Dodaj do ulubionych

OT - Sputnik V - ja mowie pass

08.03.21, 08:53
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26859561,europejska-agencja-lekow-wezwala-do-ostroznosci-wobec-szczepionki.html#s=BoxOpImg9
Szczepić sie chce, ale nie tym (a na pewno nie teraz).

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26859561,europejska-agencja-lekow-wezwala-do-ostroznosci-wobec-szczepionki.html#s=BoxOpImg9
Jakoś dokumentacji Rosjan w tym zakresie ufam tak samo jak ich dokumentom dotyczącym dopingu w sporcie, które przez lata "produkowali".
A wyszło, jak wyszło...
Obserwuj wątek
    • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 09:19
      A w dokumentację firm tzw. zachodnich wierzysz? Ja też średnio. A co do szczepionki niech węgrzy sprawdzą czy jest bezpieczna. Zresztą rosyjskiej szczepionki nie będzie w Polsce. Ciekawe jak z chińską. Adrian dzwonił i gadał. Tyle że ostatnim razem gdy pierwszy narciarz RP dzwonił to przysłali antonowem szmaty.
        • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 09:53
          Przepraszam cię jeśli odniosłeś wrażenie że interesują mnie twoje wpisy. Otóż mam w dupie co piszesz trolu. pamiętam że jesteś debilem, który radził mi jechać do Warszawy zamiast godzinę z małym haczykiem ponad dwie i pół godziny. Bredziłeś że za sytuację w Rosji odpowiada obowiązkowe OC.
          Nie wrzuciłem cię do kosza żeby nie rozwalać wątków. W każdym razie mam do ciebie prośbę trolu. Wypierdalaj i nie odpisuj mi durny trolu.
      • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 09:24
        samspade napisał:

> A w dokumentację firm tzw. zachodnich wierzysz?

Na pewno bardziej, niż w Rosyjska.
        Raz, ze firmy konkuruja miedzy soba i w takiej sytuacji jaka mamy, takie oszustwo mogloby byc gwozdziem do trumny...

Co grozi takiej Rosyjskiej firmie, jesli w oszukiwanie wlaczone jest samo panstwo?

No i trudo uznac, ze z zachodnimi koncernami agencje ds. lekow UE/USA wspolkonspiruja...

Wiec tak, mam do nich wieksze zaufanie.

> Ja też średnio. A co do szczepi
        > onki niech węgrzy sprawdzą czy jest bezpieczna.

Bezpieczenstwo to jedno... skutecznosc to drugie.
        I na jak dlugo ta "skutecznosc" sie utrzymuje...

> Ciekawe jak z chińską.

Ta poki co tez zainteresowany nie jestem z podobnych powodow.
        • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 09:56
          Różnica jest taka że na zachodzie nie zabiją osoby wynoszącej dane o nieprawidłowościach. W Rosji czycha tyle niebezpieczeństw.
          A w to co mówią zagraniczne koncerny nie wierzę prawie w ogóle. Po tym co robią dziwię się że ich fabryki nie zostały znacjonalizowane i nie przejęto składu szczepionek żeby państwa mogły szczepić obywateli.
            • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 10:18
              galtomone napisał:

> Pomijasz jednak fakt, ze na zachodzie aparat panstwowy raczej nie tworzy swiado
              > mie systemu

I to jest dziwne. Że aparat państwowy pozwala na wszystko wielkim koncernom. Do tego akceptuje ich działania na szkodę państw, w których działają.
              To duża słabość.
              • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 10:43
                samspade napisał:

> galtomone napisał:
                >
                > > Pomijasz jednak fakt, ze na zachodzie aparat panstwowy raczej nie tworzy
                > swiado
                > > mie systemu
                >
                > I to jest dziwne. Że aparat państwowy pozwala na wszystko wielkim koncernom. Do
                > tego akceptuje ich działania na szkodę państw, w których działają.
                > To duża słabość.

Nie popadaj w populizm.
                Na wszystko?

Znaczy nie placa podatkow, nie podlegaja zadnym regulacjom a wieczorem wykradaja bezkarnie dzieci z kolysek?

A to, ze na czesci "pól" być może mogą zbyt wiele, to cena globalizacji. Skoro jest X panst na swiecie, ktoree ni moga sie dogadac wzgledem regulacji/kontroli wzgledem wielkich korporacji, to trudno sie dziwic.
                W roznych spawach, panstwa maja rozne interesy.
                • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 10:54
                  Zabawne że piszesz o populizmie i wyskakujesz z wykradaniem dzieci z kołysek. Z drugiej strony to nie populizm tylko chujowa ironia.
                  A co do podatków i regulacji to nie rozśmieszaj nas. Ale jest światełko w tunelu. Zatrzymali eksport szczepionki do australii. Szkoda że tylko tam.
                  Właśnie ze względu na postępowanie korporacji wierzę im mniej więcej tak samo jak ruskim.
                  Swoją drogą to jest ciekawe zagadnienie. Z jednej strony wiedza o medycynie jest na takim poziomie że szczepionka została dopuszczona do użycia w ciągu roku od wystąpienia wirusa. Ok. Z drugiej strony założenie że Rosjanie czy Chińczycy nie są w stanie zrobić szczepionki. Nie żebym bronił ich szczepionek bo mam je tak głęboko w d że aż mnie drapią w gardło ale bawi mnie takie naiwne podejście.
                    • samspade Dla busiarza 08.03.21, 10:59
                      Durny trol aron2004 wybełkotał:

> skoro Rosjanie i Chińczycy nie umieją zrobić samochodu czy samolotu to dlaczego
                      > mieliby umieć zrobić szczepionki?

forum.gazeta.pl/forum/w,20,171374479,171374479,OT_Sputnik_V_ja_mowie_pass.html?p=171374742
                    • vogon.jeltz Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 11:43
                      > skoro Rosjanie i Chińczycy nie umieją zrobić samochodu czy samolotu
                      > to dlaczego mieliby umieć zrobić szczepionki?

Rosjanie może nie umieją zrobić samochodu, bo nie potrafią w produkt konsumencki - ale samolot już tak. A także reaktor jądrowy i rakietę kosmiczną. Dlaczego nie mieliby umieć szczepionki? To nie jest rzecz dla konsumentów.
                  • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 11:09
                    samspade napisał:

> Zabawne że piszesz o populizmie i wyskakujesz z wykradaniem dzieci z kołysek. Z
                    > drugiej strony to nie populizm tylko chujowa ironia.

Chyba, ze tak. Jesli ironizowales, to co innego... I zgodze sie co do konkluzji.

> A co do podatków i regulacji to nie rozśmieszaj nas. Ale jest światełko w tunel
                    > u. Zatrzymali eksport szczepionki do australii. Szkoda że tylko tam.
                    > Właśnie ze względu na postępowanie korporacji wierzę im mniej więcej tak samo j
                    > ak ruskim.

Nie usiluje. Takie sa fakty. Korporacje dzialaja ponad panstwowo, a skoro panstwa nie maja interesu w spojnej, swiatowej regulacji, to nie wiem dlaczego pretensje mamy do korporacji...

Kowalski robi to samo... malo to malych firm zarejestrowanych w Czechach, choc to fikcja?

> Swoją drogą to jest ciekawe zagadnienie. Z jednej strony wiedza o medycynie jes
                    > t na takim poziomie że szczepionka została dopuszczona do użycia w ciągu roku o
                    > d wystąpienia wirusa. Ok. Z drugiej strony założenie że Rosjanie czy Chińczycy
                    > nie są w stanie zrobić szczepionki. Nie żebym bronił ich szczepionek bo mam je
                    > tak głęboko w d że aż mnie drapią w gardło ale bawi mnie takie naiwne podejście
                    > .

Skad to zalozenie?
                    Nikt nie zaklada, ze nie potrafia. Wrecz przeciwnie i stad chec weryfikacji.
                    Nie slyszalem gloswo na nie, bo nie czy na nie, bo nie potrafia.

Skoro wprowadzone do obrotu leki/szczepionki podlegaja sprawdzeniu i regulacjom (wbrew temu co napisales) to nie widze powodu, by Rosyjska czy Chinska im tez nie podlegaly...
                    A tak sie sklada, ze (przynajmniej wnoszac z informacji medialnych) Rosjanie nie dostarczyli calej dokumentacji a Chinczycy w ogole nie rozpoczeli procesu rejestracji w EU.
                • vogon.jeltz Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 11:40
                  > Znaczy nie placa podatkow, nie podlegaja zadnym regulacjom
                  > a wieczorem wykradaja bezkarnie dzieci z kolysek?

Tak jakby, poza tymi dziećmi może. Jest przecież cała masa firm, które faktycznie nie płacą podatków (transferując zyski przez raje podatkowe) i nie podlegają regulacjom (jak nie spółki "technologiczne", które zadbały o to, żeby włos im z głowy nie spadł, to "tradycyjne" firmy produkcyjne, które lokują swoje zakłady w krajach, gdzie żadne regulacje nie obowiązują).
                  • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 11:58
                    Ale to zasluga tych firm, czy wina panstw i spoleczenstw, ktore na to pozwolily i pozwalaja.

Jakos nie slyszlalem, by rzad Irlandzki i sami Irlandczycy glosno i w wiekszosci protestowali, ze gignci technologiczni sie u nich rejestruja....?

Wladze Cypru tez raczej nie walcza z tym, ze firmy maja u nich siedziby...

Ba, mam sasiada w bloku ktory ma wlasna mala firme i od lat auto (co 2-3 lata nowe) na czeskich blachach...
                    A tu na forum rozwazan na ten temat czy Czechy czy Litawa nie bylo?

Czym to sie niby rozni?

Jedynym panstwem, ktore (jakos, bo dla swoich tez jest inaczej) twardo reguluje zachodnie korporacj sa Chiny, ale oni z uwagi na wielkosc rynku moga sobie na to pozwolic.

Juz widze jak podobne dzialania i regulacje wyszly by Polsce.. bokiem.

Zreszta co tu duzo gadac... Jak za poprzedniej kadencji rzad chcial opodatkowac gigantow IT to kto tupnal noga... Google czy rzad USA?

Sorry, ale wszyscy, kazdym kraju na to nazeka, i kazdy jak przychodzi co do czego to ciagnie w swoja strone....

Dlatego torche mnie wkuria to ogolnoswiatoe narzekanie i jeczenie na te zle korporacje... Albo - albo...

Ale fajnie jest jeczec na obce i protestowac jakby mialo dotkanc naszych, gdzie nasz fundusz emerytalny ma udzialy...
                    • vogon.jeltz Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 12:10
                      > Ale to zasluga tych firm, czy wina panstw i spoleczenstw,
                      > ktore na to pozwolily i pozwalaja.

Państwa "pozwalają", bo firmy sobie to "pozwolenie" kupują. BigTech sam wylobbował sobie praktyczny brak odpowiedzialności za cokolwiek przecież. Więc tak, jest to "zasługa" tych firm.
                      • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 12:20
                        vogon.jeltz napisał:

> > Ale to zasluga tych firm, czy wina panstw i spoleczenstw,
                        > > ktore na to pozwolily i pozwalaja.
                        >
                        > Państwa "pozwalają", bo firmy sobie to "pozwolenie" kupują. BigTech sam wylobbo
                        > wał sobie praktyczny brak odpowiedzialności za cokolwiek przecież. Więc tak, je
                        > st to "zasługa" tych firm.

Spoko. Zgadzam sie. Ale nie uwazam, ze my, konsumnci/wyborcy jestesmy calkiem bez winy...
                        Tzn. nie jestesmy az tacy biedni i nieswiadomi, ze to tylko oni sa winni/zli.

Na FB nazeka prawie kazdy i co? Nic....
                        Oculus Rift 2 sprzedaje sie jak ciele buleczki, mimio ze to od FB i konta FB wymaga.
                        Exodusu ludzi z Whatsappa tez nie widze...

Podobnie jak wielkiego wsparcia dla projektow typu DuckDuck... Google sa zle, ale jak czegos szukamy to tam.
                        Reklamy sa Be/fe, nie chcemy blokujemy ale wymagamy dobrych i niezaleznych mediow.... finansowanych jak? Bo wiekszosc z nas za Netflixa placi, ale za radio czy gazety to juz mniej chetnie...
                        • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 12:37
                          galtomone napisał:

> > Państwa "pozwalają", bo firmy sobie to "pozwolenie" kupują. BigTech sam w
                          > ylobbo
                          > > wał sobie praktyczny brak odpowiedzialności za cokolwiek przecież. Więc t
                          > ak, je
                          > > st to "zasługa" tych firm.
                          >
                          > Spoko. Zgadzam sie. Ale nie uwazam, ze my, konsumnci/wyborcy jestesmy calkiem b
                          > ez winy...

Jesteśmy bez wpływu na sytuację. Jedyne co można to pisać na fejsbukach i tłiterach.
                          • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 13:06
                            Nie zgadzam sie.

Wszelkie duze zmiany na przestrzeni dziejow ludzkosci wynikaly z tego czego chcieli ludzie a nie elity/firmy.

Raz dokonywało sie to gwaltownie po przez rewolucje, ale czesciej przez zmiany prawa... Prawa kobiet, prawa robotniczne, segregacja rasowa, malezenstwa jednoplciowe, wymieniac mozna duzo i dlugo.

PiS sam sie do wladzy nie wybral.... Wyborow nikt nie sfałszował....
                            Trump nie przegral przez oszustwo wyborcze elit...
                            Putin nie wygrywa dlatego, ze jest zajebisty.... tylko wlasnie dlatego, ze tam glos ludzi sie nie liczy.
                              • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 13:11
                                No a moim zdaniem maja.
                                Gdyby nie mieli to chocby polityki klimatycznej by nie bylo bo po co?

Korporacja nie oddycha. A zmiany w zakresie ochrony srodowiska sa dla firm bardzo kosztowne.

To sciekow do rzek nie wpuszczaja jak 100 lat temu z dobroci serca?
                                  • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 14:20
                                    samspade napisał:

> Jest różnica między wylewaniem ścieków do rzeki a optymalizacjami podatkowymi.
                                    > Oraz czy rzeczywiście te zmiany w zakresie klimatu są tak bardzo kosztowne? Śmi
                                    > em twierdzić ze wątpię.

Zaraz, chwila.... Nie rozmawiamy teraz o roznicach w dzialaniach (swoja droga imho nie ma wielkiej roznicy miedzy jednym a drugim - obie rzeczy kosztuja), tylko o tym co napisales... o braku kontroli i ze robia co chca. W zaden sposob tego nie doprecyzowales (stad byla moja uwaga o wykradanu dzieci).

A kolejna sprawa, to ze optymalizacja podatkowa nie wynika z fantazji firm a wlasnie z tego, ze jakies jednak ograniczenia i kontrola jest. To, ze sie ja da robic to/jak to osobny temat.

W kazdym razie, gdyby zadnej kontroli nie bylo i "robta co chceta" to po co mieliby cos optymalizowac?
                                    • samspade Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 14:55
                                      galtomone napisał:

> samspade napisał:
                                      >
                                      > > Jest różnica między wylewaniem ścieków do rzeki a optymalizacjami podatko
                                      > wymi.
                                      > > Oraz czy rzeczywiście te zmiany w zakresie klimatu są tak bardzo kosztown
                                      > e? Śmi
                                      > > em twierdzić ze wątpię.
                                      >
                                      >
                                      > Zaraz, chwila.... Nie rozmawiamy teraz o roznicach w dzialaniach

Nie wiem o czym ty rozmawiasz. Gubię się.
                                      Pozostanę przy swoim że wyborcy mają delikatnie mówiąc znikomy wpływ na fakt ze duże korpo są traktowane delikatniej niż inni. Oraz że jest różnica między wylewaniem ścieków do rzeki a optymalizacją podatkową.
                                      Oczywiście możesz mieć inne zdanie. I miej. Ja nie mam czasu.
    • trypel Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 09:46
      Faktycznie rosyjskim szczepionkom ufam mniej niż tym z zachodu. Co nie znaczy ze tamtym ufam.
      Bo tak samo państwa sa w to umoczone jak w Rosji. I tak samo będą broniły się przed odpowiedzialnością.
      Różnica taka ze raczej otwarcie nie wyrzuca przez okno dziennikarza który wykryje jakieś nieprawidłowości.
      Na zachodzie robi się to w białych rękawiczkach;)
      • galtomone Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 10:08
        No nie wiem czy tak samo...

Porownaj sobie kwestie antydopingowe tu i tu, a wyniki (podobnie jak "Patrzcie jacy jestesmy zajebisci, mamy Rosyjska/Chinska szczepionke) tez wykorzystuje sie propagandowo.
        Nie kojarze wystapien Prezydenta B, czy Premiera J., ktorzy by opowiadali o potedze USA/UK i "narodowej" szczepionce.

Europejska Agencja ds. Lekow tez raczej nie wspolpracuje z koncernami by moc wykorzystac to jakos propagadnowo/wizerunkowo.

O Rosyjskiej/Chinskiej szczepionce nie moge tego powiedziec....

Nie liczac wielu zastrzeżeń, ktore juz sie pojawiaja w zakresie tego jak byly przeprowadzane badania (nawet zakladajac, ze same wyniki nie zostaly sfalszowane).
      • vogon.jeltz Re: OT - Sputnik V - ja mowie pass 08.03.21, 11:47
        > Faktycznie rosyjskim szczepionkom ufam mniej niż tym z zachodu. Co nie znaczy ze tamtym ufam.

Z drugiej strony, ten brak zaufania do szczepionek zakrawa na jakąś powszechną paranoję. Sami byliśmy szczepieni przeciwko chorobom zakaźnym preparatami nieporównanie bardziej szkodliwymi niż dzisiejsze. Obecnie pewnie nikt tego nie dopuściłby do stosowania. Ale dzięki temu uniknęliśmy paru ciężkich chorób, a niektóre udało się nawet wyeliminować z populacji. Że już tylko wspomnę, że pierwsze szczepienia polegały na wcieraniu wydzieliny z pęcherzy chorej na ospę krowy. Jakkolwiek obrzydliwe, było to wciąż lepsze, niż zachorowanie samemu na ospę - i skuteczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka