IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.05, 16:37
zauroczyły mnie te wyspy :)

zorganizować wyjazd na własną rekę czy wykupić wycieczkę z biura podróży ?
jeśli zorganizować do jak tam dotrzeć ??
Obserwuj wątek
    • kikkera Re: Melediwy 26.12.05, 18:14
      Kiedy pierwszy raz wybieralismy sie na Malediwy, wpadlismy na pomysl wyjazdu na
      wlasna reke. Niestety okazalo sie, ze koszt takiej wyprawy bylby znacznie
      wiekszy, niz kosz proponowany przez biura podrozy.

      Niektore biura podrozy proponuja same przeloty. Jezeli chodzi o pobyt na
      wyspach, to juz prawie kazda z nich ma swoja stone, na ktorej mozna dokonac
      rezerwacji pobytu.

      Powodzenia i milej podrozy :)
      • Gość: olek hmmm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.12.05, 19:35
        z tego co przeglądałem na stronach TUI to ceny wachają sie miedzy 7 a 114
        tysiecy za dwu-tygodniowy pobyt. Jeśli pobyt miałby wynieść tylko nieco taniej
        od najtajszej wycieczki to chyba rzeczywiście nie ma sensu.
        A warto bynajmniej tam jechać ?? jakie wrażenia ??
        • kikkera Re: hmmm 26.12.05, 21:15
          Czy warto? No pewnie! Zwlaszcza jezeli nurkujesz, lub zamierzasz zaczac.
          Choc znam takich, ktorzy na sama mysl o spedzeniu kilku dni na tak niewielkim
          skrawku ziemi, dostaja gesiej skorki :-)

          Nasze spotkanie z tymi wyspami rozpoczelo sie na Embudu (South Male Atol).
          Dojazd z Malé na Embudu zajmuje unowoczesnionym dohni okolo 50 min. Wyspa sama
          w sobie fajna, dosc duza, bo miesci prawie 125 pokoi (boungalow). Nam
          najbardziej przeszkadzal czynny do poznej nocy bar z dyskoteka. Wyzywienie OK -
          bufet trzy razy w ciagu dnia. Mala uwaga - najlepiej wykupic opcje z pelnym
          wyzywieniem, lub all inclusiv, gdyz wszystko, co nie zostalo wliczone w cene
          jest bardzo drogie:-(
          Jezeli chodzi o nurkownaie, to nasz pobyt stal pod znakiem nukrownie ze
          wspanialymi mantymi. Rafa koralowa jest nadal bardzo zniszczona, choc miejscami
          juz widac, jak pieknie sie odradza.
          asiatours.net/maldives/islands/embudu_village.html
          Drugi pobyt zaliczylismy na Vakarufalhi (South Ari Atol). Dotarcie tam zajmuje
          juz zdecydowanie wiecej czasu, gdyz najpierw trzeba przesiasc sie do
          hydroplanu, potem do dohni. Wyspa jest malutka (210/240m) z 45 bungalow, z
          ktorych kazdy ma dostep do wlasnego skrawka bialego piastku. Nie ma zadnych
          rozrywek w stylu dyskoteka. Cisza, spokoj. Po prostu cudownie. Fauna i flora na
          wyspie tez zdecydowanie ciekawsza, niz na Embudu. Nurkowanie pozostawilo
          niezapomniane przezycia jak chociazby spotkanie z rekinem wielorybimy oraz
          delfinami.

          Nigdy nie uczestniczylismy w zwiedzaniu Male, czy tubylczych wysp, poniewaz
          nasz pobyt za kazdym razem stal pod znakiem nurkowania.

          Nie nalezy zapominac, ze Malediwy sa najbardzie muzulmanskim krajem na swiecie,
          co pociaga za soba podporzadkowanie sie okreslonym typom zachowan.
          www.vakaru.com
          Jak bys mial jeszcze jakies pytania, to chetnie odpowiem.
          Pozdrawiam

          PS.Teraz powinnam miec troche wiecej czasu, to moze uda mi sie wkleic zdjecia z
          naszych pobytow na Malediwach :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka