Dodaj do ulubionych

ulica Rzeczna

02.06.09, 16:08
Witam,
Ostatnie obfite opady spowodowały że znów pojawił się problem ze stanem ulicy
Rzecznej. Ja ze swojej posesji mogę wyjechać jedynie samochodem. Nie da się
przejść obecnie "suchą nogą". Panie Marku, podobno w budzecie na 2009 było 60k
pln na poprawę nawierzchni Rzecznej od Pólko do mostu. Czy coś się dzieje w
tej sprawie, czy będzie to realizowane w tym roku?
Poproszę o informację.

Pozdrawiam Andrzej
Obserwuj wątek
    • projekt74 Re: ulica Rzeczna 03.06.09, 22:14
      W budżecie gminy są zabezpieczone środki na poprawę nawierzchni
      ulicy Rzecznej. W mojej ocenie kwota 60 tys. zł mogłaby wystarczyć
      na utwardzenie nawierzchni ulicy tzw. destruktem na odcinku od ul.
      Pólko aż do ul. Starej. Niestety z przyczyn od gminy niezależnych
      destrukt na dzień dzisiejszy jest towarem deficytowym. Dlatego
      prawdopodobnie ulica Rzeczna zostanie obwałowana, a jej nawierzchnia
      dodatkowo utwardzona. Czym? Na dzień dzisiejszy nie wiem, ale
      uważam, że trzeba będzie solidnie przykryć obecny „przegląd budowy”.
      Wydaje mi się, że nie ma co dłużej czekać, dlatego też poprosiłem,
      żeby pracownicy urzędu zajęli się tym tematem. Znając czas reakcji
      myślę, że w lipcu/sierpniu sytuacja powinna się wyklarować. Przy tej
      okazji chciałbym się dowiedzieć, czy na ulicy Rzecznej przestrzegany
      jest zakazu poruszania się samochodów ciężarowych?

Pozdrawiam,
      Marek Brodziak
      • brombry Re: ulica Rzeczna 05.06.09, 14:16
        Witam,
        Dzieki za info.
        Z ciężarówkami trochę się uspokoiło, ale zdarzają się jeszcze. Na pewno jest ich
        mniej niż kiedyś. Chyba jednak interwencje pomogły.
        Ja ze swojej strony co jakiś czas zgłaszam zły stan Rzecznej do gminy. Do czego
        zachęcam też innych - tel. 227866292 wew. 132 p. Maria Niegowska.
        Pozdrawiam Andrzej
        • mwr33 Re: ulica Rzeczna 09.06.09, 23:19
          Witam-owszem ciężarówek jest troszkę mniej-ale nie ma dnia,żeby
          kilka /czasami kilkanaście/ dociążonych gruzem, piachem, itp...
          pojazdów ul.Rzeczną nie przejechało. Malo tego - stają-zawracają na
          tej wąskiej ulicy-co zresztą można wywnioskować patrząc na
          nawierzchnię drogi. Tak więc nic sobie z zakazu nie robią.
          • projekt74 Re: ulica Rzeczna 10.06.09, 12:21
            Jak już niejednokrotnie pisałem na tym forum, nie zawsze ma czas
            przejechać się po wszystkich ulicach Nadmy, dlatego Państwa opinie
            na temat, co się dzieje w Nadmie są dla mnie niezwykle cenne.
            Ostatnio jechałem ul. Rzeczną na rowerze w niedzielę 07.06 i muszę
            powiedzieć, że: po pierwsze cieszyłem się, że jechałem na rowerze a
            nie samochodem, a po drugie nie mogłem uwierzyć, że odcinek od ul.
            Pólko do rzeki jest w tak złym stanie. Tym bardziej, że w tamtym
            roku urząd gminy podsypał ten odcinek drogi gruzem z destruktem i
            przez jakiś czas nawet nieźle się po tym jeździło. Dlatego też
            zastanawiam się co można zrobić, żeby ta ulica była przejezdna przez
            cały rok? Zapewne łatwiej byłoby o nią zadbać i utrzymać w
            przyzwoitym stanie, jeżeli byłaby już zabudowana po obu strona i
            nikt nie woziłby nią gruzu, pyłu i innych materiałów, które kryją
            się pod nazwą „ziemia z wykopów”. Ale to zapewne jeszcze daleka
            przyszłość.
            Dlatego czekam na Państwa opinie i propozycje, nie tylko na temat
            stanu naszych dróg.

Pozdrawiam,
            Marek Brodziak
            • karramba200 Re: ulica Rzeczna 24.06.09, 23:44
              10 metrów od ulicy Starej jest kałuża na całą ul.Rzeczną,głębokości jakieś 20 cm
              lub więcej.Jeszcze trochę i nie będzie można przejechać nawet samochodem.Poza
              tym ulica jest rozbabrana na odcinku ok 50metrów.Ulicę Rzeczną trzeba zwyczajnie
              wyasfaltować bo za rok z destruktu zrobi się taki sam syf jak jest teraz,tylko
              czarny.Pozdrawiam.
              • brombry Re: ulica Rzeczna 29.06.09, 09:44
                Witam,
                Podobnie jest od ul. Pólko. Szczególnie jak pada deszcz - ostatnio często - robi
                się błoto i spore kałuże. W kilku miejscach zdarza się zahaczyć spodem auta.
                Co z tą inwestycją i pieniędzmi na poprawę drogi. Skoro zarezerwowane jest na
                ten rok na tą drogę 60 tys. to dlaczego ta inwestycja nie rusza.
                Osobiście uważam że takie półśrodki to starczą na kolejny rok, dwa i będzie to
                samo - ale przynajmniej będzie można przejechać normalnie.
                Docelowo powinien zostać tam położony asfalt i to nie tylko od Starej do Pólko -
                ale do samego Słupna. Ułatwiło by to wszystkim mieszkańcom komunikację w Nadmie.
                Jak na razie gmina i powiat są bierne w tej sprawie, w innych o których pisano
                na tym forum jak na razie też. Jest już półrocze a żadnych prac nie widać ....
                Pozdrawiam Andrzej
                • projekt74 Re: ulica Rzeczna 29.06.09, 10:40
                  Podobną opinię na temat opieszałości w realizacji poszczególnych
                  inwestycji wyraziłem po raz kolejny podczas ostatniego posiedzenia
                  Rady Miejskiej. Podobnie jak Państwo ja również nie widzę żadnych
                  działań (oczywiście oprócz budowy sieci wodociągowej) na terenie
                  naszej miejscowości. Zarówno ja jak i kilku innych radnych
                  wyraziliśmy zaniepokojenie, że inwestycje ujęte w budżecie nie są
                  realizowane, a na nasze wnioski typu kiedy ruszy przebudowa …,
                  budowa …, czy chociażby dobudowa jednaj lampy oświetleniowej
                  dostajemy odpowiedzi wkrótce, niebawem, niedługo. Nasze wypowiedzi
                  wyprowadziły z równowagi burmistrza Siarnę, który z oburzeniem
                  stwierdził, że Urząd nie może realizować wszystkiego naraz, zarówno
                  ze względów ekonomicznych jak i logistycznych. Jak dla mnie nie była
                  to odpowiedź wystarczająca dlatego też będę nadal drążył temat i mam
                  nadzieję, że dopilnuję, żeby środki przeznaczone na Nadmę zostały
                  skutecznie i przede wszystkim efektywnie skonsumowane. Tak jak
                  pisałem już kilkukrotnie na dzień dzisiejszy nie ma wystarczających
                  środków na budowę asfaltu, ale rzeczywiście ta droga wymaga
                  gruntownej naprawy.

Pozdrawiam,
                  Marek Brodziak
                  • mwr33 Re: ulica Rzeczna 07.07.09, 13:41
                    www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=600111&page=113
                    www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=600111
                    Sz.P. Zaniepokoiło mnie odnalezienie mapki z naniesionym przebiegiem
                    trasy 635 /planowanej drogi wojewódzkiej/. Idzie ona od ul.Ceglanej
                    i przecina ul.Rzeczną i kieruje się do Kozłówka-gdzie ma powstać
                    węzeł trasy A8. Moje pytanie: /chodzi o drogę zaznaczona na mapie
                    kropeczkami/ czy wiadomo czy ta droga ma tu powstać? idzie przecież
                    przez zabudowania albo tuż obok-piszą,że najpierw ma mieć 7 m
                    szerokości a docelowo 70-czy ktoś to konsultował z mieszkańcami? nic
                    mi nie wiadomo o rezerwie terenu pod taką inwestycję /po 2 pasy w
                    każdą strone + chodniki + ścieżka rowerowa - stąd 70 m szerokości/.
                    z tego co się orientuję tu są działki przeznaczone pod budownictwo
                    mieszkaniowe i są w sprzedaży. część osób albo juz sie wybudowała
                    albo ma pozwolenie na budowę i niebawem rusza z pracami. Prosze o
                    info czy wiadomo o przebiegu tej drogi wojewódzkiej 635. ,może Ktoś
                    z Państwa coś więcej wie. Pozdrawiam
                    • mwr33 Re: ulica Rzeczna 07.07.09, 13:46
                      Możliwe,że w związku z planowaną w./w drogą wojewódzką nie chcą nam
                      wyremontować ul. Rzecznej? znalazłam wzmiankę,że budowa ma sie
                      zacząć w 2011 r-tak więc po coi kierować środki finansowe na Rzeczną
                      skoro i tak zostanie zryta w poprzek przy budowie 635. ale to tylko
                      takie moje gdybanie-bo jak rzeczna była w złym stanie tak nadal
                      jest. Proponuję, aby przy udzielaniu pozwoleń na budowę była
                      wzmianka : "warunkiem koniecznym do funkcjonowania przy ul.Rzecznej
                      jest zakup amfibii oraz kompletu woderów" hahahaha. pozdrawiam
                        • mwr33 Re: ulica Rzeczna 10.07.09, 18:28
                          Jak już wspomniałam w poprzednim wątku-droga wojewódzka przecinająca
                          ulice Rzeczną ma mieć szerokość 47 m /tzn. pas ziemi pod tę inwestycję/
                          więc można sobie pogdybać,że w przyszłości możemy sie spotkać z
                          sytuacją,że nie będzie łącznika ul.Starej z ul. Pólko w postaci
                          ul.Rzecznej. Budowa tejże drogi oznacza trwały podział Nadmy na 2
                          części. Takie jest moje zdanie. Może Macie jakieś inne wieści na ten
                          temat. Pozdrawiam
                          • projekt74 Re: ulica Rzeczna 13.07.09, 08:12
                            Pierwsze wzmianki o projektowanej drodze wojewódzkiej od Wołomina do
                            trasy na Nieporęt słyszałem już w 2004 r. Zarys tej drogi znajduje
                            się w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
                            przestrzennego Gminy Radzymin, o czym wielokrotnie mówiłem na
                            zebraniach. Ponadto przy okazji, gdy rozdawałem Państwu mapki z
                            planem Nadmy prosiłem, żebyście Państwo zwrócili szczególna uwagę na
                            niepozorne kropeczki, którymi zaznaczono przebieg najważniejszych
                            inwestycji drogowych na terenie Nadmy, czyli projektowanej trasy S8
                            i drogi wojewódzkiej 635. Wtedy nikt z zebranych nie oponował, a
                            nawet usłyszałem kilka głosów zadowolenia.
                            Przypomnę, że zgodnie ze studium projektowana droga wojewódzka ma
                            przebiegać od Wołomina do trasy na Nieporęt wzdłuż północnego brzegu
                            rzeki Czarna. Jak się dowiedziałem od projektantów przygotowujących
                            koncepcję budowy tejże drogi, ze względów proceduralnych,
                            opracowywane są dwa warianty. Ze względu na fakt, że opracowanie
                            koncepcji budowy drogi zostało zlecone przez Starostę Wołomińskiego,
                            na dzień dzisiejsze droga projektowana jest jako powiatowa, ale o
                            parametrach drogi wojewódzkiej. Ponadto jak się nieoficjalnie
                            dowiedziałem, Starosta zainteresowany jest budową tej drogi jedynie
                            na odcinku od Wołomina do trasy S8.
                            Jednocześnie jeszcze raz podkreślam, że brak działań na ulicy
                            Rzecznej nie ma nic wspólnego z projektowaną drogą wojewódzką 635. W
                            czwartek (09.07.2009 r.) ponad dwie godziny jeździłem z Kierownik
                            Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz
                            pracownikiem Referatu zajmującym się melioracją po całej Nadmie i
                            zastanawialiśmy się co zrobić z takimi „kwiatkami” jak ul. Rzeczna,
                            Pólko, Szkolna, Czarna, Kozia Góra, Nowa, Jaworówka, Stara. Wszędzie
                            jest mnóstwo problemów drogowych (bo w tym dniu tylko o takich
                            rozmawialiśmy), które trzeba rozwiązać.

Pozdrawiam,
                            Marek Brodziak
                                • brombry Re: ulica Rzeczna 04.08.09, 12:20
                                  Witam,
                                  W ubiegły piątek 31.07.2009 na ul. Rzecznej pojawiła równiarka, ucieszyłem się
                                  bardzo jak ją zobaczyłem. Ale moja radość trwała krótko, co niby mają Panowie
                                  porównać?? Przegarnąć z jednego dołka do drugiego? Wspólnie stwierdziliśmy że
                                  bez dowiezienia kilku wywrotek gruzu czy tłucznia nic się nie da zrobić - to od
                                  strony Pólko. Od strony Starej równiarka owszem przejechała i środkiem jest
                                  troche lepiej - ale na bokach leżą powyrywane przez równiarkę cegły i kamienie.
                                  Tak zadaje sobie pytanie, czy kilka wywrotek gruzu to aż taki koszt dla gminy?
                                  Przecież za tą równiarkę co przyjechała ostatnio też trzeba było zapłacić - i
                                  jaki jest efekt - ŻADEN!! jak były dziury taki i są. Ciągle czekamy na poprawę
                                  stanu nawierzchni Rzecznej, z tego co informowali nas w gminie - Rzeczna ma być
                                  poprawiona. Mam tylko nadzieję że osoby odpowiedzialne za stan dróg podejdą do
                                  sprawy poważniej niż ostatnio.
                                  PS. Z pustego i Salomon nie naleje ....
                                  • karramba200 Re: ulica Rzeczna 15.08.09, 11:27
                                    Połowa Sierpnia mija i nadal nic nie zrobione.Nadal błoto i dziury.Chyba zacznę
                                    chodzić do Urzędu Miasta żeby za mycie samochodu mi zwracali,bo każde
                                    przejechanie ul Rzeczną powinno kończyć się na myjni.
                                    • mwr33 Re: ulica Rzeczna 16.08.09, 18:26
                                      Może zacznijmy chodzić stadnie :) kilka razy dziennie :) niebawem
                                      jesienne słoty-jak nic do tego czasu nie zrobią to będziemy się w tych
                                      koleinach, dziurach zalanych wodą opadową topić.
                                      • karramba200 Re: ulica Rzeczna 25.08.09, 19:36
                                        Cud.W końcu coś zaczęli robić.Dzisiaj wysypali i rozgarnęli gruz.Mam tylko
                                        nadzieje że to nie koniec i ubiją to i przysypią czymś
                                        konkretnym,żwirem,tłuczniem lub czymś podobnym.
                                        • embeo Re: ulica Rzeczna 08.09.09, 13:56
                                          No i proszę - nawierzchnia ulicy Rzecznej jest obecnie conajmniej
                                          imponująca. Teraz na prowadzenie w rankingu najbardziej
                                          zdewastowanych ulic wysuwają się Szkolna i Prymasa ex aequo. ;)
                                          • karramba200 Re: ulica Rzeczna 08.12.09, 21:30
                                            I co z tego równania,skoro teraz trzeba omijać nie tylko dziury,po deszczu pełne
                                            wody,która nie wsiąka przez nawiezioną z gruzem glinę,to jeszcze trzeba trzeba
                                            omijać kawały tegoż gruzu powyrywane z drogi.Pieniądze wywalone w błoto.Po co ta
                                            robota skoro jest jeszcze większy syf ?
                                            • projekt74 Re: ulica Rzeczna 08.12.09, 21:51
                                              O jakim równaniu mowa, bo nie za bardzo rozumiem? Kiedy, na jakim
                                              odcinku ulicy Rzecznej i na czyj wniosek? Nie przypominam sobie,
                                              żeby w ciągu ostatnich kilku dni, a nawet tygodni ktoś prosił o
                                              równiarkę na Rzeczną, a nie podejrzewam, żebz któryś z urzędników
                                              sam podjął taką decyzję.

Pozdrawiam,
                                              Marek Brodziak
                                              • karramba200 Re: ulica Rzeczna 09.12.09, 18:17
                                                Po tym jak ciężarówki częściowo ubiły a częściowo rozjeździły wysypany gruz,nie
                                                wiadomo po co przejechała równiarka która zruszyła wszystko i na odcinku ok 40 m
                                                od ul Starej,została zdarta większa część gruzu.Została tylko prawie sama
                                                ziemia.Teraz są doły,woda i kawałki gruzu.
                                                  • brombry Re: ulica Rzeczna 01.03.10, 14:44
                                                    Witam i potwierdzam. Śnieg stopniał i wyszły wszystkie dziury na Rzecznej - jest
                                                    co prawda trochę lepiej niż rok temu, kiedy nie dało się przejechać - ale
                                                    problem powraca. Dopóki nie zostanie zrobione to raz a dobrze - trzeba będzie co
                                                    roku wyrzucać nasze pieniądze w BŁOTO.

Pozdrawiam
            • brombry Re: ulica Rzeczna 10.10.12, 09:39
              Witam,
              Panie Marku, czy znajdzie się trochę kasy w budżecie na wyrównanie Rzecznej przed zimą. Obecnie straszne doły się porobiły i ciężko przejechać. Równiarka to chyba nie duże koszty, a jak raz na pół roku przejedzie - wtedy Rzeczna nadaje się do użytku.

Pozdrawiam Andrzej
              • projekt74 Re: ulica Rzeczna 10.10.12, 11:08
                Panie Andrzeju,

Myślę, że urząd udźwignie ciężar wyrównania ul. Rzeczną jeszcze w tym roku.

Natomiast jeżeli chodzi o odtworzenie rowów wzdłuż ul. Rzecznej, to z tego co pamiętam, Burmistrz Siarna zobowiązał się publicznie na spotkaniu, które odbyło się w dniu 13.08.2012 r. w SP w Nadmie, że osobiście zajmie się tym problemem. W poniedziałek zweryfikuję, czy zostały już podjęte jakieś działania.

Pozdrawiam,
                Marek Brodziak
                • fusion13 Re: ulica Rzeczna 16.11.12, 20:00
                  projekt74 napisał:

> Panie Andrzeju,
                  >
                  > Myślę, że urząd udźwignie ciężar wyrównania ul. Rzeczną jeszcze w tym roku.
                  >
                  > Natomiast jeżeli chodzi o odtworzenie rowów wzdłuż ul. Rzecznej, to z tego co p
                  > amiętam, Burmistrz Siarna zobowiązał się publicznie na spotkaniu, które odbyło
                  > się w dniu 13.08.2012 r. w SP w Nadmie, że osobiście zajmie się tym problemem.
                  > W poniedziałek zweryfikuję, czy zostały już podjęte jakieś działania.
                  >
                  > Pozdrawiam,
                  > Marek Brodziak
                  Witam panie Marku .
                  Czy udało sie Panu coś ustalić w sprawie obietnicy Burmistrza .
                  Pozdrawiam
    • karramba200 Re: ulica Rzeczna 17.05.10, 17:57
      Panie Marku proszę o zlecenie ludziom odpowiedzialnym za ul Rzeczną wysypanie np
      żwirem odcinka ok 100 m od ul starej.Za sprawą kretyna który "wyrównywał" drogę
      i zrobił dół woda spływa przed moją bramę i przelewa się na posesje.Mam już
      dosyć ciągłego suszenia butów.Nie da się wyjść z auta nie mocząc nóg.Najlepiej
      żeby to było zrobione jak najszybciej.Jestem pewien że gmina znajdzie kasę na
      taki kawałek.
      • mwr33 Re: ulica Rzeczna 17.05.10, 18:51
        Sz.P. to samo tyczy sie ul. Pólko przy skręcie w Rzeczną. Po aflacie
        zostało tylko wybrzuszenie a po bokach zapadnięta droga z pokruszonym
        asfaltem. Stoi woda-po opadach jeszcze więcej wody. ciężko przejechać
        samochodem-a co maja zrobic dzieci idące do szkoły? a mieszkańcy
        przemieszczający się pieszo? chyba po palach chodzić jak słynny Pan J z
        Biblii-bo ominąć się nie da.
          • projekt74 Re: ulica Rzeczna 17.05.10, 21:15
            Temat dróg w Nadmie, a w szczególności ulic: Szkolnej, Rzecznej i
            Pólko był głównym punktem zwołanej przeze mnie na dzień dzisiejszy
            Komisji Budownictwa, Przemysłu, Handlu i Usług. Jak zapewnili mnie
            przedstawiciele urzędu, jak również sam burmistrz drogi te będą na
            bieżąco naprawiane. O ile w tym roku nastąpi kapitalny remont ulicy
            Szkolnej, to na pozostałych ulicach musimy się zadowolić jedynie
            doraźnymi naprawami. W dniu jutrzejszym będę w urzędzie na Komisji
            Rolnictwa i Ochrony Środowiska, na której ponownie poproszę o
            interwencję w tej sprawie.

Pozdrawiam,
            Marek Brodziak
            • brombry Re: ulica Rzeczna 18.05.10, 13:50
              Witam,
              Dziś widziałem jak dziecko z plecakiem usiłowało przedostać się ul. Pólko przy
              skręcie w Rzeczną - Nie jest to obecnie możliwe! Pozostaje tylko przejazd
              samochodem.
              Obecne ulewy obnażyły jeszcze bardziej problem dróg w naszej wsi. A bezpośrednią
              przyczyną tego stanu są niedrożne rowy, które wcale nie są czyszczone - dlatego
              woda nie ma gdzie odpłynąć. Na całej długości Rzecznej od Pólko do mostu jest
              rów - co z tego jeśli w kilku miejscach pojawiły się "dzikie" wjazdy bez
              przepustu które skutecznie blokują odpływ wody do rzeki Czarnej, inną sprawą
              jest to że rów ten nie pamięta już kiedy był czyszczony.

Pozdrawiam!
                • mwr33 Re: ulica Rzeczna 18.05.10, 18:42
                  nie wiem co ma oznaczać "dzikie wjazdy"? skoro z tego co się
                  orientuję z ul.Rzecznej na działki można się dostać tylko od strony
                  tejże drogi. Pseudo rów został częściowo zakopany podczas akcji
                  "naprawiamy rzeczną"-kiedy to był sypany i ubijany tłuczeń. Poza tym
                  rów nie był pogłębiany i czyszczony. A nawet gdyby był to nie
                  oszukujmy się,że przyjąłby całą wodę, ktora teraz zalewa wieś. Bo
                  pojawiło się stwierdzenie,ze ul. Polko jest zalana bo nie ma dość
                  głębokiego rowu od mostku na ul.Rzecznej. Akurat "odpukać" ul.Rzeczna
                  od mostku do Pólko jest super sucha-za to od mostku do Starej
                  sytuacja nie wygląda juz tak różowo. Tak samo jest zagłębienie trudne
                  do przejechania /bo całkowicie zalane wodą/ na ul.Rzecznej w kierunku
                  stadniny.
                  • mwr33 Re: ulica Rzeczna 18.05.10, 19:11
                    a jeszcze pamietam jak z 5-7 lat temu bylo pogłebiane koryto rzeki-
                    czyszczone brzegi-to napewno też miało wpływ na ilośc wody wylewanej na
                    okolicę. Ale jak widać regulacja cieków wodnych w naszej gminie to nie
                    priorytet
                  • brombry Re: ulica Rzeczna 19.05.10, 10:03
                    Co do dzikich zjazdów. Każdy właściciel posesji powinien zgłosić się do
                    właściciela drogi o zgodę na zjazd indywidualny z drogi. Wykonuje się stosowny
                    szkic na mapie i właściciel drogi określa na jakich warunkach ma być wykonany
                    zjazd z drogi - np. że ma być przepust itp.
                    Na Rzecznej od Pólko w stronę rzeki po lewej stronie jest rów - poprzecinany
                    kilkoma zjazdami bez przepustów - co uniemożliwia swobodny odpływ wody.
                    Zgadzam się z tym że najgorzej Rzeczna wygląda od Starej do mostu i od Pólko w
                    stronę Słupna - tam woda stoi bo rów który był został zasypany ...

Pozdrawiam
        • projekt74 Re: ulica Rzeczna 07.11.10, 21:56
          Czuję się odpowiedzialny za zaistniałą sytuację, ponieważ osobiście ustalałem harmonogram nawożenia destruktu na ulice Nadmy. W poprzednich latach na poprawę nawierzchni ulicy Rzecznej zostało wydane ponad 50 tys. zł, dlatego w tym roku postanowiłem, że w pierwszej kolejności zostanie poprawiona nawierzchnia ulicy Mostowej, następnie Czarnej i w końcu Rzecznej. Frezowany asfalt jest przywożony z Marek z remontu ulicy Piłsudskiego, który jak zapewne Państwo wiecie jeszcze się nie skończył. W chwili obecnej jest już destrukt na ulicy Mostowej i połowie Czarnej, więc jest jeszcze szansa na poprawę ulicy Rzecznej. Oczywiście nie całej, dlatego w pierwszej kolejności myślałem o rozpoczęciu prac od ulicy Starej.

Pozdrawiam,
          Marek Brodziak
          • brombry Re: ulica Rzeczna 08.11.10, 13:39
            Witam,
            A czy jest szansa na zrobienie całej Rzecznej - do Starej do Pólko. Ja osobiście mam w miarę ok, bo do Pólko blisko, to jakoś przejadę - ale jak widzę ludzi na rowerach i dzieciaki z plecakami które codziennie brodzą w kałużach .......
            Nie rozumiem też jednej rzeczy, jeżdżę czasem do rodziny w różne strony Polski - generalnie na wieś, ale na tych wsiach jest wszystko: od asfaltowych dróg nawet na pole, po internet i kanalizację. Co się dzieje (albo raczej nie dzieje) w naszej wsi, każdy widzi. Woda, błoto i jeszcze raz woda - wszystko posypane śmieciami. Nadma zaczyna przypominać zapomnianą wieś z lat 70-tych, a mamy już prawie 2011 ........ Coraz częściej zaczynam żałować że się tu osiedliłem.
            Pozdrawiam Andrzej
            • karramba200 Re: ulica Rzeczna 08.11.10, 22:23
              O wielu lat nic nie było robione,dopiero Pan Marek coś ruszył.A winić trzeba chyba władze Radzymina które całą kasę pchają w swoje wiejskie miasto,a resztę mają gdzieś.
              • mwr33 Re: ulica Rzeczna 11.03.11, 11:47
                Witam-znowu zaczęło się rozjeżdzanie ul.Rzecznej przez ciężarowki wyładowane syfem. Przy dodatnich temperaturach błoto jest na drodze wszechobecne. Niebawem nie da sie wogóle -przejechac-bo będą koleiny zafundowane nam-codziennym użytkownikom-przez tych %#$%$# -niech każdy sobie nazwie jak chce.
                P.S. straż miejska była-ale sie minęła z wywrotkami. Teraz nadjeżdżają ze strony ul. Pólko-wiec kolejna ulica zostanie zniszczona -o ile można ja zniszczyć jeszcze bardziej.
                • karramba200 Re: ulica Rzeczna 12.03.11, 19:52
                  Jak zwykle ,ok 50 m ul Rzecznej od strony ul Starej to dziury i błoto.Jeszce trochę i jakiś baran omijając kałużę która zajmuje połowę ulicy (bo sobie właściciel zakopał rów odwadniający i woda nie ma gdzie odpływać) zacznie jeździć po ogrodzeniu.Ale kogo to obchodzi !? Przecież nikt z władz tędy nie jeździ więc co się będą przejmować.Mało wyborców- olejmy ich,może dadzą sobie spokój.
                  • brombry Re: ulica Rzeczna 16.03.11, 11:31
                    Od Pólko jest tak samo - błoto, dziury - generalnie syf. Pólko z dnia na dzień zmienia się w błotniste bagno - miejscami asfalt to już tylko wspomnienie .....

Andrzej
                    • projekt74 Re: ulica Rzeczna 16.03.11, 13:56
                      W odpowiedzi na mój wniosek złożony na ostatniej sesji rady miejskiej z prośbą o poprawę stanu nawierzchni dróg: Kozia Góra, Kozłówek, Pólko, Rzeczna przeczytałem, że: [i]„stan nawierzchni dróg na terenie wsi Nadma tj. ul. Kozia Góra, Kozłówek, Pólko, Rzeczna jest monitorowany i poprawiany w ramach środków zaplanowanych na bieżące utrzymanie dróg.” [/i]Smutne, ale podejrzewam, że ze względu na pustki w gminnej kasie bieżące remonty (jeżeli już są) zapewne nie są wysokiej jakości.

Pozdrawiam,
                      Marek Brodziak
                      • mwr33 Re: ulica Rzeczna 17.03.11, 19:53
                        na Pólko od Rzecznej pojawił się znak-uszkodzenia nawierzchni. Czyli łatwiej postawić znak-niż naprawiac. znak informuje użytkownikow drogi o uszkodzeniach w drodze-więc pewno jakby ktos sobie coś urwał w aucie to nie będzie mógl pozwać zarządcy tejże drogi-bo on o problemie poinformowal odpowiednim znakiem ;/
                              • karramba200 Re: ulica Rzeczna 30.03.11, 19:53
                                W dupę se mogą takie równanie wsadzić.Znowu przyjechał jakiś tępy popapraniec i zrobił mi przed bramą wielką dziurę.Obniżył drogę(dziwne że tylko przed moją bramą,jakby ktoś mu kazał) o jakieś 15 cm.Teraz zamiast kałuży jest dziura z błotem.Ja się pytam kto zleca taką fuszerkę i skąd biorą firmy w których pracują tacy debile ?
                                • css99 Re: ulica Rzeczna 07.04.11, 15:22
                                  mwr33 napisał:
                                  > Wczoraj równano Rzeczną :)

Wg sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Radzymin za 2010 r. z dn. 28 marca br. wykonano utwardzenie ulicy Rzecznej, a Ty komunikujesz że ją teraz równano. W jakim celu... ?
                                  Czyli co, w jednym roku Gmina finansuje utwardzenie, a w następnym wykłada kasę, aby to utwardzenie zgarnąć na pobocze ? ;)
                                  Gdzie tu logika ? Jest to dosłowne wyrzucanie naszych złotówek w błoto.
                                  Widzę, że nie tylko Szkolna nie ma szczęścia do remontu. Jeżeli jest tak w całej gminie to jasnym jet to że w gminnej kasie widać dno, przy jednocześnie zdewastowanych ulicach.
                                  • mwr33 Re: ulica Rzeczna 07.04.11, 18:54
                                    potwierdzam-co roku ta sama bezmyslność. najpierw utwardzanie /w zeszlym roku nawet z ubijaniem-takim sprzętem,ze w domu wszystko sie trzęsło/, a po jakimś czasie - czytaj, po rozjeżdzeniu tego przez ciężarówy z gruzem i innym syfem, przychodzi moment równania. czyli spych wyrywa wszystko co mu się nawinie i mamy gruzowisko. komu i czemu ma to slużyć-nie wiem.
                                    • brombry Re: ulica Rzeczna 08.04.11, 12:34
                                      Witam,
                                      Czy jest paragraf na niegospodarność urzędników ?? Patrząc na Szkolną (dziś jechałem) - aż się prosi zawiadomić prokuraturę, aż nadto widać pieniądze w błocie.
                                      Rzeczna - bez komentarza....

Pozdrawiam
                                      • karramba200 Re: ulica Rzeczna 14.05.11, 22:48
                                        Witam.Panie Marku,czy ma Pan jakieś informacje kiedy ul.Rzeczna zostanie przyzwoicie wyrównana.Bez fuszerki jaka była dotychczas.Mam już dosyć jeżdżenia po dziurach i kałużach,które są o dziwo,największe przed moją bramą !!!
                                        • projekt74 Re: ulica Rzeczna 17.05.11, 09:18
                                          Witam,
                                          Wczoraj zgłosiłem urzędnikom sygnalizowany przez Pana problem ze stanem nawierzchni ulicy Rzecznej. Niestety w tym roku nie ma zabezpieczonych środków na gruntowną modernizację tej ulicy, ale poprosiłem, żeby urząd skupił się chociażby na zasypaniu największych dziur, a jak rozumiem jedna z takich dziur cyklicznie pojawia się w pobliżu skrzyżowania z ulicą Starą. Dlatego proszę o informację, czy urząd wykona jakiekolwiek prace zmierzające do poprawy nawierzchni tej drogi.

Pozdrawiam,
                                          Marek Brodziak
                                          • brombry Re: ulica Rzeczna 30.05.11, 10:01
                                            Witam,
                                            Jak na razie Rzeczna pozostaje bez zmian, od Starej dziura na dziurze.
                                            Panie Marku, w tym roku miały być robione rowy w naszej wsi - czy wiadomo kiedy zaczną się prace ? Jak na razie nie zanosi się na nie, a widząc jak się u nas niektóre roboty wykonuje (ul. Szkolna) to boje się że za te rowy gmina weźmie się w grudniu...

Jeszcze kilka słów o ul. Pólko. Ile kosztuje zasypywanie dziur gruzem i tłuczniem średnio raz na miesiąc ?? Czy nie taniej załatać dziury asfaltem raz a porządnie ?

Pozdrawiam
                                            • mwr33 Re: ulica Rzeczna 30.05.11, 14:42
                                              znowu od jakiegoś tygodnia jeżdżą ciężarówki-od Słupna okolice stadniny, Rzeczną i tradycyjnie wywalają między Pólko a mostkiem. droga w pobliżu stadniny jest wąska-ciężko się z taką ciężarówką wyminąć-nie ma gdzie stanąć na poboczu-bo takowych brak. ciężarówki wyładowane syfem jeżdżą nie zważając na zakazy. tumany kurzu unoszące się przy tym to taki skromny dodatek gratis. do straży miejskiej nie sposób się dodzwonić
                                              • karramba200 Re: ulica Rzeczna 02.07.11, 15:09
                                                Witam.Panie Marku,na Rzecznej nic sie nie zmieniło,trochę deszczu i znowu przed wjazdem mak wielką kałuże.Nie da sie z auta wyjść suchą nogą.Kiedy gmina coś z tym zrobi bo mam już tego dosyć.Tylko tym razem jak coś będą robić to najlepiej pod nadzorem kogoś kto sie na tym zna,bo inaczej zrobią taki sam dół jak jest teraz.Pozdrawiam.
                                                • mwr33 Re: ulica Rzeczna 02.07.11, 22:23
                                                  albo zrobią taką górkę,że ani wjechać ani wyjechać z posesji ;) oczywiście taki żarcik-ale po tych "wykonawcach" wszystkiego można się spodziewać, więc jakiś nadzór nad ich pracą by się przydał.
                                                  • brombry Re: ulica Rzeczna 05.07.11, 22:50
                                                    Witam,
                                                    Dorzucę i swoje trzy grosze.
                                                    Jak długo będzie trwał taki stan rzeczy? Czy naprawdę gmina nie może nic zrobić aby można było przejść suchą nogą przez ulicę Pólko, wystarczy większy opad i do sklepu który jest 200m od domu trzeba jeździć autem ??
                                                    Na Rzecznej wymagane jest znów równanie nawierzchni, a przy ul. Starej faktycznie jest dołek i masę dziur.
                                                    Ostatnio stan obydwu ulic Pólko i Rzecznej pogorszył się jeszcze bardziej (chociaż i tak był fatalny).
                                                    W tym roku miały być udrażniane rowy ? Czy coś w tym temacie będzie się działo ?

Panie Marku, proszę o podjęcie działań, które umożliwią korzystanie z dróg nie tylko terenówką, ale również dla ruchu pieszego i rowerowego, ludzie chodzą do pracy, do sklepu, na spacer - a żeby przejść Pólko trzeba mieć wysokie gumiaki - to jest nienormalne !!

Nie spotkałem nigdzie takiej ignorancji ze strony gminy w stosunku do podstawowych potrzeb mieszkańców - w końcu chyba nie są aż tak wygórowane...

Pozdrawiam Andrzej
                                                  • projekt74 Re: ulica Rzeczna 06.07.11, 07:57
                                                    Szanowni Państwo,
                                                    Czas szybko mija i o tym co dobre, a czasami nawet tym co złe szybko się zapomina. Wczoraj miałem okazję zarówno przespacerować się, jak i przejechać swoim mało terenowym samochodem ulicą Rzeczną i powiem, że pamiętam jak kilka lat temu po jednodniowych opadach deszczu nie udało mi się dotrzeć samochodem nawet do mostu. Fakt faktem, że gdzieniegdzie są powybijane dziury, a na początku Rzecznej od ul. Starej tradycyjnie jest olbrzymia kałuża, o której już mi się nawet nie chce wspominać urzędnikom z Radzymina, ale biorąc pod uwagę to co było jeszcze 3 – 4 lata temu oceniam stan tej drogi jako dobry. Proszę mi uwierzyć, że ostatnio widuję dużo gorsze ulice, chociażby ul. Szkolną w Nadmie. Niemniej jednak zapewniam Państwa, że cały czas proszę o naprawę ul. Pólko, Rzecznej i Szkolnej, jak również proszę o rozpoczęcie prac związanych z udrażnianiem rowów, ale myślę, że obecny stan finansów gminy jest jeszcze goryszy, niż to się oficjalnie mówi i wydaje mi się, że nawet jeżeli przewrócilibyśmy budynek urzędu do góry nogami (fundamentami) to i tak nie wypadłaby z niego nawet złotówka. Przykre, ale wychodzę z założenia, że lepsza gorzka prawda niż najsłodsze kłamstwo, od rozpowszechniania których mamy już w gminie Radzymin kilka osób.

Pozdrawiam,
                                                    Marek Brodziak
                                                  • brombry Re: ulica Rzeczna 08.07.11, 10:05
                                                    Panie Marku, z całym szacunkiem ale mówienie że stan ul. Rzecznej jest dobry to jakieś grubsze nieporozumienie. Skoro wg Pana stan tej drogi jest dobry, to pewnie Pólko i Szkolna też jest w stanie "dobrym" - przecież można przejechać - więc o co chodzi ?? Nie wiem czy dojechał Pan do Pólko, bo zapewne widziałby Pan to rozlewisko i miejscami resztki czegoś co kiedyś nazywało się drogą... Sprawę załatwia się ustawieniem znaku "uwaga nierówna nawierzchnia" i zakaz wjazdu powyżej 15t, co z tego ja codziennie widać sznur ciężarówek, które jeżdżą z ziemią ulicami Pólko i Rzeczną i robią zwałkę w połowie Rzecznej (z mostku widać to doskonale) - przecież wiadomo kto jest właścicielem działki na którą jest wywózka, jeśli nie można ukarać kierowców ciężarówek. Dewastacja łąki nad rzeką to już inna sprawa, która nikogo również nie interesuje.
                                                    Widać, że priorytetem jest Szkolna, pozostała część Nadmy ma "dobre" drogi, więc jest po sprawie.
                                                    W kasie gminy nie ma złotówki ..... natomiast na obchody 91 "okrągłej" rocznicy bitwy są pieniądze - wykopanie rowów odprowadzających wodę to nie jest jakiś duży koszt - kwestia priorytetów ....

Pozdrawiam Andrzej
                                                  • karramba200 Re: ulica Rzeczna 20.07.11, 17:15
                                                    Witam.Zastanawia mnie po co dzisiaj po Rzecznej jeździł walec ?Co za kretyn wymyślił ubijanie ubitej i dziurawej drogi.Ja sie pytam ile to kosztowało i za czyje pieniądze ?Nie ma co sie dziwić że gmina nie ma kasy skoro wywalają kasę w błoto !!!
                                                  • embeo Re: ulica Rzeczna 21.07.11, 15:03
                                                    > Widać, że priorytetem jest Szkolna...

No jeśli przebudowa ulicy Szkolnej ma PRIORYTET, to zważywszy na tempo tej inwestycji, aż strach się bać o czas realizacji innych projektów (chodniki, Rzeczna itp)
                                                    ;)
                                                  • mwr33 Re: ulica Rzeczna 21.07.11, 20:04
                                                    a walec może wcale nie był z gminy-tylko ubijał Rzeczną coby ciężarówkom wyładowanym ziemią i gruzem sie lepiej jeździło ;@ przecież od dłuższego czasu co najmniej 20 ciężarówek dziennie wjeżdża i wyjeżdża Rzeczna od ul. Starej. Więc nie ma tłumaczenia,ze wjechali od strony Słupna i nie było znaku,że zakaz.
                                                  • karramba200 Re: ulica Rzeczna 30.07.11, 18:35
                                                    Może najwyższa pora złapać za mordy tych którzy pozasypywali rowy odwadniające i popodnosili sobie nielegalnie działki.Teraz inni cierpią za lenistwo gminy która sie nie interesuje tym co sie dzieje.Tylko pierdzą w stołki i czekają na wypłaty.Dziura na Rzecznej jest coraz większa i głębsza,ale przecież nikt z władz tędy nie jeździ.Niech sie inni martwią.Żal.
                                                  • olopisarz Re: ulica Rzeczna 08.10.12, 12:15
                                                    Panie Marku należy odnowić rowy od ul.Starej do mostu i to jak najszybciej bo znowu zbliża się jesień i znowu nie będzie przejścia. Moje dzieci nie mogą przejść do szkoły.
                                                    Do rowów spływała woda co osuszało drogę i nie trzeba było nic więcej z nią robić .
                                                    Kto samowolnie zasypał rowy ? przecież wiecie kto jest właścicielem działek .
                                                    CZYSTA SAMOWOLA W NADMIE ROBIĄ CO SIĘ KOMU PODOBA .Rowy powstały bardzo dawno temu odprowadzały wodę do rzeki od dosłownie 2-3 lat ich nie ma .A NA PEWNO NIE MA ICH NA RZECZNEJ.
                                                  • mwr33 Re: ulica Rzeczna 08.10.12, 13:39
                                                    Problem jest od dłuższego czasu, od kiedy "równano" Rzeczną część rowów została zasypana. A ciekawe jak bedzie wyglądała Rzeczna po powstaniu planowanej drogi 635? Bo przecina ona Rzeczną albo przed mostem albo za mostem /planowane są 2 warianty/ i ma być zbudowana na nasypie.
                                                  • mwr33 Re: ulica Rzeczna 09.10.12, 20:10
                                                    3.26 Mając na uwadze powyższe uwarunkowania powodziowe, przyjęto założenie ze
                                                    projektowana droga w rejonie rzeki zostanie zbudowana na wzmocnionym nasypie
                                                    1,7 m, który pełnić będzie rolę wału przeciwpowodziowego dla tych terenów. całość tego opracowania na stronie siskom.waw.pl/dw/635/dw635_dk8-wol_studium-kom_tekst.pdf
        • mwr33 Re: ulica Rzeczna 24.09.11, 18:20
          Sz.P. może Wiecie co to za "mądra" głowa wywaliła gruz na drogę-prawie przy Pólko? żeby jeszcze jakiś miałki ale to wielkie kawały-ostre krawędzie. kto będzie zwracał za opony-najechać na takie coś to na pewno bezpieczne nie jest. rowerem trzeba omijać. przejść też ciężko. zamówcie sobie wywózkę gruzu a nie się pozbywacie na drogę.
          • brombry Re: ulica Rzeczna 25.09.11, 20:58
            Witam,
            Ja wysypałem gruz, bo dołów tam co nie miara. A ten gruz o ostrych krawędziach to gazobeton, który pod stopą się rozgniata i na oponach nie robi żadnego wrażenia. Są dołki - źle, nie ma dołków - też źle. Za mostem są jeszcze większe kamienie i jakoś się opony nie psują.
            Człowiek sobie trudu zada co by drogę podreperować, a tu ..... :)

Pozdrawiam !
            • mwr33 Re: ulica Rzeczna 25.09.11, 23:19
              Dzięki za odpowiedź. Jednak jadąc samochodem człowiek mimowolnie omija te nasypane miejsca-bo trudno sie zatrzymywać i na każdej "kupce" sprawdzać czy to gazobeton czy jakiś inny beton ;) . Po tylu przygodach na Rzecznej /co tam już nie leżało/ naturalna rzeczą jest-omijać , uważać na opony; nie ufać temu co tam leży. Pozdrawiam.
                  • karramba200 Re: ulica Rzeczna 25.01.12, 19:24
                    Czy naprawdę ktoś musi rozjebać sobie auto żeby wreszcie załatano ogromną dziurę na Rzecznej ? Ma już ze 30 cm głębokości.Do mieszkańców Pólka którzy zapierdalają swoimi autami jak dzikie osły-ogarnijcie sie ludzie bo szkodzicie innym.Jakbyście mogli to pewnie po ogrodzeniu byście jeździli.Niech burmistrz w jednym miesiącu obniży sobie wypłate i załata dziure,nie ubędzie mu.
                    • barzoo Re: ulica Rzeczna 01.02.12, 21:04
                      Widzę że przez te mrozy komuś "termostat" nie puścił..., bo nie bardzo wiadomo kto jest winny Pólko czy Burmistrz? fakt faktem dziura jest beznadziejnie duża i jej zasypanie to nie jest z pewnością wielki koszt dla gminy!!!
                      PS. ''Do mieszkańców Pólka którzy zapierda
                      > lają swoimi autami jak dzikie osły-ogarnijcie sie ludzie bo szkodzicie innym'' to nie mierz innych swoją miarą...
                      • mwr33 Re: ulica Rzeczna 02.02.12, 12:56
                        Jest rada na te dziurę. Przy aktualnym wskazaniu termometru-wystarczy zalać ja wodą-wsio się wyrówna-będzie gładziutko, prawie bezkosztowo ;) do pierwszej odwilży wystarczy. A tak na serio-to burmistrza chyba niewiele obchodzi jakaś dziura na Rzecznej, jakis niepołożony asfalt na Nowej, jakaś wieś Nadma-przecież nie bedzie sobie zaprzątał swojej siwej łepetyny takimi pierdołami
                        • olopisarz Re: ulica Rzeczna 08.10.12, 12:02
                          Co do dzikich zjazdów. Każdy właściciel posesji powinien zgłosić się do
                          właściciela drogi o zgodę na zjazd indywidualny z drogi. Wykonuje się stosowny
                          szkic na mapie i właściciel drogi określa na jakich warunkach ma być wykonany
                          zjazd z drogi - np. że ma być przepust itp.
                          Na Rzecznej od Pólko w stronę rzeki po lewej stronie jest rów - poprzecinany
                          kilkoma zjazdami bez przepustów - co uniemożliwia swobodny odpływ wody.
                          Zgadzam się z tym że najgorzej Rzeczna wygląda od Starej do mostu tam woda stoi bo rów który był został zasypany.W gestii władz powinno być odtworzenie tych rowów po obu stronach ,Jak były woda swobodnie schodziła i droga była o wiele lepsza.Jak można samowolnie zasypywać te rowy uniemożliwiając (przez stojącą wodę) np.przejście dzieci do szkoły . OD UL.STAREJ DO MOSTU RÓW PO OBU STRONACH ULICY .
                          • brombry Re: ulica Rzeczna 18.10.12, 11:33
                            Witam,
                            Panie Marku, czy można zorganizować równanie ul. Rzecznej przed zimą na całej długości. Fajne byłoby gdyby przejechała równiarka, a następnie walec który to ubije.
                            Obecnie Rzeczna na wielu odcinkach jest w bardzo złym stanie.

Pozdrawiam Andrzej
                            • karramba200 Re: ulica Rzeczna 18.10.12, 16:01
                              Proponuję najpierw czymś wysypać bo równiarki jak na razie robią więcej szkody niż pożytku.Znowu wyora doły i zrobią się wielkie kałuże.Miał być wysypany asfalt z głównej ale jakoś nie wyszło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka