Dodaj do ulubionych

wirus w powietrzu

15.03.20, 16:02
www.msn.com/en-au/news/world/china-confirms-coronavirus-is-airborne/ar-BBZOXg2

Podejrzewam, że nie tylko koronawirus ale inne dziadostwa też są w powietrzu i przenoszą się ponad granicami.

Jak zbadać czy można wyjść na powietrze ?

Mój patent: słucham i obserwuję ptaszki :)
Gdy ich nie słychać ani nie widać - ograniczam do minimum przebywanie na polu (dworze).
Gdy wesoło ćwirkają i latają - jest OK.

Zdrowia życzę!
Obserwuj wątek
    • only_the_godfather Re: wirus w powietrzu 15.03.20, 17:08
      Z zwierzętami w takich przypadkach coś jest. Byłem w Albanii we wrześniu właśnie wtedy kiedy było trzęsienie. W dniu w którym potrzęsło nie było słychać ptaków, i ten "rytuał" powtarzał się przy wstrząsach wtórnych. Jak ptaki przestawały śpiewać po chwili trzęsło.
      • hukers Re: wirus w powietrzu 26.03.20, 11:05
        only_the_godfather napisał:

> Z zwierzętami w takich przypadkach coś jest. Byłem w Albanii we wrześniu właśni
        > e wtedy kiedy było trzęsienie. W dniu w którym potrzęsło nie było słychać ptakó
        > w, i ten "rytuał" powtarzał się przy wstrząsach wtórnych. Jak ptaki przestawały
        > śpiewać po chwili trzęsło.

Ja byłem na Krecie w tym roku, też wtedy było trzęsienie ziemi, ale cykady śpiewały, cały dzień, nie zauważyły tej aktywności sejsmicznej.
    • oixio Re: wirus w powietrzu 26.03.20, 10:56
      Potwierdzenie:
      Powietrze zawiera mikrocząsteczki plastiku - czym bardziej zanieczyszczone obszary - tym więcej !
      noizz.pl/ekologia/powietrze-w-najwiekszych-miastach-zanieczyszczone-mikroplastikiem/06gmj4k i inne.

Koronawirus utrzymuje się na cząsteczkach tworzyw sztucznych nawet do 9 dni.

Na 1 mm plastiku może się zmieścić w linii prostej obok siebie milion koronawirusów.

I to wędruje w powietrzu zgodnie z ruchami mas powietrza.

Czyli czeski obowiązek przebywania w miejscach publicznych tylko w maskach - ma sens .
      • gzesiolek Re: wirus w powietrzu 26.03.20, 13:12
        Ma sens gdy do tego włożysz kombinezon i gogle... Bo jeśli prawda że unosi się w powietrzu z mikro-cząsteczkami, tzn. że jak się szczelnie nie okryjesz to wpadnie Ci jak nie przez usta nos, to przez oko, ucho, przez rankę na palcu, czy przez pryszcza na d...e...
        Generalnie maseczkę trzeba nosić, aby nie rozsiewać a nie żeby się chronić...
        • yasiaq Re: wirus w powietrzu 26.03.20, 14:34
          Widziałem ostatnio 2 takie panie , które wykazały się właśnie pełną świadomością. Jadąc SAME swoimi samochodzikami (bardzo świeżutka fabia oraz świeże bmw 3 ) miały założone maseczki okrywające buzię . jedna pani miała tątę maseczkę z bardzo gustownego materiału. Czyli ochrona była podwójna (np gdyby na auto np nakaszlał pieszy którego nie było ale mógłby być) bo po pierwsze filtr kabinowy a na dodatek jeszcze ta maseczka jako dodatkowa osłona. No i rękawiczki ale o tym to chyba nie muszę nawet wspominać..
    • waga170 Re: wirus w powietrzu 27.03.20, 02:19
      "Podejrzewam, że nie tylko koronawirus ale inne dziadostwa też są w powietrzu i przenoszą się ponad granicami."

Ty podejrzewasz, a ptaszki wiedza. Na przylkad cichna, chowaja sie i przestaja spiewac jak w powietrzu unosi sie jaszczomp.
      • oixio Re: wirus w powietrzu 27.03.20, 16:47
        Ptaszki oglądają aktualny stan zanieczyszczenia:waqi.info/pl/#/c/36.457/12.428/2.4z

Oglądają prognozy waqi.info/forecast/#/

Te są bez wpływu polityki i ptaszki i prognozy. (chyba niecałkiem, gdyż da się niekorzystne wyłączyć)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka