Dodaj do ulubionych

teratozoospermia

24.10.06, 19:40
Kto z Was też ma taki problem???
U męża niestety tylko 11 % plemników ma prawidłową budowę
Moze ktoś mi coś podpowie, podzieli sie doświadczeniami?
Czy to można leczyć czy tylko inseminacja lub nawet nie...
z góry dziękuję...
Obserwuj wątek
    • jkl13 Re: teratozoospermia 25.10.06, 08:44
      Witam. U mojego męża też stwierdzono teratozoospermię. NIe pamiętam dokładnie
      wyników, ale były chyba gorsze niż u was. Lekarz stwierdził, że w takim
      przypadku możliwe jest jedynie in vitro ISCI, ale wcześniej skierował nas na
      badania genetyczne. Badań nie dokończyliśmy, bo zdecydowaliśmy się wcześniej na
      adopcję, ale u męża stwierdzono jakieś nieprawidłowości genetyczne. Nie wiemy
      dokładnie jakie, kiedyś trzeba będzie to sprawdzić...
      Myślę, że powinniście skontaktować się z lekarzem, on wam powie, co dalej
      robić.
    • sun32 Re: teratozoospermia 25.10.06, 10:25
      Obniżoną morfologię bardzo trudno się leczy, lekarze oficjalnie mówią że nie
      potrafią zbytnio tego robić. Twierdzą, że szkoda czasu i należy robić coś z
      takiego nasienia jak jest.
      My jesteśmy po 3 nieudanych IUI. Lekarz od początku mówił, żeby nastawić się
      powoli psychicznie na ICSI. Zrobiliśmy w Łodzi badania genetyczne i czekamy na
      wyniki. W Provicie wprowadzono od października udoskonalone ICSI tzw IMSI i
      właśnie do tego zamierzamy podejść jak wszystko z wynikami będzie ok.
      Mąż powinien pójść do DOBREGO urologa aby sprawdzić czy nie ma na przykład
      zapalenia prostaty. Mój M miał, jest po 2 miesięcznym leczeniu antybiotykiem. W
      najbliższych dniach będziemy robić badanie kontrolne to się okaże czy to coś
      pomogło.
      Nie poddawaj się. Musicie zawalczyć. Już wiesz co jest przyczyną niepowodzeń a
      to połowa sukcesu.
      Cudownie, że macie już jedno dzieciątko.
      • finka77 Re: teratozoospermia 25.10.06, 11:22
        Moj mąż również ma nieprawidłową budowę nasienia , leczy sie u androloga , 3
        razy przechodził kuracje antybiotykowa ,wyniki troche sie poprawiły .
        O badaniach genetycznych androlog nic nie mowił , czy koniecznie je trzeba robic ,
        czy te nieprawidłowe plemniki mogą miec podłoże genetyczne.
        Dostało kilka wskazowek co do diety , niechodzenia w obcisłych spodniach
        .Narazie mamy sie jeszcze starac naturalnie bo niby szansa jest ,ale jak
        zafasolkuje to moge przez te plemniki poronic .Nie wiem co myslec ,mąz był sam u
        tego lekarza ,ja wiem tylko u siebie że mam problem z prl .
        Wybieramy sie do Gdańska chce zrobic szybko badania i zobaczymy co dalej.

sun32
        napisz czy teratozoospermia może miec podłoże genetyczne

Pozdrawiam was
        • sun32 Re: Finka77 25.10.06, 11:35
          Finka tak naprawdę to nie wiem. Wg mojego lekarza może mieć ale też nie musi.
          Nas skierował na badania genetyczne a wiem, że nie każda para podchodząca do
          ICSI w Provicie je robi.
          Do tej pory otrzymaliśmy wynik z mukowiscydozy i jest w porządku smile
          Czekamy na kariotypy.
          • finka77 Re: Finka77 25.10.06, 11:41
            sun32
            dzieki za odpowiedz,no właśnie lekarze jeszcze niewiedza jak leczyc i co jest
            przyczyna.
            Trzymam kciuki za dobre wyniki.
            Cy Twoj mąz dostał jakieś leki oprucz antybiotyków ,moj brał wit C i Aspargin.
            • sun32 Re: Finka77 25.10.06, 12:18
              Oprócz 2 antybiotyków dostał jeszcze jakieś tabletki Ipertrofan albo jakoś tak.
              To jest lek na cholesterol który pośrednio działa też właśnie na prostatę.
              Dodatkowo ja zakupiłam Mu witaminy.
              Powodzenia smile
              • finka77 Re: Finka77 25.10.06, 12:22
                sun32

Moj maz również ma wysoki cholesterol ,ale narazie lekarz zaleceil tylko dietke .
                Ja równiez życze powodzenia napewno będziemy mamusiami .
                Trzymaj sie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka