Dodaj do ulubionych

7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły?

22.05.10, 23:59
Potrzebuję samochodu z 7. miejscami (te dodatkowe będą czasem wykorzystywane
przez dzieci, ale musi dać się na nich usiąść). Po ostatniej zimie chciałbym
coś z wyższym zawieszeniem lub 4x4. Automat byłby super, ale to dodatek.

Patrzylem:
Citroen C4 picasso (super, ale niski), Mazda5,GrandScenic,5008,(Cross)Touran,
Zafira - niskie

Quasqai+2 (fatalny trzeci rząd), Citroen C-Crosser (kiepski trzeci rząd)

Nie mam już pomysłów co jeszcze zobaczyć - żeby miało rozsądny prześwit i 7
znośnych miejsc. Liczyłem na Subaru Exigę, ale nie ma go w Europie :(

XC-90, Q7, Kia Sorento - są zbyt duże. Da się przecież zrobić rozsądny
7-miejscowy minivan (np C4 Picasso), ale czy nie da się go podnieść??

Było kiedyś coś takiego jak Scenic w wersji 4x4, był Grand Caravan AWD - teraz
juz nie ma.

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły. Interesuje mnie coś produkowanego teraz
lub do 2 lat wstecz.



Obserwuj wątek
    • elfkabezhaltera Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 07:20
      macki napisała:

      > Potrzebuję samochodu z 7. miejscami (te dodatkowe będą czasem wykorzystywane
      > przez dzieci, ale musi dać się na nich usiąść). Po ostatniej zimie chciałbym
      > coś z wyższym zawieszeniem lub 4x4. Automat byłby super, ale to dodatek.

      Dacia Logan MCV.
      W "trzecim rzędzie" wygodnie mieści sie dwóch dużych chłopa, a co dopiero dzieci.
      Prześwit 15cm, płyta denna chroniąca silnik od spodu.
      4x4 - nie ma
      Wersji z automatem niestety w Europie nie sprzedają.
      • swan_ganz Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 21:37
        potrzebuję samochodu z 7. miejscami
        > Dacia Logan MCV.

        :-)))
        • kadtz Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 24.05.10, 09:09
          Zapewniam Cię, że gdyby liczyć procentową zawartość samochodu w
          samochodzie, to Dacie byłyby w czołówce takiego rankingu. W
          przeciwieństwie do wielu bardziej prestiżowych marek, które na dobre
          pozycje mogłyby liczyć raczej w rankingu elektronicznych gadżetów albo
          komputerów.
        • piesior666 Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 27.05.10, 22:11
          swan_ganz napisał:

          > potrzebuję samochodu z 7. miejscami
          > > Dacia Logan MCV.
          >
          > :-)))
          Myslisz,ze to statusie,a nie o wozeniu ?
          • swan_ganz Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 28.05.10, 16:27
            > Myslisz,ze to statusie,a nie o wozeniu ?


            mniej więcej...
            Jak myslę, że jest mi źle bo mnie konkurencja próbuje podgryzać to takie teksy
            jak wyżej wydatnie (np; o daćce w kontekscie "samochodu") poprawiaja mi humor
            bo tak naprawde inni mają jeszcze bardziej przeyebane niz ja :-)
    • soner3 Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 09:16
      Seat Altea Freetrack 4x4
      • macki Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 13:28
        ale z informacji na stronie wynika ze ma tylko 7 miejsc

        widzialem kia sorento na żywo z zewnątrz - to jest dobry rozmiar, muszę obejrzeć
        z bliska - tylko na zdjęciach udaje bardzo duży samochód :)
        • macki Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 13:58
          sorry, altea xl wedlug info na stronie ma 5 miejsc.
          • soner3 Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 16:22
            Chyba masz racje w blad wprowdzil mnie
            www.4x4.v10.pl/Seat,Altea,Freetrack,Droga,wolna,4892.html
            A CrossTouran ma za maly przeswit? Gdzie ty chcesz tym jezdzic?
            • thomson54554 Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 17:02
              grand vitara xl7
    • lysy_13 Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 23.05.10, 21:19
      www.fordvehicles.com/suvs/expedition/
      Jesli nie przeszkadza ci goverment motors
      www.chevrolet.com/vehicles/2010/suburban3-4ton/overview.do
      www.gmc.com/yukon/xl/index.jsp
    • galtom Moje typy... 24.05.10, 09:20
      Jak zwykle tradycyjnie :-)

      1. Toyota Highalnder (we wersji po lifcie - chyba od 2005 w gore) ma
      7 miejsc i automat. Dosc przestronna (bazuje na Camry) ale nie rzuca
      sie w oczy.

      2. Jesli potrzebujesz wiecej przestrzani Toyota Sienna 4x4 (ale
      przeswit jak normalnym aucie).

      3. Czy dobrze mi sie wydaje, ze Outback ma 3 rzad w bagazniku?
      • mag1974 Re: Moje typy... 27.05.10, 15:41
        Outback nie ma, niestety, trzeciego rzedu. Z tak niskich dostepnych
        u nas tylko Mercedes E-klasa :-(

        Podwyzszony - np. Subaru Tribeca ?
        Niezbyt wysokie zawieszenie, ale: 1. do 7 miejsc, 2. automat, 3.
        dostepny naped 4x4 - nowy Sharan (bo nowa Mazda 5 albo C-Max chyba
        beda pozbawione napedu 4x4 :-(
        • v-6 Re: Moje typy... 27.05.10, 23:12
          mag1974 napisał:

          > Podwyzszony - np. Subaru Tribeca ?
          > Niezbyt wysokie zawieszenie, ale: 1. do 7 miejsc, 2. automat, 3.
          > dostepny naped 4x4 ...

          No bez żartów z tym "niezbyt wysokim zawieszeniem". Tribeca ma 21 cm prześwitu, jeep cherokee 20. Ale reszta się zgadza, też pomyślałem o tym subaru, jednak nie jestem pewien, czy autor wie do końca, czego chce. Jak ktoś już słusznie napisał, cechy pożądane przez autora idą w parze z dużymi rozmiarami auta. Tymczasem np. volvo xc 90 nasz poszukujący określa jako "za duże". Co to znaczy?
          Za drogie?
          Ma mały garaż?
          Obawia się kłopotów z parkowaniem?
          Tribeca 7 os. w Polsce kosztuje ok. 60k euro, przy obecnym kursie złotówki to sporo. Moim zdaniem macki powinien albo obniżyć wymagania, albo sypnąć kasą.
          Pozdrawiam
          v-6
          • macki Re: Moje typy... 28.05.10, 01:20
            - Szukam wersji na olej napędowy, Tribeca takowej nie posiada
            - Ford Explorer ma chyba tylko > 4-litrowe benzyny. Poza tym jest duży (4.9m) -
            ja potrzebuje ten trzeci rząd okazjonalnie.
            - Rzeczywiście patrzyłem na wymiary "na oko" na stronach a nie na rzeczywiste.
            - XC90 jest duże (4.8m dług., 1.9m wys.) w porównaniu np do Outlander (4.5m
            dług., 1.5m wys.)
            - C-Crosser byłby idealny gdyby nie fatalny trzeci rząd
            - jak na razie najlepiej wypada Kia Sorento (4.6m dług., 1.7m wys), ale nie
            przytłaczajaca sylwetka. Trzeci rząd wydaje się ok.
            - Patrzyłem na stronach na nowego Sharana/Alhambre/Galaxy - wydaje mi się że nie
            ma nowej wersji 4motion (jak poprzednia generacja). Zamiast tego jest eco -
            BlueMotion. Wersja 4motion byłaby ok.

            Tak, obawiam się kłopotów z parkowaniem. Dodatkowo podobno XC90/Q7/Tourag są
            szczególnie zagrożone kradzieża poprzez rozbój/napad z bronią w ręku.

            Dziękuję za wszelkie sugestie!
            • mag1974 Re: Moje typy... 28.05.10, 12:22
              Sharan chyba bedzie mial 4-motion - czytaj np. tutaj
              www.insideline.com/volkswagen/volkswagen-sharan-2010-geneva-
              auto-show.html
              A co do C-Crossera/Outlandera, to zgadzam sie, ze trzeci rzad to
              porazka (w Zafirze mam duzo praktyczniejszy, osoba dorosla
              podrozowala na dluga odleglosc bez dramatycznego zmeczenia. Ale
              niestety nie ma napedu na 4 kola ;-)
              • galtom Re: Moje typy... Sorento 28.05.10, 12:34
                Mialem okazje kilka razy prodozowac Kia Sorento (diesel + automat)
                jako pasazer i kierowaca.
                Powiem szczerze, ze do moemtu pierwszej pordozy to auto wydawalo mi
                sie calkiem fajne (ladne). Zreszta nadal mi sie podoba.
                Natomiast wiem, ze niegy w zyciu bym go nie kupil!

                Materialy we wnetrzu (nie wiem jaka wersja jechalem) byly
                beznadziejne. Auto ma 3 lata? (kupione nowe w salonie) a srodku
                wszystko trzeszczy i sie telepie.
                Automat zmienia biegi tragicznie (szczegolnie gdy prowownam to do
                skrzyn automatycznych kotre mialem/mam a ktore sa znacznie starsze),
                anprawde niespodziewalem sie, ze skrzynia autonatyczna moze tak
                nieprzyjemnie zmieniac przelozenia.
                Diesel... duzo huku, glosno, jak w traktorze ale nawet sie zbiera -
                rewelacji zadnej nie ma.
                Generalnie auto jkest srednio wygodne ale w takich SUV'ach to chyba
                norma.
                Jesli sie nie robi ok. 20 tys km rocznie to wg. mnie nie warto
                inwestowac w diesla. A jesli sie robi to powienien byc znacznie
                barziej komfortowy do jazdy niz Sorento bo jednak (zeby zrobic 20k
                km) to troche w tym aucie trzeba bedzie posiedziec.
                • macki Re: Moje typy... Sorento 29.05.10, 01:18
                  3 lata - to poprzednia generacja Sorento. Nowa (2010) jest totalnie inna -
                  niższa, ladniejsza, już nie na ramie i bez reduktora. I przynajmniej według
                  wszelkich opisow poza nazwą nie ma nic wspólnego z poprzednią wersja.
              • macki Re: Moje typy... 29.05.10, 18:36
                Ale tylko tam jest ta informacja - w konfiguratorze vw.de i na ich stronie nie
                ma na ten temat ani słowa o ile dobrze rozumiem
          • stuntman-mark Re: Moje typy... 28.05.10, 14:12
            skoro XC90 jest "za duże" to może XC60 lu XC70 będą leposze
            • macki Re: Moje typy... 29.05.10, 01:16
              ale nie są 7-mio miejscowe...
    • eg.olsen Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 25.05.10, 12:44
      1. Hyundai Santa-Fe - jestem b.zadowolony - dobry silnik/dobry
      automat, dobry 3-ci rzad
      2. Outlander i mutacje
      3. Logan MCV

      Ale z tymi wymiarami to cos krecisz, albo bierzesz na oko bez
      mierzenia C4 ma 4,6m Sorento, Santa Fe czy C-Crosser to gdzies
      4,65m. Subaru Exiga 4,74m, XC-90 4,8m, Grand Caravan to juz ponad 5m.

      Moim zdaniesz nie dostaniesz wygodnego auta 7-osobowego kompakta -
      wysokiego. Duzy przeswit z reguly jest razem z 4x4 - a to zajmuje
      miejsce

      Pozdrawiam
      • centeotl Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 27.05.10, 16:48
        Polecam Ci Ford Expedition, ma nawet 8 miejsc, tylny rząd składany
        elektrycznie, duży prześwit, 4x4, automat i mocny 300 KM silnik. Sam
        tym jeżdżę i jestem bardzo zadowolony.
      • macki Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 28.05.10, 01:31
        Santa Fe - dobry pomysł. Tylko dlaczego automat jest dopiero w najwyższej wersji
        wyposażenia - a na stronach niemieckich także w niższych wersjach??
        • elfkabezhaltera Re: 7-miejsc, wiekszy prześwit - pomysły? 28.05.10, 18:41
          macki napisała:

          > Santa Fe - dobry pomysł. Tylko dlaczego automat jest dopiero w najwyższej wersj
          > i
          > wyposażenia - a na stronach niemieckich także w niższych wersjach??
          Bo wdg. przeciętnego polskiego kierowcy, automat:
          - jest dla bab;
          - powoduje uwiąd siurka;
    • wsteczny.bieg Toyota 31.05.10, 10:55
      Toyota Land Cruiser.
      7 miejsc.
      wysoki prześwit (niektóre modele nawet regulowany)
      napęd na 4x4 + reduktor i blokada środkowego dyfra
      automat
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka