Gość: beta IP: *.gazeta.pl 12.07.01, 10:43 Jakie są Twoim zdaniem najlepsze i najgorsze schroniska i chatki studecncke? Które polecasz, a których unikać? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: piter Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 9.67.96.* 12.07.01, 13:38 Bylem kilkanascie razy gosciem w chatkach studenckich. Najczesciej zagladam do chatki na Lasku na wschod od Jelesni. Jak na lokal o tej kategorii jest tam bardzo dobrze. Super atmosfera i ludzie ktorzy sie nia opiekuja. Dojazd jest bardzo latwy, a mimo to jest niezle odizolowana od swiata. Polecam. Bylem rowniez w chatce w Danielce (Ujsoly) i w Adamach (Lachowice) tez jest niezle. Slyszalem tez nieco o chatce w Sopotni - osobiscie tam nie bylem, ale raczej odradzano mi odwiedzenie tego schroniska. Odpowiedz Link Zgłoś
walentyna Re: Najlepsze i najgorsze schroniska 12.07.01, 18:41 Gdzie szukac informacji o chatkach studenckich? Czy istnieje jakiś ich spis? Wiem, że często na mapach nie sa zaznaczane. Ja znam jedną - na Polanach Surowicznych (Beskid Niski). Jest super. Ale zawsze mnie zastanawia, jak ludzie do niej trafiają. Nie ma jej na mapach, nie prowadzi do niej żaden szlak... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Triss Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.polkomtel.com.pl 20.07.01, 12:06 Bazy namiottowe w Beskidach http://republika.pl/adriak/turystyka/beskidy.htm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Triss Podwilk IP: *.polkomtel.com.pl 20.07.01, 12:09 Polecam baze namiotowa "Madejowe Loze" w Podwilku na Orawie prowadzona przez Studencki Klub Gorski http://www.skg.uw.edu.pl/ (przy drodze na Chyzne skręcić w Podwilku i dojść do Potoku Bebenskiego) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paszczak Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.warszawa.tpnet.pl 21.02.02, 20:33 W Beskidzie Niskim sa jeszcze chatki w: Wawrzce, Ropiance, Nieznajowe i Zawadce Rymanowskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: XY Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 15.03.03, 16:58 Co do spisu chatek to: halny.put.poznan.pl - tam jesat link do studenckiej bazy noclegowej (SBN, sa tez opinie, wiec ...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: radek Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.pl 13.07.01, 23:23 schodzac z Babiej - w czasie w czasie Świąt Wielkanocnych 2001 (pełna zadyma, snieg po pas, przemarznieci) w schronisku (?) Markowe Szczawiny prosimy, oprocz dan obidaowych, grzane piwo. "Nie ma, jest tylko zime", to prosze o podrzanie, - "nie możliwe" (w kuchni ok. 5 osob, turystow rowniez ok. 5). Moje pytanie - dlaczego "bo nam sie nie chce" Pozdrowienia dla wszstkich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bartoo Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.bielsko.cvx.ppp.tpnet.pl 15.07.01, 23:10 Ale za to na Krupowej Hali jest lepiej niz OK. Polecam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 212.244.163.* 18.07.01, 10:35 Najgorsze schronisko w jakim było to Podkowiata w Komańczy - syf i malaria. Zdecydowanie unikać!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paszczak Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.warszawa.tpnet.pl 21.02.02, 20:37 Markowe - rzeczywiscie koszmar. Czekalam tam kiedys na zamowiony wczesniej wrzatek pol godziny, ktos na jajecznice - godzine - w dodatku wmawiano mu, ze nie zaplacil. Bylam tez swiadkiem wyrzucania ludzi z jadalni przed 19. Kiedys bylo sympatyczniej mimo lodowatej wody w lazience (przynajmniej nie bylo kolejek do prysznica). Odpowiedz Link Zgłoś
sallmon Re: Najlepsze i najgorsze schroniska 08.07.02, 21:49 czyli tradycyjnie, jak to na markowych... Tam chyba nigdy się nic nie zmieni, chyba że piorun w nich walnie w popiół obróci. Dla bardzo wytrwałych polecam prywatne schronisko w tych okolicach: tzw. Viktoria. Leży ono na trasie z Markowych Szczawin w stronę Korbielowa, mniej więcej w połowie drogi. Przepraszam za pokretny opis, ale brak mapy uniemożliwia mi precyzyjne podanie lokalizacji. Z tego co pamiętam, to ciut wcześniej była baza namiotowa, zaś do samego schroniska trzeba było ciut zejść ze szlaku w prawo (zejście oznakowane). Pozdrawiam, Sallmon Odpowiedz Link Zgłoś
neo777 Re: Najlepsze i najgorsze schroniska 22.11.02, 14:14 Bylem tam kilka razy , syf , nie radze tam nikomu nocowac ani jesc. Odpowiedz Link Zgłoś
js72 MARKOWE SZCZAWINY 21.03.03, 08:45 Markowe Szczawiny pod Babią Górą- nie znam gorszego schroniska. Wieczorem ciepła woda jest tylko wtedy kiedy panie kucharki muszą się podmyć. Szkoda że nie ma jakiegoś innego w pobliżu schroniska. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Przemas Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.sente.pl 18.07.01, 20:46 Najlepsze schroniska w których byłem: na Hali Łabowskiej i pod Małą Rawką. A co do Markowych Szczawin to zgadzam się, że to dno. Zapraszam wszystkich na Bazę Namiotową 'Jędruś' w Zawoi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gliglik Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.06.02, 22:21 W schr.na Łabowskiej super jedzonko. Zapewne schroniska na Ł dobrze gotują :) bo w schronisku pod Łabskim szczytem kuchnia też super.:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sengir Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.icpnet.pl 19.07.01, 13:14 Dużo jest ciekawych miejsc godnych odwiedzenia. Na Kaszubach polecam pole namiotowe "Przystanek Alaska" (w Gliśnie k. Bytowa) - super miejsce. A w górach? To ciężko wymienić, tak dużo. Osobiście polecam wszystkie już wymienione (są faktycznie świetne), poza tym rewelacyjna jest baza "Złockie" koło Muszyny (Beskid Sądecki) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gliglik Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.06.02, 22:18 Spośród PTSM, w których byłam: najgorsze zdecydowanie Istebna i Zakopane - w obu kierowniczka-upiór.Najlepszy klimat mają te malutkie np.Hałuszowa albo Skrudzina (w tym komfortu mało, ale frapujące rozwiązanie architektoniczne łązienki.:) . Bardzo fajne schronisko w Rajczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dorota Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 195.94.219.* 06.06.02, 09:10 Najlepsze schroniska: pod Rawkami (obsługa super + wspaniałe olbrzymie racuchy z jagodami), wbrew pozorom Morskie Oko (b.miła kierowniczka i obsługa, jest tam urządzenie do suszenia butów, a jak wychodzisz na cały dzień w góry to nawet "stonka" nie przeszkadza; Zdecydowanie N A J G O R S Z Y M schroniskiem jest MUROWANIEC! Nie ratuje go nawet doskonałe płożenie. PAN KIEROWNIK JAK NIE MA DOBREGO HUMORU NIE SPRZEDA CI PODŁOGI, TWIERDZI ŻE DO ZAKOPANEGO JEST PROSTA DROGA. Poza tym drożyzna, niesmaczne jedzenie, niesympatyczna obsługa. W schronisku PTSM w Wołosatym grzyb atakuje nie tylko pod prysznicem. Łóżka najlepiej odsunąć na metr od ściany, ale kierownictwo sympatyczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksmiet Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.06.02, 08:14 rewelacyjna chatka pod Potrojna (Beskid Maly).kierownik caly czas wyprasza 'wedrowcow' a tak naprawde jest bardzo sympatyczny i pomocny.czesto mozna pospiewac,pograc.polecam,chociaz kierownik bylby "zly",ze ktos nowy przyjdzie ;) pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ola Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 62.233.155.* 07.06.02, 18:57 Moim skromnym zdaniem w Bieszczadach najlepszym schroniskiem jest PTSM w Wetlinie. Sympatyczna obsługa, ładne pokoje i tanio. Do zobaczenia tam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomecz Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 62.148.81.* 02.07.02, 07:45 najlepsza chata studencka w jakiej bylem to schronisko na Młodej Horze - niedaleko Ujsoł i Rajczy. Można sie skonfrontować z kilkoma tubylcami, głównie starszymi ludzmi, którzy super opowiadają Odpowiedz Link Zgłoś
isabeau Re: Najlepsze i najgorsze schroniska 08.07.02, 13:47 Z ostatniej chwili - najgorsze schronisko jest na Równicy w Ustroniu. Przyszliśmy w ulewnym deszczy z kierunku Kamiennego, a tu wita nas napis: "Spożywanie posiłków zakupionych poza schroniskiem zabronione". (wyjątek czynią dla członków PTTK i tych, którzy wykupili nocleg.) Omijajcie tę komercję z daleka. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: shisha Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 62.233.242.* 27.11.02, 14:08 To bardzo ciekawy temat:)) Najpierw co do chatek studenckich. Raczej mam słabe rozeznanie. Gdyby ktoś chciał, dysponuję listą chatek i baz namiotowych, wprawdzie dane są sprzed 3 lat i w niektórych przypadkach niepotwierdzone, no ale mam... tzn. jak tylko znajdę wśród książek;) Ale jedną chatkę muszę koniecznie wymienić - Chatka na Lasku. Jest po prostu przesympatycznie! Gospodarze zwykle witają na progu, zawsze proponują gorącą herbatkę. Jest ciepło. Raz nawet dostałam zapasowy śpiwór, kiedy trafiłam tam na przypadkowy nocleg:) Jest prysznic, z czasami ciepłą wodą. A cena śmieszna, nie pamiętam dokładnie, ale jeszcze w tym roku była jednocyfrowa. Czasami można być jedynym turystą, czasami jednak zdarza się tłok. Ogniska, zjeżdżanie na jabłuszkach...:) Ja zwykle idę tam szlakiem z Koszarawy (chyba najlepiej oznakowany), ale z innych stron też są szlaki. Jedyne, co mnie tam martwi, to fakt, że nie ma pieniążków na remonty, a chatka już nowa nie jest:( Teraz schroniska. Byłam w prawie wszystkich górskich schroniskach w Polsce, i muszę powiedzieć, że nigdy nie powiedziałam sobie "tu już nie wrócę". Każde z nich ma jakiś urok;) Może zacznę od tych już tu wymienionych. Markowe Szczawiny. Moim zdaniem nie jest tak źle - po prostu średnio, właściwie nic wyróżniającego. Trafiłam tam kiedyś na imprezę goprówców - było świetnie:) Mlada Hora pod Wielką Raczą - trochę trudno nazwać to schroniskiem, ale bardzo sympatycznie:) Nawet cennika nie ma;) Równica - w ogóle się nie liczy, to restauracja, a nie schronisko;) na Rysiance - moje najulubieńsze w Beskidach:) DObre jedzenie, sympatycznie, ciepła woda, i najważniejsze - niesamowite poranne widoki na Babią, Pilsko i Tatry:) Hala Boracza - najlepsze jagodzianki!!! Na Szrenicy - zapamiętałam, że są radia w pokojach;) Chochołowska - jakoś mniej sympatycznie, za to najlepsze łazienki:) Murowaniec - pyszne ziemniaczki z kefirkiem:)) (a może tak tylko po Orlej Perci smakują;)? Tylko nie rozumiem, dlaczego "podłoga" nie może być na jadalni, tylko na tych wąskich korytarzach? 5stawów - największy minus ode mnie. Za brak jedzenia - właściwie tylko gorące kubki. Niezwracanie uwagi na klientów. Zimno. Zimna woda, łazienka bez możliwości zamknięcia i bez zasłonki nawet pod prysznicem i bez światła. Konieczność wyjścia z pokoju rano. Morskie Oko - dobra organizacja, ładnie, dobre przysmaki. Samotnia - jadę na sylwestrowy obóz górski, to potem będę mogła więcej napisać:) Strzecha Akademicka - byłam na którejś majówce, trochę dziwnie - kontrole na korytarzach na przykład;) Poza tym Ok. Jak mi się coś jeszcze przypomni, to napiszę, pozdrawiam:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turystka Re: Najlepsze i najgorsze schroniska IP: 81.15.164.* 28.12.02, 15:33 Czemu tak wszyscy o górach? A ja uważam, ze najcudowniejszym schronikskiem z najkochańszą szefową jest schronisko PTSM w Łagowie koło Zgorzelca. Fakt, małe, ale czyściutkie, fajniutkie, kuchnia lux, całoroczne, a szefowa cud-miód, kochana kobieta, sadzę, ze w razie czego i po główce pogłaska. Poza tym polecam schronisko w Tarnowie niedaleko rynku. Standard trochę gorsz, ale i tak super. Niezła jest Nysa i schronisko o naziwe pod jakimś tam lwem. W rynku. Standard bardzo wysoki, ale obsługa bardzo służbista. Podobnie jest w Lublinie. Oczywiście mowa o PTSM. Uciekajcie od schroniska w Jarosławiu. Co za chała. Juz lepiej pojechać do pobliskiego Przemyśla. A co do chatek studenckich. Polecam Polany Suroiczne w Beskidzie Niskim, choć nie wszyscy się tam dobrze bawią, bo obowiązuje zakaz picia, palenia papierosów w chacie, uzywania narkotyków, telefonów komórkowych (ale i tak tam w zasadzie nie ma sieci) i brak jest ciszy nocnej. Nie ma centralnego ogrzewania, a woda bieżąca w strumyku. Ale za to jak atmosfera! Prócz tego niezła jest chatka w Ropiance (ponoć straszny dojazd zimą) i podobno w Nieznajowej (choc do niej mam uprzedzenia prywatne). Innych chatek nie znam. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś