mrpayne 25.06.05, 01:41 obejrzalem niedawno i jestem ciekaw opinii innych, moze ktos widzial? dosyc przekonujacy dokument. www.lifeaftertheoilcrash.net Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
robisc Re: "end of suburbia" - czy ktos widzial ten film 25.06.05, 10:07 a moze pare szczegolow dla zachety? Odpowiedz Link
viper39 Re: "end of suburbia" - czy ktos widzial ten film 28.06.05, 18:28 robisc napisał: > a moze pare szczegolow dla zachety? Robert z tego co przeczytalem o tym filmie to jest jeszcze jedna wizja o tzw "koncu" swiata jak zabraknie ropy itd... nastepny wizjoner ktory straszy ludzi a uzywa na codzien pewnie wielkie ilosci energii... szkoda czasu na ogladanie gniotow tego typu, oczywiscie to moje zdanie. nie wiem czy pamietacie ale jakies 20 lat temu w Polsce oceniono zasoby wegla na 30-40 lat, dzis nadal ocenia sie zasoby wegla na 40-50 lat.. tych oszolomow wybawcow swiata, zielonych idiotow latajacych i oglaszajacych katastrofy ekologiczne typu globalne ocieplenie jest dosc duzo, ja od dawna nie zwracam na nich uwagi choc sa to ludzie upierdliwi i umiejetna mowa niezle im wychodzi zastraszanie ludzi ktorzy nie maja zbyt duzego pojecia o naukach scislych i o tym jakie procesy sa naturalne a jakie nie faktem jest ze zasobow jest coraz wiecej odkrywanych, surowce energetyczne sa uzywane coraz lepiej/wydajniej (oszczedniej)... jakos nie widze za swojego zycia czy zycia moich wnukow konca swiata ze wzgledu na globalne ocieplenie albo brak surowcow energetycznych. malo tego za pare lat pewnie zobaczymy w sumie ciekawe technologie ktore pozwola sie troche uniezaleznic od ropy. Odpowiedz Link
bruner69 Re: "end of suburbia" - czy ktos widzial ten film 02.12.05, 15:08 Czy ty jestes moze z okolic Otwocka ? Odpowiedz Link
pepe49 Paweł Simon 05.12.05, 01:52 Była już dawno w "NCz" relacja z dyskusji prowadzonej przez p. Pawła Simona z p. Ehrlichem (jednym z twórców Raportu Rzymskiego o kończących się zasobach surowców w lat 70-tych 1. połowa). Założył się p. Simon z p. E. o wino, że za 20 lat przewidywany okres eksploatacji zasobów sie wydłuży. Wygrał. Ponieważ p. Simon zakładał, że przemyślność ludzka doprowadzi do odkrycia alternatywnych źródeł zaopatrzenia i do oszczędniejszego wykorzystania dotychczasowych. P. Simon był zdania, że najbardziej wartościowym zasobem do użycia przez ludzi są ludzkie umysły. Tu wchodzi socjalizm i etatyzm, kontra kapitalizm i wolność. W pierwszych wszystkie umysły pracują jak jeden - ten, który opracował plan. W drugich ludzie tworzą swoje własne plany. Odpowiedz Link
katinha Re: "end of suburbia" - czy ktos widzial ten film 01.12.05, 19:36 mrpayne napisał: > obejrzalem niedawno i jestem ciekaw opinii innych, moze ktos widzial? dosyc > przekonujacy dokument. www.lifeaftertheoilcrash.net Jeśli interesuje cię ta tematyka, polecam 12minutowy filmik: www.abc.net.au/science/broadband/catalyst/asx/oilcrisis_hi.asx Odpowiedz Link