Dodaj do ulubionych

Weekend na Podlasiu

IP: 217.153.77.* 28.01.10, 12:43
Witam,
Czy mozecie polecic, jakies ładne miasteczko na Podlasiu odpowiednie
na weekendowy wypad z Warszawy? Nigdy nie bylem w tych okolicach a
podobo jest pięknie.
Dzięki, pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • Gość: marika Re: Weekend na Podlasiu IP: *.chello.pl 30.01.10, 16:10
      Polecam Tykocin, gdzie jest sporo ciekawych zabytków, m.in Synagoga w której
      znajduje się muzeum żydowskie, ruiny zabytkowego zamku i cmentarz
      żydowski..ogólnie to miasto ma ciekawą historię, oprócz tego oczywiście Bohoniki
      i Kruszyniany, które są ostoją polskich tatarów, jest tam meczet tatarski i
      cmentarz muzułmański z XVIII w. ogólnie na podlasiu jest bardzo dużo ciekawych
      miejscowości..mogłabym o tym pisać wieczność, ale tutaj podałam Ci te, które
      nadają się na wypad w zimowy weekend :)
    • bmsien Re: Weekend na Podlasiu 01.02.10, 08:54
      Polecam Białowieżę - można zobaczyć żubry, żubronie i inne zwierzęta, wybrać się
      na wycieczkę z przewodnikiem po puszczy, odwiedzić nowoczesne muzeum
      przyrodniczo - leśne.
      • olis88 Re: Weekend na Podlasiu 01.02.10, 09:11
        no białoweża oczywiscie - kultowe miejsce nie tylko na podlasiu ale i w calej polsce. super zakwaterowanie w bialowieży: www.nocowanie.pl/noclegi/bialowieza/agroturystyka/2316/ lub inne: www.nocowanie.pl/noclegi/bialowieza/
        • bmsien Re: Weekend na Podlasiu 02.02.10, 17:57
          Noclegi w Białowieży można znaleźć także na stronie Białowieskiego
          Stowarzyszenia Agroturystycznego Żubr www.agrobialowieza.pl lub
          www.bialowieza.net.pl , to są moim zdaniem dwie największe bazy noclegowe dla
          Białowieży i okolic.
    • Gość: Tomasz Re: Weekend na Podlasiu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.10, 12:44
      Witam
      Właśnie wróciłem z urlopu który spędziłem w Gospodarstwie Agroturystycznym Twój Raj znajdującym się w samym sercu Puszczy Białowieskiej. Skorzystałem z nocnego kuligu z pochodniami regionalnego jadła oraz ogromnego ogniska w lesie z pieczonym prosiakiem. Wypoczywałem w drewnianym domku wyposażonym w kominek, stół bilardowy, bardzo wygodne łóżka. Ogólnie standard domku określam na bardzo wysoki. Jeśli chcesz spędzić wolny czas w ciszy i spokoju ponadto skorzystać z regionalnych atrakcji oraz zwiedzić zabytki Białowieży to polecam gospodarstwo Twój RAJ. Więcej informacji możesz znaleźć pod adresem www.twojraj.com.pl
    • jacknikolson Re: Weekend na Podlasiu 25.05.10, 20:12
      Supraśl jest o tyle dobry, że jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania Podlasia. I do Białowieży, i do Tykocina, Krynek czy Kruszynian rzut beretem, a jest też gdzie wyjść wieczorem, do Teatru Wierszalin, Na piwo lub koncert do Alkierza (kosmiczne miejsce), albo po prostu na spacer po czystych szerokich uliczkach, albo bulwarem nad rzeką.
      • horpyna4 Re: Weekend na Podlasiu 26.05.10, 10:26

Również na spacer po lesie. Las jest duży i piękny, a poza tym
        zaczyna się tuż przy miasteczku - nie trzeba do niego daleko iść.

Po prostu skrajne posesje graniczą z pięknym, starym lasem.

Warto mieć z sobą mapę, na której zaznaczone są numery leśnych
        kwater. Ułatwia to orientację osobom słabiej radzącym sobie w
        terenie i błądzącym. Na skrzyżowaniach duktów są wyraźne
        oznakowania, więc taka mapa nie pozwala się zgubić nawet fajtłapom.
        A las jest dość duży.
    • Gość: milena Re: Weekend na Podlasiu IP: 80.50.4.* 07.01.11, 20:24
      Cześć wszystkim! Powiedzcie mi co warto zwiedzić na Podlasiu. Jestem studentką i ruszam zawsze do miejsc, do których można wykorzystać studenckie środki transportu, typu autobus, pociąg. Chciałabym mieć Podlasie "w jednym paluszku" puki tu studiuję, więc proszę polećcie mi jakieś ciekawe miejsca. Byłam już w : Supraślu, Krynkach, Choroszczy, Tykocinie, Białowieży i oczywiście w Białymstoku. Mam na celu zwiedzenie jeszcze Kruszynian, ale to latem. Chodzi mi o obiekty, które można zwiedzić porą zimową, jeżdżę najczęściej sama, więc chciałabym, żeby te miejsca były też dość bezpieczne. Jeśli ktoś może mi powiedzieć czy dałoby radę zwiedzić o tej porze roku Osowiec, to bardzo bym prosiła.
    • cichy351 Re: Weekend na Podlasiu 30.06.15, 16:10
      Byliśmy w ubiegłym roku w okolicach Hajnówki, czyli miasta przyległego do Białowieskiego Parku Narodowego. Taka typowo podlaska miejscowość, dobra baza wypadowa do najciekawszych zabytków tego regionu. W zasadzie dobrze skomunikowana z resztą kraju. Dużo czasu spędziliśmy spacerując po malowniczych terenach.
      Jeżeli chodzi o noclegi, to zwykle szukamy ich przez tnij.us/noclegowy
      Polega to na tym, że podajesz parametry ile osób, jaki budżet, jaki termin, i oni sami szukają i wysyłają na maila swoje propozycje.
    • askruszyna21 Re: Weekend na Podlasiu 09.05.18, 13:26
      Fajna oferta jest na www.vofka.pl poza samym ciekawym miejscem, zorganizowane są dodatkowe atrakcje (np projekt Podlaska Magia www.vofka.pl/przygoda/podlaska-magia.html (5 weekendów i każdy w innym miejscu Podlasia)
    • globetroter Re: Weekend na Podlasiu 03.02.20, 21:44
      Witam,
      Zapraszamy do Augustowa które leży w centrum Suwalszczyzny. A jak wiemy te rejony to Zielone Płuca Polski.
      Kompleks Hotelowy LOGOS położony jest w centrum miasta Augustowa, obok Portu Żeglugi Augustowskiej.
      Z hotelu także można wyruszyć na wycieczki fakultatywne po Suwalszczyźnie, Litwie na nawet Białorusi.
      Zapraszamy serdecznie.
    • patrycja123.5 Re: Weekend na Podlasiu 19.05.20, 09:31
      Warto odwiedzić Bakałarzewo na Suwalszczyźnie!
      Szczerze polecam przyjazd do Bakałarzewa koło Suwałk. Znajduje się tu 10 malowniczych jezior, słynna rzeka Rospuda i liczne inne rzeczki oraz strumyki. Niepowtarzalnego klimatu nadają też piękne wzgórza i doliny. Jeśli chcesz odpocząć w licznych agroturystykach to wymarzone miejsce dla Ciebie. Można też tu kupić działkę budowlaną lub rekreacyjną. Miasteczko ma bardzo dobry dojazd drogą wojewódzką, znajduje się 20 km od Suwałk i 14 km od Olecka. Polecam. Warto wejść na stronę gminy www.bakalarzewo.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka