Dodaj do ulubionych

SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW

13.11.14, 19:50
Warto posłuchać

www.zyciepw.pl/hubert-gniadowicz-kandydat-na-burmistrza-kobylki-a-sprawa-listu
Obserwuj wątek
    • w_smok Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 14.11.14, 07:54
     Niestety obawiam się że będzie dobrze ale dla garstki osób w tym mieście.
     Jak skomentujesz inne spojrzenie na pismo:
     www.kobylka.net/pismo.pdf
     Czemu dla Lojewa, Topora i Lochowa powodem wyrzucenia z planów PKP były niezgodność z PFU i niekorzystne badania geologiczne które według RR w sprawie kobyłki są nieistotne?
         • napo.le.on Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 22.11.14, 18:01
          Dodatkowo jeśli chodzi o podsumowanie wyborów i ocenę kultury politycznej kandydatów to chyba pan burmistrz zachował klasę i wykazał się najlepszą kulturą polityczną wobec konkurentów.
          Na 2 miejscu postawiłbym pana Szulca co prawda nie odnosił do działań Wspólnoty i nie "atakował" ich i pana Gniadowicza ale też nie nadużywał personalów samego burmistrza.
          Tymczasem pan Gniadowicz na spotkaniach Wspólnoty nie oszczędzał sobie używania nazwiska burmistrza przy każdej okazji, do tego sądy itd.
          Efekty kampanii i nagonek wszelakich już znamy, po co dalej drapać? Wyciągnij teraz wnioski co się nie sprawdziło w 2010 i w 2014, odczekaj te 2-3 lata i rozpocznij nową kampanię - jaką strategię obierzesz w kolejnych wyborach Twoja sprawa.
        • kobylka6 Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 23.11.14, 10:25
         Właśnie bardzo wielu wyborców nie uwierzyło w ten piekny usmiech pana RR. Uzyskał tak naprawdę niewielką przewagę nad kontrkandydatem z WS w porównaniu do innych burmistrzów, którzy przeszli w pierwszej turze. Głos mieszkańców, którzy nie chcieli obecnego burmistrza jest również potężny i to chyba kobylka02 i inni sympatycy RR wyraźnie dostrzegają. Poza tym mówienie o agresywnej kampanii WS a kulturalnej RR jest chyba lekką przesadą. Opozycja w całym demokratycznym świecie ma prawo oceniać rządzących, punktować ich, tylko to prawo - jak widać - nie dotyczy Kobyłki. Wszelkie głosy krytyczne(których nawiasem mówiąc urząd nigdy nie zanegował, bo nie miał takich podstaw) to są zdaniem zadowolonych z polityki RR i jego otoczenia oszczerstwa. A jak nazwiecie w takim razie to faktyczne oszczerstwo, kiedy to własna nieudolność zrzuca się na opozycję? Mam oczywiście na myśli słynny wiadukt i tunel. Czytaliście dokumentację czy tylko uwierzyliście w słowa? Kto w sprawie tunelu najgłośniej protestował?Wspólnota czy raczej radna z JP? Dlaczego ubrano w to też Wspólnotę?Czy to nie jest skandal??Zamiast bezrozumnie łykać odpowiednio podaną urzędową papkę, należy raczej starać się poznać fakty. I nie traktować zaangażowanych w życie miasta ludzi jako oszołomów,tylko dlatego, że tak ich przedstawiają ci, którzy popierają politykę pana Roguskiego i jego ekipy, a raczej starać się dowiedzieć jak najwięcej. A jeszcze a propos negatywnej kampanii. Wystarczy tylko poczytać to forum i zaprzyjaźnione z RR Wieści Podwarszawskie i już mamy obraz, na kogo wylewano wiadra pomyj, a kto próbował dyskutować merytorycznie. RR tradycyjnie z pięknym uśmiechem na twarzy , w białych rękawiczkach, po swojemu załatwił opozycje ciosem, niestety poniżej pasa. Dobrze,że ponad trzy tysiące mieszkańców już zaczyna to wszystko dostrzegać i pewnie będzie bacznie obserwować, jak punkt po punkcie Uśmiechnięty burmistrz i jego "zbrojne ramię" realizuje swój program wyborczy. Trzy kadencje to chyba wystarczająco dużo czasu, by wszystkie piękne obietnice spełnić.
         • siskom Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 23.11.14, 10:42
          Owszem zbójeckim prawem opozycji jest krytykowanie ale konstruktywne. Czy się z tym godzisz czy nie ludziom nie pasował taki rodzaj kampanii i to pokazali. A o merytoryczna dyskusję kilka osób się prosiło w kilku wątkach, kończyło się zmianą loginu z anki, rokiego itp na inny i rzucanie gównem - nie przemówiło i tyle. Odpowiedzi 1 zdaniem - jest źle, będzie gorzej-dlaczego?- bo tak i musisz mi uwierzyć, jak nie wierzysz to jesteś z ekipy, pracujesz w Urzędzie, walczysz o ciepłą posadkę itd. to nazywasz merytoryczną dyskusją?
          Co do przewagi to nawet gdyby wygrał 1 głosem ma prawo do sprawowania mandatu i tyle.
          Niestety lub stety ale najprawdopodobniej w kolejnych wyborach Ws wystawi innego kandydata jak wyborcy go ocenią zobaczymy za 4 lata.
         • e-moll Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 23.11.14, 11:39
          RR mial ponad 50 proc. glosow, HG mial ponad 20 proc. Mieszkancy Kobylki zdecydowali. Kampania negatywna prowadzona byla przez MWS, a nie przez KWW RR. MWS strzelil sobie sam w kolano i brnal coraz bardziej w autodestrukcje. Dowodem na to jest wynik HG, ale również wynik kandydatow do Rady Miasta. Przy tak potężnym wysilku organizacyjnym i finnansowym MWS wprowadzili tylko 2 osoby do RM?! To powinno dać do myślenia MWS, ze gdzieś popelnili kardynalne bledy. W innym wątku przedstawiam moja interpretacje.
          • e-moll Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 23.11.14, 11:51
           A co do wiaduktu i tunelu, to narracja MWS nie zostala kupiona przez mieszkańców Kobylki, bo byla metna i wewnętrznie sprzeczna, a na dodatek latwo dawalo sie zauważyć osobisty interes, a nie troskę o interes wspólny. MWS zarzucala niewlasciwy sposób konsultacji społecznych, choć sama nie pomogla w najmniejszym stopniu w osiągnięciu kompromisu. Nie bylo żadnego konstrukcyjnego pomyslu, tylko sypanie piachu w tryby. Od razu widać brak doświadczenia i nieudolność takiej grupy, ale przede wszystkim egoizm. Gdy trzeba dzialac szybko i sprawnie MWS zaczela zadawać pytania. No ludzie, pytac trzeba bylo wcześniej, teraz trzeba bylo dzialac tak, żeby te inwestycje powstaly. Tym bardziej ze uzasadnienie dla ich lokalizacji proponowanej przez UM trzyma sie kupy, w odróżnieniu od tej bzdurnej proponowanej przez Chacinskiego i innych typow z MWS.
          • kotwbutach2014 Re: SPRAWA LISTU R.ROGUSKIEGO DO MIESZKAŃCÓW 23.11.14, 12:05
           20% głosów na HG to są głosy ludzi świadomych i jakże cennych . 50% czy nawet 60% głosów na RR to są głosy ludzi w podeszłym wieku, zagubionych, katolików i niezorientowanych. Ciekawy jestem jakie grupy wiekowe głosowały i na kogo? Ponadto RR startował z pozycji nieszczęśliwego burmistrza którego atakują . Żyliśmy w obłudzie osiem lat damy radę jeszcze cztery. Śpijcie spokojnie , nic was nie zaskoczy , będzie jak było.
           A może spisać obietnice RR i za cztery lata sprawdzić ich spełnienie. No właśnie: co obiecał wam RR ?
         • damyk1 manipulacje % :P 23.11.14, 16:00
          Wynikami można manipulować, 55% było za Roguskim, 45% przeciw. Ale z drugiej strony idąc tym tokiem rozumowania to ponad 70% było przeciw Gniadowiczowi i 80% przeciw Szulcowi... I to też daje do myślenia. A nie ma żadnej pewności że gdyby Szulca nie było, to mieszkańcy by głosowali tylko na Gniadowicza :P Tak czy siak, osiągnięte wyniki konkurentów odpowiednio 16% i 28% pozostają daleko w tyle z rezultatem 55% zdobytych głosów przez obecnego Burmistrza. Tak więc nie wiem czym się szczycicie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka