Dodaj do ulubionych

Kazimierz n/Wisła

IP: *.arip.com.pl 26.06.03, 12:58
Nigdy tam nie bylam i chcialabym nadrobic zaleglosci,
czy mozecie mi polecic miejsca, ktorych nie powinnam
ominac?
Obserwuj wątek
    • Gość: Syrena Re: Kazimierz n/Wisła IP: 217.153.45.* 26.06.03, 13:07
      Rynek, Mały renek, wąwozy, ruiny zamku, kościoły, Góra Trzech Krzyży, rejs
      statkiem do Janowca, spacer skarpą wiślaną, obiad w Zielonej Tawernie, deser w
      cukierni pana od Kogutów.
      Pozdrawiam
      Syrena
      • Gość: gwiazdkamilo Re: Kazimierz n/Wisła IP: *.arip.com.pl 26.06.03, 14:56
        Dziekuje.
        Nie wiem czy zdaze wciagu dwoch dni?
        A jakies miejsce noclegowe?
        • Gość: Syrena Re: Kazimierz n/Wisła IP: 217.153.45.* 26.06.03, 16:30
          Może w Spichleżu lub w Murce. Ja polecam Zieloną Tawernę (tylko wcześniej
          trzeba zarezerwować). Bardzo komfortowy pokój z łazienką 150,- PLN/doba. Przy
          samym rynku. Wejdź sobie na stronę internetową (chyba www.kazimierz.dolny.pl) i
          tam na pewno coś dla siebie znajdziesz.
          Pozdrawiam
          Syrena
        • Gość: kika Re: Kazimierz n/Wisła IP: *.36.11.vie.surfer.at 26.06.03, 16:51
          kazimierz to najcudowniejsze miejsce na ziemi.Moglabym siedziec na rynku caly
          dzien.Mieszkalam w pobliskich Pulawach i przynajmniej raz w
          tygodniu "balowalismy "ze znajomymi w Kazimierzu.jesli chodzi o noclego to
          spoko cos znajdziesz,jest b.duzo prywatnych kwater w przepieknych kazimierskich
          domkach,jest schronisko,pole namiotowe,hotele etc.Jedz a nie bedziesz zalowac.
          Mieszkam b.daleko ale cale moje mieszkanie przypomina mi kazimierski klimat a
          wszystkie sciany sa zawieszone obrazami z Kazimierza.PA!
    • Gość: kika Do Syreny IP: *.36.11.vie.surfer.at 26.06.03, 16:55
      Pan od kogutow nazywa sie Sazynski i w jego posiadaniu jest wiekszosc
      Kazimierza.Nie tylko piekarnia ze slynnymi juz kogutami ale i
      restauracje,kawiarnie,galeria"jarmark" przy rynku,hotel etc.
    • loginka1 Re: Kazimierz n/Wisła 27.06.03, 10:52
      Przejrzyj sobie fragment o Kazimierzu w Pascalu "Polska na weekend". Ja
      korzystałam z tego przewodnika i myslę, że udało mi się zobaczyć to co
      najbardziej warte zobaczenia.
    • Gość: Ksymena Re: Kazimierz n/Wisła IP: 62.233.153.* 28.06.03, 15:28
      herbaciarnia u dziwisza!!!!!!!!! obowiazkowo! niepowtarzalny klimat, zwlaszcza
      wieczorem, herbata, jaka sobie tylko zamarzysz i pyszna szarlotka posypana
      cynamonem: kiedy weszlam z pierwszym razem pomyslalan, ze to miejsce stworzono
      dla mnie: w powietrzu zapach wanilii, cynamonu, jesiennych jablek i dymu,
      koronkowe serwtki na stolach, ciepla herbatka i obrazy na scianach...
      mmm...
      poza tym popieram wszystkie pozyzsze propozycje :)
      pozdr.
    • Gość: Maryna Re: Kazimierz n/Wisła IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.06.03, 18:25
      Witaj
      Spróbuj zajrzeć do podkazimierzowskiej wsi o nazwie Mięćmierz (obecnie to w
      znaczniej mierze siedziba bohemy artystycznej) ale i tak warto, bo chałupy
      wyglądają jak "żywcem wzięte" ze skansenów, a górujący nad wsią wiatrak, po
      prostu zapiera dech! A poza tym to wielkiej urody kapliczki, studnie ...
      No i ten pejzaż. Eeech, dużo by gadać ...
      • Gość: Michał Re: Kazimierz n/Wisła IP: *.lublin.mm.pl 29.06.03, 23:02
        Najlepsza strona o Kazimierzu to www.kazimierzdolny.pl Tam znalazłem oferty
        noclegów. Są też fajne zdjecia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka