glupi_jasio
19.01.16, 10:57
Sprawy sie klaruja. Petru jest juz rozprowadzany przez "przyjaciol Polski" w skali EU:
wiadomosci.onet.pl/kraj/ryszard-petru-bede-pracowal-nad-tym-aby-odbyly-sie-przyspieszone-wybory/tcx6j1
Ryszard Petru rozmawiał z holenderskimi politykami
Kryzys związany z napływem imigrantów do Europy, konflikt na Ukrainie oraz wszczęcie wobec Polski procedury ochrony praworządności były tematami poniedziałkowych rozmów lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru z holenderskimi politykami m.in. z premierem Markiem Rutte.
Petru pojechał do Holandii na zaproszenie m.in. szefa holenderskiego rządu. Spotkał się też m.in. z sekretarzem stanu ds. imigracji w ministerstwie sprawiedliwości Klaasem Dijkhoffem.
– Rozmawialiśmy przede wszystkim o tym, jak w czasie zbliżającej się prezydencji holenderskiej zapobiegać nadmiernemu napływowi imigrantów. Poruszyliśmy kwestię odróżnienia uchodźców od imigrantów zarobkowych. Holenderska prezydencja oczekuje, że podpisane porozumienie z Turcją ograniczy falę uchodźców. Jeśli liczba napływających uchodźców nie zmniejszy się istotnie, istnieje poważne ryzyko podjęcia kroków przez poszczególne państwa Unii ograniczające możliwości imigracji. Zastanawialiśmy się też nad tym, jak zadbać o uszczelnienie granic unijnych, co wydaje się konieczne, bo Unia Europejska nie ma szans na przyjęcie i zapewnienie godnego życia wszystkim, którzy chcą do Europy przyjechać – powiedział Petru.
Dlaczego premier Holandii zaprasza "swiezego" polityka "swiezej" i slabo reprezentowanej w parlamencie, jednej z wielu, partii opozycyjnej? I dyskutuje z nim kluczowe sprawy europejskie?
Dlaczego po tym spotkaniu Petru zapowiada dzialania na rzecz przedterminowego obalenia Sejmu, rzadu?
Otoz, moim zdaniem, prostym kluczem do rozwiazania tej lamiglowki jest KASA.
O ile mi wiadomo, Holandia jest mocno zaangazowana w polski sektor bankowy / finansowy, a dla Holednrow kasa znaczy baaaaaardzo duzo.
No i stad wlasnie mamy Petru u premiera Holandii, zmiany ratingu S&P i aktywnosc "przyjaciela Polski" - Timmermansa. Naruszone zostaly interesy zagranicznego lobby bankowego w Polsce...
Takze dlatego PO musialo polec i zostac rytualnie pogrzebane. Bo, zgodnie z modelem niemieckim, czy szerzej - europejskim modelem socjalnym - skonfiskowali OFE. Na dluzsza mete - obywatelom, ale na krotko wyjeli banksterom ponad 100 duzych baniek z portfela...
I tak to sie wlasnie kreci.
I trzeba zadac pytanie - jak dlugo jeszcze Polacy pozwola sobiena to, by takie, czy inne panstwo lub grupa interesow kierowala polska polityka i wstawiala nam we wladze swoje marionetki...