Dodaj do ulubionych

Lekcja historii - wybory 2010

29.10.14, 22:22
Czy taki styl Wam coś przypomina?

afrikabatata1:
11 lis 2010 @ 21:08
Kobyłka jest bardzo zadłużona. Jak bardzo wie tylko Burmistrz i jego ekipa i starannie ukrywają ten fakt.Mnie nie interesuje kreatywna księgowość ,tylko wysokość łącznych zobowiązań Miasta .
Powinno być tak,Zrobiliśmy to i to…
Kosztowało to tyle i tyle…
Do zapłacenia na dzień dzisiejszy pozostało 47, 85,lub 115 milionów złotych… 21 listopada proszę o votum zaufania mieszkańców Kobyłki.
Proste?proste i zgodne z prawem…
Jednak dla ekipy R.R niewygodne….
Dlatego traktuje mieszkańców Kobyłki jak niedouczone dzieci..(Osiołki) Które kupią każdy Pijar i uśmiechniętego chłopca i będą jeszcze trampoliną do powiatu….dla jego ekipy.
Mieszkańcy Kobyłki to mądre i wykształcone społeczeństwo i nie pozwolą traktować się jak
motłoch(dzieci,polaczki,osiołki)

—-
Złodzieje okradający osoby prywatne kończą życiu na postronku i w kajdanach, złodzieje grosza publicznego- w złocie i purpurze.
Katon
Obserwuj wątek
    • na.po.leon Re: Lekcja historii - wybory 2010 29.10.14, 22:27
      Dokładnie ten sam styl, te same argumenty zadłużeniu...
      Żenada 2?

afrikabatata1:
      12 lis 2010 @ 22:29
      Dług Kobyłki jest ogromny i może być jeszcze większy,gdyż grozi nam utrata dotacji z UE .Stanie się tak ponieważ prawie rok od oddania inwestycji ilość przyłączy jest znikoma i efekt ekologiczny mierny.Decydujący będzie rok 2011.
      Co w takim wypadku ma zrobić wyborca ,na kogo głosować.Żaden z kandydatów nie jest idealny i nikt z własnej kieszeni nie spłaci długu?
      Pojawiają się głosy:Roguski narobił długu to niech go teraz spłaca. Przypomina mi to głosy
      o strażaku podpalaczu ,podpalił to niech teraz gasi.
      Tak nie wolno nawet myśleć. Strażaka-podpalacza trzeba wsadzić do więzienia a gaszeniem pożaru niech się zajmą inni strażacy(kandydaci).Bo inaczej premiujemy go dietami i sowitą pensją za spowodowanie pożaru.
      KAŻDY lepszy niż strażak-PODPALACZ czy burmistrz-BEZMYŚLNY KREDYCIARZ.
      Te długi nie byłyby tak astronomiczne gdyby u steru miasta stała inna osoba.Byłyby mniejsze gdyby Roguski miał hamulec w postaci rozsądnej Rady Miasta.Ta sytuacja obciąża całą EKIPĘ ROGUSKIEGO.
      To nie jest grzeczny ,uśmiechnięty chłopiec ,który brał kredyty dla dobra wspólnego.To nie harcerz,który zadłużał nas wszystkich dla dobra Miasta.R.R to osoba przeciwko której toczą się postępowania prokuratorskie,to osoba na której ciążą konkretne zarzuty?
      To nie jest osoba której powinniśmy jeszcze raz zaufać?.Wybierzmy innego.Dajmy sobie i naszym dzieciom szansę na życie w normalnym
      mieście.Tą ekipę trzeba za wszelką cenę odsunąć od władzy. Bo inaczej ?Nową przypowieść Polak sobie kupi,tak jak przed szkodą tak po szkodzie głupi??
    • na.po.leon Re: Lekcja historii - wybory 2010 29.10.14, 22:30
      Czyż nie te same osoby to pisały 4 lata temu? Teraz ugrupowanie to samo, komentarze takie same - kandydat inny. Czy się uda?

m kinga:
      13 lis 2010 @ 10:10
      tak Kobylce potrzebny taki burmistrz jak p.BUJALSKI to jest krysztalowo uczciwy czlowiek ,prawdziwy diament ,cala moja rodzina na niego zaglosuje i sasiadow przekonam
      • pipi0912 Re: Lekcja historii - wybory 2010 30.10.14, 10:54
        I rzeczywiście Pan Bujalski otrzymał w poprzednich wyborach na Burmistrza Miasta Kobyłka chyba z 10 głosów.
        To pewnie od rodziny Pani Kingi.
        Mieszkam kilkaset metrów od Pana Bujalskiego i potwierdzam, że to człowiek krystalicznie czysty. zwłaszcza ręce ma czyste, tzn. nie splamione pracą.
        Przesiedział dwie kadencje w Radzie Gminy Kobyłka.
        Przesiedział dwie Kadencje w Radzie Powiatu Wołomin.
        Przez 16 lat gmina i powiat płaciła mu i nadal płaci - diety.
        Spytajcie kogokolwiek na terenie Jędrzejka lub Marety, co przez 16 lat radny Bujalski zrobił dla tej okolicy.
        Długo się będą ludzie drapać po głowie.
        Nie dostaniecie odpowiedzi, albo będzie to zgadywanka.
        Chodnik??
        Drogę??
        Nie na darmo okolica mówi o nim "radny-bezradny".
        Czy na pewno chcemy, aby taki człowiek przez następne 4 lata reprezentował nasze sprawy w Radzie Powiatu Wołomin??
          • sylwia_sa Re: Lekcja historii - wybory 2010 30.10.14, 13:09
            Razi mnie to w jaki sposób "pan od mikrofonu" traktuje mieszkańców, proszę zwrócić uwagę na uśmieszki gdy mieszkaniec zaczyna zadawać pytanie, to jest poważne traktowanie? jak dla mnie to traktowanie ludzi "z góry". Żenujące!
            • adam.adamowicz Re: Lekcja historii - wybory 2010 30.10.14, 13:16
              Panie na.po.leon do dzieła,czas na ciętą ripostę mistrzu, a tak nawiasem mówiąc to jeszcze nie wyprowadziłeś od kobyłkowskiego buractwa.Przed wyprowadzką przejrzyj jeszcze program wyborczy Pana RR z 2006r i 2010r'
              obiecanki zrealizowane w 100% ,prawda ?
              • na.po.leon Re: Lekcja historii - wybory 2010 30.10.14, 14:29
                Ciężko się odnieść merytorycznie do tekstów prawda? Nie ma się już czym straszyć ludzi?
                Upadek, kres, schyłek zadłużenie komisarz itd.... - wtedy się nie udało. teraz - trudno powiedzieć.
                Póki co tylko straszenie babć tirami się udało - sukces!
                Podobno Pan Ch ma być expertem od budowy dróg w Kobyłce.
                • w_smok Re: Lekcja historii - wybory 2010 30.10.14, 14:58
                  Chcesz w temacie drogowo kolejowym, proszę jak wyglądały uzgodnienia - czy brano pod uwagę inne lokalizacje wiaduktów\tuneli (np w starym śladzie?) :
                  www.youtube.com/watch?v=yagRvSDwA-k
                  Materiał długi ale w chwilach nużących są istotne informacje (np. odnośnie decyzji lokalizacyjnej) mimo wszystko najlepsza jest końcówka od min 12:00 i wstawka pana od PKP odnośnie gaszenia budynku
                  • na.po.leon Re: Lekcja historii - wybory 2010 30.10.14, 15:51
                    Stary ślad prowadzi wprost do kościoła, chodzi o to, żeby wyprowadzić ruch poza miasto o ile się da. Wspólnota protestowała przeciwko pawilonom handlowym koło SP3 bo większy ruch i większe niebezpieczeństwo dla dzieci. Jakoś już wiadukt w starym śladzie z którego rozjazd jest w kierunku SP1 i SP3 oraz bazyliki która już ucierpiała na wzmożonym ruchu jakoś im nie przeszkadza?
                    Czy wspólnota będzie budować obwodnicę przez środek miasta?
                    Ktoś ma swoje zdanie i jest be, zdanie wspólnoty jest cacy i jest jedyne słuszne i nie podlega żadnej dyskusji - stary ślad i basta!
                    • pipi0912 Re: Lekcja historii - wybory 2010 31.10.14, 08:35
                      Drodzy Forumowicze, czy nie widzicie ukrytego dna tych sporów o tunel i wiadukt?
                      A więc Wam je wskażę.
                      Najpierw dlaczego nie ma wiaduktu przy stacji Ossów.
                      Brak wiaduktu w nowym miejscu, to brak obwodnicy południowo-zachodniej Kobyłki, bo wiadukt miał być jej częścią. Brak obwodnicy - to brak hipermarketu Auchan. Bo firma Auchan wybuduje market tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie do niego dobry dojazd, a nie tylko zatłoczona droga 634. i proszę zapamiętać ten układ inwestycyjny, bo to ważne.
                      Dlaczego Wspólnota Samorządowa tak koniecznie chce tunelu i wiaduktu w starych śladach, czyli tam gdzie obecnie są przejazdy kolejow?
                      A dlatego, że znalazło się parę osób, którym wiadukt i tunel w nowym miejscu nie jest na rękę i które wykorzystując swoje własne PRYWATNE INTERESY dołączyły do Wspólnoty Samorzadowej, aby wykorzystując jej możliwości ugrać własne ecie-pecie.
                      Nie będę oszczędzał nazwisk, ani posługiwał się incjałami.
                      Ci mieszkańcy Kobyłki wciągnęli w swje gierki całąspołeczność Kobyłki i naruszykli dobre imię samorządności.
                      Ale do rzeczy.
                      Nie ma wiaduktu w nowym miejscu, ponieważ pod budowę południowo- zachodniej obwodnicy Kobyłki kandydaci na radnych ze Wspólnoty Samorządowej:
                      Beata Dąbrowska (właścicielka Aidy oraz działek na Nadarzynie) oraz Stanisław Chaciński (mieszkający przy ulicy Poniatowskiego) musieliby pod budowę obwodnicy odsprzedać częśc swoich działek.
                      Przypominam brak wiaduktu przy stacji Ossów, to w konsekwencji brak obwodnicy, co posiaga za soba brak hipermarketu Auchan. I o to chodzi Kandydatowi na Burmisrza Kobyłki - Hubertowi Gniadowiczowi., którego rodzice prowadza sklep biurowo - zabawkowy na ulicy Jana Pawła II. Otwarcie hipermarketu w Kobyłce zmniejszyłoby znacznie zyski rodziców Pana Huberta, a być może spowodowałoby zamkniecie tego biznesu. A juz na pewno wybudowanie tunelu w osi ulicy Orszagha spowodowałoby przeistoczenie ulicy Jana Pawła II na odcinku od Orszagha do stacji kolejowej Kobyłka - w deptakt pieszy. Sklep Państwa Gniadowiczów zamiast na znajdować się na głownej ulicy Kobyłki (jak obecnie) znalazł by się na uboczu głownego ciagu komunikacyjnego jaki tworzyłaby ulica Orszagha z tunelem.
                      Tak się załatwia w Kobyłce prywatę pod płaszczykiem Samorządności.
                      Mam nadzieję, ze ten wpis otworzył oczy tym, którzy uwierzyli w szczere intencje Wspólnoty Samorządowej.
                      • w_smok Re: Lekcja historii - wybory 2010 31.10.14, 22:08
                        Od początku powtarzam że przejazd w Ossowie planowany według UM w tak kolizyjnym dla mieszkańców osiedla jest tylko po to aby odpowiednio skomunikować teren pod CH. Powtarzałem to gdy w poprzedniej kadencji zmieniono plany studium ale nikt nie chciał wierzyć że droga ta może tak szybko powstać a kto dalej mieszkał od CH to nie interesował się tematem. Teraz ludzie się obudzili o czym świadczy 1500 podpisów (no oczywiście minus 99,9% tych zmanipulowanych).

Jeszcze Wyjaśnienie co to jest obwodnica obwodnica (Wiki) ? droga prowadząca wokół miasta, dzielnicy, centrum lub śródmieścia umożliwiająca pojazdom ominięcie pewnego obszaru miejskiego i odciążenie jego ulic z tranzytowego ruchu międzymiastowego, międzydzielnicowego lub międzyosiedlowego.
                        Wniosek OSIEDLE TURÓW NIE JEST DLA UM CZĘŚCIĄ MIASTA.

Obecna propaganda na stronach UM tu na forum (jak twój wpis "nie oszczędzający nazwisk") na celu skłócenie mieszkańców w myśl zasady dziel i rządź.
                        • na.po.leon Re: Lekcja historii - wybory 2010 31.10.14, 23:35
                          Jasne, obwodnica przez środek miasta to jest to. Kolejny nick powstały żeby opiewać doskonałość wspólnoty i PIS. Może Ty odpowiesz jak Wspólnota lub PIS wyobraża sobie obwodnicę miasta? Czy planuje jakiekolwiek CH w mieście lub poza nim (pomijając inne miasto...)? Co zamierza zrobić żeby nie była tu tylko noclegownia warszawy?
                          Skoro dziś po większość rzeczy muszę jechać do Wa-wy, coraz częściej do Radzymina a teraz dojdzie przejazd zamiast wiaduktu to jak Wspólnoto-PIS ma zamiar to rozwiązać?
                        • closh Re: Lekcja historii - wybory 2010 01.11.14, 09:49
                          Wiadukt w ossowie był planowany w tym miejscu od 2001 roku!!!!!. Nawet twój Hubert o tym pisał.
                          I co ma lokalizacja wiaduktu do CH. Jak nawet przez Nadarzyn powstała by droga asfaltowa to gdzie będzie wiadukt to ma związek jak piernikkbdo wiatraka. Jeśli ktoś podpisywał petycje przeciw wiaduktowi ze względu na drogę przez Nadarzyn to został po prostu oszukany!!!!!
                          • w_smok Re: Lekcja historii - wybory 2010 01.11.14, 22:56
                            Na wstępie Hubert nie jest mój - ma swoja tak jak ja mam swoją.
                            Widać nie zadałeś sobie trudu jak wyglądały plany studium zanim zmieniono je w poprzedniej kadencji. A lokalizacja wiaduktu ma tak do CH jak zjazd niego przez rondo (z Poniatowskiego) w Orląt Lwowskich.

• closh Re: Lekcja historii - wybory 2010 02.11.14, 17:20
                              Widziałem plany. Spytam jeszcze raz bo nie dowierzam.
                              Zdaniem twoim i WS jak będzie wiadukt w nowym śladzie to będzie większy ruch przez orląt lwowskich? A jak w starym to ruch będzie mniejszy? A zatem mieszkańcy okolic orląt lwowskich powinni protestować przeciw wiaduktowi w nowym śladzie?

Jeśli tak myślisz to albo coś kręcisz albo jesteś krótkowznoczny. Bo gdziekolwiek bedzie wiadukt ruch będzie Ten sam. Można protestować przeciw trasie orląt lwowskich ale łączenie tego z blokowaniem wiaduktu w nowym śladzie to pomyłka.
                              Jeśli wmawiacie ludziom wielki związek to jest to po prostu nadużycie bazujące na niewiedzy ludzi. Nie każdy ściąga plany z netu i może uwierzyć. Podsumowując makabra.

Ps napisałeś że wkółko powtarzasz. Nie przypominał sobie aby ktoś obtym loginie coś takiego pisał. Dziwne.
                              • pipi0912 Re: Lekcja historii - wybory 2010 03.11.14, 08:45
                                Panie/Panowie „closh” i „w_smok”
                                Miałem milczeć, ale Wasza niekompetencja mi nie pozwala…
                                Dlaczego południowo –zachodnią obwodnicę kończycie gdzieś na ulicy Orląt Lwowskich, wiadukcie, czy ulicy Jasińskiego??
                                Podajecie się za znawców planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kobyłka, a nie zauważacie, że obwodnica od planowanego oprotestowanego wiaduktu ma przebiegać przez las na granicy Kobyłki i Zielonki, tzw. Serwituty, przecinać ulicę Marecką w lesie pomiędzy osiedlami Mareta i Maciołki. Dalszy bieg tej obwodnicy – to połączenie z ulicą Gospodarczą w okolicy istniejącej tam cegielni oraz połączenie z węzłem Nadma planowanej trasy S8 (obwodnicy Marek).
                                Takie połączenie umożliwiłoby np. mieszkańcom Stefanówki dojazd do trasy S8 w parę minut bez uciążliwego przebijania się przez centrum Kobyłki.
                                Takie połączenie zabrałoby ruch sprzed Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Bazyliki.
                                Takie połączenie PRZEBIEGAJĄCE PRZEZ CAŁKOWICIE NIEZAMIESZKAŁE tereny Kobyłki umożliwiłoby umieszczenie tam biznesu, co z kolei dałoby miejsca pracy dla okolicznych mieszkańców.
                                Jeśli ktoś nie wierzy niech przejedzie się wybudowaną kilka lat temu trasą S8 na odcinku Radzymin- Wyszków. Dawniej były tam nieużytki lub co najwyżej pola o słabej glebie. A teraz przemysł, centra logistyczne.
                                I to samo może mieć Kobyłka. I musimy wykorzystać ten moment, że ktoś chce podarować nam tunel i wiadukt!!!
                                Tylko osaków, koźlaków i prawdziwków (jakie obecnie rosną w Serwitutach) - żal.
                                Wiadukt przy stacji Ossów w starym śladzie nic nie zmieni. Za kilka lat nie wyjedziemy z Kobyłki, a już na pewno do tak zurbanizowanego miasta nie ściągnie żaden poważny biznes.
                                Demokracja ma to do siebie, że liczy się dobro większości. Zawsze znajdzie się grupa ludzi, którzy w demokracji coś stracą. I tym razem stracić mieli wymienieni przeze mnie z nazwiska kandydaci na radnych ze Wspólnoty Samorządowej. Nie mogąc się z tym pogodzić - pod płaszczykiem samorządności obronili swoje interesy pozbawiając 20 tyś mieszkańców Miasta i Gminy Kobyłka możliwości rozwoju miasta.
                                95% mieszkańców Kobyłki nie wie gdzie jest ulica Jasińskiego, o której Wspólnota Samorządowa zawsze pisze „gęsto zaludniona ulica Jasińskiego”. Ta „gęsto zaludniona ulica Jasińskiego” to raptem nie więcej niż 10 domostw, które zmieniło na lata obraz Kobyłki.
                                Ulica Orląt Lwowskich – też nie jest większa.
                                Ułanów - także.
                                A te trzy ulice przypisały sobie prawo do decydowania o losie całego miasta.
                                W czym dobitnie pomogli im żywo zainteresowani kandydaci na radnych ze Wspólnoty Samorządowej, o czy możecie poczytać poniżej.
                                www.facebook.com/pages/TAK-dla-WIADUKTU-i-TUNELU-w-Koby%C5%82ce/564925333613486
                                Miałem milczeć…

Nie prowokujcie mnie na drugi raz;-)
                      • w_smok Re: Lekcja historii - wybory 2010 31.10.14, 22:19
                        Skąd wpadł ci do głowy pomysł, że Pani Beata musiała by sprzedać działkę?
                        Generalnie powinnaś z tym iść do UM aby opublikowali to na swoich stronach.
                        Prześledź lepiej losy działek pana Noawka, przewodniczącego minionej rady miasta. Ale cóż zrobić gdy państwo "funkcjonuje tylko teoretycznie" i takie sprawy załatwia się jak proces słynnej pani Sawickiej (nieszczęśliwie zakochanej\uwiedzionej)
                      • koraiv Re: Lekcja historii - wybory 2010 03.11.14, 17:18
                        Wszystko się zgadza, znam kilku Kobyłkowskich przedsiębiorców którzy strasznie protestują już od długiego czasu przeciwko centrum handlowemu i choć osobiście nie należą do wspólnoty, to na ich budynkach i ogrodzeniach wiszą plakaty i banery wspólnoty w praktycznie każdym możliwym miejscu.
      • closh Re: Lekcja historii - wybory 2010 03.11.14, 18:16
        Mam dość tej podgniłej polityki z każdej stron. Nowych loginów, spontanicznych wypowiedzi.

W wyborach niech wygra jedna z popsutych opcji. Niech tylko będzie cicha i jakoś 3 i pół roku będzie się żyło w spokoju, do następnych wyborów, w których ponownie ocenimy poziom zepsucia.
    • pipi0912 Re: Lekcja historii - wybory 2010 14.11.14, 08:47
      Witam i zarazem żegnam na forum dotyczącym wyborów samorządowych.
      Tym wpisem kończę swoją aktywność w tym temacie i zaczynam ciszę wyborczą.
      Zapoznałem się niemal ze wszystkimi wpisami i wiem, że niektórych osób moje wpisy nie przekonają, tak jak mnie nie przekonają ich wpisy.
      Dlatego nie zwracam się do aktywnych ?forumowiczów? ? ale do ?czytaczy?, czyli tych co czytają co inni mają do przekazania.
      Chciałbym, abyście podczas wyborów podjęli rozsądną decyzję.
      Osobiście chciałbym mieć w Kobyłce władzę rozsądną i kompetentną.
      I dlatego oprócz zastrzeżeń, jakie niejednokrotnie podnosiłem na tym forum - jedna podstawowa rzecz nie przekonuje mnie w ofercie Wspólnoty Samorządowej.
      Jest to grupa ludzi, która NIE MA ŻADNEGO DOŚWIADCZENIA SAMORZĄDOWEGO.
      Tylko jedna z kandydatek , Pani Bogumiła Brzozowska ma doświadczenie w pracy samorządowej (była już kiedyś radną). Reszta osób to ?gołowąsy? ? ludzie bez najmniejszego doświadczenia samorządowego.
      Ludzie, którzy nawet nigdy nie kandydowali na radnych
      Dlaczego co 4 lata Wspólnota Samorządowa wystawia nową ekipę do wyborów samorządowych.
      Czy nigdy się nad tym nie zastanawialiście??
      Ja wiem, dlaczego, bo moja kuzynka 4 lata temu dała namówić się prominentnemu działaczowi Wspólnoty Samorządowej na kandydowanie do rady miasta z ramienia WS.
      Oczywiście nie została radną, ale za to straciła dużo czasu i pieniędzy.
      A prominentny działacz?
      Został radnym do Powiatu (w obecnych wyborach także startuje) i zaraz po wyborach przestał odbierać telefony od niedoszłej radnej Wspólnoty Samorządowej.
      Nie chcę by moim miastem kierowała grupa ludzi niemających o tym zielonego, ani innego kolorowego, pojęcia.
      Oczywiście ONI mówią ? potrzeba miastu nowych twarzy, nowej krwi.
      Zgoda ? ale nie dyletantów!!!!
      To nie są lata 90 XX wieku, kiedy po odsunięciu komunistów od władzy, nowe demokratyczne władze były wybierane spośród ludzi, którzy nie mieli doświadczenia w rządzeniu miastem, powiatem, województwem, krajem. Przez 25 lat urosła nam kadra wykwalifikowanych ludzi mogących zarządzać miastem, powiatem, itd.
      Nie chcę burmistrza, który nie ma żadnego doświadczenia samorządowego. Który nigdy nawet nie był radnym, a od razu marzy o fotelu Burmistrza. Który nawet w pracy zawodowej nie kierował małą grupa ludzi mu podległych, a chce zarządzać kilkudziesięcioma osobami zatrudnionymi w Urzędzie miasta i całym NASZYM MIASTEM.
      Proszę rozważcie ? czy warto ryzykować!!!
      No chyba, że Pan Hubert Gniadowicz będzie miał przy boku jedną ze swoich kandydatek na radnych (okręg wyborczy nr 4 Piotrówek) , która reklamuje się (UWAGA!!! dosłowny cytat) ? ?Wszelkie problemy staram się rozwiązywać jeszcze zanim się pojawią.?
      Z takimi zdolnościami można rządzić miastem będąc nawet kompletnym dyletantem.
      • w_smok Re: Lekcja historii - wybory 2010 14.11.14, 09:54
        Powtórzę i w tym wątku...
        www.kobylka.net/pismo.pdf
        Czemu dla Lojewa, Topora i Lochowa powodem wyrzucenia z planów PKP były niezgodność z PFU i niekorzystne badania geologiczne które według RR w sprawie kobyłki są nieistotne? Kto kogo robi w balona - napoleon daj głos.
    • pipi0912 Re: Lekcja historii - wybory 2010 14.11.14, 12:01
      Wiem, że miałem już milczeć, ale muszę podzielić się z Wami jeszcze jedną refleksją.
      Czy zauważyliście, że wszystkie ugrupowania - Wspólnota Samorządowa, PIS i nne pojawiające się na forum anonimowo - atakują tylko Komitet Wyborczy Roberta Roguskiego, a nie atakują się nawzajem, tzn. np. WS nie występuje przeciw PISowi i odwrotnie.
      To ewenement w skali kraju!!!!
      Jaki z tego wniosek?
      Tylko jeden - Komitet Wyborczy Roberta Roguskiego jest na tyle silny, że zagraża wszystkim ugrupowaniom osobno i razem wziętych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka