Dodaj do ulubionych

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

24.12.18, 20:18
i spełnienia marzeń w Nowym Roku:)

Ja marzę by zamienić Polo...nie wiem jeszcze na co...Golf VII (ostatnie niezawodne silniki 1.6 i 1.4 mpi)...bowiem na tej wersji kończy się stara dobra motoryzacja:)
Druga opcja Mazda 3...trzecia Audi A3 II....czwarta Auris ...piąta Astra ...i30... i Ceed...

a wy jakie macie noworoczne marzenia? .....
Obserwuj wątek
      • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 25.12.18, 13:07
        powinni znieść wszystkie ulgi w tym odliczenia leasingu...dlaczego bogaty burżuj ma odliczać 150 chociaż ma grube miliony i stać go na zakup za gotówkę a biednego nie stać na nową Fabie i nie ma możliwości odliczenia niczego(dawniej mógł odliczyć vat na auto z kratką ale mu to pokemony zabrały)
        • qqbek Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 25.12.18, 13:29
          misiaczek1281 napisała:

> powinni znieść wszystkie ulgi w tym odliczenia leasingu...dlaczego bogaty burżu
          > j ma odliczać 150 chociaż ma grube miliony i stać go na zakup za gotówkę a bied
          > nego nie stać na nową Fabie i nie ma możliwości odliczenia niczego(dawniej mógł
          > odliczyć vat na auto z kratką ale mu to pokemony zabrały)

Kiedyś będzie taka wiosna,
          kiedyś będzie taki maj,
          gdy na drzewach zamiast liści,
          wisieć będą komuniści.
            • qqbek Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 25.12.18, 21:26
              nazimno napisał:

> Swiateczny nastroj powrocil !
              > ...hurraaaaaa...

Chwila - komunista Misio musi tutaj przy okazji świąt szerzyć swoje poglądy dotyczące urawniłowki, a ja nie mogę zareagować na te bzdury?

Szerzenie ustroju komunistycznego jest przestępstwem opisanym w artykule 256 naszego kodeksu karnego!

Przypominam, że w konstytucji zapisaną mamy społeczną gospodarkę rynkową, czyli ustrój gospodarczy, w którym Państwo, przez mechanizmy fiskalne i wtórną redystrybucję dóbr dąży do większej sprawiedliwości społecznej w ramach rynkowych mechanizmów gospodarczych. Chora Schadenfreude futrzastego wynikająca z tego, że przedsiębiorcy nie będzie wolno odliczyć podatku od środków produkcji (elementów majątku trwałego!) jest chorym, komunistycznym skrzywieniem! Tego nie wolno propagować, temu trzeba dać zdecydowany odpór!
              • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 10:57
                qqbek napisał:

> nazimno napisał:

> Szerzenie ustroju komunistycznego jest przestępstwem opisanym w artykule 256 na
                > szego kodeksu karnego!
                >
                > Przypominam, że w konstytucji zapisaną mamy społeczną gospodarkę rynkową, czyli
                > ustrój gospodarczy, w którym Państwo, przez mechanizmy fiskalne i wtórną redys
                > trybucję dóbr dąży do większej sprawiedliwości społecznej w ramach rynkowych
                > mechanizmów gospodarczych
                . Chora Schadenfreude futrzastego wynikająca z te
                > go, że przedsiębiorcy nie będzie wolno odliczyć podatku od środków produkcji (e
                > lementów majątku trwałego!) jest chorym, komunistycznym skrzywieniem! Tego nie
                > wolno propagować, temu trzeba dać zdecydowany odpór!

źle rozumiesz moje poglądy...to że napisałem że powinni zlikwidować wszelakie odliczenia był co prawda ostry ale pastisz na biznesmenów którzy zamiast kupić za żywą gotówkę której mają jak lodu biorą w leasing i odliczają wszystko co się rusza byle tylko maksymalizować zyski ....to myślenie : byle tylko się nachapać:)...chodziło o zmianę podejścia do biznesu naszych polskich benzesmenów...a nie o likwidację ulg bo pomysł likwidacji to taki żarcik, przenośnia, alegoria
                • qqbek Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 11:15
                  misiaczek1281 napisała:

> źle rozumiesz moje poglądy...to że napisałem że powinni zlikwidować wszelaki
                  > e odliczenia był co prawda ostry ale pastisz na biznesmenów którzy zamiast kupi
                  > ć za żywą gotówkę której mają jak lodu biorą w leasing i odliczają wszystko co
                  > się rusza byle tylko maksymalizować zyski ....to myślenie

Myślę, że nie pomyliłem się ani o jotę.
                  Jesteś komunistą.
                  Do tego niezbyt lotnym.

> : byle tylko się nach
                  > apać:)...chodziło o zmianę podejścia do biznesu naszych polskich benzesmenów...
                  > a nie o likwidację ulg bo pomysł likwidacji to taki żarcik, przenośnia, alegori
                  > a
                    • qqbek Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 11:44
                      Tak jakoś skończyłem jedno zlecenie i średnio mi się chce zaczynać kolejne (bo muszę wpierw wyjaśnić kwestię rozliczeń - o dziwo klient chce za niewielkie zlecenie zapłacić dwa razy więcej niż powinien, ale nie chce go naciągać i poprosiłem o sprostowanie - wydatkowane są jednak środki publiczne, a nie własne klienta, więc może po prostu stwierdzili, że mnie lubią i tyle razy żółć przez nich przelewałem, że w ramach premii postanowili mi kilka stów "odpalić"), to stwierdziłem, że dla rozrywki futrzastemu komuniście odpiszę :)

Koniec roku to dziwny okres dla prowadzących działalność w której czasami zajmują się klientami ze sfery budżetowej. Nagle mają pieniądze, które "muszą" wydać do końca roku, bo "przepadną". Mógłbym tomy całe napisać pewnie o księżycowej ekonomii tychże, ale przecież to i tak wszyscy wiedzą.
                      • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 16:33
                        qqbek napisał:

> Koniec roku to dziwny okres dla prowadzących działalność w której czasami zajmu
                        > ją się klientami ze sfery budżetowej. Nagle mają pieniądze, które "muszą" wydać
                        > do końca roku, bo "przepadną". Mógłbym tomy całe napisać pewnie o księżycowej
                        > ekonomii tychże, ale przecież to i tak wszyscy wiedzą.
                        >
                        no to dla nich powinieneś mieć osobny cennik...pomnożony razy 3 i zarabiać....widzisz jak wy binesmeni macie dobrze? na etacie człowiek nie ma takich możliwości zarobienia jest tylko goła pensja:)
                        • qqbek Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 23:13
                          misiaczek1281 napisała:

> no to dla nich powinieneś mieć osobny cennik...pomnożony razy 3 i zarabiać..
                          > ..widzisz jak wy binesmeni macie dobrze? na etacie człowiek nie ma takich możli
                          > wości zarobienia jest tylko goła pensja:)

Za człowieka na etacie myśli i działa kto inny.
                          Człowiek na etacie jest tylko narzędziem w rękach innych ludzi.
                          Niektórzy nie nadają się do prowadzenia firm.
                          Innym nie po drodze z etatem.
                          Ja na etacie spędziłem ledwie kilka lat. Nie pasuje mi to.
                          Z drugiej strony, żeby zarobić na własny rachunek trzeba mieć łeb na karku. Nigdy nie jest tak, że "pieniądze same się pchają do kieszeni". Na początku działalności, ponad 10 lat temu, bywały takie miesiące, że zarobiłem tylko trochę ponad tyle, ile potrzebowałem na składkę ZUS. To, że dzisiaj "mam możliwość dorobienia" to wynik nie tyle "fuksa", czy "tego, że przedsiębiorcy tak mają", a lat ciężkiej pracy.

Choć rzeczywiście od kilku już lat jest tak, że to praca szuka mnie, a nie ja pracy, to z niczego misiu się to nie wzięło.

No i ja jestem pracowity.
                          40-godzinny tydzień pracy jest dla mięczaków.
                          Ja pracuję 5-6 godzin rano, w biurze, potem jeszcze ze 3 wieczorem, w domu, a i w weekendy nierzadko kolejne 10. Biorąc powyższe pod uwagę zarabiam bardzo niewiele.
                        • engine8 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 18:39
                          A tak ladnie sie zaczelo - Zyczeniami Wesolych Swiat....i w temacie Wesolych Swiat i Bozego Narodzenia i popatrzcie jak i czego sobie tak naprawde nawzajem zyczymy...
                          I mowicie ze Polacy sie zmienili?? Nie... kuzva jeden drugiemu nawet w Wigilie nie odpusci.... i nie odpusci sobie okazji obrazenie czy poniozenia blizniego...
                          • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 19:44
                            engine8 napisał(a):

> A tak ladnie sie zaczelo - Zyczeniami Wesolych Swiat....i w temacie Wesolych Sw
                            > iat i Bozego Narodzenia i popatrzcie jak i czego sobie tak naprawde nawzajem z
                            > yczymy...
                            > I mowicie ze Polacy sie zmienili?? Nie... kuzva jeden drugiemu nawet w Wigili
                            > e nie odpusci.... i nie odpusci sobie okazji obrazenie czy poniozenia bliznie
                            > go...

po chrześcijańsku wybaczam mu te wulgaryzmy kierowane tu pod moim adresem...lepiej?
                          • hukers Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 19:48
                            engine8 napisał(a):

> A tak ladnie sie zaczelo - Zyczeniami Wesolych Swiat....i w temacie Wesolych Sw
                            > iat i Bozego Narodzenia i popatrzcie jak i czego sobie tak naprawde nawzajem z
                            > yczymy...
                            > I mowicie ze Polacy sie zmienili?? Nie... kuzva jeden drugiemu nawet w Wigili
                            > e nie odpusci.... i nie odpusci sobie okazji obrazenie czy poniozenia bliznie
                            > go...

Masz rację. A miało być tak pięknie...
                        • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 19:43
                          samspade napisał:

> Bez patrzenia w lustro wiem że napisałem o tobie prawdę. Ale spojrzałem. Koleś
                          > w lustrze ma takie samo zdanie na twój temat

a ja nie powiem co myślę o tobie....to sie nie nadaje do publikacji. nie warto się denerwować...szkoda czasu....popatrz w lustro jeszcze raz...jak nazwiesz kogoś kto w wulgarny ublliża innym? otwórz słownik...wiesz co to? to taka książka ...
                  • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 27.12.18, 16:22
                    qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
                    >
                    > Myślę, że nie pomyliłem się ani o jotę.
                    > Jesteś komunistą.
                    > Do tego niezbyt lotnym.
                    nie jestem komunistą...ten system nie istnieje...ja uważam też że niezbyt lotny jesteś w rozumieniu moich wypowiedzi i masz mnie za mało lotnego bo mnie zwyczajnie nie lubisz:)
                    >
                    > > : byle tylko się nach
                    > > apać:)...chodziło o zmianę podejścia do biznesu naszych polskich benzesme
                    > nów...
                    > > >
                    > Ktoś tobie komuchu bronił odliczyć?
                    > Ktoś tobie broni założyć firmę, nie jeździć latami na wakacje i użerać się z ni
                    > epłacącymi całymi miesiącami kontrahentami?
                    > Nie, nikt ci nie broni!
                    ale nie wszyscy w tym kraju będą zakładali firmy....ktoś musi robić na etacie na was wielkich biznesmenów żebyście mogli w pewnych dogodnych warunkach prowadzić swe biznesy....ktoś musi pracować w urzędach, w służbach itd...tylko dlaczego to wy macie możliwość odliczeń a my szaraki etatowe nie? tego nadal nie potrafiłeś logicznie wytłumaczyć...
                    > A słowa o moralności pisane przez kogoś, kto pali śmieciami w kopciuchu są napr
                    > awdę piękne, nic tylko w ramki oprawić i na ścianie powiesić :)
                    my tu o gospodarce, o odliczeniach a ty wyskakujesz jak królik a kapelusza z paleniem w piecu....gadasz od rzeczy nie na temat! a co masz wspólnego palenie w piecu z gospodarką i prowadzeniem biznesu?

> Sęk w tym, że nikt tobie nie bronił odliczać!
                    > Nikt tobie nie bronił założyć firmy!
                    ale ja na etacie nie mam czasu na prowadzenie firmy! nie będę jej zakładał ! ale to oznacza że jestem obywatelem drugiej kategorii bo nie mogę odliczyć ani złotówki od zakupu nówki z salonu! w ogóle nawet używki...nic...na tym polega nierówność ...na szczęście pis wytępił tych pseudo biznesmenów cwaniaczków którzy wyłudzali miliony ... moim zdaniem możliwości odliczeń rodzą możliwość nadużyć i wyłudzeń...nie mówię o tobie ale gdyby zniesiono odliczenia to wyłudzenia by zniknęły bo nie byłoby czego wyłudzać....i to byłoby fair w stosunku do szarych obywateli którzy nie mogą niczego odliczyć....jedni mogą a inni nie? to dzielenie ludzi na lepszych i gorszych....powinny być niższe podatki dla wszystkich zarówno biznesmenów i szarych Kowalskich ale bez możliwości odliczeń czegokolwiek to byłoby sprawiedliwe a nie że jakiś Janusz biznesu ma miliony na koncie ale nie kupi do domu auta za gotówkę 150 000 zł tylko se w leasing weźmie i płaci rate 8 stówek z czego połowe se odliczy i się śmieje z szarego Kowalskiego że Kowalski kupuje w salonie za gotówkę jak frajer i nic nie odlicza bo nie może hehe
          • samspade Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 25.12.18, 14:09
            Uważa że przy okazji świąt należy ludzi niepełnosprytnych traktować łagodniej.
            Jesteś zbyt surowy.
            Z drugiej strony takie misiaczki mogą wpływać na życie innych ludzi. Mogą głosować i wybierać populistów bazując na swojej niewiedzy. I mamy dylemat. Wieszać czy leczyć.
          • misiaczek1281 Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 25.12.18, 14:27
            qqbek napisał:

> misiaczek1281 napisała:
            >
            > > powinni znieść wszystkie ulgi w tym odliczenia leasingu...dlaczego bogaty
            > burżu
            > > j ma odliczać 150 chociaż ma grube miliony i stać go na zakup za gotówkę
            > a bied
            > > nego nie stać na nową Fabie i nie ma możliwości odliczenia niczego(dawnie
            > j mógł
            > > odliczyć vat na auto z kratką ale mu to pokemony zabrały)
            >
            > Kiedyś będzie taka wiosna,
            > kiedyś będzie taki maj,
            > gdy na drzewach zamiast liści,
            > wisieć będą komuniści.
            >
            >
            a skąd co ten radykalizm i głupie wierszyki o nienawiści? komunizm skończył się 28 lat temu...dziś mamy kapitalizm ....ale dziki kapitalizm jest gorszy od komuny....dziki czyli taki w którym jedni mają miliony i jeszcze płaczą że muszą zapłacić podatek taki sam jak każdy zwykły Kowalski który płaci 23% vat gdy kupuje auto w salonie....chcą wynająć(to się pięknie nazywa leasingować) auto ale myślą że im się wszystko (odliczenia) należy bez ograniczeń bo mają kasę ...w takiej Francji jeszcze niedawno był podatek dla najbogatszych 75%:) haha
    • loyezoo Re: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 25.12.18, 17:00
      Camaro SS albo jaka inna Barracuda z końcówki lat 60 początek 70:) do kolekcji, bo jako daily, nic w zasadzie nie potrzebuje, bo jakoś ostatnio zająłem się (rozszerzyłem DG) z powrotem handlem "chrupkami" i stoi po kilka aut pod domem, więc jadę pierwszym lepszym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka