Gość: HURRRAAAAAAAAA IP: *.tpi.pl 20.04.04, 15:33 żartowałem :) pewnie nie jednemu teraz mocniej serce zabiło... pzdr Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: Hura Re: U W A G A !! ! !! AKCYZA 3 i 12 % - MF ZMIĘK IP: *.tpi.pl 20.04.04, 15:36 a tak wogóle to ciekawy nowy artykuł na giełdzie: www.gieldasamochodowa.com/article/view.asp?path=gs\890&file=mb_1960.xml tak od siebie to troche bezsens zeby kazdy oddzielnie bawil sie w takie procesy, kogo na to stac i kto ma na to czas... Link Zgłoś
Gość: S. Baca Łapówkarze sami ustalają prawo IP: 62.181.161.* 20.04.04, 15:51 Co ta za choooj ten Broniecki z MF? Gdzie on qrwa widzial dielra sprzedajacego samochod po trzech latach??? Co to za bezczelny qtas? Ciekawy czym sam jezdzi, sluzbowa BMW-ica 7 czy "tylko" lancia? Dramatem tego kraju nie tylko jest to, ze istnieja tu lapowki, bo one sa w mniejszym lub wiekszym stopniu w kazdym panstwie. Dramatem jest to, ze lapowkarze sami ustalaja przepisy i nawet sie z tym nie kryja. Juz Gebels pisal w listopadzie 1939 r. "po co Polakom zaprowadzac niemiecki porzadek, to bzdura. Zostawic ich samych sobie, z ich balaganem i korupcja, tak bedzie najlepiej". W tej akurat kwestii sie nie pomylil. Link Zgłoś
Gość: karol A Baca sam pasie barany na hali IP: *.cust.bredbandsbolaget.se 20.04.04, 18:54 Link Zgłoś
Gość: andrut wkrótce zmięknie i będzie 3 i 3, kwestia czasu... IP: 82.145.76.* 20.04.04, 15:48 ...bo wyższa stawka na samochody powyżej 2 litrów dyskryminuje samochody z innych krajów członkowskich (u nas się takich przecież nie produkuje) Link Zgłoś
Gość: Kleks Re: zmięknie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.04.04, 01:00 Otwarty rynek wewnętrzny to fundament Unii, istnieje już od 1957 r. Na straży wolnego rynku i swobody konkurencji w UE stoi Komisja, która już ucierała nosa firmom, które wytwarzają dochód zapewne większy niż połowa polskiej gospodarki (Volkswagen, General Electric czy ostatnio Microfoft). Co na to polski urzędas? Ano ta "Łunia", niech ona gdzieś tam sobie będzie, ale przecież polski urzędas musi mieć na konsumenta "haka". Co go tam swobodny przepływ towarów i Komisja, jak on tu sobie cwanie wymyślił cło na samochody o rosnącej wysokości, zamaskował je nazwą "akcyza", i niech no to mu Unia albo konsument podskoczy! Kierowcy to przecież dojna krowa, można im dowalać ceny paliw najdroższe w naszej części Europy, podatki od zakupu (i nowych i używanych) jedne z najwyższych w Europie, dziwadło jakiego świat nie widział, czyli biopaliwa, naddatek do akcyzy w postaci "opłaty paliwowej", z której Pol wybuduje 5 km autostrad za najwyższą cenę na świecie (wykonawca: spółka należąca do Kulczyk Holding), a i odłoży jeszcze na milionowe odprawy dla siebie i Millera. Jedynie największe chyba z tych absurdalnych świństw, czyli winiety, odrzucono, ale zrobił się z tego taki huk, że aż PSL z rządu wyleciał i prezes Kalinowski do tej pory pewnie miewa koszmarne sny z Winietu w roli głównej. Swawola i bezkarność urzędnicza w Polsce sprawia, że trzymam z całego serca kciuki za unijną biurokrację, niech jak najszybciej, w imię konsumenckiej wolności wyboru, uchyli tą kryminalną akcyzę na samochody z Unii. Prywatne kancelarie prawne już w tej chwili "w ciemno" obstawiają porażkę Ministerstwa Finansów. Niestety, prawdopobodobnie odszkodowania zapłaci państwo, a urzędasom zapka z głowy nie spadnie. Unijni urzędnicy są opłacani i działają w imię dobra wspólnego, UE jako całości. Polski urzędnik w pierwszym rzędzie musi zatroszczyć się o własną kieszeń, potem o interesy zaprzyjaźnionych kumpli, firemek, znajomych i przyjaciół królika. Na słowo "dobro publiczne" czy "interes konsumenta" puka się w czoło. Jak długo jeszcze, do cholery! Link Zgłoś
Gość: caffel Wysoka akcyza na zlom lezy w polskim interesie IP: *.com / 212.211.136.* 20.04.04, 15:57 A zlomiarzy proponuje wyslac na przymusowe roboty do huty. Tam sie napatrza na zlom. Link Zgłoś
Gość: S. Baca Wysoka akcyza na rozum IP: 62.181.161.* 20.04.04, 16:14 To walnij sie tym cafflem w leb i nie pieprz glupot. Jest taki absurd jak akcyza na uzywane samochody w ktorymkolwiek kraju UE? Od wylapywania zlomu jest uczciwa diagnostyka a nie zadne akcyzy, ktore zamykaja rynek i unimozliwiaja wybor uczciwemu konsumentowi. Link Zgłoś
Gość: halibut Popieram kafla IP: 212.78.159.* 20.04.04, 17:25 Zlomiarze powinni miec utrudnione zycie, a oni chca ulatwien. Precz ze zlomem. Link Zgłoś
Gość: S. Baca Re: Popieram kafla IP: 62.181.161.* 20.04.04, 17:42 Na zlom ustaw sobie nawet i 500%, jak kazdy homo sovieticus domagajacy sie zeby go panstwo w jeszcze wiekszym stopniu lupilo. Ale przyjmij do wiadomosci, ze obecnie akcyza obowiazuje na KAZDY samochod osobowy sprowadzany z zagranicy, m.in. z Unii, do ktorej ponoc wchodzimy za pare dni. Twierdzenie, ze np. 2-letnia (rocznik 2002) Mazda 323 z Belgii czy VW Polo jest zlomem kwalifikuje sie do leczenia psychiatrycznego. Link Zgłoś
Gość: halibut Re: Popieram kafla IP: 212.78.159.* 20.04.04, 17:59 Sam sie lecz fagasie. Lapy w kaftan i do czubkow. Zeby ci dali taka akcyze, ze ci tej mazdy po dzwonie nie oplacalo sie sprowadzic. Marze o tym! Link Zgłoś
Gość: andrut kafel ma mózg po dzwonie :-( IP: 82.145.76.* 20.04.04, 18:45 ale jak ta mazda miała dzwona w Polsce to już wszystko jest gitara? można już ją pospawać z kilku części i jest w porządku? a może akcyza na to nie pozwala? albo w Polsce samochody nie mają wypadków? Link Zgłoś
Gość: karol Re: kafel ma mózg po dzwonie :-( IP: *.cust.bredbandsbolaget.se 20.04.04, 18:50 W Szwecji bys sie wstydzil jezdzic takim rupieciem. Ale do Szweda ci daleko. Jakies 50 lat. Link Zgłoś
Gość: nudziarz Re: kafel ma mózg po dzwonie :-( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 00:01 Szwecja to skansen socjalistyczny, w której więcej jest czarnuchów niż skandynawów. Oni już wymierają jak mamuty Link Zgłoś
Gość: ktos Re: Popieram kafla IP: *.sulechow.sdi.tpnet.pl 30.04.04, 14:52 akcyzy wogole nie bedzie poczekajcie z miesiac :) akcyza musi byc rowna dla wszystkich samochodow czyli nowych i uzywanych chodzi o auta z eu.ja sobie ciagne teraz florino za 600 eur plus rejstracja 1994 1.5 benzynka ,naturalnie bez akcyzy bo ciezarowka:) Link Zgłoś
Gość: bignejm Re: Popieram kafla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.04, 23:58 precz z debilem-halibutem z lewej (czerwonej) nogi Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.dip.t-dialin.net 20.04.04, 18:52 > To walnij sie tym cafflem w leb i nie pieprz glupot. Jest taki absurd jak > akcyza na uzywane samochody w ktorymkolwiek kraju UE? Widac ze niewiele wiesz. Podatek jest przy pierwszej rejestracji - niewazne czy nowe czy uzywane - w DK 100 - 180% - w NL 35% Link Zgłoś
Gość: karol Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.cust.bredbandsbolaget.se 20.04.04, 18:54 180% czego? Link Zgłoś
joasia1 Re: Wysoka akcyza na rozum 20.04.04, 19:38 od ceny samochodu - im drozszy samochod tym wyzszy podatek. Link Zgłoś
raver1 Re: Wysoka akcyza na rozum 20.04.04, 19:52 joasia1 napisała: > od ceny samochodu - im drozszy samochod tym wyzszy podatek. Przyklady z Holandii i Danii nie sa akurat tutaj odpowiednie,tam podatek jest jeden rowny dla wszystkich pojazdow.Pytanie powinno brzmiec: Czy jest jakis inny poj...y kraj w ktorym akcyza zalezna jest od rocznika i pojemnosci silnika? Link Zgłoś
Gość: S. Baca Re: Wysoka akcyza na rozum IP: 62.181.161.* 20.04.04, 19:08 A z jakiej racji Polska musi brac przyklad z krajow, ktore stosuja najwieksze restrykcje? Po 1) zarowno w Danii jak i Holandii moze chodzic o wzgledy srodowiskowe, podczas gdy w Polsce o zwykly fiskalizm i branie w lape kasy od dilerow, 2) dochod na glowe w cytowanych krajach jest wielokrotnie wyzszy niz w Polsce, wiec tam OPLATY REJESTRACYJNE (a nie akcyza!!) nie maja tak antykonsumenckiego i antyspolecznego charakteru jak w Polsce. Prawo ma sluzyc ludziom, a nie dilerom i siedzacym u nich w kieszeni urzedasom. Zreszta, o czym tu mowa, komisarz UE Frits Bolkestein stwierdzil ze akcyza na uzywane samochody Z IMPORTU stanowi bariere handlowa i powinna byc usunieta, wiec o swoich racjach sproboj przekonac najpierw jego. Geniusze z MF powinni sluzyc pomoca. Link Zgłoś
Gość: pazdzioch Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.chello.pl 20.04.04, 20:16 Fajny tok myślenia!!!!!!!! Na 2-5letnie samochody sprowadzane chcecie wysokiej akcyzy?/bo złom,bo dzwon,bo szmelc/a co z 20-30letnie maluchy,skody,Fiaty i co tam jeszcze? Zrobiłem ostatnio kilka tyś.km.To co jezdzi po naszych drogach to kpina nie auta!A-4/autostrada/dwa maluchy wyprzedzają się przez 5-7km. Wypadek - na szosie autentycznie,kupka rdzy i coś tam jeszcze,mijam powoli i za cholerę nie da się określić marki tych resztek! > Zreszta, o czym tu mowa, komisarz UE Frits Bolkestein stwierdzil ze akcyza na > uzywane samochody Z IMPORTU stanowi bariere handlowa i powinna byc usunieta, A może chodzi o pozbycie się złomu? Pozdr. Link Zgłoś
raver1 Re: Wysoka akcyza na rozum 20.04.04, 20:35 Juz raz o tym pisalem w podobnym watku,czy to sa zlomy z zachodu,ktore zagrazaja bezpieczenstwu na naszych drogach,a przed ktorymi chce nas chronic jakis kutas z MF? : www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=3414366&id=29064053&sc=&make=13&eurofrom=0&euroto=9000&zip= www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=3502822&id=29584979&sc=&make=9&eurofrom=&euroto=10000&zip= Wysoka akcyza miala hamowac import rzeczywiscie starych samochodow,a dziala odwrotnie w druga strone.Nieoplacalne jest sprowadzenie nowoczesnego i bezpiecznego BMW 520 97r czy Audi A6 z 98r,ale oplaca sie sprowadzic zardzewialego 15-20 letniego Kadeta czy Golfa:))) Link Zgłoś
Gość: Radzio Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.waw.cdp.pl / *.waw.cdp.pl 04.05.04, 15:10 Jestem za wprowadzeniem wysokiej akcyzy na auta powyzej 10 - 12 lat ( bo to zwykle już wyekspoatowane gruchoty) ale do licha akcyza na auta nowsze to kretynizm , efekt jest taki że teraz mi się tylko opłaca przyprowadzić 10 latka gruchocika choć wolałbym 5 latka. Obywatele w UE muszą mieć takie same prawa !!! I to nie mój problem że kolejne rządy dogadywały się z fiatem i daewoo że będą blokować rynek dla używek z UE. Wolę jeździć zadbanym zachodnim 6-7 latkiem niż zadbanym 6 letnim polonezem Link Zgłoś
Gość: Kleks Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 20.04.04, 21:42 Z tego co tu czytam, co niektórzy przyjęli punkt widzenia ministra Pola. Brawo, świetny wzór dla młodzieży, jeszcze 30 lat temu był to Lenin, dziś ma godnego następcę. Pol po objęciu teki ministra (cóż to był za fatalny dzień) stwierdził że owszem, jest akcyza w cenie paliwa, która powinna iść na budowę dróg w co najmniej 35%, jak przewiduje ustawa. Ale chwilę potem dodał, że idzie znacznie mniej niż te 35%, bo "są trudności" I Trzeba wrzucić w związku z tym dodatkowe podatki (najpierw słynne winiety, które uwalono, później "opłatę paliwową", która niestety przeszłą. Czyli przedstawiciel władzy, która powinna czuwać nad przestrzeganiem prawa, jak gdyby nigdy nic przyznaje że to prawo nie jest realizowane i tworzy jakiegoś kolejnego potworka prawnego, oczywiście na koszt podatnika. Jeśli akcyzą obkłada się, czego jak wiadomo nie robi żaden inny kraj w Europie, import samochodów używanych twierdząc że wszystkie one są "złomami", jest to dokładnie ten sam mechanizm. Po to są obowiązkowe badania techniczne przed rejestracją, żeby ewentualny złom "wychwycić" i odesłać na składowisko. Jak jest, każdy wie, za łapówę można zarejestrować pewnie nawet jeszcze Syrenę Bosto, jeśli wiecie co to jest. Więc znowu, przyznajemy że prawo nie działa, nikt za to odpowiedzialności nie ponosi, za to wprowadzamy kolejnego potworka prawnego, tj. kroczącą akcyzę, która trafia w normalnych ludzi i kompletnie dezorganizuje rynek wtórny. Każdy, kto interesował się kupnem używanego samochodu wie o czym mowa. W rubrykach sprzedaży dominują ogłoszenia "kupię", a gdy pokazuje się ogłoszenie z pierwszej ręki, choćby nawet na pogardzane do niedawna Fiaty, Daezoo czy Skody, parę godzin po publikacji nie ma już co dzwonić. A gdy ktoś rozwali samochód, w dalszym ciągu bierze kasę z ubezpieczalni, a wraka sprzedaje do jakiemuś cwaniakowi, który ogłasza się "kupię w każdym stanie, rozbite, etc". Taki wyklepany zombie zjawia się wkrótce na giełdzie, gdzie jakiś naiwny i tak go kupi, bo jest posucha. W normalnym kraju urzędnicy, którzy wymyślili takie przepisy i do tego stopnia, kosztem normalnych nabywców, zdezorganizowaliby rynek, poszliby siedzieć. U bas siedzą, owszem, w miękkich fotelach swych gabinetów i zastanawiają się co by tu nowego wymyślić żeby utrudnić życie normalnych ludzi. I to jest młyn na wodę różnych Lepperów i Łyżwińskich. Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.dip.t-dialin.net 21.04.04, 03:35 > Jeśli akcyzą obkłada się, czego jak wiadomo nie robi żaden inny kraj w > Europie, import samochodów używanych Nastepny dobrze poinformowany. Jaka roznica jak sie oplaty nazywaja - akcyza (PL), podatek luxusowy (DK), BTW (NL)- wszystkie placi sie przy pierwszej rejestracji pojazdu w danym kraju. Od czego zalezna jest wysokosc oplaty - cena pojazdu, pojemnosc silnika, rodzaj paliwa - to juz kazdy moze sam sobie decydowac. Link Zgłoś
Gość: andrut Re: Wysoka akcyza na rozum IP: 82.145.76.* 21.04.04, 10:04 z twoich wcześniejszych postów, widzę że sporo wiesz o unii, nie rozumiem tylko dlaczego ciągle czepiasz się szczegółów, a nie napiszesz nic o meritum sprawy. więc twoim zdaniem akcyza rosnąca z wiekiem auta jest dozwolona w UE i nie dyskryminuje samochodów z innych krajów członkowskich? nawet po wypowiedziach naszych urzędników widać wyraźnie o co chodzi, gdy mówią, że jeśli akcyza (rosnąca z wiekiem) okaże się niezgodna z prawem UE to znajdą inny sposób na zablokowanie importu. to w końcu jest w tej unii swobodny przepływ towarów, czy nie ma? Link Zgłoś
Gość: S. Baca Re: Wysoka akcyza na rozum IP: 62.181.161.* 21.04.04, 11:22 Stary, daj spokoj, komuna gleboko siedzi w niektorych glowach, co widac nie tylko na tym forum. Po prostu wiekszosc Polakow znajduje perwersyjna, masochistyczna przyjemnosc w tym jak urzednik dowali im kopniaka w tylek w formie domiaru, podatku, zezwolenia, kontroli i czego tam jeszcze. Zyjemy pod ta szerokoscia geograficzna i trzeba przestac sie dziwic. Dziwia sie tylko cudzoziemcy, ktorzy, gdy troche lepiej poznaja ten kraj, nie moga wyjsc z podziwu ze mozna tu bezkarnie wprowadzac przepisy, ktore godza w interes publiczny ogolu obywateli, a sa na reke waskiej grupce siedzacej przy zlobie czy tez "majacej chody" (vide biopaliwa, Kulczyk, TePsa, itp). Prawnicy to wbrew pozorom jedna z najbardziej zdemoralizowanych grup spol., tez maja swoja "akcyze" w formie kontroli dostepu do zawodu przez korporacje prawnicze. I zobacz jak zaciekle panowie adwokaci i radcowie prawni walcza o przywileje dla swoich synkow i coreczek, jak notariusze sami sobie ustalili ze stosowanie taksy notarialnej nizszej niz maksymalna to przejaw "nieuczciwej konkurencji", co jest juz szczytem bezczelnosci. Niestety, kupuja to bezmyslni dziennikarze, np. w TV publicznej za dyzurnego "eksperta" od podatkow robi mistrz cynizmu Modzelewski, ktory najpierw jako vice-Minister Finansow stworzyl najbardziej skomplikowana ustawe o VAT w Europie, a teraz zbija kase na wynajdywaniu w niej luk, obludnie "lamentujac" nad skomplikowaniem prawa podatkowego w Polsce. Moze formalnie to i bedziemy w UE od 1 maja, ale mentalnie to wciaz Soviet Union, wczesne lata 70-te. Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.dip.t-dialin.net 21.04.04, 11:22 > z twoich wcześniejszych postów, widzę że sporo wiesz o unii, > od 1980 mieszjkam w UE > dlaczego ciągle czepiasz się szczegółów moim zdaniem nie sa tylko szczegolem wypowiedzi "...w UE nie ma oplat przy pierwszej rejestracji w kraju..." bo to nieprawda W UE nie ma importu jest tylko - w przypadku samochodow - pierwsza rejestracja w kraju. Dyskryminacja byloby gdybys za auto kupione w salonie w PL nie placil akcyzy a za kupione w innym kraju UE placil. Teoretycznie akcyze powiekszajaca sie z wiekiem auta mozna latwo wytlumaczyc - EKOLOGIA Dyskryminacje - w troche mniejszym stylu - masz tez w D, dany model sprzedawany w salonie w D spelnia Euro4 a sprzedawany w salonie np. w Hiszpani tylko Euro3 za Euro4 jestes zwolniony z podatku drogowego a za Euro3 musisz go placic. Link Zgłoś
Gość: alex KULA W ŁEB IP: *.tpi.pl 21.04.04, 11:44 >Teoretycznie akcyze powiekszajaca sie z wiekiem auta mozna latwo wytlumaczyc - EKOLOGIA< nie można wytłumaczyć !!! jedynym ograniczeniem była norma euro2. POWTARZAM !!! Jaka to ekologia , jeżeli można sprowadzić samochód za 100 E + 65 E akcyzy i flaszka dla pana Kazia przy kontroli technicznej ? Ja chce wydać na samochód 2000 E bo na taki mnie stać, nie będzie to żaden powypadkowy ani śmierdzący gruchot. Jeżeli akcyza pozostanie w tej postaci jaka jest to odpuszcze sobie ten zakup bo nie stać mnie żeby zapłacić dodatkowo 1300 E. KULA W ŁEB DLA TYCH KTÓRZY TWIERDZĄ ŻE SAMOCHODY POWINNI MIEĆ TYLKO CI CO STAĆ ICH NA KUPNO NOWEGO !!!! Link Zgłoś
Gość: S. Baca Re: KULA W ŁEB IP: 62.181.161.* 22.04.04, 18:14 >> KULA W ŁEB DLA TYCH KTÓRZY TWIERDZĄ ŻE SAMOCHODY POWINNI MIEĆ TYLKO CI CO STAĆ ICH NA KUPNO NOWEGO !!!! Tu nie chodzi o to czy kogoś jest stać na nówki czy nie. To chodzi o WOLNOŚĆ WYBORU, która jest podstawą wolnego społeczeństwa, a która jest solą w oku urzędasów, bo przecież gdy nie ma tych ich zasranych koncesji, zezwoleń, rejestracji, akcyz i innych huiostw, nikt nie pójdzie płacić im w łapę, bo i po co. Osobiście znam kilka osób, które stać jest na kupno nowych samochodów, ale z różnych, racjonalnych względów (za duże podatki przy zakupie, duża utrata wartości, ryzyko kradzieży, etc.) kupują używane. Jest to jednak wyłącznie ich prywatna sprawa i nie muszą się z tego tłumaczyć przed żadnym urzędasem, który wozi swoje opasłe d... lancią czy BMW za 100 tysięcy kupioną za haracz ściągnięty z podatnika. U nas bezczelność urzędasów doszła już do tego stopnia, że gdy ex minister zdrowia (Łapa) kupił 2 luxusowe peugeoty 607 za 140 tys. każdy, a dziennikarz zapytał go czy przystoi taki ostentacyjny zakup w sytuacji, gdy pielęgniarki mają głodowe pensje, ten po prostu zbaraniał, jak ktoś śmie mu zadawać takie pytania. Zdziwiony na maxa, wykrztusił, że przecież on nie może mieć samochodu, którego będzie musiał wstydzić się przed kolegą ministrem z Unii Europejskiej. On karva nie może się wstydzić, ale obywatele, którym ci gnoje chcą odciąć za wszelką cenę dostęp do przyzwoitych użuwanych samochodów za realne dla nich pieniądze, mogą się wstydzić jak najbardziej! Zgłoszona propozycja KULA W ŁEB jest może zbyt radykalna, na wstępie proponowałbym po prostu obtłuc mordy. Jest też inna opcja. Wczoraj dziennikarz ekonomiczny Tadeusz Mosz powiedział w Radiu PIN wprost Millerowi, że być może w Ministerstwie Finansów, które produkuje bez przerwy przepisy szkodzące gospodarce, przedsiębiorcom i konsumentom, powinno się w całości wymienić kadry. I to byłaby dobra opcja, pogonić tych łapówkarzy i komuchów, przyjąć ludzi młodych, wykształconych w normalnych krajach, którzy skończą z fiozofią że każdy jest oszustem, a uczciwego podatnika trzeba przede wszystkim zgnoić, a przepisy są po to żeby je ustawiać według własnych potrzeb (łapówkowych). Link Zgłoś
Gość: truck Re: KULA W ŁEB IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 00:32 kula w łeb dla komucha to jest akurat to co mu się należy. Oni sie nie patyczkowali; kto nie z nimi te do ziemi. Link Zgłoś
Gość: andrut czepiania się Joasi ciąg dalszy IP: 82.145.76.* 21.04.04, 13:31 > moim zdaniem nie sa tylko szczegolem wypowiedzi "...w UE nie ma oplat przy > pierwszej rejestracji w kraju..." bo to nieprawda no tak, tu masz rację > W UE nie ma importu jest tylko - w przypadku samochodow - pierwsza > rejestracja w kraju. zacznę się czepiać jak ty: w unii nie ma importu, tylko nabycie wewnątrzwspólnotowe. a czy zechcesz ten samochód potem zarejestrować, czy nie, to już zepełnie inna historia (może np ściągasz go na części) > Dyskryminacja byloby gdybys za auto kupione w salonie w PL nie placil akcyzy > a za kupione w innym kraju UE placil. no i tak właśnie jest. może różnica nie jest tak drastyczna jak między czarnym i białym, ale jest. chyba widzisz, że 3% to co innego niż 65% (w przypadku 7- letniego samochodu używanego; przypomnę, że ,zgodnie z orzeczeniem ETS, w cenie krajowego jest 3% akcyzy, która była zapłacona przy pierwszej rejestracji, a za sprowadzony płacisz 65%)? > Teoretycznie akcyze powiekszajaca sie z wiekiem auta mozna latwo wytlumaczyc - > EKOLOGIA wytłumaczyć można, ale co z tego, skoro nadal jest to niezgodne zprawem UE? > Dyskryminacje - w troche mniejszym stylu - masz tez w D, > dany model sprzedawany w salonie w D spelnia Euro4 a sprzedawany w salonie np. > w Hiszpani tylko Euro3 > za Euro4 jestes zwolniony z podatku drogowego a za Euro3 musisz go placic. to nie jest żadna dyskryminacja. podatek drogowy (czy może inaczej się to tam nazywa) był w niemczech od dawna na wszystkie samochody. dopiero potem zaczęto go różnicować ze względu na spełnianą normę, żeby zachęcić ludzi do dbania o środowisko (a nie musi się to odbywać przez zmianę auta, można też wymienić katlizator na lepszy). jeśli chcesz coś takiego wprowadzić u nas to ok, można zrobić zniżkę na paliwo dla samochodów spełniających euro4 (bo podatku drogowego u nas nie ma, parę lat temu został przeniesiony w cenę paliwa). a co do tej Hiszpani, jeśli samochód spełnia inną normę, to już nie jest taki sam i zazwyczaj jest też różnica w cenie. a skoro nie jest to taki sam samochód to dlaczego ma być traktowany tak samo? nie widzę tu żadnej dyskryminacji. poza tym pewnie w Hiszpanii możesz też zamówić samochód spełniający euro4, tylko nikt tego nie robi, bo byłby droższy, a kupujący nic by z tego nie miał (w przeciwieństwie do Niemca, który ma wtedy ulgę). Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.04.04, 10:34 Gość portalu: Joasia napisał(a): Od czego zalezna jest wysokosc oplaty - cena pojazdu, pojemnosc silnika, rodzaj paliwa - to juz kazdy moze sam sobie decydowac. Asiu! Nie każdy może decydować. W PL praktycznie nie produkuje się samochodów z silnikami pow.2l., ani diesli, więc nakładanie innych podatków w PL na takie samochody dotyczy w praktyce tylko importowanych z innych krajów Unii, a to jest niezgodne z art.90 TWE. Link Zgłoś
Gość: johndoe Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.tlsa.pl / *.wroclaw.dialog.net.pl 21.04.04, 13:31 Gość portalu: Joasia napisał(a): > > Jeśli akcyzą obkłada się, czego jak wiadomo nie robi żaden inny kraj w > 2 > Europie, import samochodów używanych > > Nastepny dobrze poinformowany. > Jaka roznica jak sie oplaty nazywaja - akcyza (PL), podatek luxusowy (DK), BTW > (NL)- wszystkie placi sie przy pierwszej rejestracji pojazdu w danym kraju. > Od czego zalezna jest wysokosc oplaty - cena pojazdu, pojemnosc silnika, rodzaj > > paliwa - to juz kazdy moze sam sobie decydowac. ale polacy /rzad/ zdecydowali, ze bedzie zalezal od kraju zakupu. i dla auta kupionego w niemczech jest inna niz dla auta kupionego w polsce, przy takich samych tu cytacik: >cena pojazdu, pojemnosc silnika, rodzaj > paliwa a to chyba juz w unii nie jest dozwolone, bo cokolwiek sprzzeczne z zasada wolnego handlu. pzdr Link Zgłoś
Gość: pazdzioch Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.chello.pl 21.04.04, 18:32 A ja wracam z pijackim uporem do pytania - jak do ekologi i bezpieczeństwa ma się 30 letnie auto wyprod.w kraju? Pozdr. Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.dip.t-dialin.net 21.04.04, 19:11 Pytanie nie jest gdzie wyprodukowane tylko gdzie dotychczas zarejestrowane. Wierzysz ze w poludniowych Wloszech czy Grecji jezdza same ekologiczne i bezpieczne samochody? Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.dip.t-dialin.net 21.04.04, 19:08 Na nowe samochody niezaleznie od kraju zakupu jest ta sama akcyza a za uzywane placisz o ile nie byly dotychczas zarejestrowane w danym kraju. Oplaty sa przy pierwszej rejestracji a wiec za 10-cio letni samochod ktory juz jest zarejestrowany w kraju nie placisz a za 10-cio letni ktory poraz pierwszy rejestrujesz w kraju placisz. Na tej samej zasadzie placi sie np. w DK i NL Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.04, 11:04 > Oplaty sa przy pierwszej rejestracji a wiec za 10-cio letni samochod ktory juz > jest zarejestrowany w kraju nie placisz a za 10-cio letni ktory poraz pierwszy > rejestrujesz w kraju placisz. Masz rację. Jeśli A kupuje w salonie samochód za 60tys. to w tej cenie powiedzmy 3tys. akcyzy, czy jak to zwał. Jeśli po iluś tam latach kupię od A to auto za 20tys., to w tej cenie będzie 1tys. pozostałej tam akcyzy. Kupując identyczne auto od Ciebie, przed pierwszą rejestracją powinienem zapłacić max. 1tys., a rząd chce 7tys. Uważasz, że to jest w porządku? Link Zgłoś
Gość: alex Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.tpi.pl 22.04.04, 11:21 pewnie że nie jest - i ZA TO KULA W ŁEB !!! :) Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.04, 12:44 Niewazne co ja uwazam ale ze to zgodne z przepisami UE potwierdzil sad kiedy dunczycy skarzyli. Akcyza w PL jest nawet korzystniejsza niz w DK bo za nowy samochod placisz malo a za o wiele starszy uzywane wprawdzie wiecej % ale o wiele mniejsza kwote Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Wysoka akcyza na rozum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.04, 17:30 Nie znam akurat sprawy Danii (jeżeli masz numer, to podaj), ale mam wyroki w sprawach przeciwko Finlandii, Portugalii i Grecji. W wyrokach ETS dot. tych spraw jest napisane, że podatki nałożone na samochody kupione w innych krajach Unii nie mogą być wyższe od podatków zawartych w wartości podobnych samochodów kupionych w kraju opodatkowania. Jest tam również napisane, że samochód podobny, to samochód tej samej marki, modelu, rocznika, o podobnym wyposażeniu i przebiegu, zarejestrowany od nowości w kraju opdatkowania. Link Zgłoś
hartge [...] 22.04.04, 19:28 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Link Zgłoś
Gość: Lukash ! Re: Joasia to glupia cipa !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.04, 19:46 Moim zdaniem obecna akcyza jest dobra, jak zakombinujesz to zapłacisz jej 5 tys z Vatem. Teraz będzie lepiej, bo auta bardzo bite wyklepię od razu pod Lublinem, a nie w belgii. Przebieg tam sobie dodam. Vatu nie będzie. Zawsze będzie taniej. Ale wystarczy że dadzą podatek rejestracyjny i każdy będzie miał w dupę. Akcyza liczona na podstawie ceny zagranicznej to tez duży plus. Mam rozporządzenie odnośnie sprowadzania aut po 1 maja, jest na stronie mif. Link Zgłoś
Gość: pazdzioch Re: Wyska akcyza........Joasia to glupia cipa !!! IP: *.chello.pl 23.04.04, 10:52 Czytajac te wyraznie widać że Was wcale nie interesuje ani życie kierowcó kupujących ten złom ani ekologia!Was interesuje tylko czysty zysk!Ważne by wyklepany przystanek tramwajowy dobrze sie sprzedał i tyle!A to że za 2-3lata to coś zwane samochodem będzi trzeba złomowac,będzie zaśmiecało lasy i części tego kraju,kogo to obchodzi?/pełno jest wraków po polach/ Opłata za samochody używane powinna być opłacana przd każdym przeglądem rocznym np.od 5roku auta i powinna rosnąć tak aby w pewnym momencie właścicielowi nie opłacało się jezdzić kupką rdzy!I powinna być rozwiązana sprawa przeglądów tak żeby "szfagier" czy Pan Ziutek nie mogli bezkarnie stemplować karty nie widząc nawet pojazdu. Pewnie zaraz podniesie się krzyk właścicieli"ruinek"i cwaniaczków sprowadzających takowe do Polski ala to jak odra,trzeba przez to przejść! Pozdr. Może to np.sprawa większej Link Zgłoś
Gość: alex Re: Wyska akcyza........Joasia to glupia cipa !!! IP: *.tpi.pl 23.04.04, 11:03 nie będę się powtarzał: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20&w=12105543&a=12121894 Link Zgłoś
Gość: Robert Re: Wyska akcyza........Joasia to glupia cipa !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.04, 11:34 Mnie interesuje życie moje! Jak ktoś chce kupić wyklepany przystanek z Pcimia Dolnego to mu wolno, a jak z Berlina, to kara? Jedynym kryterium powinien być przegląd techniczny, taki sam dla krajowych i sprowadzonych, dla trzy i trzynastoletnich. Link Zgłoś
Gość: S. Baca Re: Wyska akcyza........ IP: 62.181.161.* 23.04.04, 11:36 Zdaje się, że Kolega miał nieprzespaną noc albo zbyt długo oglądał "Tygodnik Polityczny Jedynki" w publicznej TV. 1. >>" widać że Was wcale nie interesuje ani życie kierowców kupujących ten złom" Czyli rozumiem, że są jakiś kompletnie zwariowani kierowcy, którzy wbrew swojemu dobrze pojętemu interesowi chcą wywalić w błoto swoje własne, pewnie ciężko zarobione pieniądze, żeby kupić "złom". Ale całe szczęście, że jesteś Ty, Madame Joasia, Halibut i nasi drodzy Urzędnicy, którzy chcecie uchronić ich przed tym samobójczym krokiem. Na poważnie, nie znam osobiście NIKOGO, kto chciałby z własnej woli kupić jak mówisz złom. Znam natomiast zawodnika, którego ewidentnie nabrano na powypadkowca, Vento robiącego podwójny ślad. Samochód ten został sprowadzony i sprzedający przeszedł nim wcześniej POMYŚLNIE badanie techniczne, a jakże. Wniosek jest jeden, od wychwytywania gratów jest UCZCIWA DIAGNOSTYKA przedrejestracyjna, a nie orzekanie z góry że każdy kupiony zagranicą samochód to grat. Margines złodziei i zwykłych oszustów działa w każdej branży, ale to nie powód żeby karać całą uczciwą większość. To tak, jakby w reakcji na zasztyletowanie kogoś zakazać wszystkim używania noży. 2. >>A to że za 2-3lata to coś zwane samochodem będzi trzeba złomowac,będzie zaśmiecało lasy i części tego kraju,kogo to obchodzi?/pełno jest wraków po polach. Czy samochody zarejestrowane już w kraju nie starzeją się i nie trafią za jakiś czas "do lasu"? Moim zdaniem, prędzej kupią je Ukraińcy i Białorusini, patrząc na wehikuły jakimi się poruszają, będą kupować wyeksploatowane samochody z Polski tak jak Polacy kupują (czy raczej usiłują kupować, wbrew biurokratycznym barierom) młodsze o jakieś 7-10 samochody z Zachodu. W ogóle, zaśmiecanie Polski (do lasów trafiają nie tylko wraki) to wynik 1) braku edukacji ekologicznej, 2) nieegzekwowania prawa przez powołanych do tego urzędników powiatowych i gminnych oraz Inspekcję Och. Śr., 3) zwyczajnej biedy na Polskiej prowincji, która sprawia że nie tylko większości Polaków nie jest stać, wbrew życzeniowemu myśleniu urzędasów z MF, na nowy samochód z salonu, ale też skłania wielu do "oszczędzaniu" na tych paru złotych za zeskładowanie odpadów i zwyczajne podrzucanie ich do lasów, co jest niezależnie od pobudek działaniem haniebnym. Zwracam uwagę, że żadnego z tych problemów nie rozwiąże akcyza, choćby nawet ustalono ją na 500% i biurokratyczne blokowanie prywatnego importu. Link Zgłoś
Gość: pazdzioch Re: Wyska akcyza........ IP: *.chello.pl 23.04.04, 16:07 Ależ oczywiście,zgadzam się z tobą!Chodziło mi właśnie o tych nabranych.Mam problemy w przekazie,ale właśnie chodziło mi o samochody krajowe i zagroniczne,bez podziałów! Co do punktu drugiego,to tylko takie sobie "myśli nieuczesane".Napewno są rozsądne metody uregulowanie tych spraw! Jednak/jest tu taki post/w dalszym ciągu uważam że jak _kogoś nie stać_na samochód to powinien kupić sobie przyzwoity rower a złom a powoływanie się na prawo wyboru jest czystą demagogią! Pozdr. Link Zgłoś
Gość: inkwizytor Re: Wyska akcyza........ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.04, 00:43 prawo wyboru czystą demagogią? Ty debilu. Żonę też chcesz z przydziału? Link Zgłoś
Gość: Lukash ! Re: Wyska akcyza........ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.04.04, 01:38 Trzeba przyznać rację nie do końca jednak. Akcyza jest wprowadzona nie po to żeby nie ciągać trupów. To opłata która idzie na rzecz skarbu państwa. żeby ograniczyć import wprowadzono 2 rzeczy - wymóg euro 2 homologacji, i to że auto nie będzie clone jeśli jest bardzo bite. Może być powgniatany jdnak ma jechać. Teraz się zmienią te 2 kwestie, euro 2 nie będzie, autapowypadkowe będziemy robili w kraju. Jets już od dawna ustawa o imporcie aut powypadkowych, tam jest napisane le co może odbiegać od stanu normalnego. Powinno się auta badać w polsce przed rejetracją. Auta z zachodu są bardzo dobre. Ojciec bawi się już ponad 13 lat w nie.Tam kupuje się auto z max wyposażeniem dba się o nie, autko jeździ na dobrym paliwie na olejach nie regenerowanych tylko nowych i jest oki. Potem taki belg rozbija auto i wtedy jest ono tańsze niż w polsce, przed rozbiciem jest droższe niż w polsce. Wtedy się rozpatruje co i jak jest bite. Jeśli błotnik przód lub tył to naprawa jest prosta, jeśli pas przedni to już niekoeniecznie. Wtedy się ocenia czy auto da się zrobić porzadne. Jeśli tak to się sprowadza kupujący jedzie i widzi stan lub dostaje zdjęcia, auto jest naprawiane góra tydzień i jest jazda. Będąc we francji wiele razy zastanawiałem się czemu tam jest tak tanio. Tam można kupić po lekkim wypadku auto nawet z rozbitym lustrem. I ono nie jest drogie. kiedyś tłumaczyłem że za cenę nowego fiata pandy mojej mamie sprowadził ojciec Xsarę 1.6 z klimą i nawet bogatym wyposażeniem. Po co mamy jeździć Pandą w wersji std (golas) jak możemy jeździć 2 letnią Xsarą 110 konnną. Auto sprowadzone z belgii holandii czy niemiec bite kosztujące 14 tysięcy na gotowo to już dobre auto, które pojeździ długo i zazwyczaj blachę też ma dobrą. A jak trafimy japońca to posłuży jeszcze dłużej. Kiedyś kupiłem Nissana Primerę 1.6 - 96 rok przejściówkę za 1050 euro bity pas przedni. Wyszedł jakieś 13 tysięcy na gotowo a jeździ już 1 rok bezawaryjnie. Nie bierze go korozja, ma e szyby central, metalic, 4 zagłówki wersja SRI. Jest w cenie seicento z 98 roku 900, a ma jakieś 100koni i 1.6 niewysilony. Co lepiej kupić primerę czy seja? Sej po 100 tys musi mieć zmienioną tarczę sprzęgła. Primera koło 300-500 tys. Seicento jeżdżące po naszym kraju jest trocę rezklekotane a Nissan jest elegancki zawieszenie ma super, przebieg jakieś 130 tys. Pozrdrawiam Link Zgłoś
Gość: pazdzioch Re: Wyska akcyza........ IP: *.chello.pl 24.04.04, 22:59 Baranku,nie prawo wyboru a powołyeanie się na nie! Więcej czytaj a mniej myśl,powinno pomóc! Pozdr. Link Zgłoś
aron2003 Re: Wyska akcyza........Joasia to glupia cipa !!! 30.04.04, 15:59 Gość portalu: pazdzioch napisał(a): > Czytajac te wyraznie widać że Was wcale nie interesuje ani życie kierowcó > kupujących ten złom ani ekologia!Was interesuje tylko czysty zysk!Ważne by > wyklepany przystanek tramwajowy dobrze sie sprzedał i tyle!A to że za 2-3lata > to coś zwane samochodem będzi trzeba złomowac,będzie zaśmiecało lasy i części > tego kraju,kogo to obchodzi?/pełno jest wraków po polach/ Teraz Hindusi i Chińczycy biorą każdy złom bo mają wzrost PKB ok. 10% rocznie. Nie ma się co martwić o złomowanie. Link Zgłoś
Gość: xploziv Po 1 maja każdy dostanie od Qlczyka VW do test IP: *.mtvk.pl 24.04.04, 23:40 Nie ma się czym przejmować! :) Tak na serio, to MF to banda debili, a za ich debilizm zapłacimy my. Ich bandyckie przepisy długo nie pożyją, a odsetki ustawowe są wyższe od jakiejkolwiek lokaty w tym kraju. Efektem prac tych złodziejskich darmozjadów będą hordy Golfów 1, Kadettów D pamiętających wczesne lata osiemdziesiąte. 65% z sum rzędu 100-200 Euro to grosze, więc niezły skansen nam się tu szykuje Link Zgłoś
Gość: Michal Gdzie widziales tak stare auta.... IP: *.fornfyndet.se 04.05.04, 15:42 Cos nie masz rozeznania,te auta ktore wymieniles juz dawno zostaly przetopione,teraz sie topi od 88 do 92.Pzdr.Michal Link Zgłoś
Gość: kendżi21 Artykuł w super expresie:/ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.04, 16:07 Czy ktos moze mi wytlumaczyc co w tym kraju sie dzieje?? www.se.pl/iso/Dzisiaj/Tip/SuperAuto/auto_1.shtml Link Zgłoś
Gość: alex Re: Artykuł w super expresie:/ IP: *.tpi.pl 04.05.04, 16:28 hmmmm, a ciekawe ile wynosi taki podatek w DE i jak jest skonstruowany? Link Zgłoś
Gość: Joasia Re: Artykuł w super expresie:/ IP: *.dip.t-dialin.net 04.05.04, 18:54 Wysokosc podatku drogowego w Niemczech zalezna jest od normy Euro jaka samochod spelnia - nie faktycznej a tej wpisanej w dokumentach Placi sie x Euro za kazde rozpoczete 100 ccm Np. samochod z silnikiem 1995 ccm = 19 x stawka podatku www.pkw-steuer.de/ Link Zgłoś