18.07.23, 22:34
Dużo jest na ten team. Coś wybrałem.

„Po przymusowej zmianie rolnictwa kraju na organiczne, 90 procent mieszkańców Sri Lanki stoi obecnie w obliczu głodu po tym, jak system rolny się zawalił”. Z kolei w Irlandii „farmerzy mówią, że będą zmuszeni dokonać uboju aż do 1,3 miliona krów, by zrealizować cele klimatyczne. Plany rządu, by zredukować emisje rolnicze o 25 proc. do 2030 r., doprowadzą wielu farmerów do bankructwa”.

jeśli dojdzie do głodu na świecie, to „ponownie będzie to wydarzenie wywołane przez człowieka – i nie z powodu zmian klimatycznych, ale z powodu wtrącania się rządów walczących o władzę”. ….
„za każdym razem, gdy globaliści ostrzegają przed brakami żywności i głodem, ich rzecznicy w Banku Światowym, ONZ i w administracjach USA oraz ich sojuszników (...) mówią o przejściu na nową i niesprawdzoną formę zrównoważonego rolnictwa, które opiera się bardziej na redukcji metanu, niż na produkowaniu przynoszącej najwyższe zbiory żywności”.

fragment artykułu z agencji Reuters: „Unia Europejska jest podzielona co do tego, jak pomóc uboższym krajom zwalczać narastający kryzys żywnościowy i zaradzić brakom nawozów, które wywołała wojna na Ukrainie, gdy niektórzy obawiają się, że plan zainwestowania w fabryki w Afryce kolidowałby z zielonymi celami UE”.

… Uświadommy to sobie. Mówią, że jeśli podjęcie kroków, by ocalić głodującą Afrykę, koliduje z zielonymi celami UE, to nie powinniśmy tego robić.
To jest uosobienie zła”.

ukrytym celem takich działań jest po prostu redukcja populacji w imię obłąkanej ideologii. Przykłady, jak w imię ideologii doprowadzano do głodu, można znaleźć w historii: wielki głód na Ukrainie czy wielki głód w Chinach.

Przejmowanie ziemi przez rząd też nie jest rzeczą nieznaną, gdyż „kto kontroluje jedzenie, kontroluje ludzi”. Różnica jest taka – twierdzi Lewis – że dzisiaj robi się to na skalę globalną. Odwołując się również do historii, doradza zakładanie własnych ogródków, by mieć dostęp do własnej, taniej żywności.


www.fronda.pl/a/Globalisci-celowo-prowadza-do-niedostatku-zywnosci-by-forsowac-swa-agende-twierdzi-amerykanska-publicystka,217765.html


www.lifesitenews.com/opinion/globalists-are-orchestrating-food-shortages-to-advance-their-depopulation-agenda/PE chce wdrożenia jeszcze bardziej drastycznych ograniczeń zużycia energii elektrycznej, niż początkowo przewidywał radykalny program FitFor55). Do 2030 roku zużycie prądu ma zostać «ścięte» o 11,7 proc. Konsekwencje dla gospodarki i codziennego komfortu życia Europejczyków będą horrendalne"

PE przegłosował radykalny plan określany jako «odbudowa zasobów przyrody». Oznacza to likwidację do 2030 roku milionów hektarów pól uprawnych, co praktycznie zlikwiduje europejskie rolnictwo"


...w ciągu najbliższych 7 lat E.ropa ma zamienić się w wielki rezerwat, bez rolnictwa, z przemysłem dorzynanym cenami za energię elektryczną.

Podstawą prawną ma być przedstawiony przez Komisję Europejską projekt rozporządzenia Parlamentu i Rady UE - Restoration Law EU. Rozporządzenie stanowi element realizacji celów Strategii na Rzecz Bioróżnorodności Biologicznej do 2030 roku.

Dokument Parlamentu i Rady UE ma charakter rozporządzenia UE. ... regulacje, które ustanawia po ich przyjęciu, automatycznie wchodzą do porządku prawnego państw członkowskich – są automatycznie wiążące i muszą być stosowane bezpośrednio.

procedura przyjęcia tego typu rozporządzenia opiera się na większości w europarlamencie i większości kwalifikowanej w Radzie, co oznacza, że nie przewiduje prawa weta dla poszczególnych państw.

W ramach "odtwarzania przyrody" część użytkowanych przez polskich rolników pól zostanie zalana. Oznacza to ograniczanie powierzchni do produkcji żywności. Jak poinformował "Nasz Dziennik" chodzi o blisko 400 tys. użytkowanych rolniczo hektarów.

dorzeczy.pl/ekonomia/460374/odbudowa-zasobow-przyrody-ue-szydlo-zniszcza-rolnictwo.html


Konsekwencje:

Jan Krzysztof Ardanowski:

decyzje prawne Komisji Europejskiej oraz niektórych krajów, na których wymusza się wprowadzenie kierunków, które neomarksiści w Unii Europejskiej promują.

Mówi się o tym, że rolnictwo nie będzie potrzebne, bo wytworzy się syntetyczne mięso, wykorzysta się owady i robaki, mleko nie będzie potrzebne, bo będzie można wytworzyć je z soi, owsa.

Rolnictwo nie jest wtedy potrzebne, ...bo wytwarzanie żywności z owadów będzie odbywało się w laboratoriach, fabrykach, zamkniętych pomieszczeniach

na naszych oczach rolnictwo, ... jest piętnowane, kwestionowane, oskarżane o niecne zamiary, a rolnicy przedstawiani są jako barbarzyńcy, którzy wyrządzają krzywdę przyrodzie.

Ogromne oddziaływanie dotyczy przede wszystkim ludzi młodych, dzieci, empatycznych ludzi, którzy są urabiani w tym kierunku

będą ogromne, wielomilionowe migracje ludzi do Europy z tych terenów, gdzie będzie rozszerzał się głód.


naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/271600,troska-o-rolnictwo.html*

Również z tego powodu U. E. musi zostać zakończona.
Wcześniej Polska powinna z U. E. wyjść.
Obserwuj wątek
  • lastboyscout Re: głód 19.07.23, 01:08
   Glod grozi nam nieuchronnie a praktycznie glod juz dawno zaistnial.

   Najpierw nalezaloby zdefiniowac czym jest glod, czym jest zywnosc.

   Glod NIE wywodzi sie braku zywnosci a z braku w zywnosci NIEZBEDNYCH i PRZYSWAJANYCH wartosci odzywczych.
   Definicja zywnosci jest celowo zdeformowana aby mogla sluzyc manipulacji i zarobkowi.

   Wspolczesna zywnosc jest w olbrzymiej czesci pozbawiona w swojej zawartosci wartosci owych niezbednych i przyswajalnych wartosci odzywczych.

   Technologie zywnosciowe usuwaja a dokladnie zastepuja swinstwem zywnosc tych wartosci.

   Ludzie i zwierzeta nie znajdujac tych wartosci w zywnosci musza spozywac jej wiecej co jest zrodlem lawiny otylosci i chorob, w tym raka.

   Rownolegla eksplozja demagogii i podazy tzw. suplementow to absurd poniewaz, sztuczne suplementy sa przyswajalne w tak malym procencie, z jednoczesna szkodliwoscia, ze aby mogly teoretycznie pomoc musialyby praktycznie wczesniej zabic.

   Obiektywnie wiec nie ma zadnego sposobu aby wyzywic wartosciowa zywnoscia obecna populacje Ziemi wiec naturalna koleja ludzie beda chorowac i umierac lub sie zabijac o zywnosc (rowniez wode) co jest swoistym mechanizmem samoregulacji (nieprzypadkowo wiekszosc ziem zywnosciowych jest tak desperacko wykupywana przez najbogatszych, najczesciej anonimowych.

   To, ze przy tej okazji ujawniaja sie absurdalne lewackie ideologie oraz korporacyjne sposoby "rozwiazan" problemu glodu jest rzecza rownie podla co niemozliwa do unikniecia.
   • pepe49 Re: głód 19.07.23, 20:51
    Masa jedzenia do przeżucia to jest nasz, białych ludzi problem.
    Murzyni i śniadzi będą głodować. Bo się zmniejszy powierzchnia upraw.
    Zresztą, my też będziemy głodować.
    Mamy sobie wytłumaczyć, że jeść umiarkowanie i nieprzetworzone fabrycznie warzywa czyni nas zdrowymi?
    Ha.

    Co pan Ardanowski mówił?
    Warzywa mają być z fabryki.

    *

    U. E.
    Wystarczy.
    †.
   • jorl11 Re: głód 20.07.23, 10:26
    lastboyscout napisał:


    > Wspolczesna zywnosc jest w olbrzymiej czesci pozbawiona w swojej zawartosci war
    > tosci owych niezbednych i przyswajalnych wartosci odzywczych.

    > Ludzie i zwierzeta nie znajdujac tych wartosci w zywnosci musza spozy
    > wac jej wiecej
    co jest zrodlem lawiny otylosci i chorob, w tym raka.


    Typowe tlumaczenie looserow dlaczego sa grubi. Inni winni, straszne koncerny ale sami juz nie.
    A po prostu sie obzeraja za duzo bo ich juz stac na to.
    Do tego obzeraja sie slodyczami ktorych w kazdym supermarkiecie jest od groma. I ktos to kupuje i zre przeciez. I robia to loosery.
    W tych slodyczach nie ma wartosci odzywczych przeciez to moze warto je po prostu zlikwidowac aby ludzie ich nie kupowali bo sa relatywnie tanie nawet juz w Polsce.
    O slodyczach LBS jakos nie wspomniales prawda?
    Na slodycze mozna byloby nalozyc ogromny podatek tez mozna byloby zakazac sprzedawania ich w wielkich paczkach bo wtedy jest taniej a dlatego taki looser kupi taki worek slodyczy i bedzie zarl go.

    Jak bylem dzieckiem w Polsce czekolada byla, pamietam za 19zl i to bylo duzo. Wiec zarlo sie jej malo.

    Teraz inne przemyslowe zarcie, juz nie slodycze. ja 35+ lat jadlem w pracy w kantynie obiady. Czyli 5 dni w tygodniu poza urlopami. To byly wyprodukowane w fabrykach tych strasznych koncernow dania obiadowe. Mielismy pare firm, jedna nawet, o zgrozo, pakowala to w aluminiowe opakowania a to podobno jest trucizna jak cholera.
    byly podgrzewane w piecu na przerwe obiadowa i sie jadlo.
    Jak wyzej 35+ lat tak jadlem i zyje. Do tego sniadania kolacje tez zadne bio a proste jedzenie z supermarketu. Tez wyprodukowane przez straszne koncerny.
    Mam 176cm 70kg i w tym sporo miesni bo chodze od dziesiecioleci do fitnesstudia a do tego uprawialem i to solidnie jogging. Nie jak Ty LBS ktoreg na fitnesstudio nie stac wuec korzystasz z placa do siar´tkowki wybudowanego przez miasto z podatkow dla takich biedykow jak Ty,

    Mialem dwoch braci troche mlodszych odemnie. Jeden mieszkal w Polsce dosc szybko po 1989r mu dobrze szlo finasowo, drugi w Niemczech jak ja. Obydwoje nosili brzuchy, ten w Polsce jakby byl w 10 miesiacu ciazy ten w Nemczech jak moze w 7mym. Obydwoje nie zyja i to kilka lat. Zato odzywiali sie dobrze, ten w Polsce zwracal uwage na odzywianie aby bylo zdrowe ten w Niemczech tez bio kupowal. Jadal w domu. Obydwoje umarli na sprawy krazeniowe, jasne zyly zapchane cholersterorem od dobrego i zdrowego odzywiania a ja przy niezdrowym odzywianiu zyje dalje. I dobrze zyje.

    To jest pieprzenie z tym niezdrowamy zarciem ze sklepu, ja mowie na cos takiego, jak tak niezdrowe, chemia w tym jakas, to zryj duzo mnie zezresz mniej tej strasznej chemi. I nie bedziesz mial takiego brzucha.
    No ale moze tak jest ze grubi zyja krocej ale za to szczesliwiej? Ich wybor, gadanie ze straszne koncerny sa winne wymowka looserow.

    Ty LBS do tego popierasz teorie trucizn w kupowanym zarciu aby usprawiedliwiec to ze kolo domu uprawiasz warzywniak jak chlop na wsi aby miec taniej po prostu. Bo masz malo pieniedzy mimo zes tzw jankesowski milioner jestes.
    Taki Twoj los LBS, los jankesa z Polski zes robotnik. I swoja bude gdzie mieszkach sam remontowales aby bylo taniej, chlopem jestes bo uprawiasz warzywa aby bylo taniej, taki los looserow z Polski w USA ze sa biedni.
    • lastboyscout Re: głód 20.07.23, 15:05
     O cukrze masz takie same pojecie jak o fizyce, geografii oraz polityce i gospodarce czyli zadne !

     Najprosciej.
     Dlaczego nawet robale nie chca jesc ludzkiego jedzenia?
     Poniewaz jest zatrute chemia konserwacyjna i pozbawione wartosci niezbednych do zycia a w miejsce  wszelkich wartosci niezbednych do zycia ludzie sami wlozyli sobie wszelkie mozliwe szambo, glownie cukier, nieprawdziwy zreszta.
     Dlatego najlepszym podstawowym testem na wybor zdrowej zywnosci np. arbuza sa slady konsumpcji przez nature. Nie inaczej jest z miesem, pieczywem, woda itp. a potem inne techniczne metody np."brudna dwunastka"i czysta pietnastka"Dlatego zreszta owa zywnosc nie ma smaku lub jest "wymiotna slodkoscia.
     Prawdziwa rozroznialnosc smaku i zdrowie tego co konsumujemy bierze sie wylacznie z wartosciowych skladnikow zywnosci.
     Tak zereszta jak  wartosc prawdziwej kochanki a nie marnych kurw, ktore ty walisz i sie chwalisz a one sie toba brzydza jak kazdym parszywym klientem. wink

     A tak w ogole to masz zadziwiaco kretynska  ale jakze polska metode poznawania ludzi: wiadro pomyj na leb delikwenta !

     Nie dosc, ze jestes walniety to jeszcze jestes straszny kurdupel wiec nic dziwnego, zes taki zlosliwy wink

     OK.
     Nie Jorl, nie gram w siatkowke z oszczednosci na zadnym miejskim placu. 
     Gramy na plazy i sali.
     Wejscie to okolo $15, turnieje wiecej, plus siatlkarskie wakacje :

     volleyballvacations.com/ wiec wydalismy na to w zyciu setki tysiecy dolarow.Warto bylo.

     Gdzie?
     Plaze Long Island:

     www.youtube.com/watch?v=M8agNmHnO3g

     www.youtube.com/watch?v=0hq_vvi4WCs

     Sale komercyjne na Long Island i na Manhattanie (45 minut od nas):

     www.youtube.com/watch?v=h3fUgOKFMNU

     Nie chodzi tu jednak o sam sport a styl spedzania wolnego czasu, w dobrym, towarzystwie i bardzo imprezowo (nasze prywatne plaze kolo domu sa darmowe)

     Nasze plaze:

     www.youtube.com/watch?v=PwcDGJOCsBY

     Nigdy nie bylem w silowni czy nie biegalem, to glupie.

     Nie pamietam kiedy bylem w typowym supermarkecie, staramy sie kupowac w sklepach i z farmach, gdzie zywnosc rosnie zaraz za sklepem i jest robiona w sklepie a nie w Afryce
     np. takiej:

     www.youtube.com/watch?v=2SDnWcsMmso&t=20s

     Rzeczywiscie jemy produkty organiczne, certyfikowane, nawet te oczyszczamy bo lubimy swoje watroby a nie herbicydy i pestycydy, nawet te organiczne.

     Ogrodek mam bo nie lubie zlezalych i nasaczanych i polewanych chemia warzyw i owocow.
     Nic nie zastapi na domowym stole rzodkiewki, salaty, groszku, kalarepy, truskawek, pietruszki, rabarbaru, porzeczek, agrestu, wisni czy jablek dopiero co zerwanycych, szczegolnie  wczesnym rankiem.


     Wybacz ale nie da sie dyskutowac z twoim teoriami na temat zdrowych produktow z supermarketow. One sa tylko dla biednych bo produkowane sa przez super biednych z nad Nilu, Gangesu itp. wysypisk odpadow i trupow. 

     Zaden z krajow z jakich kupujesz zywnosc nie spelnia nawet fundamentalnych norm trucia eksportowanej zywnosci (ostatnio najlepiej przekonales sie kupujac bezkarnie schemizowanej zywnosciy z Ukrainy). 

     Ta zywnosci tylko dlatego jest tansza poniewaz jest trujaca.
     To nie jest logiczne tylko dla takiego dzbana jak ty.

     Jestes tym co jesz, panie zatruty i trujacy  folksdojcz.
     W sensie zdrowia psychicznego i fizycznego.

     Zycze smacznego i duzo zdrowia !
     • jorl11 Re: głód 21.07.23, 12:41
      lastboyscout napisał:      > Poniewaz jest zatrute chemia konserwacyjna i pozbawione wartosci niezbednych do
      > zycia a w miejsce  wszelkich wartosci niezbednych do zycia ludzie sami wlozyli
      > sobie wszelkie mozliwe szambo, glownie cukier,

      Znowu te same glupoty. Wyzej napisales:

      lastboyscout napisał:


      > Wspolczesna zywnosc jest w olbrzymiej czesci pozbawiona w swojej zawartosci war
      > tosci owych niezbednych i przyswajalnych wartosci odzywczych.

      > Ludzie i zwierzeta nie znajdujac tych wartosci w zywnosci musza spozy
      > wac jej wiecej
      co jest zrodlem lawiny otylosci i chorob, w tym raka.      Tu mowisz jak to loosery zra straszna zywnosc ktora udaje byc odzywczy jak trzeba ale te straszne koncerny w ukryciu nie daja w niej tego co ludzie potrzebuja. Wiec aby suma potrzebynch skladnikow dla czlowieka sie zgadzala zra loosery duzo za duzo tego swinstwa i sa dlatego grubi.

      A wiec jak, patrz wyzej, ja sie pytalem kto zre te ogromne ilosci slodyczy, tez jakis tam kartoflanych chipow, deserkow o ktorych kazdy looser musi wiedziec ze to zarcie ma prawo nie miec wartosci odzywczych. Juz to go te straszne koncerny nie oszukuja przeciez.
      Powinien tego nie zresc a zrec te dosc ubogie, wg Ciebie drogi LBS, w wartosci odzywcze potrzebne czlowiekowi i w sklepach powinny polki z tonami slodyczy chipow deserkow zniknac. Bo chetnych nie ma. A wtedy by az taki gruby nie byl.

      Ale nie, zra slodycze itd az im sie uszy trzesa a ze sa looserami, a looser ma ceche ze wine za swoje looserstwo szuka u innych, nie u siebie, i jest coraz wiekszym grubasem.
      • lastboyscout Re: głód 21.07.23, 13:24
       To moze najprosciej jak tylko mozna, stary, durny capie:

       Zdrowa zywnosc jest trudna do wytrworzenia wiec jest droga.

       Cukier jest latwy wiec tani i uzalezniajacy.
  • jorl11 Re: głód 19.07.23, 18:43
   pepe49 napisał:


   > Z
   > kolei w Irlandii „farmerzy mówią, że będą zmuszeni dokonać uboju aż do 1,3 mili
   > ona krów, by zrealizować cele klimatyczne. Plany rządu, by zredukować emisje ro
   > lnicze o 25 proc. do 2030 r., doprowadzą wielu farmerów do bankructwa”.

   ze zmniejszenie populacji krow w Irlandi wcale nie bedzie glodu. Odwrotnie.
   Bydlo na 1kg miesa zuzywa gdzies az 10kg paszy. Pasze trzeba zasiac, nawozic a potem dac krowom zezrec. I potem zezrec mieso tych krow.
   Jak bedzie sie zarlo z polowe miesa co teraz to sie bedzie zarlo wiecej roslinnego zarcia. Tym samym zmniejszy sie dosc radykalnie potrzebna do rolnictwa ilosc nawozow. A ze do produkcji nawozow trzeba energii, gaz ziemny sie uzywa przeciez, to zaoszczedzi sie sporo gazu ziemnego.
   A teraz na Zachodzie sie i tak za duzo miesa zre, to powoduje choroby krazenia, zmniejszenie zarcia miesa zmniejszy ilosc potrzebnych lozek szpitalnych na kardiologii, tez zysk.

   Wlasnie dlatego to wyrzynanie krow, slusznie.

   A jak mniej krow to mniej farmerow to tez dobrze. Niech robia cos innego, cos pozytecznego.

   Poza tym metan z odbytu krow jest faktycznie wazacym czynnikiem w pochlanianu wysylanych z ziemi w Kosmoc fal elektromagnetycznych. I to z 25 razy wiecej jak CO2. A wiec zmniejszene krow daje duze pozytywne efekty.

   1. Ludze zdrowsi bo mniej miesa zra, kardiologiczne szpitale odciazone solidnie

   2. mniej trzeba gazu ziemnego importowac, bardzo dobra sprawa

   3. Sporo ludzi bedzie moglo odejsc z z pracy w rolnictwie i pracowac tam gdzie jest to bardziej uzyteczne

   4. ocieplenie Ziemi bedzie mniejsze


   Minus tylko jeden. Ludzie chetnie by sie obzerali wieksza iloscia miesa bo sa zarloczni
   • lastboyscout Re: głód 19.07.23, 20:50
    I znowu brak podstaw logiki panie folksdojcz:

    Jak bedzie sie zarlo z polowe miesa co teraz to sie bedzie zarlo wiecej roslinnego zarcia. Tym samym zmniejszy sie dosc radykalnie potrzebna do rolnictwa ilosc nawozow.

    Jak zmniejsza sie popyt na jedno dobro to o tyle samo rosnie popyt na dobro zamienne, w tym wypadku, rosliny.

    Rosliny te musza dostarczyc konsumentowi nie tylko te sama ilosc kalorii ale przede wszystkim wartosci odzywczych, w tym proteiny, niezastepowalne cukrem dla pozyskania energii.

    Pozyskanie tak ogromnej ilosci protein i innych wartosci z niektorych zreszta tylko roslin nie moze obyc sie bez totalnego schemizowania szucznym nawozeniem (zuzywajacym ogrom energii) a przede wszystkim RAKOTWORCZEGO zatrucia pestycydami, herbicydami i GMO resztek, i tak juz kompletnie wyjawionych pol uprawnych.

    Oczywiscie, ze lewacy moga sadzic, ze sa madrzejsi od Pana Boga czy natury ale gdyby tak bylo to nie dostalibysmy nieodwracalnego iinflacyjnego kopa w cenach technologicznej zywnosci a zywnosc bylaby juz superzdrowa i supertania.
    A jest dokladnie odwrotnie im wiecej “zywnosciowego” technologizmu, liberalizmu i korporacjonizmu.
    • maga2024 Zapomiles o owadach :( ?? 20.07.23, 13:14
     lastboyscout napisał:

     > I znowu brak podstaw logiki panie folksdojcz:

     > Pozyskanie tak ogromnej ilosci protein i innych wartosci z niektorych zreszta t
     > ylko roslin nie moze obyc sie bez totalnego schemizowania szucznym nawozeniem (
     > zuzywajacym ogrom energii) a przede wszystkim RAKOTWORCZEGO zatrucia pestycydam
     > i, herbicydami i GMO resztek, i tak juz kompletnie wyjawionych pol uprawnych.     Kalorie bedziesz uzupelnial maczka owadzia, swierszcze , karaluchy.
     Gates, Bezos, Obamy i John Kerry beda w tym czasie latac swymi prywatnymi odrzutowcami, by nas rtowac przed globalnym ocipieniem, a na spotkaniach beda wpierdalac steki i kotlety.
     Nadepnales kiedys karalucha? To biale, co mu z dupki wyplywa to wlasnie bialko. Yummy.
     • maga2024 To Kadi BTW. Maga2024 to tez moj nick. 20.07.23, 13:14
      maga2024 napisał:

      > lastb
      > > ylko roslin nie moze obyc sie bez totalnego schemizowania szucznym nawoze
      > niem (
      > > zuzywajacym ogrom energii) a przede wszystkim RAKOTWORCZEGO zatrucia pest
      > ycydam
      > > i, herbicydami i GMO resztek, i tak juz kompletnie wyjawionych pol uprawn
      > ych.
      >
      >
      >
      > Kalorie bedziesz uzupelnial maczka owadzia, swierszcze , karaluchy.
      > Gates, Bezos, Obamy i John Kerry beda w tym czasie latac swymi prywatnymi odrzu
      > towcami, by nas rtowac przed globalnym ocipieniem, a na spotkaniach beda wpierd
      > alac steki i kotlety.
      > Nadepnales kiedys karalucha? To biale, co mu z dupki wyplywa to wlasnie bialko.
      > Yummy.
      • dorota_333 Re: To Kadi BTW. Maga2024 to tez moj nick. 20.07.23, 14:35
       Co to znaczy "maga"?
       • maga2024 Re: To Kadi BTW. Maga2024 to tez moj nick. 20.07.23, 14:40
        dorota_333 napisała:

        > Co to znaczy "maga"?

        Make America Great Again
        Trump 2024.
        • dorota_333 Re: To Kadi BTW. Maga2024 to tez moj nick. 20.07.23, 14:52
         Aaaa, to wierzę, że Kadi. Nikt inny nie ma złudzeń co do skuteczności prowadzenia kampanii wyborczej z więzienia.
  • monalisa2016 Re: głód 19.07.23, 20:48
   Hmmm, Unia Europejska jako filantrop (cytat z postu Pepe49) "Unia Europejska jest podzielona co do tego, jak pomóc uboższym krajom zwalczać narastający kryzys żywnościowy i zaradzić brakom nawozów, które wywołała wojna na Ukrainie, gdy niektórzy obawiają się, że plan zainwestowania w fabryki w Afryce kolidowałby z zielonymi celami UE”.
   … Uświadommy to sobie. Mówią, że jeśli podjęcie kroków, by ocalić głodującą Afrykę, koliduje z zielonymi celami UE, to nie powinniśmy tego robić.?"

   Trzeba by bylo siegnac do mienionej historii i podloza tego, znaczy "glodu" ktory dzis chcemy zwalczyc, znaczy do lat siedemdziesiatych, systuacji gospodarczej w Stanach kiedy FED podniosl stopy procentowe do 20% z powodu stagflacji wywolujac celowo swiatowa recesje (sytuacja analogiczna do dzisiejszej!)

   O sytuacji w Stanach w owym czasie nie mam zamiaru sie rozpisywac, dla formuowej amerykanskiej frakcji nie powinno byc to obce.

   Ale zaczne od tak zwanego "Club of Rome" i ONZ poniewaz tu powstaly zalozenia panowania nad swiatem (rzad swiatowy) i kontroli ludnosci na swiecie, znaczy:

   - przejac wladze nad ograniczaniem przemyslu

   - przejac wladze nad kontrola produkcji energii i dyktowania zrodel energii

   - przejac wladze nad kontrola i ograniczaniu produkcji zywnosci i rolnictwa
   - ... ifd


   (tu zacytuje kolejne zalozenia)

   Zdolność do mikrozarządzania życiem jednostki w imię „wyższego dobra”, zdefiniowanego później

   Społeczeństwo uspołecznione, w którym porzuca się indywidualne prawo własności

   Jeden światowy system gospodarczy, którym będą zarządzać

   Jeden światowy system walutowy

   Jeden światowy rząd rządzący kilkoma oddzielnymi regionami


   Nie sposob tu pominac WEF (COVIT19 The Great Reset /autorzy: Klaus Schwab i Thierry Malleret) ktorzy przejeli zalozenia jeden do jednego od "Club of Rome" i ONZ'tu, czym jest w tym wypadku tak zwana Unia, ano ramieniem wykonawczym wczesniej wymienionych zalozen. Wielki Reset i ustawa renaturacyjna to nic innego jak wojna elit z ludem. Glod sie "zwalcza" od "x" dziesiecioleci a on jest coraz wiekszy tak jak w Zimbabwe wprowadzalo sie od "x" razy walute pokryta zlotem i co? Kto zwalczal ja?smile
   • pepe49 Re: głód 19.07.23, 21:05
    I teraz podsumowanie:
    jeżeli (w domyśle) uważamy opisane procesy zjednoczeniowe za złe dla większości, to czy gdzieś powstały procesy idące w drugą stronę, tworzące to, co jest (jak można tworzyć co już jest? Można, bo to co jest w tej chwili jutro będzie inne.)?

    *

    .
    .
    • monalisa2016 Re: głód 19.07.23, 21:21
     Pepe49 nalezaloby uwzglednic jak traktowal tak zwany zachod kraje biedniejsze i do czego to sie sprowadzalo?
     Dzis kraje Afryki, kraje Poludniowej Ameryki podnosza glos protestu, mowiac zachodowi z wami nam nie po drodze. Przyklad, podarowano krajom Poludniowej Ameryki slynne wiatraki ktore u nas w Europie, w ... znieksztalcajac jak i niszczac srodowisko staja tak licznie, oni (kraje PA) odpowiadaja, zabierajcie wasz nieefektowny zlom z ktorym mozemy miec klopoty, my idziemy inna droga.
     • pepe49 Re: głód 19.07.23, 21:52
      Znam te troski. Jednak gdzie należy szukać recepty?
      • lastboyscout Re: głód 19.07.23, 22:09
       Jednak gdzie należy szukać recepty?

       Nie pozwolic nawet szukac.
       Szukanie recept przez rzady konczy sie zawsze w szukaniu wyzszych podatkow, kasie dla korporacji i pierdzistolkow w roznych komisjach i organizacjach oraz wysylaniu roznych nawiedzonych dewot do rozdawania zywnosci tym, ktorzy pierdola sie najradosniej.

       Glod wyostrza zmysly, zniecheca do ciupciania, zwieksza wymagania wobec rzadow i zmusza do pracy i zniecheca do postawy zyczeniowej.
       Jak przymrozki albo upaly stymuluja wyobraznie.
       • pepe49 pozytyw! 22.07.23, 22:08

        > Glod wyostrza zmysly, zniecheca do ciupciania, zwieksza wymagania wobec rzadow
        > i zmusza do pracy i zniecheca do postawy zyczeniowej.
        > Jak przymrozki albo upaly stymuluja wyobraznie.


        No i dobrze.

        Alleluja i do przodu!

        Optymizm!

        *

        .
        .
      • monalisa2016 Re: głód 19.07.23, 22:14
       pepe49 napisał:

       > Znam te troski. Jednak gdzie należy szukać recepty?

       Recepta: „Leben und leben lassen“ znaczy nie wtracania sie w inne kraje, nie narzucania im swoich ideologii pod kazdym wzgledem.
       Ciekawa jestem jak bedzie wygladal swiat po sierpniu tego roku, wiadomo ze bedzie to proces dlugoletni ale juz sie widzi jak kraje (41 chce przystapic do BRICS) sie juz lepia do nowego zwiazku. Jest to rachunek dla WHO, dla ONZ, dla IWF/MFW, dla banku swiatowego, dla ..., znaczy dla opanowanych organizacji przez dekadencje oligarchow, przez Big-tech, rozne lobby i organizacje pozarzadowe tak zwane NGO's.
       • monalisa2016 Re: głód 19.07.23, 22:31
        Dla przykladu, zawsze zyczylam Polsce by byla suwerennym, niezaleznym krajem wspolpracujacym jak i zyjacym w zgodzie z kazdym sasiadem i nie tylko. Z ustrojem bezposredniej demokracji, tak jak Szwajcaria, a nie oligarchia partyjna gdzie powstaja ciagotki do korupcji jak i oligachii pociotkow.Taka sobie Polske wyobrazalam, no niestety poszla inna droga.
  • mateusz572 Re: głód 20.07.23, 11:31
   Ja krótko do pepe:
   Czy ty sam pofatygowałeś się i przeanalizowałeś rzecz, o której piszesz czy jak zwykle bezmyślnie cytujesz czyjeś opinie opierając na nich swoją wiedzę ?
   Dlaczego nie próbujesz przynajmniej "liznąć" materiałów zródłowych i spróbować przynajmniej zrozumieć o co w tym wszystkim biega?
   • summerland Re: głód 20.07.23, 17:07
    To jest celowe dzialanie, dla dobra planety polikwidowac farmy, zwierzeta i ludzi
   • pepe49 cytaty z godnych zaufania 22.07.23, 22:11

    Cytuję czyjeś opinie, opierając na nich swoją wiedzę.
    Staram się wybierać opiniujących godnych zaufania.

    Proszę dać swoich, porównamy.

    *

    .
    .
    • monalisa2016 Re: cytaty z godnych zaufania 23.07.23, 02:57
     EU-Kommissionsvize Timmermans verlässt Brüssel: Mr. Green Deal geht von Bord / Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Timmermans opuszcza Brukselę: Mr. Green Deal (zielony lad) odchodzi.

     taz.de/EU-Kommissionsvize-Timmermans-verlaesst-Bruessel/!5948832/
     Odpowiedzialny (Holender, Frans Timmermans) za chaos z Ukraina (chodzi o plody rolne, zniesienie cel, podzial, znaczy cala organizacje podzialu jak i transportu) odchodzi z Brukseli by niszczyc doszczetnie rolnikow w Holandii, ciekawa jestem jak Holendrzy go przywitaja i jaki wynik otrzyma w przedterminowych wyborach. Kiedy Ursula von der Leyen bedzie pociagnieta do odpowiedzialnosci?
    • mateusz572 Re: cytaty z godnych zaufania 23.07.23, 12:50
     pepe49 napisał:

     >
     > Cytuję czyjeś opinie, opierając na nich swoją wiedzę.
     > Staram się wybierać opiniujących godnych zaufania.
     >
     > Proszę dać swoich, porównamy.

     A dlaczego uważasz, akurat tych opiniujących za godnych zaufania ?
     Ci opiniujący akurat mówią to co chcesz usłyszeć czyli : "UE jest bardzo be".
     Proszę podaję do analizy własnym rozumem:
     eur-lex.europa.eu/resource.html?uri=cellar:ea0f9f73-9ab2-11ea-9d2d-01aa75ed71a1.0015.02/DOC_1&format=PDF
     environment.ec.europa.eu/topics/nature-and-biodiversity/nature-restoration-law_en
     environment.ec.europa.eu/strategy/biodiversity-strategy-2030_en
     eur-lex.europa.eu/resource.html?uri=cellar:f5586441-f5e1-11ec-b976-01aa75ed71a1.0004.02/DOC_1&format=PDF
     • lastboyscout Re: cytaty z godnych zaufania 23.07.23, 13:44
      A dlaczego uważasz, akurat tych opiniujących za godnych zaufania ?

      A dlaczego uwazasz akurat coraz bardziej skorupowany Komitet Centralny Unii Europejskiej bedacych w kieszeni korpo opiniujacych za godnych zaufalnia ?

      Ci opiniujący akurat mówią to co chcesz usłyszeć czyli : UE jest super wiec o co chodzi?


      Proszę podaję do analizy własnym rozumem a nie propaganda Komisji Europejskiej.

      w rodzaju:

      eur-lex.europa.eu/resource.html?uri=cellar:ea0f9f73-9ab2-11ea-9d2d-01aa75ed71a1.0015.02/DOC_1&format=PDF
      environment.ec.europa.eu/topics/nature-and-biodiversity/nature-restoration-law_en
      environment.ec.europa.eu/strategy/biodiversity-strategy-2030_en
      eur-lex.europa.eu/resource.html?uri=cellar:f5586441-f5e1-11ec-b976-01aa75ed71a1.0004.02/DOC_1&format=PDF

      A przede wszystkim DLACZEGO wszelkie obciazenia uderzaja w zwyklych ludzi a nie niezwykle twory
      w postaci ponanarodowych korporacji i dlaczego sa to glownie ciezary podatkowe a nie organizacyjne?
      • monalisa2016 Re: cytaty z godnych zaufania 23.07.23, 13:59
       Zwachanie sie ponadnarodowych tworow z rzadzacymi elitami, tu powiedzmy szczerze, ze juz przerabialismy w historii te koszmary ktore konczyly sie wojnami swiatowymi. Chcemy jeszcze raz przezyc to co przerabia w obecnej chwili Ukraina? NIE!!! Big-Tech upycha sobie kieszenie na krzywdzie narodu.
      • mateusz572 Re: cytaty z godnych zaufania 23.07.23, 14:24
       Czyli przeczytałeś jedną stronę.
       Jak najbardziej bardzo mi odpowiada taka propaganda bo opiera się na badaniach naukowych.
       Jeżeli przypadkiem udałoby się to wprowadzić w życie byłoby super.
       A pan Ardanowski kompletnie mnie nie przekonuje, podobnie jak inni politycy rządzący tym krajem nad Wisłą i Wartą. Takie fałszywe ogólniki może kupić np. pepe.
       Gdyby przypadkiem udało się wprowadzić te założenia UE w życie to nasz rząd musiałby się wziąć wreszcie do roboty i starać się tego nie spieprzyć, co niestety nie wydaje mi się możliwe.
  • monalisa2016 Włoski Senat zagłosował za zakazem mięsa laborator 20.07.23, 17:25
   Wczesniej zakazano unijnego robactwa w artykulach sporzywczych, teraz miesa Billa G. Moj Italiener bedzie robil teraz wieksze obroty.

   Link do tlumaczenia Google

   exxpress-at.translate.goog/der-italienische-senat-stimmt-fuer-verbot-von-laborfleisch/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=de&_x_tr_pto=wapp
   Orginalny artykul z austriackich mediow:

   exxpress.at/der-italienische-senat-stimmt-fuer-verbot-von-laborfleisch/
   • summerland Re: Włoski Senat zagłosował za zakazem mięsa labo 20.07.23, 17:30
    Dobrze by było żeby zaczęli się sprzeciwiac wprowadzeniu tego.
    Takie "sztuczne" mieso ciekawe czym jest karmione w takich laboratoriach zeby rosło. Wątpię żeby mialo jakies wartości zdrowotne
  • monalisa2016 Re: głód 20.07.23, 18:05
   Nie wiem ile osób na tym wątku włada językiem niemieckim, osoba w wideo analizuje dlaczego podniósł się krzyk o głód i dlaczego? Osoba operuje faktami.
   Rodzi się pytanie, ile ukrainskiego zboża lądowało i ląduje w krajach ubogich, a gdzie ląduje reszta? smile
   Ano tylko 3%, reszta(?) smile wiec zachodni krzyk jest zrozumialły, inflacja będzie rosła.

   www.youtube.com/watch?v=frehDxrb2Hs

   W jakim unijnym kraju jest najmniejsza inflacja?
   Ano w Hiszpanii!!!
   Dlaczego?
   Hiszpania ma w nosie amerykansko-unijne sankcje na Rosję przez to ma najmniejsza inflacje (1,9% w czerwcu).
   • monalisa2016 Re: głód 20.07.23, 22:42
    monalisa2016 napisał(a):


    > Rodzi się pytanie, ile ukrainskiego zboża lądowało i ląduje w krajach ubogich,
    > a gdzie ląduje reszta? smile
    > Ano tylko 3%, reszta(?) smile wiec zachodni krzyk jest zrozumialły, inflacja będz
    > ie rosła.
    >
    > www.youtube.com/watch?v=frehDxrb2Hs
    >
    > W jakim unijnym kraju jest najmniejsza inflacja?
    > Ano w Hiszpanii!!!
    > Dlaczego?
    > Hiszpania ma w nosie amerykansko-unijne sankcje na Rosję przez to ma najmniejsz
    > a inflacje (1,9% w czerwcu).
    >


    Ukraina to 5% swiatowej produkcji zboza, ale mimo tego w ubieglym roku wyeksportowala +/- 32,8 milionow ton zboza z tego mniej jak tysiac ton, jeszcze raz podkresle mniej jak tysiac ton trafilo do krajow ubogich takich jak Malavi, Kenia, Somalia, ... itd, gdzie podziala sie reszta??? smile ANO GDZIE, wlasnie gdzie?

    Krzyk o glod czyli robienie spoleczenstwom nieczystego sumienia powinien sie przerodzic w atak na hypokrytow ktorzy kosztem ubogich bija kabse siejac nienawisc jak i wykorzystujac jednostronie stan rzeczy jaki obecnie sie dzieje na swiecie.
    • monalisa2016 Re: głód 20.07.23, 23:51
     Milosc polskoukrainska sie konczy???

     www.youtube.com/watch?v=kophe8NmfMo

     Bylo wszystko do oczekiwania. W co wpakowala sie Polska?
  • monalisa2016 Re: głód 21.07.23, 20:17
   W jezyku angielskim z niemieckimi napisami

   www.youtube.com/watch?v=fyJwX-nuJJ4
  • monalisa2016 Re: głód 23.07.23, 14:02
   Tlumaczenie Google nie jest nadzwyczajne ale mimo tego zalinkuje

   tkp-at.translate.goog/2023/07/21/eu-steuer-auf-rotes-fleisch-verpflichtung-zu-pflanzliche-alternativen-oder-kunstfleisch/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=de&_x_tr_pto=wapp
   Orginalny artykul

   tkp.at/2023/07/21/eu-steuer-auf-rotes-fleisch-verpflichtung-zu-pflanzliche-alternativen-oder-kunstfleisch/
  • jorl11 Re: głód 23.07.23, 20:57
   lastboyscout napisał:

   > To moze najprosciej jak tylko mozna, stary, durny capie:


   Zwieracz ci puscil i smierdzi drogi lbs.
   To skutek proby dyskusji ze mna, najczesciej konczy sie wlanie puszczeniem zwieracza u dyskutanta. Pociesz sie, nie jestes pierwszy ktory tak mial. I nie ostatni.

   > Cukier jest latwy wiec tani i uzalezniajacy.

   Acha, wiec teraz loosery sa grubasami bo sie slodyczami obzeraja. Zmieniels zdanie wiedze bo wyzej bykes zdania:

   lastboyscout napisał:


   > Wspolczesna zywnosc jest w olbrzymiej czesci pozbawiona w swojej zawartosci war
   > tosci owych niezbednych i przyswajalnych wartosci odzywczych.

   > Ludzie i zwierzeta nie znajdujac tych wartosci w zywnosci musza spozy
   > wac jej wiecej co jest zrodlem lawiny otylosci i chorob, w tym raka.

   To ja napisalem na Twoje co wyzej ze loosery zra (tez) slodycze itd i sa grubasy a nie ze zra normalne ale z parszywych kocernow produkowane zarcie bez wlasciwych srodkow odzywczych. Chociaz naturalnie z zarlocznosc i to moga za duzo zrec to jasne.

   Takie sa skutki dyskusji ze mna. Musisz zmieniac poglady bo sie dowiedziales odemnie jak durnowato myslales.
   No i zwierasz Tobie puszcza i smierdzi, to przy okazji.   > Zdrowa zywnosc jest trudna do wytrworzenia wiec jest droga.

   Dobra, ta slawna "zdrowa zywnosc". Jak ja to widze?
   Pojecie "zdrowa zywnosc" jakos musi byc zdefiniowana. U mnie w Niemczech, szerzej w Europie, istnieja instytuty opracowywujace normy tez i na zywnosc. Spelnienie tych norm gwarantuje ze zywnosc jest zdrowa conajmnie dostatecznie zdrowa. Jasne w kapitalizmie zaraz by ktorys kapitalista probowal, aby miec wieksze zyski, nie spelniac tych norm ale jak system prawny jest dzialajacy to to sa wtedy narawde marginalny przypadki.
   Ja osobiscie znam z pracy zawodowej tez normy w mojej dziedzinie czyli elektronice przemyslowej. I trzymalismy sie norm uczciwie. Bo nieuczciwosc sie nie oplaca po prostu. A urzadznie do tego beda i lepsze i bezpieczniejsze. Wymaga pracy ale take jest zycie, nie dla looserow.
   I jestem przekonany ze w dziedzinie zywnosci normy sa tez i twierdze ze to co trafia do sklepu spelnia normy i zywnosc jest dostatecznie zdrowa. Mam swoj przyklad, przezylem braci i to duzo, ja jadlem "niezdrowo" ale zywnosc spelniajaca normy, oni "zdrowo" i nie zyja. Bo sie obzerali.

   Oczywiscie ze mozna sie zazerec zywnoscia spelniajaca normy tak ze sie bedzie chorym, patrz slodycze ale tez i za duzo zarcia, miesa, tluszczow itd ale to juz jest wina zarloka a nie zywnoscie.

   Ja mam po prostu zaufanie do mojego rzadu ze to co moge w sklepie kupic jest dostatcznie zdrowe a reszta czyli sie nie obzerac to juz moja sprawa.

   Fakt rzad mogly takim zarlokom slodyczy ja ograniczyc wielkim podatkiem, to by napewno pomoglo no ale zaraz sie rozlegnie wrzas ze podatki to swinstwo itd.

   No i loosery sa grube i umieraja szybko.
   • lastboyscout Re: głód 24.07.23, 01:21
    No to jeszcze prosciej:

    musisz jesc tania zywnosc z supermarketu bo cie nie stac na lepsza
    wiec musisz to sobie i innym jakos wmowic.

    Gratulacje i powodzenia! smile


    Ja mam po prostu zaufanie do mojego rzadu

    Gratulacje i powodzenia ! smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka