Dodaj do ulubionych

Parkowanie

04.01.20, 17:40
Przy okazjii dyskusji o karze za parkowanie pojawil sie watek o slusznosci karania i kogo...

Tak naprawne jest to bardziej ogolny problem spoleczny i dotyczy caego tego lewego systemu, ale poprzestane na przykladzie parkowania.

Pytanie: po co sa zakazy ? Teoretycznie dla bezpieczenstwa i porzadku. Praktycznie dla dojenia kasy i oglupiania, sklocania spoleczenstwa.

Od razu sie zlatuja sweitojebliwi obroncy przadku co to nigdy nie zlamai zadnego przepisu, co najwyzej rowerzyste potraktowali spryskiwaczem abo zepchneli kogos z drogi... Glupi albo udajacy glupich, sprzeczni sami z soba i z faktami...

Ja mam teraz sprawe o niewskazanie... Cale te przepisy sa chore i absurdalne, ale wrocmy do parkowania, bo od tego sie zaczelo...
Starznicy, oczywiscie, nie zauwazyli, ze auto stalo we wnece poza pasem drogowym...

Ale meritum: cala uica byla zawalona autami na zakazie po lewej stronie drogi i taka sytuacja sie powtarza od lat.
No to teraz problem: stosowac bezwzglednie prawo, czy stosowac rozum...

Jesli prawo, to dlaczeog straz konsekwetnie nie pilune porzadku, tyko pojawia sie raz w miesiacu by wystawic troche mandatow? Dlaczego praktycznie na kazdym osiedlu co drugie parkujace auto lamie jakis przepis, a straz nic z tym nie robi ? To trzeba by ukarac straz i policje...

W tym konkretnym miejscu wczesniej zakaz obowiazywal tylko w dni powszednie, co bylo uzasadnione, bo w niedziele odbywa se tam gieda i nic tam innego nie ma, wiec prawie wszyscy tam przebywaja w zwiazku z ta gielda, a piesi moga bez problemy przechdzic prawa strona drogi, po lewej nic niema, tylko plot. I nagle to niedzielne zezwolenie zlikwidowano, a ludzie parkuja na pamiec.

Jak da mnie jest to ewidetne dzialanie spowodowane checia wydojenia kasy. Zadnego zwiazku z porzadkiem i bezpieczenstwem tam nie widze. Oczywiscie nikomo nie przeszakadza, ze z powodu chujowo zaprogramowanej sygnalizacji cala ulica jest zawaona stojacymi w korku autami...

A wy sie, k., dajecie nabierac na bezpieczenstwo, ekologie i inne brednie...

--
NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
Obserwuj wątek
    • aron2004 Re: Parkowanie 04.01.20, 18:57
      A po co zielone i czerwone światła? Niech pierwszeństwo ma ten kto ma większy samochód jak w Rosji. Tam jest Wolność, u nas dyktatura sygnalizacji świetlnej.

--
      Umcyk bum, umcyk bam. Jadę busem jestem pan.
      • bimota Re: Parkowanie 04.01.20, 19:29
        JA MOWIE O EGZEKWOWANIU... POLICJANCI I STRAZNICY TEZ DEBILE ? TO MOZE LEPSZA ANARCHIA, SKORO WSZYSCY DEBILE..

--
        NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
        • marekggg Re: Parkowanie 05.01.20, 19:27
          po mojej ulicy przechodzi conajmniej raz na dobe "parkingowy" (nie jest toplicjant a pracownik gminy) i sprawdza
          - bilety to dochod gminy
          - czy nie sa zastawione wjazdy przeciwpozarowe i czy ktos nie parkuje na chama. jezeli cos takiego ma miejsce, dzwoni po policjantow
          no ale ja mieszkam 1400 km na zachod od warszawy i mandaty sa srogie. niewazny bilet 50ojrozle parkowanie jakies 58 do 345 euro. jezeli sie w miare szybko pojawia delikwent, to jest tylko pouczenie i najnizsza kara.
          laweta to juz istny dramat finansowy, bo to idzie w setki ojro.
              • bimota Re: Parkowanie 06.01.20, 17:06
                NO TO PODAJ TEN POWOD...

I ROZUMIEM, ZE JESTES ZA KARANIEM POLOWY MIESZKANCOW OSIEDLA, KTORZY NIE MAJA GDZIE "LEGALNIE" ZAPARKOWAC W POBLIZU DOMU... CIEKAWE GDZIE CHCESZ TE WSZYSTKIE AUTA POUPYCHAC...

--
                NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                • aron2004 Re: Parkowanie 06.01.20, 21:14
                  Dlatego trzeba sprywatyzować miejsca parkingowe na osiedlu w drodze licytacji. Kto jest najbogatszy to sobie miejsce wykupi ( oczywiście przy zagwarantowaniu paru darmowych miejsc dla osób niepełnosprawnych).

Na tym chyba polega Wolny Rynek? Czy jednak nie?

--
    • engine8 Re: Parkowanie 04.01.20, 22:06
      "Przy okazjii dyskusji o karze za parkowanie pojawil sie watek o slusznosci karania i kogo..."

No wszyscy ktorzy may czy mielismy i wychowalismy dzieci wiemy doskonale kiedy i dlaczego je karalismy..

Nigdy nie karalismy nikogo jesli zrobil cos zlego (definicja "cos zlego" nalezala do nas i moglo to byc przekroczenie przyjetych i ustalonych oraz skomunikowanych norma ale mogl to byc "tak bo tak mi sie podoba i tak ma byc" ) ale w dobrej intencji albo jak sibie nie zdawal sprawy z tego co zrobil.
      Jakj zrobil cos zlego to zwykle upominalismy co najmnije raz i ostrzegalismy ze naspnym razem bedzie kara.
      Zaczynalismy od malych i jak sie okazywalo ze gnojek to recydywa to kare podnosilismy od zamkniecia wpokoju na pare godzin do sprania po D wlacznie.
    • liczbynieklamia Re: Parkowanie 05.01.20, 10:40
      > dlaczeog straz konsekwetnie nie pilune porzadku, tyko pojawia sie raz w miesiacu by wystawic troche mandatow?
      Bo w stutysięcznym mieście musiałoby być z pięć tysięcy strażników miejskich? Na ostatnio wrzuconym kadrze z map gugla bna 100 metrach stało 15 źle zaparkowanych samochodów, więc licząc tak, w Warszawie było w tym jednym momencie stało 450 tysięcy aut do wystawienia mandatów. Żeby wystawić te mandaty w ciągu jednego dnia (licząc na jeden mandat - 10 minut, nie uwzględniając obsługi, dojazdu, etc.) potrzebujemy 10 tysięcy strażników miejskich. Kłopot w tym, że tylu strażników miejskich nie ma w całej Polsce, a złe parkowanie to nie jest jedyny problem.

> ludzie parkuja na pamiec
      I może jest to wina straży miejskiej? Czy raczej używania niewłaściwego obszaru mózgu przez kierowców?

> a piesi moga bez problemy przechdzic prawa strona drogi
      Gdybyś ukradł komuś samochód, to powiedziałbyś, że może bez problemu jeździć autobusem?
      • tbernard Re: Parkowanie 05.01.20, 10:57
        Skoro to kwestia mocy przerobowych, to niech z tych nieprawidłowych parkowań wyłowią tylko te, które są niebezpieczne, a nie łamiące tylko paragraf. Na przykład te zaparkowane na jezdni w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych. Nawet pal sześć te 10 metrów, wystarczy jak zajmą się tymi, co nawet 2 metrów nie zostawili. Nadal będą mieć roboty po same uszy, a przynajmniej skutkiem będzie poprawa bezpieczeństwa.
        Ale oni chyba nie chcą roboty po same uszy, tylko od czasu do czasu coś upolować i w tym polowaniu głównym kryterium nie jest znaleźć kogoś, kto utrudnia i stwarza niebezpieczeństwo, tylko komu łatwo paragraf jakiś dopasować. Tak jak w tym poprzednim wątku.
      • bimota Re: Parkowanie 05.01.20, 11:07
        Bo w stutysięcznym mieście musiałoby być z pięć tysięcy strażników miejskich?

1. ALE JAKI MA TO SENS, SKORO ZAKAZ W EFEKCIE NIE FUNKCJONUJE ?
        2. JAKI PROBLEM ZATRUDNIC DODATKOWYCH STRAZNIKOW ?

I może jest to wina straży miejskiej?

WINA STRAZY JEST, ZE TEN FAKT WYKOZYSTUJA PEFDIDNIE DZIALAJAC PRZECIW LUDZIOM ZAMIAST W ICH INTERESIE.

A TY JEZDZISZ BEZ PROBLEMU AUTOBUSEM ZAMIAST AUTEM ? JUZ POMIJAJAC INNE ASPEKTY TEGO POROWNANIA OD CZAPY..

I PYTANIE: DLACZEGO WCZESNIEJ WOLNO BYO (NA CO ODPOWIEDZIALEM), A DLACZEGO NAGLE NIE WOLNO (JESLI NIE Z POWODOW WYACZNIE FISKALNYCH)...

--
        NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
    • wislok1 Re: Parkowanie 05.01.20, 15:17
      Zgadzam sie, ze nie niektore zakazy parkowania sa idiotyczne,
      ale to NIE ZWALNIA z ich przestrzegania

Generalnie anarchia to jeszcze gorszy pomysl od glupich zakazow
      • bimota Re: Parkowanie 05.01.20, 17:14
        A DLACZEGO NIE ZWALNIA ?

DLACZEGO JEST ZEZWOLENIE NA CHUJOSTWO W WYKONANIU WLADZY, A NIE MA ZEZWOLENIA NA NIEPOSLUSZENSTWO OBYWATELSKIE ?

JA W TEJ SYTUACJI WOLE ANARCHIE OD PSEUDOPORZADKU.

--
        NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
        • wislok1 Re: Parkowanie 05.01.20, 17:31
          Mozesz sobie wolic, ale to nie zmienia faktu, ze zakaz jest legalnie postawiony....
          I olewajac zakaz, placisz za zlamanie prawa..

W mojej okolicy w Bawarii tez sa moim zdaniem durne zakazy parkowania w kilku miejscach, ale ja tego nie zmienie....
          Moge ukrasc lub zniszczyc znak zakazu parkowania, a potem tam zaparkowac, ale to dopiero pogorszy moja sytuacje....

Jedyny sposob to zwrocenie sie BEZPOSREDNIO do urzedu, ktory zakaz wydal, zeby to zmienili...
          Jesli zrobi to duzo kierowcow i bedzie to ogloszone w mediach, to jest szansa...

Nieposluszenstwo obywatelskie ma sens, jesli wladza wydaje zakazy EWIDENTNIE sprzeczne z konstytucja i prawami czlowieka oraz prawem UE...
          W przypadku zakazu parkowania ciezko bedzie to udowodnic....
          • bimota Re: Parkowanie 05.01.20, 17:45
            NO I TO JEST WLASNIE CHORE, ZE BYLE URZEDAS KIERUJAC SIE WYLACZNIE WIDZIMISIE DECYDUJE CO WOLNO TYSIACOM LUDZI. Z TAKIEJ "DEMOKRACJI" MAM SIE CIESZYC ?

A JESLI JESTES TAKI PRAWORZADNY, TO WG PRAWA NIE MAJA PRAWA MNIE KARAC JESLI NIE POWODUJE NIEBEZPIECZENSTWA... WYMYSLACIE PRZEPISY, A SAMI JE STOSUJECIE WYBIORCZO,. LEWUSY..

--
            NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
            • liczbynieklamia Re: Parkowanie 06.01.20, 11:36
              Urzędas ma szansę mieć znacznie lepszą wiedzę od gościa, który przypadkowo znalazł się w jakimś miejscu i nie wie, że na przykład chodnik w danym miejscu musi mieć 2.5 metra wolnej szerokości, bo:
              - dwa razy dziennie przejeżdża w danym miejscu dużo osób z wózkami, bo obok jest żłobek
              - na spacery chodzą tam spore grupy dzieci, bo obok jest przedszkole, albo droga z podstawówki do parku na WF
              - jeździ tam dużo wózków inwalidzkich, bo obok jest jakaś instytucja dla nich skierowana

> WG PRAWA NIE MAJA PRAWA MNIE KARAC JESLI NIE POWODUJE NIEBEZPIECZENSTWA...
              Widzisz, jak ktoś ukradnie ci samochód, to de facto poprawi bezpieczeństwo na drodze. Czy to znaczy, że nie należy go karać?
              • bimota Re: Parkowanie 06.01.20, 17:01
                Urzędas ma szansę mieć znacznie lepszą wiedzę od gościa

SZKODA TYLKO, ZE Z TEJ SZANSY NIE KORZYSTA... NIE OPOWIADAJ BAJEK, TYLKO ODPOWIEDZ NA PYTANIA...

CZYLI WG CIEBIE KRADZIEZ NIE JEST SPOLECZNIE SZKODLIWA ?
                NAWET JESLI, TO KRADIEZ NIE JEST UJETA ANI W KC, ANI W KW, TYLKO W KK, A TAM CHYBA NIC NIE MA O SPOLECZNEJ SZKODLIWOSCI.

--
                NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                • liczbynieklamia Re: Parkowanie 06.01.20, 17:44
                  > KRADIEZ NIE JEST UJETA ANI W KC, ANI W KW
                  Oczywiście, że jest.

> KK, A TAM CHYBA NIC NIE MA O SPOLECZNEJ SZKODLIWOSCI.
                  Oczywiście, że jest.

> SZKODA TYLKO, ZE Z TEJ SZANSY NIE KORZYSTA...
                  Z pewnością częściej, niż człowiek, który bezrefleksyjnie stawia samochód nie mając żadnego pojęcia o uwarunkowaniach lokalnych.
                  • bimota Re: Parkowanie 06.01.20, 20:02
                    > KRADIEZ NIE JEST UJETA ANI W KC, ANI W KW
                    Oczywiście, że jest.

> KK, A TAM CHYBA NIC NIE MA O SPOLECZNEJ SZKODLIWOSCI.
                    Oczywiście, że jest.

w ktorym miejscu ?

> SZKODA TYLKO, ZE Z TEJ SZANSY NIE KORZYSTA...
                    Z pewnością częściej, niż człowiek, który bezrefleksyjnie stawia samochód nie mając żadnego pojęcia o uwarunkowaniach lokalnych.

TO PODASZ W KONCU TE UWARUNKOWANIA, CZY DALEJ BEDZIESZ YULKO BAJAL... ?

--
                    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                    • liczbynieklamia Re: Parkowanie 06.01.20, 21:33
                      > w ktorym miejscu ?
                      W artykule PIERWSZYM. Szybko się zmęczyłeś czytaniem...

> TO PODASZ W KONCU TE UWARUNKOWANIA, CZY DALEJ BEDZIESZ YULKO BAJAL... ?
                      Przecież podałem przykłady.
                      • bimota Re: Parkowanie 06.01.20, 22:12
                        NO JEST... ALE NIE JEST NAPISANE, ZE WTEDY NIE PODLEGA KARZE.

JA PYTALEM O MOJ KONKRETNY PRZYPADEK, W KONKRETNYM MIEJSCU, A NIE WYMYSLY...

I NIE ODPOWIEDZIALES...

--
                        NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                          • bimota Re: Parkowanie 07.01.20, 18:28
                            O co ci chodzi ? Tu masz widok:

goo.gl/maps/fW5GzErxLgbduqKEA

Czekam na wyjasnienie dlaczego kiedys parkowanie po lewej bylo dopuszczone w niedziele i dlaczego nagle przestalo byc... Ja tam jestem czesto i nie wiem... rozumiem, ze urzedas jest czesciej na kazdej ulicy od kazdego innego czlowieka. Na mojej tez, dlatego on wie dlaczego musieli ja przerobic na jednokierunkowa, chociaz wczesniej pozabierali ludziom kawalki dzialek, by droga mogla byc 2-kierunkowa...

--
                            NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                            • liczbynieklamia Re: Parkowanie 07.01.20, 20:11
                              1. Po prawej jest parking wzdłuż całej ulicy.
                              2. Po lewej chodnik jest zbyt wąski, żeby dało się tam przechodzić, gdy parkują samochody.
                              3. Odległości między przejściami dla pieszych są duże.
                              • bimota Re: Parkowanie 07.01.20, 20:53
                                1. I to ma usprawiedliwiac zakaz ? Poza tym w niedziele jest zawalony..
                                2. Ale po prawej jest wystarczajacy. Poza tym nmiektorzy przechodza bez problemu, nawet jak stoja samochody.
                                3. No i co z tego ?

I nie odpowiedziales tez jaki sens ma zakaz, ktory nie dziala. Poza fiskalnym.. I dlaczego wczesniej postoj byl dozwolony....

--
                                NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                                • liczbynieklamia Re: Parkowanie 07.01.20, 21:43
                                  > 2. Ale po prawej jest wystarczajacy.
                                  To zastosujmy identyczne rozumowanie:
                                  "ale parking po prawej jest wystarczający, nikt nie potrzebuje parkingu po obu stronach ulicy"

> Poza tym nmiektorzy przechodza bez problemu, nawet jak stoja samochody.
                                  Czyli skoro tylko niektórzy, to pozostali jednak mają problemy z przejściem...

> I nie odpowiedziales tez jaki sens ma zakaz, ktory nie dziala.
                                  Gdyby nie działał, to byś tu nie strzępił języka...
                                  • bimota Re: Parkowanie 08.01.20, 18:34
                                    2. NIE JEST WYSTARCZAJACY. WSZYSTKIE MIEJSCA W OKOLICY SA ZAJETE...

PROBLEM Z PRZEJSCIEM MAJA TYLKO CI, CO TO ZAWSZE MAJA JAKIS PROBLEM, TACY JAK TY..

Gdyby nie działał, to byś tu nie strzępił języka...

NO DZIALA.. WYLACZNIE FISKALNIE POWTARZAM TO PO RAZ KTORYS...

--
                                    NAJLEPSZY KODEKS DROGOWY
                                      • aron2004 Re: Parkowanie 08.01.20, 19:56
                                        Albo kup sobie działkę w centrum miasta i tam parkuj. Nie masz kasy? Zarób. W Polsce są setki tysięcy ludzi którzy dorobili się w socjaliźmie tak że stać ich na działkę w mieście.

orka.sejm.gov.pl/osw9.nsf/0/63003727B2BD8139C12584AC00558E17/%24File/OSW9P_168.pdf

--
                • aron2004 Re: Parkowanie 07.01.20, 08:43
                  Bimota na pewno jest społecznie szkodliwe że domagasz się prawa do parkowania za darmo na państwowym jak jakiś lewak zamiast sobie wykupić prywatne miejsce parkingowe na Wolnym Rynku.

Macie tylu przedsiębiorczych ludzi tam w Konfederacji, niech któryś z nich wykupi jakieś działki w centrach miast i pobuduje tam piętrowe parkingi, wtedy będziesz mógł wykupić sobie abonament albo nawet miejsce na własność w takim prywatnym, wolnorynkowym parkingu.

--
    • aron2004 Re: Parkowanie 07.01.20, 09:07
      Powinno być tak.

Państwowe miejsca parkingowe powinny być tylko dla lewaków.

Prawicowcy powinni sobie wykupić nieruchomości w centrach miast i porobić tam prywatne parkingi.

I sprawa załatwiona

--
      • engine8 Re: Parkowanie 07.01.20, 18:38
        Zgadzama sie w 100%. I zaraz po tym na parkingach panstwowych wybudowac mieszkania dla ubogich bo przeciez chyba mieszknia wazniejsze niz parking - a takie sa nieopodal - te prawicowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka