych którzy chodzą na wybory. Połowa Polaków którzy nie chodzą na wybory ma wszystko w d.... i nie wierzy nikomu, a z Kaczora się śmieje, a 70 procent drugiej połowy Polaków, tych którzy chodzą na wybory Kaczora szczerze nienawidzi. Jeśli Komorowski np. wsadzi Kaczora do więzienia, raczej nic wielkiego sie w Polsce nie stanie. Poza tym Komorowski może mieć ambicje aby zapisać się jakoś "pozytywnie" w historii Polskie. W końcu dzięki kłamstwom i ohydnym manipulacjom większość Polaków uważa Jaruzelskiego za bohatera narodowego, a w czym taki Komorowski jest niby gorszy?
          • pepe49 zmiany postaw 11.03.11, 23:55
            Może tak, może nie. Już na pewno podział 30+/70- przestał obowiązywać. Młodsi zaczynają gardzić PO i doceniać PiS, a i wśród starszych się coś zmieniło i zmienia.
            Powoli. Wczoraj miałem 2-3 minutowy kontakt z dziennikiem TVNu (przeprosiny za relację z chlewa) i to była Jedna Wielka Wiadomość o panu Dubienieckim.
            Wojna propagandowa na całego trwa.

            *

            ...
      • kurt76 mrzonki 10.03.11, 11:03
        Panowie obawiam sie, ze mieszkacie "na wschod od Wisly". Przepraszam, ale mylicie sie.... mieszkam na obszarze w poblizu Wrzesni, tam byly organizowane pierwsze "oryginalne" prawybory... wlasnie tam socjologowie wyznaczyli "srednia". I na tej podstawie twierdze, ze po wyborach bedzie ta sama koalicja, ktora jest. SLD zyska kosztem PiS i tyle... PIS nie istnieje poza TV w kazdym razie na zach Polski, ludzie ich nie lubia, uwazaja za oszolomow i boja sie, ze wciagna nas w jakis "syf".
        • mrbreberg Re: mrzonki 10.03.11, 21:07
          Dokladnie, PiS popiera ok 15-20 procent Polaków. Reszta ich nienawidzi. Z tym że PiS jest jedyną prawdziwą siłą polityczną w Polsce, o ile jego potęgę mierzyć standardami obowiązującymi w dojrzałych demokracjach Zachodu. I jeśli spadkobiercom Magdalenki nie uda sie zmajstrować szerokiej konfederacji przed jesienią 2011, to choć PiS reprezentuje niewielki odsetek społeczeństwa, może postokragłostołowców zdeklasować w wyborach. Ale na to szajka rządząca Polską nie może sobie pozwolić, i moim zdaniem dopuści sie każdego łajdactwa byle tylko zablokować Kaczorowi powrót do władzy.
        • pepe49 kogo widać 12.03.11, 00:05
          Nie wiem. Wydaje mi się, że zwolennicy PO czy komuny są bardzo agresywni, nie dopuszczają innego poglądu w swoim otoczeniu, przy nich osoba mająca inne zdanie rezygnuje z otwarcia ust.
          Czy próbował Pan rozmawiać?
          Być może inni, mający poglądy niepopularne telewizyjnie, również rezygnują z otwierania ust.
          Przy urnach możemy się pozytywnie zdziwić.
          (Dlatego boję się nocy wyborczej i niszczenia głosów.)
          Sondaże wykazujące zmiany w nastawieniu ludzi są robione dla całej Polski.

          Jeszcze nie czas na optymizm, ale już można zacząć kręcić głowa wyjętą z gorsetu.

          *

          ...
    • dorota_3 Panoptikum osobliwości 11.03.11, 09:48
      Ten wątek jest komiczny (już sam tytuł wywołuje parsknięcie śmiechem), takiego zaklinania rzeczywistości i myślenia życzeniowego często się nie widuje (nawet w sieci).

      Ale włączam się do rozmowy nie po to, żeby pastwić się nad Waszą nieporadnością umysłową. Coś mnie zaciekawiło. Mrbreberg napisał:
      "PiS jest jedynym nowoczesnym ruchem politycznym w Polsce "

      Frapujące. Czy może mi ktoś wyjaśnić, na czym polega ta "nowoczesność"?
      • pepe49 Re: Panoptikum osobliwości 12.03.11, 00:31
        Bardzo możliwe. W chwili rozpaczy człowiek zaczyna myśleć życzeniowo.
        Ale te zmiany postaw u młodzieży...

        Nowoczesna - bo myśli o przyszłości. Zajmuje się państwem na poważnie. Wykorzystuje myśl liberalną (z ekonomii) do tworzenia koncepcji władzy.
        Przy PO to sokół przy dżdżownicy. Tj. przy partji socjaldemokratycznej.
        Stopień wykorzystania Internetu, myślę, liczy się średnio(PiS jest lepszy. Pamięta Pani bardzo nerwową reakcję pani Kidawy-Błońskiej na pytanie pana Mazurka przed wyborami o blogi? A teraz telewizja przez internet (rząd ją próbuje teraz koncesjami zablokować, ciekawe), blog pana J.K.)

        To według mnie. Kto inny napisze co innego, zwłaszcza sami PiSowcy.

        *

        .. wiadomo co.

        *

        P.S.
        Przy PO wzrósł stopień inwigilacji poddanych przez różne policje. Te władze wychodziły ze skóry, żeby jak najszybciej przejąć "służby specjalne" czyli policję polityczną. Coś to o nich świadczy.
        Sami robią w dużej skali to, co zarzucali rządom PiSu.

        Wątek o ABW w NASK pozwoliłem sobie tutaj wcześniej ruszyć.

        Czy taki temat pasuje do rozmowy o nowoczesności? Rząd PO w XXI wieku, przed rządem PiSu, pod względem inwigilacji elektronicznej poddanych?

        Wie Pani co, przecież zapomniałem o clou programu. Korupcja. W tym PO wrzuca nas w XIX wiek. PiS jest superultranowoczesny. Bierze się za korupcję. Chce spowodować zmiany w nastawieniu poddanych do korupcji. Chce nas przenieść mentalnie w XXI wiek.

        Tj. chciał. To był prjorytet. Nie wiem jak teraz. A to waażne pytanie. Ktoś z PiSu zajrzał do tego wątku? Niech odpowie.
        • mrbreberg Re: Panoptikum osobliwości 12.03.11, 01:34
          pepe49 napisał:

          > Nowoczesna - bo myśli o przyszłości. Zajmuje się państwem na poważnie. Wykorzys
          > tuje myśl liberalną (z ekonomii) do tworzenia koncepcji władzy.


          Dodam że nowoczesna, bo trafnie opisująca polską rzeczywistość i najnowszą historię, i na tej podstawie próbująca wyciągnąć pewne wnioski. Co do tych wniosków mozna się spierać, co do opisu - jest spójny, logiczny i zgodny z faktami.
          Poza tym PiS jest pierwszym poważnym ruchem politycznym w historii III RP który znalazłszy bezpośrednie przełożenie na dążenia i aspiracje sporej części społeczeństwa, sprawując władzę tej więzi nie utacił, i dzięki temu na stałe zapuścił korzenie we współczesnej polityce polskiej. W ten sposób - niezależnie od naszej oceny i naszych sympatii - stał się jedną z ważnych kart w historii tego narodu.
          • dorota_3 Re: Panoptikum osobliwości 13.03.11, 16:52
            > Poza tym PiS jest pierwszym poważnym ruchem politycznym w historii III RP który
            > znalazłszy bezpośrednie przełożenie na dążenia i aspiracje sporej części społeczeństwa,
            > sprawując władzę tej więzi nie utacił, i dzięki temu na stałe zapuścił korzenie we
            > współczesnej polityce polskiej. W ten sposób - niezależnie od naszej oceny i naszych
            > sympatii - stał się jedną z ważnych kart w historii tego narodu.
            Ciekawe, skąd skopiowałeś ten ustęp smile
        • kurt76 PiS - niezly algorytm, tragiczne dane 12.03.11, 07:31
          Metody PiS-u, ich rzemioslo, PR jest niezly.... podwyzszona agresja tez jest OK, lechtanie patriotyzmem tez... to wszystko dziala stymulujaco.

          Ale nie rozumieja jednego... walcza w skompromitowanej, parukrotnie przegranej sprawie.
          Nie moga zrozumiec, ze jestesmy znowu rozgrywani przez USA przeciwko sasiadom, to wszystko jest okraszone paralizujacym spolecznie sosem katolickim.
          • pepe49 Re: PiS - niezly algorytm, tragiczne dane 16.03.11, 07:59
            > Metody PiS-u, ich rzemioslo, PR jest niezly.... podwyzszona agresja tez jest OK
            > , lechtanie patriotyzmem tez... to wszystko dziala stymulujaco.

            Czyli definicja demokracji pana Michalkiewicza: "podjudzanie wyborców".
            WSZYSTKIE partje to mają.
            Wybieram tych, którzy zrobią (prawdopodobnie) coś dla mnie dobrego.

            >
            > Ale nie rozumieja jednego... walcza w skompromitowanej, parukrotnie przegranej
            > sprawie.

            Każda z partyj już kiedyś pregrała.
            PO jest partją całkowicie skompromitowaną, przez Smoleńsk i niedotrzymanie ogietnic wyborczych.

            > Nie moga zrozumiec, ze jestesmy znowu rozgrywani przez USA przeciwko sasiadom,

            Albo rozgrywani przez sąsiadów przeciwko USA.
            Na ten temat nic nie wiem. Dokładniejsze informacje?

            > to wszystko jest okraszone paralizujacym spolecznie sosem katolickim.

            W jakim momencie "sos katolicki paraliżuje społecznie"?
            Będziemy sobie paraliżować dyskusję w ten sposób.
            Katolicy dokonali jednej z największych przemian społecznych w dziejach, kończąc z niewolnictwem. Dlaczego mieliby przestać?

            Ale ostrożnie z tematem religjinym, bo sobie sparaliżujemy dyskusję emocjami.
            Chyba, że będziemy rozmawiać o konkretnych posunięciach motywowanych światopoglądem.

            *

            UE musi być zakończona.
            Wcześniej warto z tego wystąpić.
        • dorota_3 Re: Panoptikum osobliwości 13.03.11, 17:03
          "Nowoczesna - bo myśli o przyszłości. Zajmuje się państwem na poważnie. Wykorzystuje myśl liberalną (z ekonomii) do tworzenia koncepcji władzy."

          big_grin Zdumiałeś mnie, naprawdę. Kapitalna brednia.
          • pepe49 Re: Panoptikum osobliwości 16.03.11, 08:27
            Ponieważ musiałbym napisać książkę aby na to poważnie odpowiedzieć, wybiorę sobie fragmencik dla stworzenia dysonansu poznawczego:

            - ministerką finansów w rządzie PiS została pani Zyta Gilowska.

            Tym samym upadł mit PiS jako formacji socjaldemokratycznej.


            - Wprowadzenie ABW do NASK.

            Tym samym upadł mit PO jako formacji wolnościowej.
            Ostatnia akcja nt. nadawców tv w sieci.

            dużo by tego było.

            *

            ,,,
      • mrbreberg Re: Panoptikum osobliwości 12.03.11, 01:17
        dorota_3 napisała:

        > włączam się do rozmowy nie po to, żeby pastwić się nad Waszą nieporadnością


        nie dziękuję Paniusiu
    • tirol1 Komorowski, pis a po-sld i wizja Polski 12.03.11, 08:26
      Konflikt kaczynski komorowski jest mozliwy jak premier kaczynski bedzie chcial przejac sluzby specjalne lub stworzyc nowe,niewykluczone ze po sld chcą aby pis porządził te 4 trudne lata żeby pis sie osmieszyl.polacy jeszcze nie dorosli do idei pisu tj.silnego sprawnego powaznego panstwa.pis musi ugruntowac suwerennosc a nie "uczyc religii"bo wiekszosc narodu jest malo religijna,pis powinien byc jak francuski ruch na republiki de gaulla,a panstwo silne laickie!sprawne i niepodlegle asertywne wobec ue niemiec i rosji,
      • pepe49 proces dorastania 16.03.11, 13:39
        O.K. Zgadzam się.
        Natomiast dorastanie dzieje się w akcji.
        Najpierw PiS czy coś podobnego musi rządzić parenaście lat

        *

        UE itd..
    • glupi_jasio Najbardziej prawdopodobny scenariusz 13.03.11, 19:29
      - moim zdaniem - to słaby wynik PO, przeciętny PiS i niezły SLD.

      PiS może wygrać, ale różowi jeszcze porządzą ze 2 lata. Chyba, że PO się rozpęknie wcześniej smile

      • glupi_jasio Re: Najbardziej prawdopodobny scenariusz 13.03.11, 19:30
        Jeszcze specyfikacja: różowi - to zapowiadająca się koalicja PO Tuska + SLD.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka