Dodaj do ulubionych

chcę kupić Alfę 156 - szukam porady

20.10.06, 22:57
Chcę kupić Alfę 156, rok 1998-1999.
Niestety nie mam doświadczenia z Alfami.
Zaznaczam, że mam rodzinę i nie ma to być samochód tylko do szybkiej jazdy i zabawy.
Na co powinienem zwrócić uwage przy kupnie? Pewnie ten model ma jakieś szczególne punkty do sprawdzenia.
Mam tylko nadzieje, że nie stwierdzicie, że dla rodziny powinienem sobie odpuscić Alfę ;)

ppmw
Obserwuj wątek
    • marcins737 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 20.10.06, 23:46
      silnik - rozrząd , wariator
      osprzęt - przepływomierz , silnik krokowy
      zawieszenia - wachacze , łączniki stabilizatora , maglownica
      szczelność skrzyni biegów

znam pewien egzemplarz do sprzedania - byłem jego właścicielem i dałem w
      rozliczeniu za inne nowsze auto - autentyczny przebieg ok 90tys km rozrząd
      wymieniony przy 67000 (jeździłem nim do 16 IX tego roku)

kliknij na link:

www.allegro.pl/item131525388__alfa_romeo_156_sportwagon_2_0_ts_od_1_00_.html
      jak dobrze ponegocjujesz powinni ją oddać nawet za 20000 zł - chwilowy
      właściciel to żaden alfista lecz zamozny gość który wziął to auto w rozliczeniu
      przy sprzedaży droższego auta , dodam iż auto bezwypadkowe i z polskiego salonu

• ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 17:18
        Ale.. powinienem to wszystko sprawdzić jednak w serwisie?
        Nie jestem totalnym ignorantem motoryzacyjnym i we wszystkich poprzednich samochodach, wymieniałem (lub naprawiałem) większość sam. Oczywiście do granic moich możliwości, czasami ogranicza mnie brak sprzetu, no... a poza tym moja praca polega głównie na siedzeniu przy kompie lub w laboratorium i logiczne, że brak doswiadczenia też mnie ogranicza. Jednak motoryzacja to jedna z moich pasji.
        Ale jak mam zainwestować w Alfę, a bedzie to mój jedyny rodzinny samochód to chciałbym mieć choć cień pewności, że będe mógł jeździć bez kłopotów (nie chodzi mi oczywiście o samochód bezawaryjny, bo nie znam takiego - choć może właściciele BMW maja inne zdanie na ten temat ;))

• alunia156 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 21.10.06, 18:11
      Co ty nie odpuszczaj ja też mam rodzinę i wszyscy są zadowoleni. Czasem tylko
      żona zagląda na zegary ale na szczęście są odchylone do kierowcy ale poważnie
      to, powiem ci że długo się rozglądałem i kupiłem taką z rocznika 98 a zapłaciłem
      jak za 2000 ale chyba wiesz dlaczego?
      Przede wszystkim nie napalaj się jak ktoś będzie ci opuszczał cenę a poza tym
      jedź do serwisu na komputer zapłacisz te półtoreej stówy ale będziesz spokojny i
      jakby co weź od nich papiery że wszystko wporzo wtedy jakby co no to już wiesz.
      I jeszcze jedno moja którą kupiłem była ósma oglądana ale nie żałuję i chociaż
      bierze 11 litrów to zawsze jak wsiadam czuję to coś. pozdro
      • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 18:46
        > Co ty nie odpuszczaj ja też mam rodzinę i wszyscy są zadowoleni. Czasem tylko
        > żona zagląda na zegary ale na szczęście są odchylone do kierowcy ale poważnie
        > to, powiem ci że długo się rozglądałem i kupiłem taką z rocznika 98 a zapłaciłe
        > m
        > jak za 2000 ale chyba wiesz dlaczego?
        > Przede wszystkim nie napalaj się jak ktoś będzie ci opuszczał cenę a poza tym
        > jedź do serwisu na komputer zapłacisz te półtoreej stówy ale będziesz spokojny
        > i
        > jakby co weź od nich papiery że wszystko wporzo wtedy jakby co no to już wiesz.
        > I jeszcze jedno moja którą kupiłem była ósma oglądana ale nie żałuję i chociaż
        > bierze 11 litrów to zawsze jak wsiadam czuję to coś. pozdro

Dzięki za radę.
        Ale czy 156 sprawdza się jako samochód rodzinny? Bo jeśli chodzi o osiągi i atmosferę to jestem spokojny. Już nie raz miałem przyjemność jeździc Alfami (jednak starszymi modelami) i... to, że mam zamiar kupić Alfe mówi samo za siebie.
        Jednnak wiadomo, martwię się o pojemność wnętrza i bagażnika, ale pzrede wszystkim o awaryjność i nie ukrywam, że o spalanie też ;)

ppmw
        • malgoska1 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 19:16
          Witam.

> Ale czy 156 sprawdza się jako samochód rodzinny?

Usiądź w nim sprawdź czy dosięgasz do pedałów? ;)
          A może nie mieścisz się w fotelu? ;)
          Posadź rodzinę w aucie - zobacz czy się wszyscy zmieszczą i da się domknąć
          drzwi. ;)
          Zajrzyj do bagażnika.

> Jednnak wiadomo, martwię się o pojemność wnętrza i bagażnika, ale pzrede
          > wszystkim o awaryjność i nie ukrywam, że o spalanie też ;)

Dobrze obejrzeć auto (blacharz/lakiernik i mechanik), posprawdzać wszelakie
          papiery i zaryzykować. Spalanie od 5l w dieslu na trasie do 20l w mocnej
          benzynie w mieście. ;)

Pozdrawiam,
          Maciej Loret
          • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 19:38

> Usiądź w nim sprawdź czy dosięgasz do pedałów? ;)
            > A może nie mieścisz się w fotelu? ;)

Mam 190 cm, więc różnie to bywa :)
            Ale jestem dość szczupły. Jak stanę bokim to znikam ;)

> Zajrzyj do bagażnika.

Myślisz, że znajdę tam coś cennego? ;)

> Spalanie od 5l w dieslu na trasie do 20l w mocnej
            > benzynie w mieście. ;)

No, niezły przedział ;)

Dzięki, Pozdrawiam

ppmw
            • malgoska1 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 20:45
              Witam.

> Mam 190 cm, więc różnie to bywa :)

Do pedałów dostaniesz. Jeśli jednak za tą ktoś ma siedzieć, to ustaw sobie
              optymalnie fotel i posadź kogoś z tyłu, żeby później nie narzekał. Ja jestem
              sporo niższy, a córka w foteliku za mną cały czas brudzi nogami fotel kierowcy.

> Ale jestem dość szczupły. Jak stanę bokim to znikam ;)

To odradzam skórzaną tapicerkę.

> > Zajrzyj do bagażnika.
              >
              > Myślisz, że znajdę tam coś cennego? ;)

Wręcz przeciwnie, możesz szukać i nie znajdziesz tego czego szukasz, czyli duzo
              miejsca na graty żony i dzieci... Ja w wózku odkręcałem koła, żeby skubany
              wlazł.

> > Spalanie od 5l w dieslu na trasie do 20l w mocnej
              > > benzynie w mieście. ;)
              >
              > No, niezły przedział ;)

Wiem. Zgodnie z typem i pojemnością silnika jaki zadeklarowałś. ;)

Pozdrawiam,
              Maciej Loret
              • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:10
                malgoska1 napisał:

> Wręcz przeciwnie, możesz szukać i nie znajdziesz tego czego szukasz, czyli duzo miejsca na graty żony i dzieci... Ja w wózku odkręcałem koła, żeby skubany
                wlazł.

No własnie. Spodziewamy się drugiego dziecka i oprócz wózka trzeba będzie zabrać jeszcze zabawki starszego :)

No nie wiem... ale na razie jakoś nie zrażam się "wadami" Alfy :)

ppmw
                • malgoska1 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:18
                  Witam.

> No własnie. Spodziewamy się drugiego dziecka i oprócz wózka trzeba będzie
                  > zabrać jeszcze zabawki starszego :)

Ja pamiętam, jak oprócz wózka udało mi się zapakować jeszcze wanienkę, nocnik,
                  2 paczki pampersów, ciuchy, przewijak itd... Nie wiem jak daliśmy radę... ;)

Pozdrawiam,
                  Maciej Loret
                  • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:33
                    malgoska1 napisał:

> Ja pamiętam, jak oprócz wózka udało mi się zapakować jeszcze wanienkę, nocnik, 2 paczki pampersów, ciuchy, przewijak itd... Nie wiem jak daliśmy radę... ;)

No... to nie jest tak źle. Teraz to mnie nieźle pocieszyłeś.
                    Ale czy mam rozumieć, że... na wczasy też się zapakuję? ;)

Czyli bagażnik nie jest jak w jakims sportowym wózku? tylko po prostu mniej pojemny?

ppmw
                    • malgoska1 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:40
                      Witam.

> No... to nie jest tak źle. Teraz to mnie nieźle pocieszyłeś.

Ale przy otwieraniu klapy wszytsko się wysypywało. ;)

> Ale czy mam rozumieć, że... na wczasy też się zapakuję? ;)

Jeśli żonę z jej ciuchami i kosmetykami zostawisz w domu, to tak. ;)

> Czyli bagażnik nie jest jak w jakims sportowym wózku? tylko po prostu mniej
                      > pojemny?

Nie bardzo rozumiem, co autor miał na myśli???
                      Nie wiem jakie są bagażniki w "sportowych wózkach". Ten po prostu jest
                      normalnym bagażniiem, tyle że wersji mini. Nie wiem czy jakiś inny podobbnjej
                      wielkości sedan wówczas miał mniejszy bagażnik?

Pozdrawiam,
                      Maciej Loret
                      • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:53
                        malgoska1

> Jeśli żonę z jej ciuchami i kosmetykami zostawisz w domu, to tak. ;)

Na szczęście z tym nie ma problemu. Moja żona jest akurat... "nietypową" kobietą. Nie lubi się stroić, z kosmetykami nie przesadza. Więc pół bagaznika mam dodatkowo do dyspozycji. :)
                        Ale ją raczej zabiore ze sobą, więc wszystkie miejsca zajęte.

> Nie wiem jakie są bagażniki w "sportowych wózkach".

Potrafią mieć po 100 litrów.

ppmw
                        • malgoska1 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:59
                          Witam.

> Na szczęście z tym nie ma problemu. Moja żona jest akurat... "nietypową"
                          > kobietą. Nie lubi się stroić, z kosmetykami nie przesadza. Więc pół bagaznika
                          > mam dodatkowo do dyspozycji. :)

No to nie jest tak źle - dla mojej to i Autosan mógłby być mały ;))
                          Proponuję jednak posadzić całą rodzinę do auta i zobaczyć ile będzie miejsca
                          dla każdego.

> Ale ją raczej zabiore ze sobą, więc wszystkie miejsca zajęte.

Wszystkie to cztery? Bo jeśli pięć, to odpuść "156", bo podróż wakacyjna będzie
                          mordęgą...

> > Nie wiem jakie są bagażniki w "sportowych wózkach".
                          >
                          > Potrafią mieć po 100 litrów.

Coś jak w Maluchu? ;)

Pozdrawiam,
                          Maciej Loret
              • andrzejsroka Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 22:12
                > miejsca na graty żony i dzieci... Ja w wózku odkręcałem koła, żeby skubany
                > wlazł.

Ba! bo do włoskiego auta z mini bagażnikiem, trzeba wózek włoski składający się
                w romiar mini :)) żartuję, ale akurat my wybieraliśmy wózek kiedy alfa nam się
                nie śniła jeszcze a i tak szukałem takiego który będzie lekki (bo to ja go
                przeważnie nosiłem ) i składał się na jak najmnijszy - akurat to był peg-
                perego, ale było pare takich i innych firm, a teraz pewnie jeszcze więcej
                będzie. Natomiast dziwiła mnie beztroska niektórych producentów jeśli chodzi o
                system składania wózka-jakby to były stacjonarne urządzenia-prawie nie
                zmniejszały się po "złożeniu" .

Pozdrawiam
                Andrzej
                • malgoska1 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 22:17
                  Witam.

> Ba! bo do włoskiego auta z mini bagażnikiem, trzeba wózek włoski składający
                  > się w romiar mini :)) żartuję, ale akurat my wybieraliśmy wózek kiedy alfa
                  > nam się nie śniła jeszcze a i tak szukałem takiego który będzie lekki (bo to
                  > ja go przeważnie nosiłem ) i składał się na jak najmnijszy - akurat to był
                  > peg-perego, ale było pare takich i innych firm, a teraz pewnie jeszcze więcej
                  > będzie.

Ja też miałem dwa wózki - letni wchodził bez problemu, ale w zimowym musiałem
                  niestety odkręcać koło.

Pozdrawiam,
                  Maciej Loret
                • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 22:30
                  andrzejsroka napisał:

> > miejsca na graty żony i dzieci... Ja w wózku odkręcałem koła, żeby skuban
                  > y
                  > > wlazł.
                  >
                  > Ba! bo do włoskiego auta z mini bagażnikiem, trzeba wózek włoski składający się
                  >
                  > w romiar mini :)) żartuję, ale akurat my wybieraliśmy wózek kiedy alfa nam się
                  > nie śniła jeszcze a i tak szukałem takiego który będzie lekki (bo to ja go
                  > przeważnie nosiłem ) i składał się na jak najmnijszy - akurat to był peg-
                  > perego, ale było pare takich i innych firm, a teraz pewnie jeszcze więcej
                  > będzie. Natomiast dziwiła mnie beztroska niektórych producentów jeśli chodzi o
                  > system składania wózka-jakby to były stacjonarne urządzenia-prawie nie
                  > zmniejszały się po "złożeniu" .

:)
                  Przede mną kolejny zakup wózka własnie. Hmmm... jesli zdecyduję się na Alfę to rzeczywiście muszę przed zakupem poskładać na próbe kilka wózków.

ppmw
        • toratora4 Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 20:23
          > Dzięki za radę.
          > Ale czy 156 sprawdza się jako samochód rodzinny?

miałem 156, mam żone i małe dziecko, otóż jezeli szukasz rodzinnego samochodu
          to na pewno nie jest nim 156, sprzedałem ją i kupiłem niedawno Hondę accord i
          teraz moge powiedzieć że mam rodzinny samochód z np. ogromnym bagażnikiem,
          gdzie nawet klapa bagażnika jest tak ergonomiczna, że wózek włazi do bagażnika
          bardzo latwo, do alfy właził z wielkim trudem, oczywiście nie wspomnę o
          zasranej usterkowości tego włoskiego wynalazku, chłopie chcesz mieć swięty
          spokój nie kupuj 156, wkur...wisz się tak samo jak ja po kilku dniach może
          tygodniach.
          • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 21:57
            toratora4:

> miałem 156, mam żone i małe dziecko, otóż jezeli szukasz rodzinnego samochodu
            > to na pewno nie jest nim 156, sprzedałem ją i kupiłem niedawno Hondę accord i
            > teraz moge powiedzieć że mam rodzinny samochód z np. ogromnym bagażnikiem,
            > gdzie nawet klapa bagażnika jest tak ergonomiczna, że wózek włazi do bagażnika
            > bardzo latwo, do alfy właził z wielkim trudem, oczywiście nie wspomnę o
            > zasranej usterkowości tego włoskiego wynalazku, chłopie chcesz mieć swięty
            > spokój nie kupuj 156, wkur...wisz się tak samo jak ja po kilku dniach może
            > tygodniach.

Rzeczywiście bagaznik taki mały?

A co do usterkowości to miałeś aż takie problemy? Pytam bo... logiczne, że się tego obawiam.

ppmw
    • andrzejsroka Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 22.10.06, 22:01
      > Mam tylko nadzieje, że nie stwierdzicie, że dla rodziny powinienem sobie
      odpusc
      > ić Alfę ;)

zależy jak liczna rodzina i co rodzina wozi ze sobą (domyślam się że o
      wakacje/urlop chodzi), no i najważniejsze - czy gotowi jesteście trochę
      poświęcić i pokombinować przy pakowaniu. Ja miałem podobne wątpliwości kupując
      156SW, ale uznaliśmy z żoną że po 1 mieściliśmy się w Bravę to i w to się
      zmieścimy(choć okazuje się że Brava sporo całkiem mieści!), po 2gie na urlop
      jeździmy max kilka razy w roku, a jednak większość czasu auto wozi 1-2 osoby a
      wozić ze sobą w pojedynkę powietrze z pudłem typu mondeo kombi czy accord kombi
      tylko po to żeby te kilka tyg w roku tą przestrzeń wykorzytać, to coś nie tak,
      po 3cie jak się nie będziemy mieścić to jest dach (he, prawie zawsze zajęty
      przez moją deskę, ale w razie czego można założyć box'a, a to sporo ltr na
      bagaż).
      Co do miejsca w środku to mój syn mówi że z tyłu w foteliku ma w Bravie więcej
      miejsca! - faktycznie wcale nie odczuwamy żeby w 156 było więcej pustego
      miejsca, ja też tak jak Ty mam 190cm i niestety to jest max albo już ponad max
      do tego auta - zawsze zaczepiam udem o kierownicę przy wsiadaniu/wysiadaniu,
      zegary trochę przeslania kierownica. Po chwili jazdy wszystko jest ok i czuje
      się 'wpasowany', no i komfort jest większy przy dłuższej podróży. Ale jednak
      wielkiej przestrzeniu to wkolo nie ma i zawsze max do tyłu fotel, dach blisko
      głowy (wsiadłem do Brery kiedyś i dotykalem do dachu!) więc ktoś siedzący z
      tyłu ma nieciekawie. Może dlatego tak jest że same fotele są raczej spore -
      siedziska są dość długie ? no i dla naszego wzrostu brakuje paru cm zjechania
      fotelem w dół,ale podobno 156ki przed FL miały niżej fotel kierowcy.
      Co do samych wersji 156 to SW ma niby mniejszy bagażnik do poziomu okien, ale
      można zapakować po sam dach - to jest spora dodatkowa objętość, no i w naszym
      przypadku 3-osobowej rodziny jest jeden fotel na bagaż do wyokrzystania.
      Pare zdj z wyjazdowej działalności naszej Belli tu wstawiłem-widać ile można na
      nią wsadzić, pakowanie po dach itd (ale trzeba uważać z bagażem na dachu, bo
      max obciążenie dachu to 50kg tylko! - dla porównania brava ma 75 kg a passat
      ponoć 100kg, a taki fiat doblo - 150kg (+750ltr bagaznika!-to dopiero rodzinny
      wóz!:) Z tego co weszło to był namiot spory całkiem - widać go na zdj, stolik ,
      krzeselka turyst, śpiwory, kuchenka, materac, sporo zabawek, i cały kram na
      3tyg pod namiotem, więc jak się chce to da rade !:) A jak jeździsz tylko do
      hoteli-odpada sprzęt campingowy, nie wozisz deski/rowerów - można box'a wsadzić
      i wszytko pomieścisz.
      tu link :
      www.rzeszow.mm.pl/~andrzejsroka/fam156/family156.html
      Pozdrawiam,
      Andrzej

• ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 23.10.06, 09:25

Dzięki za obszerny opis.

>no i najważniejsze - czy gotowi jesteście trochę poświęcić i pokombinować przy pakowaniu.

Z tym nie ma problemu. Nie męczę się myśleniem ;) więc wykorzystam kazdy litr bagażnika.

A jak z awaryjnością Twojej Alfy? Nie jestem przewrażliwiony na stereotypy, interesuje mnie tylko rzeczywista awaryjność urzytkownika.

ppmw
        • andrzejsroka Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 23.10.06, 11:46
          > A jak z awaryjnością Twojej Alfy? Nie jestem przewrażliwiony na stereotypy,
          int
          > eresuje mnie tylko rzeczywista awaryjność urzytkownika.

ona jest z 2004, kupiona w tym roku na pocz, podemonstracyjna, przebieg teraz
          mniej niz 15tys. Poważnych awarii unieruchamiających ją nie było, ale co
          wyskoczy to jadę robić bo jeszcze jest gwarancja. No i takich rzeczy się
          zebrało trochę-od żarówki w bagażniku i sznurka do owierania wlewu paliwa,
          przez komputer pokładowy, regulację blach żeby ograniczyć piaskowanie,a teraz
          będą wymieniać panel klimatyzacji bo coś jedno pokręrtło nie kontaktuje dobrze,
          no i zaczęło coś stukać w przednim zawieszeniu-jutro będzie może wiadomo co to.
          No i jedna upierdliwa rzecz-co kilkaset km zaświecająca się kontrlokla EOBD,
          za długo by trzeba pisać o dochodzeniu do przyczyny, ale chyba jest na dorbej
          drodze (puk puk) .

Pozdrawiam
          Andrzej
            • andrzejsroka Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 23.10.06, 13:28
              Czyli jesteś szczęsliwcem który nie za bardzo musi martwic się jak katowali Two
              > ją Alfę poprzednicy.
              > Ale zapytam o komputer. Jakaś mała awaria czy wymiana?

ha, okazuje się że chyba nasza Alfa ma kilka swoich tajemnic , które może i
              powoli odkryję, a może zabierze na złomowisko ze sobą :) , mogł ktoś jej coś
              namieszać kiedy się "demonstrowała" - okazało się że miała ugiętą sondę lambda -
              i teraz zagadka - kto kiedy ? no i czy coś jeszcze co nie objawia się
              ewidentnie ? co do tej lambdy to są 2 możliwości są - albo w salonie kiedy
              stała ktoś sobie podmienił (dla znajomego np itp) ale i druga - raz ją
              zostawiłem bez opieki (już tak nie zrobię,choćby żeby na kogoś później
              bezpodstawnych oskarżeń nie rzucać) - w naszym ASO (kupowałem w innym mieście)
              na cały dzień - wtedy odkryto to ugiecenie. W międzyczasie się nasłuchałem
              opowieści jak to są podmieniane części (nie chodzi akurat o serwis Fiat/Alfa)
              więc spokojny będę tylko będąc przy wszelkich naprawach i przeglądach.
              Co do komputera to chodzi o ten pokładowy - pokazywał większą prędkość i
              większy przejechany dystans niż w rzeczysistości, przez to bardzo optymistyczne
              spalania wyliczał :) Przyczyną tak dokładanie nie był sam komp pokladowy ale
              jakiś układ-moduł w zestawie wskaźników tych głównych - one ponoć dają sygnały
              do tego pokładowego i dawały złe. Jakbym nie miał gwarancji to bym z tym
              jeździł, i tak ten komp pokładowy tylko przeszkadza .
              Tak więc niby-prawie-nówka a jednak różne rzeczy wychodzą, cholera wie co
              jeszcze , ale cieszę się nią jaka jest :) Biroąc z salonu tak dokładnie nie
              sprawdzaliśmy jej, a jednak okazuje się że nawet z salonu trzeba sprawdzać,(ten
              komp łatwo przecież było wychwycić podczas testowych jazd).

Pozdrawiam
              Andrzej
              • ppmw Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 23.10.06, 17:13
                Ja żadnego samochodu nie zostawię w serwisie bez mojego nadzoru. Chyba, że u znajomego mechanika do którego mam całkowite zaufanie.
                Kiedyś w Nissanie wystawili mi fakturę za zmianę hamulców, tylko, że zmiany nie było. Trzeba było zrobić aferę. Fakt opłacało sie, ale jeśli rzebią coś w silniku gdzie nie widać... może być nieciekawie. A pewnie i udowodnić trudno.

ppmw
                • andrzejsroka Re: chcę kupić Alfę 156 - szukam porady 24.10.06, 11:38
                  tak , np przejechałem naprawdę 300km a on pokazywał coś koło 400-500km.
                  Prędkości podobnie - jechałem np 50 a on pokazywal 70km/h (tzn gdy ustawiłem
                  taki limity aby przy 70 ostrzegał).
                  Po naprawie i tak spalanie podaje przeważnie mniejsze niż liczone "na baku" ,
                  ale to ok 0,5ltr, ale z tego co się orientowałem to już mają chyba wszystkie.
                  Ale odległości się już zgadzają co do metra prawie .

Pozdrawiam
                  Andrzej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka