Dodaj do ulubionych

WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZEBUJE?

IP: *.anteny.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.03, 20:52
witam jestem kobieta nie filiganowa mam 160 cm wzrostu i mam zamiar kupic
porzadny plecak ale wybor jest tak duzy ze nie wiem co wybrac czym sie
kierowc,nie mam nikogo kto by mi doradzil :(( taki bym chciala do 350 zl
gora. ostatnio ogladalam bergsony (drogie) alpinusy (dosc drogie) i campusy
(cena super) ktora firme wybrac?.ten campus 80 l jest za 250 zl-czy dodac 2
stowy i kupic cos naprawde extra. odezwijcie sie z porada wszyscy gorscy
turysci!! :)
Obserwuj wątek
    • Gość: ja Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.12.03, 22:19
      uzywam alpinus 85 l , bez zastrzezen
      żona natalex 80 l równiez ok
      maja po 7 lat

      zajrzyj do Milo maja fane plecaki
      pzdr
    • Gość: pepo Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.03, 19:19
      Jestes pewna że potrzebujesz aż 80l? Wiem że kobieta jest w stanie zapełnić
      kazdą objętość ale czy później go dźwigniesz;)))?
      Ale żarty na bok. Latem kupiłem dziecku Campusa Voyagera, mniejsza o pojemność,
      ale z bardzo fajnym i przydatnym systemem Campus Vario, który służy regulacji
      systemu nośnego. To bardzo ważne żeby dobrzy dopasować położenie plecaka na
      plecach tak aby większość ciężaru spoczywała na biodrach. Wspomniany system to
      umożliwia. Poza tym plecak jest bardzo porządnie wykonany. Jeżeli synowi
      spodoba się łazikowanie po góach to przed następną wyprawą wymienię swojego xx-
      latka na zawnętrznym stelażu właśnie na Campusa.
      P.
      • Gość: dyzurna Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.anteny.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.03, 22:46
        wiem ze 89 l to za duzo ale 70-tek nie ma i ta cena mnie bardzo kusi?co sadzisz
        o campusie powinnam sie zdecydowac?juz sama nie wiem? wiem ze system nosny jest
        wazny napewno zwroce na to uwage przy zakupie! dziekuje za rady...zastosuje sie
        z pewnoscia :)
        • Gość: Ja Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.03, 18:57
          Sprawdzałas Milo i Pajak???
          pzdr
      • Gość: syk Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.wolbrom.oskar.net.pl / 213.76.173.* 18.12.03, 09:58
        w zupełności popieram Campusa Voyagera. niezła cena i naprawde dobrze się nosi.
    • macrad Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 11.12.03, 11:28
      Rozejrzyj się za plecakami firmy "Pajak". Są bardzo porządne i za w miarę
      rozsądne pieniądze. Większy - Atacama - ma pojemność 80 + 10 litrów. Mniejszy
      nazywa się Kalahari i ma pojemność około 70 litrów. Oba są uszyte z Cordury, a
      więc nie do zdarcia.Paski, zamki i zapinki są wysokiej jakości, a to ważne -
      czasem takie, niby drobne, uszkodzenie może zatruć wyjazd.

      M.
      • kiwit74 Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 11.12.03, 12:17
        Używam campusa 40l ze stelażem wewnętrznym.Ma dobry system pasów nośnych, pas
        biodrowy,system wentylacji pleców.Na całodniową wyprawę w góry zupełnie
        wystarcza.Cena ok 150pln. Pozdrawiam.
    • amatrice Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 18.12.03, 23:09
      polecam campusa, mam 60 l z dopinanymi kieszeniami (wtedy jakies 70 l) i bardzo
      sobie chwale... i cena tez jest niezla:)
      • n.krug Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 21.12.03, 15:22
        Przyjazna cena i sprawdzona jakość: www.natalex.com.pl/productspl.html
        A może po prostu mam sentyment do firmy:)
    • braavosi Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 22.12.03, 12:59
      Cześć.Mam plecak campusa Explorer 75 i jestem średnio zadowolony,czesto butuję
      długie km z pełnym obciążeniem i w pewnym momencie(po ok 10 km) zaczyna się
      odczuwać,że system nośny nie jest tak wygodny jak by się zdawało,wszystkie
      mięśnie pleców bolą jak chol#%.Może jestem uprzedzony do tej firmy(mam też ich
      buty,które zaczęły się rozpadać po 2 mies.,ale takie moje zdanie:sprzęt
      niesolidny...Warto jednak przyjrzeć się polecanym przez poprzedników plecakom
      Pajaka,a także Bergsonom(w tej pólce cenowej,jeśli masz więcej pieniędzy to
      tylko Karrimor-niektóre sklepy wyprzedają stare zapasy po b.dobrych cenach np.
      model Coguar)pozdrawiam i Wesołych Świąt!!!!!!!
      • Gość: LukaZ23 Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.tsi.net.pl / *.media-com.com.pl 23.12.03, 00:37
        A co powiesz o tym ?
        www.polarsport.pl/?page=shop/flypage&product_id=1257&ps_session=38686bcd11aebdecd32105c650628b5f
        • braavosi Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 23.12.03, 18:56
          O to właśnie chodzi.LukaZ23 dobrze radzi:Karrimor the best!:)
          • lukaz23 Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 24.12.03, 14:59
            Ja sie strasznie zraziłem do Campusa , co prawda mój jedyny i pewnie już
            ostatni plecak z campusa (chyba 20 l ) kupiłem tanio to i tak taka firma nie
            powinna robić takiego szajsu. Klamry non stop sie odpinają i jest to strasznie
            wkurzające.
          • lukaz23 Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 24.12.03, 15:03
            Ja sie strasznie zraziłem do Campusa , co prawda mój jedyny i pewnie już
            ostatni plecak z campusa (chyba 20 l ) kupiłem tanio to i tak taka firma nie
            powinna robić takiego szajsu. Klamry non stop sie odpinają i jest to strasznie
            wkurzające. Teraz kupuje plecak bergsona rock and roll 35l głównie do wypadów 2-
            3 dniowych , letnich w skały i na rower. Jeżeli ktoś ma taki plecak to z chęcią
            poczytam sobie opinie.
    • Gość: pyttong Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: 213.77.40.* 25.12.03, 15:09
      Polecam Campusa. Ceena nizsza od Alpinusa, a jakosc podobna. Wiem, bo od
      dluzszego czasu uzywam plecaka tej firmy. Albo poszukaj na Allegro
      amerykanskich plecakow wojskowych systemu ALICE. To jest dopiero konkretne
      wyposazenie;)
      • Gość: dyzurna Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.anteny.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 25.12.03, 20:32
        nadal nie wiem na co sie zdecydowac a wyboru musze dokonac szybko, jednakze
        wezme sobie rady do serca :) dzieki Chlopaki!
        • Gość: jojo Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.03, 12:23
          Milo , sprawdz na stronie milo
          fajniste sprzecicha robią za nie ogromny cash

          pajak

          alpinus drozyzna

          ponoc bergson jest ok

          campus to troche ...no tak do mista , ponoc nie za wytrzymałe.

          pzdr
    • Gość: alpi Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.eltronik.net.pl 28.12.03, 00:22
      www.polarsport.pl/?
      page=shop/flypage&product_id=1257&ps_session=38686bcd11aebdecd32105c650628b5f

      bierz ten!!! nie zastanawiaj sie nad Campusem!!! plecaki z ich nowej kolekcji
      to nieporozumienie-kupilem (o zgrozo) plecak trek35,potrezbowalem taniego i od
      reki bez chodzenia po sklepach to dostalem!!! :( uzywalem go przez miesiac
      tylko jako bagazu podrecznego,zadnych ciezaro,co najwyzej sprzet fotograficzny
      i troche ubran-poszedl na szwie!na szczescie oddali mi pieniadze ale juz nic u
      nich nigdy nie kupie
      Karrimor to najlepsza firma produkujaca plecaki-nawet te nizszej kalsy sa o
      niebo lepsze do Campusow.
      Warto tez spawdzic ten:
      www.polarsport.pl/?page=shop/flypage&product_id=2206&category_id=a93f340402bdfd9e68e836fa238b4862
      pzdr
      • Gość: Kropka Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: 195.136.126.* 28.12.03, 14:12
        Alpinus - nie. Kiedyś robili dobre, teraz robią szajs
        Pajak - ok
        Warto się przyjrzeć Bergsonom. To będzie mój następny plecak.
        A tak w ogóle na co taki wielki plecak? Ja mam 50+10 (z kominem) i pakuję tam
        niezbędne ciuchy, śpiworek, cały namiot i jedzenie na ok. 4 dni.
    • lamancza Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE 08.01.04, 12:45
      Ważne, żeby był z oryginalnej cordury - wtedy jest bardzo odporny na deszcz.
      Czy system nośny jest wygodny - tego nie sprawdzisz w sklepie, dopiero na
      pierwszej dłuższej wyprawie ;-)
      Ja mam alpinusa woodpeckera II, ostatnio przeszedłem się w deszczu ze
      schroniska pod śnieżką do Szklarskie Poręby i wszystko w plecaku było suche,
      nawet rzeczy w zewnętrznej kieszeni. Jestem zadowolony z tego plecaka.
    • Gość: pluszak Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.zachem.com.pl / *.zachem.com.pl 08.01.04, 13:43
      Polecam woodpeckera 55 - alpinusa - (nie wiem tylko czy jego jeszcze
      produkują), jak na osobę Twojej postury powinien być wystarczający. Mam go
      chyba już około 10 lat i nadal sprawuje sie dobrze. Ma system nośny z tego co
      pamiętam "sololight" (o rozpiętości S-XXL) Pomimo że plecak był solidnie
      eksploatowany (przeżył niezliczone wspinaczki górskie i wyprawy nizinne, 2
      spływy kajakowe (z wodowaniem) i kilka wyjazdów w jaskinie) ma lekko tylko
      poobcierany wierzch codury no ale nie w takim stopniu by były dziury tylko
      lekko zmechlone sa zewnętrzne nitki. Kupiony był razem z 2 bocznymi sakwami
      kóre można zdemontować. Ma wiele zaczepów do których można przytrokować niemal
      wszystko - od czekana, przez namiot a na kubku skończywszy (tylko potem czy
      dasz radę to unieść). Sakwy i kieszeń nad kominem ma zapinane na zamki - pomimo
      niezbyt delikatnego obchodzenie zamki działaja jak nowe. Nie wiem jak wygląda
      trwałość zamków Campusa w większych plecakach turystycznych bo w tych małych
      turystyczno - szkolnych zamki są do bani. Z bratem mamy 2 małe plecaki Campusa
      i już z zamkami były szopki (podobnie rzecz ma się z kurtkami tej firmy).
      Pierwsze na co musisz zwrócić uwagę to materiał - najlepiej z codury, potem
      firma (polecam Alpinusa, Natalexy - sprawdzone przeze mnie lub znajomych). No i
      odpuść wiecej niz 60 l - zapakujesz dużo ale czy to uniesiesz? Życzę trafnej
      decyzji
      • Gość: MiG wyjaśnienie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 08.01.04, 19:44
        > Pierwsze na co musisz zwrócić uwagę to materiał - najlepiej z codury, potem

        No własnie: z codury czy z cordury - różnica w wytrzymałości itp. jest dość
        duża. Alpinus robił woodpeckery z codury do roku 1997 (bodajże), załapałem się
        chyba na przedostatnią serię. Później przerzucili się na cordurę, która jest
        znacznie lepsza ale i dużo droższa. Ale jak się dobrze obchodzic z plecakiem to
        i codura wystarcza, choć przy większym deszczu przemaka.

        Co do systemu nośnego to Alpinus ma rzeczywiście niezły. Ale te plecaki są dośc
        drogie i nie wiem czy to nie będzie przeszkodą...

        Pozdro

        MiG
        • lamancza Re: wyjaśnienie 08.01.04, 23:21
          Gość portalu: MiG napisał(a):

          . Ale te plecaki są dośc
          >
          > drogie i nie wiem czy to nie będzie przeszkodą...
          >
          > Pozdro
          >
          > MiG
          Moim zdaniem za jakość zawsze się płaci. Albo tanio, albo dobrze.
        • Gość: pluszka Re: wyjaśnienie IP: *.zachem.com.pl / *.zachem.com.pl 09.01.04, 08:06
          Jak już napisałem wcześniej ten woodpecker był z codury i obchodziłem się z nim
          niezbyt ostrożnie ale to "przeżył" i nadal dobrze sie sprawuje. Faktem jest za
          jakosć się płaci, wtedy ten egzemplarz był bardzo drogi ale i tak opłacało sie
          dopłacić nieco by był w komplecie z kieszeniami (nie wiem dlaczego ale
          dokupienie dodatkowych kieszeni bocznych do plecaka bez kieszeni w komplecie
          wychodziło b. drogo).
          • braavosi patriotyzm turystyczny???????? 09.01.04, 11:25
            cześć,ale się dyskusja rozkręciła,no no,jak nigdy dotąd na tym forum...
            Alpinusy są ok i wszystko,co zostało powiedziane powyżej jest prawdą i są tylko
            małe szczególy do dodania:
            -drogo...,za podobne pieniądze można kupić Karrimora(choćby przez sieć-tego
            Bobcata,co go wygrzebał Lukaz23,
            -firma ostatnio marnie przędzie i nie wiadomo,jak tam u nich z tą jakością,za
            którą ją cenią w Polsce turyści,ma się pojawić na rynku Woodpecker III,więc
            może się wyjaśni,

            all in all,Karrimor i tak najlepszy,
            p.s. a tak w ogóle,dyzurna daj znac,na co sie zdecydowałaś,moze juz coś kupiłaś?
            pzdr.dla całej braci górołazów
            braav
            • Gość: MiG Re: patriotyzm turystyczny???????? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 09.01.04, 20:10
              > -drogo...,za podobne pieniądze można kupić Karrimora(choćby przez sieć-tego
              > Bobcata,co go wygrzebał Lukaz23,

              nie wiem jak to jest w ostatnich modelach, ale do niedawna Alpinus miał lepszy
              system nośny niz Karrimor - tak więc coś za coś

              > -firma ostatnio marnie przędzie i nie wiadomo,jak tam u nich z tą jakością,za
              > którą ją cenią w Polsce turyści,ma się pojawić na rynku Woodpecker III,więc

              heh, skoro nie wiadomo to nie znaczy że źle, co nie? :-)

              > all in all,Karrimor i tak najlepszy,

              powiedzmy że remis (i nie tylko dlatego że mam woodpeckera 75l i Karrimora
              20l) :-)

              MiG
    • Gość: noroc Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.dobczyce.sdi.tpnet.pl 09.01.04, 20:57
      Nie chce mi sie czytac wszyctkich wypowiedzi.
      Z własnego doswiadczenia powiem. Kupowanie plecaka wiekszego niż 50l, no moze
      60l to paranoja. Ja długo chodziłem z 40l Natalex'em i nadal chodze(tak na 2-4
      dniowe wypady pod chmurke) w zime i na dłusze wypady pakuje sie do Karimora
      55/75 to wystarczajacy worek z dobrym systemem nośnym SA SystemCoolMesh
      znacznie poprawia komfort chodzenia wadą jet natomiast waga(troszke wazy w
      porównaniu np Natalex'em gdzie nie ma rozbudowanej regulacji.
      Z tego co wiem to Natalex raczej jest cieżko dostepny, a szkoda bo firma miała
      swoich zwolenników.
      Najlepiej jest przetestować sprzet np pozyczajac dany model od znajomych. Ja
      miałem kiedyś okazje nosic inny model Karimora i teraz wiem ze dokonałem
      trafnego wyboru.
      Co do alpinusa to sie nie wypowiem ma go kolega i nie narzeka ale wiem ze on
      nie potrzebuje specjalnych wygód. Jedno jest pewne kiedy w rumunskim miescie
      Arad zobaczyłem plecaki Alpinusa to wiedziałem ze to Polacy czyli to taki znak
      rozpoznawczy..
      I na prawde, nie pakój sie do wielkiego wora to tylko stważa sytuacje że
      zabiera sie wiencej niz potrzeba... dla przykładu jedna znajoma spakóje sie do
      50ki a druga ma 70e i obie mają pełne plecaki z ta różnicą ze ta z 70ką
      szybko "wymieka" i po co?
      No ale jesi potrzebujesz plecak do samochodu to juz inna gatka.
      Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku la revedere
      • Gość: dyzurna Re: WYBOR PLECAKA-JESTEM NA KUPNIE??PORADE POTRZE IP: *.anteny.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:54
        sluchajcie chlopaki kupilam karrimora bobcata jak radziliscie ale szczerze mowiac nie jestm do konca zadowolona, ma 1 regulacje plecow, co prawda do mojego wzrostu ale juz dla kogos wysokiego nie bedzie tak ok.po 2 nic nie wiem o tym materiale, to nie jest cordura. zaleta ogromna jest wielka ilosc kieszeni i lekkosc. zadziwil mnie rowniez stelarz wewnetrzny to jakas wyginajaca sie plastikowa dykta? wacham sie czy go nie zwrocic i zamienic na pajaka kalahari?
        pozdrawiam
      • Gość: dyzurna Re: JUZ KUPILAM PLECAK!!!! - WYBOR PLECAKA IP: *.anteny.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.04, 22:58
        WITAJCIE chlopaki kupilam karrimora bobcata jak radziliscie ale szczerze mowiac nie jestm do konca zadowolona, ma 1 regulacje plecow, co prawda do mojego wzrostu ale juz dla kogos wysokiego nie bedzie tak ok.po 2 nic nie wiem o tym materiale, to nie jest cordura. zaleta ogromna jest wielka ilosc kieszeni i lekkosc. zadziwil mnie rowniez stelarz wewnetrzny to jakas wyginajaca sie plastikowa dykta? wacham sie czy go nie zwrocic i zamienic na pajaka kalahari?
        pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka