Dodaj do ulubionych

Akcja „Drogowe absurdy” 2012

19.03.12, 14:26
Dzień Dobry,

Akcja ma na celu identyfikację „drogowych absurdów” (zapadająca się kostka, ubytki asfaltowe, etc.), jakie dotykają mieszkańców Gminy Lesznowola podczas poruszania się po gminie. Zachęcam do zgłaszania miejsc i utrudnień komunikacyjnych na e – mail radny.kania@interia.eu . Opisz dokładnie gdzie znajduje się „drogowy absurd”, o którym zapomniały odpowiednie służby. Koniecznie dołącz zdjęcie. Po weryfikacji zgłoszenia, złożę w Twoim imieniu do Wójta Gminy Lesznowola Interpelację w tej sprawie. Otrzymasz ode mnie informację zwrotną o treści złożonej Interpelacji, a po uzyskaniu pisemnej odpowiedzi udzielonej przez Wójta – jej skan.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • zbyszek.czapnik Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 19.03.12, 16:08
   Ja kilka lat temu zgłaszałem dwa absurdy (dotyczące zjazdu ze ślimaka na ul. Puławską gdzie trzeba się wbić na pas dla jadących do Piaseczna by po 10 metrach móc skręcić w prawo; organizacji skrzyżowania Mleczarska/Krasickiego gdzie są często stłuczki) i absolutnie nic się w tej sprawie nie zmieniło. Poprzednio nie było nawet odpowiedzi.
   • kania_marcin Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 19.03.12, 16:41
    Dzień Dobry,

    Uprzejmie informuję, co następuje:

    1.

    Treść mojego 1 wystąpienia do GDDKiA:

    "W imieniu mieszkańców Mysiadła, Nowej Iwicznej, Nowej Woli, Zgorzały ponownie zwracam się z uprzejmą prośbą o likwidację wyspy - zjazd ze ślimaka prowadzącego z Auchan w kierunku Piaseczna. Zmotoryzowani mieszkańcy m.in. Mysiadła, Nowej Iwicznej, Nowej Woli, Zgorzały i okolic używają tego ślimaka zarówno przy okazji zakupów w supermarkecie jak i
    w formie "zawrotki" pozwalającej dostać się od strony Piaseczna na ulice Raszyńską i Krasickiego. Zjeżdżając ze ślimaka trzeba na około 15-20 metrów zjechać na lewy (w stosunku do pasa ślimaka) pas i ponownie zmienić pas na prawy. W godzinach popołudniowych robi się tam korek a i stłuczek nie brakuje. A wystarczyło by przedłużyć pas o te 20 metrów i bezkolizyjnie i sprawnie można by się było dostać do ul. Raszyńskiej. Proszę o interwencję.

    Odpowiedź 1 GDDKiA:

    www.marcinkania.pl/images/www/gddkia.pdf


    Ponowienie mojego wystąpienia - IX.2011 r.

    Odpowiedź 2 GDDKiA:

    Odpowiadając na Pana wystąpienie oraz nawiązując do poprzedniej korespondencji w tej sprawie (pisma GDDKiA-O/Wa-Z.2.409/443/2010, GDDKiA-O/Wa-Z.2.409/820/2010) uprzejmie informuję że stanowisko GDDKiA Oddziału w Warszawie pozostaje w tej kwestii niezmienne.

    GDDKiA O/WA

    2.

    Problem zostanie rozwiązany maksymalnie do 2014 r. Zakres zamówienia obejmuje również i te skrzyżowanie. Szczegóły: forum.gazeta.pl/forum/w,23670,132333915,134152188,Re_Rozbudowa_ul_Mleczarskiej_w_latach_2013_20.html

    Pozdrawiam
    • zbyszek.czapnik Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 19.03.12, 22:56
     Chwila! Ja nie pisałem o lewoskręcie z Puławskiej z kierunku Piaseczna tylko o zjeździe ze ślimaka z Auchan w kierunku Piaseczna!
     Tam jest problematyczny odcinek 10 metrów, gdzie nawet chcąc potem skręcić w prawo w Raszyńską, trzeba najpierw zmienić pas w lewo. Wystarczy przesunąć jeden znak i kilka metrów kwadratowych asfaltu by zmniejszyć korek w kierunku Piaseczna.

     Skręt z Raszyńskiej w Puławską też jest jednym z naprawdę nielicznych (oprócz Łabędziej), gdzie nie ma zatoki umożliwiającej płynne włączenie się do ruchu.
     O ile w okolicy Łabędziej jest to zrozumiałe z uwagi na parking CM Puławska o tyle przesunięcie wysepki autobusowej o 3 metry na zachód przy Raszyńskiej nie stanowiło by problemu. Na tamtym skrzyżowaniu włączenie się do ruchu po południu nie jest łatwe i miłe.

     Obsłupkowanie ulicy Szkolnej na obszarze przylegającym do szkoły byłoby bardzo wskazane z uwagi na bezpieczeństwo pieszych.
     • kania_marcin Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 20.03.12, 08:09
      Dzień Dobry,

      Zamieszczona powyżej informacja (x2) z GDDKiA jest odpowiedzią na Pana zapytanie.

      Pozdrawiam
      • zbyszek.czapnik Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 22.03.12, 06:27
       Nie jest!
       Ja się nie odnoszę nawet odrobinę do samego ślimaka tylko do tego co jest jakieś 30-50 po zjeździe z niego a dokładnie pomiędzy zakończeniem zjazdu a wjazdem w Raszyńską. Chodzi o zagospodarowanie obszaru (10 metrów kwadratowych) będącego w wyłącznej gestii GDDKiA. Zadzwoniłem w tej sprawie do Auchan i powiedziano mi, że o ile zjazd jest przez nich finansowany, o tyle organizacji wjazdu na Raszyńską nie mogą zmienić bo to nie jest w ich mocy, choć samu przyznają, że byłoby wskazane dla ich klientów z tego rejonu.
       • kania_marcin Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 22.03.12, 06:50
        Dzień Dobry,

        Zamieszczona powyżej informacja (x2) z GDDKiA jest odpowiedzią na Pana zapytanie.

        Informuję również, że wychodząc naprzeciw Pana oczekiwaniom zwróciłem się ponownie w tej sprawie do GDDKiA.

        Pozdrawiam
  • rai1 Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 20.03.12, 08:27
   Panie Marcinie,
   jednym z najgorszych (dla mnie) absurdów w Mysiadle jest umiejscowienie serwisu Subaru pomiędzy kilkoma blokami mieszkalnymi!
   Absurdem jest to, że my mieszkańcy musimy wysłuchiwać ryku reperowanych czy tuningowanych tam rzęchów - nie każdy się musi się zachwycać rurą wydechową o średnicy talerza i rykiem silnika niepodobnym do niczego!
   Absurdem drogowym w tej całej kuriozalnej sytuacji jest to, że klienci tego serwisu zajmują miejsca parkingowe mieszkańcom bloku przy Topolowej 15! W sobotę rano wzdłuż ul. Topolowej stało 18 samochodów z tego serwisu!!! Gdzie mamy parkować ?! I czemu ktoś był na tyle nierozsądny, żeby w tym miejscu umieścić taki zakład ?!
   Skoro jest Pan takim wielkim wojownikiem o nasze lepsze życie - proszę SKUTECZNIE zająć się tym problemem !
   • prawieprawy6 Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 20.03.12, 09:06
    Okazuje się, że w naszym lokalnym piekiełku można wszystko, podobna sytuacja jest z przedszkolem w Nowej Iwicznej.

    Jednym przeszkadza warsztat innym przedszkole, wcale się nie dziwię, pewnie jedno i drugie by mi przeszkadzało w bezpośrednim sąsiedztwie.

    Cóż, ale to tylko i wyłącznie zasługa gminy, i ustaleń jakie poczyniono w planach zagospodarowania terenu
   • kania_marcin @rai1 20.03.12, 10:16
    Dzień Dobry,

    rai@ - proszę o "pustego" maila na radny.kania@interia.eu , wyślę Pani dokumentację sprawy.

    Pozdrawiam
    • kania_marcin Re: @@rai1 20.03.12, 12:10
     Dzień Dobry,

     Stosowna dokumentacja (w 7 e - mailach) poszła. Przeprowadzone kontrole (m.in. przez WIOŚ, PINB, LPK nie wykazały znaczących uchybień. Warsztat funkcjonuje zgodnie z MPZP (PINB).

     Na ul. Topolowej do stacji trafo obowiązuje zakaz zatrzymywania się, który nie jest przestrzegany przez "Myszkę". W garażu podziemnym wolnych, niewykupionych jest kilkadziesiąt miejsc. Zabiegam również o przebudowę ul. Topolowej wraz z odwodnieniem i poszerzeniem (+ chodnik). Na chwilę obecną gotowy jest projekt przebudowy ul. Topolowej wraz z odwodnieniem w Mysiadle (odcinek: ul. Graniczna – przepompownia) oraz dalszy odcinek, w kierunku północnym. Pierwszy etap przebudowy obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Graniczną do obecnej lokalizacji przepompowni, drugi etap obejmuje odcinek od przepompowni do planowanego ronda (w pobliżu którego oraz obecnej lokalizacji przepompowni powstaną nowe parkingi, projekt jest już gotowy i wchodzi w zakres budowy CEiS - I Etap) tj. układu komunikacyjnego CEiS w Mysiadle. Dodatkowo zabiegam o budowę parkingu (np. z płyt EKO, i wykup tego gruntu) w rejonie skrzyżowania ulic Graniczna/Okrąg w Mysiadle.

     Pozdrawiam
     • rai1 Re: @@rai1 20.03.12, 12:39
      Tak, dokumenty doszły, dziękuję. Niestety - dla mnie i dla innych mieszkańców - z dokumentów tych wynika, że zakład nie powoduje żadnej uciążliwości dla mieszkańców :( Przeprowadzone kontrole dotyczą smarów, olejów itp, które dla mnie, jako mieszkańca, nie byłyby utrapieniem nawet gdyby badania wykazały, że w jakikolwiek sposób wpływały źle na środowisko. Jest to po prostu nie odczuwalne, przynajmniej nie wprost, i nie przez uciążliwość. Nikt jednak nie pokusił się o sprawdzenie poziomu hałasu wydobywającego się z tych ryczących samochodów... A to jest dla nas już jak najbardziej odczuwalne. No, ale na Topolowej, nie na ul. Okrąg... Co więcej - dalej sza w tym temacie. Poza tym PINB pisze wprost, że nie sprecyzowano na czym polega oddziaływanie poza obszar działania zakładu.. ano właśnie na tym, że często parkuje przed naszym blokiem kilkanaście samochodów - klientów zakładu, a my? my nie mamy gdzie parkować...
      I przy całym szacunku dla większości Pana działań - zbyt wiele zasług Pan sobie przypisuje, które w rzeczywistości są co najwyżej Pana udziałem, za to np. w tej konkretnej sytuacji szybko Pan się zniechęcił, nie uzupełniając swoich interpelacji o informacje, których PINB zapewne do dzisiaj nie ma, tj, np. o fotografie samochodów zajmujących miejsca parkingowe poza zakładem... To jest właśnie oddziaływanie
      "poza teren zakładu"...
      • kania_marcin Re: @@rai1 20.03.12, 13:00
       Dzień Dobry,

       Samochody/klienci warsztatu parkują zgodnie z prawem. Nie ma prawnej możliwości zabronienia im parkowania. Obecnie właściciel warsztatu szuka nowej lokalizacji.

       Parkowanie poprawi się po przebudowie ul. Topolowej, gdyż przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych.

       Dokumentacja zdjęciowa jest i była w posiadaniu odpowiednich służb, w tym urzędu gminy.

       Przeprowadzone kontrole nie wykazały znaczących uchybień, w związku z powyższym żaden organ nie ma podstaw do wszczęcia jakiegokolwiek, nowego postępowania.

       Pozdrawiam
       • rentman Re: @@rai1 22.03.12, 15:57
        Nadchodzi pora wiosenno-letnia, jak co roku zrobi sie cieplej i jak co roku otworzymy lub uchylimy nasze okna na świat. Zmrok się przesunie na godziny wieczorno-nocne, a mieszkańcy wylegną, nie tylko w łikendy i nie tylko na swoje balkony. W zeszłym roku właśnie w takich godzinach popołudniowo-wypoczynkowych wyraźnie odróżnialna była - w promieniu około 300 metrów, niezależnie od zabudowy i roślinności - różnica pomiędzy silnikiem 250 konnym i silniczkiem tuningowanym na 650 koni. Jako były ekspert "silnikowy" mogę zapenić Pana Radnego i Członków Wysokich Komisji, że były to ryczące kolektory wydechowe spracowanych już mocno silników Subaru.
        ... a nie mieszkam wcale na ulicy Topolowej i o wiele dalej niż 300 metrów!
        • kania_marcin Re: @rai1 i rentman 22.03.12, 18:15
         Dzień Dobry,

         Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zwróciłem się do WIOŚ z prośbą o informację, czy przeprowadzona kontrola warsztatu dotyczyła również pomiaru poziomu hałasu na terenie warsztatu oraz wokół niego.

         Pozdrawiam

         --

         Marcin KANIA
         Radny Gminy Lesznowola
         • rysiek.olborski Re: @rai1 i rentman 22.03.12, 20:37
          Panowie!
          Nie "Łabędziej" a "Łabędzia".
         • rentman Re: @rai1 i rentman 25.03.12, 17:21
          Dla jasności ... nie popieram i nie przyłączam się do powszechnego entuzjazmu z powodu Wysokich Komisji nękających właściciela posesji Subaru i S-ka. Skąd inąd wiem, że jest to Mysiadłowicz z dziada pradziada i "ryczał" silnikami jeszcze przed wielkomiejską emigracją, w czasach kiedy krowy, konie, króliki biegały bez kagańców, a koguty piały dwa razy dziennie. Warsztat mocno podupadł w latach dziewięćdziesiątych i podnióśł się dzięki ... nie przymierzając ... tym właśnie, którzy dzisiaj chętnie by gospodarza pozbawili możliwości zarabiania uczciwych pieniędzy.
          Jednak ... wszyscy pospołu musieliśmy zmienić swoje wiejskie życie i się niestety przystosować. Nikogo to nie ominęło, ani emigracji ani tubylców ... co twardsze jednostki pozostały izolowane i pod ścisłą sąsiedzką obserwacją.
          Popieram wspólnotę ... ale kablować nie będę i się pod petycją nie podpiszę!!!
  • owrank proszę złożyć pismo do siebie samego 26.03.12, 11:03
   Witam,
   dla mnie największym absurdem drogowym w NI jest ulica Mleczarska m.in. - jej szerokość, brak chodnika i skrzyżowanie z Krasickiego i co więcej wiem, że w sprawie tego absurdu może Pan pisać pisma również do siebie samego jako, że zasiada Pan już druga kadencję w radzie, która ciągle nic z tą ulicą nie zrobiła (pisanie petycji, wniosków, projektów, planów, ogłoszeń, informacji zaliczam właśnie do biurokratycznego i politycznego nicnierobienia)

   Pozdrawiam i czekam z ciekawością czy coś się uda Wam z ta ulica zrobić do następnych wyborów samorządowych...
   • kania_marcin @ owrank 26.03.12, 11:49
    Dzień Dobry,

    Gmina Lesznowola jest zarządcą ul. Mleczarskiej na odc. od ul. Łabędziej do ul. Krasickiego i zrealizowała w roku 2005 budowę przedmiotowej drogi. Natomiast Gmina Piaseczno zarządza drugim odcinkiem ul. Mleczarskiej od ul. Krasickiego do ul. Okulickiego. W maju 2010 r. pomiędzy Gminą Piaseczno, a Gminą Lesznowola zostało zawarte kolejne porozumienie, w sprawie wykonania budowy ul. Mleczarskiej.

    forum.gazeta.pl/forum/w,35236,125389401,130400605,Historia_budowy_ul_Mleczarskiej.html

    forum.gazeta.pl/forum/w,23670,132333915,134152188,Re_Rozbudowa_ul_Mleczarskiej_w_latach_2013_20.html

    Jak wynika z powyższego, stosowne działania zostały przez Samorząd Gminy Lesznowola/Gminę Piaseczno podjęte.

    Pozdrawiam
    • owrank Re: @ owrank 26.03.12, 16:33
     > Jak wynika z powyższego, stosowne działania zostały przez Samorząd Gminy Leszno
     > wola/Gminę Piaseczno podjęte.

     widzę że stał się Pan rasowym politykiem i kompletnie nie rozróżnia RZECZYWISTOŚCI od PLANÓW.

     Mnie interesuje jak ta ulica wygląda a nie polityczno-biurokratyczne przepychanki, które obiecują, że będzie lepiej za kolejny rok a może dwa jak będzie obsuwa, chociaż potrzeba przebudowy Mleczarskiej artykułowana jest od lat blisko dziesięciu.

     Trasę S7 na planach mamy od 10 albo i 20 lat i co z tego nie wynika ???
     • kania_marcin Re: @ owrank 26.03.12, 16:46
      Dzień Dobry,

      To Piaseczno jest głównym inwestorem, etc. rzeczonego zadania inwestycyjnego.

      Dodam, że na ostatniej Sesji Rady Gminy Lesznowola przyznane zostały środki finansowe na wykonanie map z projektem podziału w trybie „specustawy” w celu wydzielenia działek pod ul. Mleczarską od ul. Słonecznej w Starej Iwicznej do ul. Krasickiego w Nowej Iwicznej.

      Pozdrawiam
      • zbyszek.czapnik Re: @ owrank 27.03.12, 07:41
       Bardzo proszę nie zmieniać tematu!
       Gdzie jest chodnik na ul Mleczarskiej pomiędzy Krasickiego a Łabędzią?
       Czy od strony północnej ul Mleczarskiej wjazd na Krasickiego jest bezpieczny i wygodny?
       Ile na tym skrzyżowaniu było stłuczek w ciągu ostatniego roku?

       Z drugiej strony ul Mleczarskiej wjazd na Krasickiego też jest przekleństwem jeśli stoją samochody przed sklepem na Raszyńskiej i przed posesją na Krasickiego.

       I co do tego problematycznego miejsca nie ma niczego, co obligowało by Gminę Piaseczno, bo ul Krasickiego i Raszyńska są drogami powiatowymi, a odcinek ul. Mleczarskiej znajduje się w gestii Gminy Lesznowola.
     • kriss_o_poranku Re: @ owrank 27.03.12, 08:55
      Tak to chyba już u nas jest - sami rasowi politycy :)

      Ile kosztują nas te plany?

      Przedszkole w Mysiadle - ?
      CIS w Nowej Iwicznej - ?
      Koncepcje aranżacji budynku przy Tarniny - ?
      I inne koncepcje i projekty - ?

      Ile środków, zostało wyrzucone w przysłowiowe "BŁOTO"? I jaki był tak naprawdę cel ?

      • zbyszek.czapnik Re: @ owrank 27.03.12, 09:31
       Jak to jaki cel? Kiełbasa wyborcza!
       Nikt Ci tyle nie da, ile polityk jest w stanie obiecać!
       • kania_marcin Rozbudowa ul. Mleczarskiej w latach 2013 - 2014 27.03.12, 10:32
        Dzień Dobry,

        Chciałbym podkreślić, że Gmina Piaseczno do końca bieżącego roku planuje uzyskać wszelkie niezbędne dokumenty wymagane do rozpoczęcia budowy, natomiast realizacja zgodnie z projektem budżetu Piaseczna planowana jest w latach 2013 – 2014.

        Pozdrawiam
        • zbyszek.czapnik Spartolenie ul. Mleczarskiej 27.03.12, 11:52
         Chwilunia!
         Może najpierw zastanowić się dlaczego ul Mleczarska została tak spartolona na odcinku pomiędzy Łabędzą a Krasickiego?! Dlaczego spartolono skrzyżowania na których dochodzi do kolizji!?
         A przede wszystkim gdzie się podział chodnik na tej ulicy?

         A jak już jesteśmy w tamtym rejonie to co z ul Zimową? Kiedy będzie można przejechać od Szkolnej do Mleczarskiej?
         • kania_marcin @ zbyszek.czapnik 27.03.12, 14:15
          Dzień Dobry,

          Przedmiotowy odcinek został zrealizowany na podstawie img443.imageshack.us/img443/1439/mleczarskahistoriabudow.jpg . W związku z powyższym nie znam kulisów, etc. podpisania stosownego Porozumienia.

          Problem skrzyżowania ulic Raszyńska/Krasickiego/Mleczarska zostanie rozwiązany. Szczegóły: img12.imageshack.us/img12/7949/mleczarska12092011r.jpg .


          Pozdrawiam
  • krasusek Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 28.03.12, 00:29
   Jak już mówimy o drogowych absurdach to ciekaw jestem, czemu umarł temat znikniętego leżącego policjanta na Łabędziej? Zdecydowanie zwiększało to bezpieczeństwo poruszających się po Mysiadle i NI, zrobiło się halo i potem temat upadł. Więc jak z tą hopką? Dlaczego właściwie ona zniknęła?
   • kania_marcin @ krasusek 28.03.12, 07:55
    Dzień Dobry,

    Radni Mysiadła V Kadencji 2006 - 2010 negatywnie zaopiniowali propozycję urzędu dotyczącą likwidacji progu (z uwagi na pękanie ścian w sąsiadującym z nim budynku, hałas, etc.). Są na to stosowne dokumenty (opinia) w urzędzie. Próg został zlikwidowany przez urząd, podkreślenia wymaga fakt, że przy sprzeciwie radnych. Szczegóły są img847.imageshack.us/img847/4831/likwidacjaprogu.jpg .


    Nowa organizacja ruchu dla skrzyżowania ulic Graniczna/Mleczarska/Łabędzia przewiduje budowę ronda. Powyższe rozwiązanie jest obecnie w fazie projektowania.

    Pozdrawiam
   • kriss_o_poranku Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 28.03.12, 09:11
    Progi zwalniające nie mogą być umieszczanie bliżej niż:
    - 40 m od skrzyżowania ulic lub dróg
    - 20 m od końcowego punktu łuku poziomego drogi, gdy wewnętrzny promień łuku jest mniejszy od 50m
    - 20 m od punktu początkowego spadku drogi gdy ten spadek przekracza 10%
    - 30 m od przejścia dla pieszych (nie dotyczy progów z przejściami dla pieszych)
    - 20 m przed i za przejazdem kolejowym oraz 15 m przed i za przejazdem tramwajowym, licząc od skrajnej szyny toru na przejeździe
    - 25 m od najbliższej części wiaduktu lub innej konstrukcji nośnej
    • krasusek Re: Akcja „Drogowe absurdy” 2012 29.03.12, 11:43
     Wystarczyłoby więc ten próg przesunąć tak, by spełniał te warunki, nie? Nie chodzi mi o to, że on musi stać dokładnie w tym miejscu, tylko żeby w ogóle był.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka